Podwodne Miasta / Underwater Cities (Vladimir Suchy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kamilpr
Posty: 374
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: kamilpr »

Jaka była cena gry w sklepach gdy była dostępna ?
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1670
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 873 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: XLR8 »

Ja dałem 145zl. Dodatek chyba 130zl.
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

PytonZCatanu pisze: 05 sie 2022, 16:33 Wreszcie!

Po 100+ partiach w podstawkę i kilku w jakieś moduły z dodatku udało się zagrać z Museum!

Bałem się tego dodatku. Oczywiście, fantastyczne nowe karty itp, ale samo Museum wydawało mi się kontrowersyjne - czy nie będzie efektu kuli śnieżnej?

Muszę powiedzieć, że nie było (kolejność płynnie się zmieniała, w zależności od potrzeb graczy), ale....dobre użycie różnych dźwigni z Museum było bardzo istotne dla końcowego punktowania. Odnosiłem wrażenie, że Museum daje większe ciśnienie do gry (musisz to wziąć przed nim itp). Chętnie potestuje dalej.

Podwodne Miasta - 10/10 🙂
Ja się jeszcze nie zebrałem do dodatku, ale może w następnym roku! 😂 (Nie oszukuje się, że w tym się uda). Podstawka z modulem przyspieszenia gry póki co stacza.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1670
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 873 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: XLR8 »

PytonZCatanu pisze: 05 sie 2022, 16:33 Wreszcie!

Po 100+ partiach w podstawkę i kilku w jakieś moduły z dodatku udało się zagrać z Museum!

Bałem się tego dodatku. Oczywiście, fantastyczne nowe karty itp, ale samo Museum wydawało mi się kontrowersyjne - czy nie będzie efektu kuli śnieżnej?

Muszę powiedzieć, że nie było (kolejność płynnie się zmieniała, w zależności od potrzeb graczy), ale....dobre użycie różnych dźwigni z Museum było bardzo istotne dla końcowego punktowania. Odnosiłem wrażenie, że Museum daje większe ciśnienie do gry (musisz to wziąć przed nim itp). Chętnie potestuje dalej.

Podwodne Miasta - 10/10 🙂
Ja gram tylko z nim, choć dla nas on zwiększa dysbalans końcowego punktowania.
Wyścig po Ski jest świetny, ale możliwość ponownego punktowania S lub zebranie kolejnego kafelka metropolii to lekka przesada patrząc na to, że raczej nie są one zbalansowane.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: PytonZCatanu »

XLR8 pisze: 05 sie 2022, 22:59
PytonZCatanu pisze: 05 sie 2022, 16:33 Wreszcie!

Po 100+ partiach w podstawkę i kilku w jakieś moduły z dodatku udało się zagrać z Museum!

Bałem się tego dodatku. Oczywiście, fantastyczne nowe karty itp, ale samo Museum wydawało mi się kontrowersyjne - czy nie będzie efektu kuli śnieżnej?

Muszę powiedzieć, że nie było (kolejność płynnie się zmieniała, w zależności od potrzeb graczy), ale....dobre użycie różnych dźwigni z Museum było bardzo istotne dla końcowego punktowania. Odnosiłem wrażenie, że Museum daje większe ciśnienie do gry (musisz to wziąć przed nim itp). Chętnie potestuje dalej.

Podwodne Miasta - 10/10 🙂
Ja gram tylko z nim, choć dla nas on zwiększa dysbalans końcowego punktowania.
Wyścig po Ski jest świetny, ale możliwość ponownego punktowania S lub zebranie kolejnego kafelka metropolii to lekka przesada patrząc na to, że raczej nie są one zbalansowane.
Nie chcę wypowiadać się po 1 partii, ale.....moje odczucia są trochę zbliżone. Muzeum rozregulowało trochę grę, rozhuśtało punktownie. Te dwa elementy które wskazaleś zdecydowały u nas mocno. Stąd to ciśnienie o którym wspomniałem.

Program jeszcze parę razy i zobaczymy.

Na pewno większa, ale nadal zbalansowana różnorodność plansz i kart to mega plus samego pudła z dodatkiem.
Sajmonella
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Sajmonella »

Czy jedyne elementy zależne językowo w tej grze to karty ? Chciałbym kupić dodatek ale można dostać tylko w wersji angielskiej. Podstawka będzie dodrukowana ale niestety bez dodatku :/
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: PytonZCatanu »

Sajmonella pisze: 04 wrz 2022, 06:50 Czy jedyne elementy zależne językowo w tej grze to karty ? Chciałbym kupić dodatek ale można dostać tylko w wersji angielskiej. Podstawka będzie dodrukowana ale niestety bez dodatku :/
Tak, niemniej tych kart jest chyba z 50.

A gdzie widzisz dodatek angielski w dobrej cenie?
Sajmonella
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Sajmonella »

PytonZCatanu pisze: 04 wrz 2022, 08:21
Sajmonella pisze: 04 wrz 2022, 06:50 Czy jedyne elementy zależne językowo w tej grze to karty ? Chciałbym kupić dodatek ale można dostać tylko w wersji angielskiej. Podstawka będzie dodrukowana ale niestety bez dodatku :/
Tak, niemniej tych kart jest chyba z 50.

A gdzie widzisz dodatek angielski w dobrej cenie?
50 to nie tak bardzo dużo no i opisy są proste. Nikt nie mówił że jest w dobrej cenie. 250 zł
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

Aż się przypomina ten płacz, jak portal ogłosił cenę dodatku, te narzekania ludzi, ale nikt nie chciał słuchać, żeby póki jest, bo będzie smuteczek
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: PytonZCatanu »

Atk pisze: 04 wrz 2022, 14:47 Aż się przypomina ten płacz, jak portal ogłosił cenę dodatku, te narzekania ludzi, ale nikt nie chciał słuchać, żeby póki jest, bo będzie smuteczek
Ja nie wziąłem i cierpię 😥

W grupie jest, więc czasem zagram, ale np. jakbym chciał solo to średnio.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: eveni »

https://www.amazon.pl/Delicious-Games-8 ... 579&sr=8-1 194 zł

(mogę zrobić skany polskich kart)
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

PytonZCatanu pisze: 04 wrz 2022, 14:53
Atk pisze: 04 wrz 2022, 14:47 Aż się przypomina ten płacz, jak portal ogłosił cenę dodatku, te narzekania ludzi, ale nikt nie chciał słuchać, żeby póki jest, bo będzie smuteczek
Ja nie wziąłem i cierpię 😥

W grupie jest, więc czasem zagram, ale np. jakbym chciał solo to średnio.
A ja do ostatniej sztuki na rynku powtarzałem, że będzie smuteczek!

Gdzieś mi się obiło o uszy (chociaż to dziwne), że nowy druk PM, ma mieć od razu lepsze plansze gracza. Prawda to czy coś mi się wymyśliło?
Sajmonella
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Sajmonella »

Atk pisze: 04 wrz 2022, 15:12
PytonZCatanu pisze: 04 wrz 2022, 14:53
Atk pisze: 04 wrz 2022, 14:47 Aż się przypomina ten płacz, jak portal ogłosił cenę dodatku, te narzekania ludzi, ale nikt nie chciał słuchać, żeby póki jest, bo będzie smuteczek
Ja nie wziąłem i cierpię 😥

W grupie jest, więc czasem zagram, ale np. jakbym chciał solo to średnio.
A ja do ostatniej sztuki na rynku powtarzałem, że będzie smuteczek!

Gdzieś mi się obiło o uszy (chociaż to dziwne), że nowy druk PM, ma mieć od razu lepsze plansze gracza. Prawda to czy coś mi się wymyśliło?
Nie słyszałem o poprawionych planszach, za to ma być jakiś mini dodatek. Pytałem na streamie Portalu i jest szansa, że dodatek jeszcze będzie, ale to nie zależy od nich, musiałby ruszyć druk międzynarodowy i wtedy się podepną
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 479 times
Kontakt:

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: crazygandalf »

Ostatnio nagrywaliśmy gameplay z rozgrywki dwuosobowej wraz z dodatkiem. Warto sprawdzić co wnosi, jeśli Portal zrobi dodruk. :D
Podwodne Miasta + Nowe Odkrycia
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: bobule »

Tak z ciekawości. W jakiej cenie szło kupić Podwodne miasta jak były dostępne przy pierwszym druku? I czy już była podana SCD dodruku?
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

bobule pisze: 12 wrz 2022, 20:09 Tak z ciekawości. W jakiej cenie szło kupić Podwodne miasta jak były dostępne przy pierwszym druku? I czy już była podana SCD dodruku?
chyba w aleplanszowki kupowalem jakos podstawka 180 dodatek 160? Cos kolo tego W portalu bylo kolo podstawka 220 dodatek 200? Cos takiego

ale patrzac na obecne ceny dodrukow to poszly jakies 5-10% w gore

Edit
Ceny podstawki znalezc nie moge gdzie kupilem ale dodatek w sklepie portalu z jakimis tam malymi znizkami kupilem za 165zl
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10875
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: japanczyk »

bobule pisze: 12 wrz 2022, 20:09 Tak z ciekawości. W jakiej cenie szło kupić Podwodne miasta jak były dostępne przy pierwszym druku? I czy już była podana SCD dodruku?
175 zł, zestaw z dodatkiem za 300, a udalo mi sie kupic na Black Friday sama podstawke za 105 zł nawet ;-)
Rafmix
Posty: 66
Rejestracja: 16 lis 2021, 16:55
Has thanked: 30 times
Been thanked: 20 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Rafmix »

Hey. Kupiłem grę z najnowszego dodruku. I tu pojawił się problem bo główna plansza jest jakości poniżej jakiegokolwiek komentarza (porysowana, karton na cięciach jest postrzępiony i napuchnięty).
Będę reklamował u wydawcy.
I teraz pytanie.
Czy w poprzednim druku mieliście z tym problem czy tylko najnowszy druk jest tak fatalny?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: PytonZCatanu »

Widziałem na FB wiele narzekań na planszę w tej edycji. Poprzednie wydanie było w porządku
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: eveni »

Również widziałam na fb fotki obecnego druku, ja mam poprzedni i u mnie jest w miarę ok. Załączam zdjęcia ale przed chwilą robione przy słabym świetle więc słabej jakości.
Spoiler:
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: Atk »

Ja właśnie ściągnąłem grę że stołu, pierwszy rzut i wszystko ok. Reklamuje chociaż jak tyle narzekań, to główny wydawca mógł coś popsuć.
ElHarnas
Posty: 41
Rejestracja: 06 kwie 2020, 19:37
Has thanked: 15 times
Been thanked: 26 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: ElHarnas »

Właśnie usiadłem po raz pierwszy do Podwodnych Miast. Rozgrywka solo. I taka garść spostrzeżeń.
1. Wykonanie słabe. Grałem w wiele gier, które zostały wydane znacznie porządniej. Zauważyłem, że powoli to staje się normą jeśli cena ma być w miarę przyzwoita. Szkoda
2. Gra jest niezwykle mózgożerna. Ale nie wynika to z jej skomplikowania, a raczej z tego, że tak niewiele mamy akcji w tej grze. W zasadzie od pierwszego ruchu ma się wrażenie, że niewiele się zdąży zrobić. Trzeba bardzo uważnie wybierać akcje.
3. Podwodne miasta mają tę cudowną cechę, że od razu mam syndrom kolejnej partii. Natychmiast chcę grać po raz kolejny żeby sprawdzić czy uda mi się polepszyć swój wynik. Zapewne jeszcze dzisiaj znów do niej usiądę.
4. A skoro jesteśmy przy wyniku. 100 pkt zwycięstwa i 7 miast w sieci, to wymogi wygranej w grze solo. Ja zrobiłem 5 i 55 punktów. Rozumiem, że to pierwsza gra i może nie od razu załapałem wszelkie zależności. Ale naprawdę tak trudno tutaj uzbierać przyzwoitą ilość punktów? Ja po pierwszej erze miałem na koncie 1 pkt. !!! Słownie jeden :) Nie proszę o rozwiązanie jak tu wymaksować wynik, ale jakieś drobne wskazówki naświetlające temat macie?
Spoiler:
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1670
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 873 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: XLR8 »

ElHarnas pisze: 19 lis 2022, 13:14 Właśnie usiadłem po raz pierwszy do Podwodnych Miast. Rozgrywka solo. I taka garść spostrzeżeń.
1. Wykonanie słabe. Grałem w wiele gier, które zostały wydane znacznie porządniej. Zauważyłem, że powoli to staje się normą jeśli cena ma być w miarę przyzwoita. Szkoda
2. Gra jest niezwykle mózgożerna. Ale nie wynika to z jej skomplikowania, a raczej z tego, że tak niewiele mamy akcji w tej grze. W zasadzie od pierwszego ruchu ma się wrażenie, że niewiele się zdąży zrobić. Trzeba bardzo uważnie wybierać akcje.
3. Podwodne miasta mają tę cudowną cechę, że od razu mam syndrom kolejnej partii. Natychmiast chcę grać po raz kolejny żeby sprawdzić czy uda mi się polepszyć swój wynik. Zapewne jeszcze dzisiaj znów do niej usiądę.
4. A skoro jesteśmy przy wyniku. 100 pkt zwycięstwa i 7 miast w sieci, to wymogi wygranej w grze solo. Ja zrobiłem 5 i 55 punktów. Rozumiem, że to pierwsza gra i może nie od razu załapałem wszelkie zależności. Ale naprawdę tak trudno tutaj uzbierać przyzwoitą ilość punktów? Ja po pierwszej erze miałem na koncie 1 pkt. !!! Słownie jeden :) Nie proszę o rozwiązanie jak tu wymaksować wynik, ale jakieś drobne wskazówki naświetlające temat macie?
Spoiler:
Jak w prawie każdym euro na początku najlepiej skupić się na budowie mocnej produkcji.
Następnie w zależności od naszego celu i dostępnych S skupić się na nich. Główną decyzja jest czy robimy upgrade budynków i stawiamy je parami czy kładziemy po 1 z rodzaju przy każdym mieście.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: eveni »

Mnie w solo denerwuje, że jak nie pilnuję toru federacji to pojawia się jeszcze dodatkowy przeszkadzacz. Ostatnio zamiast solo wybieram grę na dwie ręce.
ElHarnas
Posty: 41
Rejestracja: 06 kwie 2020, 19:37
Has thanked: 15 times
Been thanked: 26 times

Re: Underwater Cities / Podwodne Miasta (Vladimir Suchy)

Post autor: ElHarnas »

eveni pisze: 19 lis 2022, 14:01 Mnie w solo denerwuje, że jak nie pilnuję toru federacji to pojawia się jeszcze dodatkowy przeszkadzacz. Ostatnio zamiast solo wybieram grę na dwie ręce.
Akurat to mi nie przeszkadza. Bardziej mi szkoda, że z góry wiem, które trzy akcje będą zajęte. Ten element przypadku działa tylko na korzyść rozgrywki.
ODPOWIEDZ