Porady na temat monopoly

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ESkejcik12
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2008, 19:41

Porady na temat monopoly

Post autor: ESkejcik12 »

Witam. Moje młodsze rodzeństwo chce kupić grę planszową pt: ,,Monopoly Banking''(gra z kartami visa) i doczytałem gdzieś w internecie że te karty visa to nie zawsze działają odpowiednio czyli np. nie zawsze wpłaci kasę na kartę itp. I zastanawiam się czy to prawda. Może ktoś ma z wasz monopoy z bankingiem i da jakieś rady czy warto to kupić. I mam jeszcze jedno pytanie: która wersja monopoly z bankingiem jest najlepsza?
oleńka
Posty: 11
Rejestracja: 26 gru 2007, 14:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: oleńka »

na tym forum z tego co zauważyłam nie ma zbyt wielu sympatyków monopoly..

może lepiej przeznaczyć pieniądze na inną grę.. tańszą i lepszą.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: Geko »

oleńka pisze:na tym forum z tego co zauważyłam nie ma zbyt wielu sympatyków monopoly..

może lepiej przeznaczyć pieniądze na inną grę.. tańszą i lepszą.
Zdecydowanie tak. Nie wiem w jakim wieku jest rodzeństwo ale wydaje mi się, że klasyczni (już) Osadnicy z Catanu (gra dla 3-4 graczy; wiek od 10 lat) są o wiele wiele ciekawsi niż Monopoly. Macie tam budowanie osad, miast i dróg na wyspie, zagrywanie kart specjalnych a przede wszystkim świetny handel wymienny - jest 5 rodzajów surowców i można (a nawet trzeba) się nimi wymieniać. No i gra nie trwa wieczność tylko jakieś 1-1,5 godziny (tak na oko). Poza tym przy tej grze może się dobrze bawić naprawdę cała rodzina - nie tylko dzieci. Narzekać mogą jedynie twardogłowi gracze, którym przeszkadza pewna losowość w zbieraniu surowców z pól (choć są pola, które statystycznie wypadają częściej i takie, które bardzo rzadko).
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: MichalStajszczak »

Geko: nie zrozumiałeś pytania. Przecież nie ma jeszcze wersji Osadników z kartą bankową :D
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: Geko »

MichalStajszczak pisze:Geko: nie zrozumiałeś pytania. Przecież nie ma jeszcze wersji Osadników z kartą bankową :D
Ale z tego co wiem, to szykowana jest wersja Osadników na której znajdą się nazwy osad i miast z całego świata. Z Polski szanse mają Biskupin i Gniezno. Głosujcie, narodzie! :mrgreen: Poza tym nowa wersja (będzie się nazywać: Osadnicy - Tam i Wtedy) będzie zawierać specjalne kamienne kostki oraz skórzany pionek złodzieja.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
oleńka
Posty: 11
Rejestracja: 26 gru 2007, 14:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: oleńka »

Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: MichalStajszczak »

Oleńka napisała:
z kartami visa to ostrzożnie
No właśnie - Monopoly Banking to gra edukacyjna. Uczy tego, że należy być ostrożnym przy posługiwaniu się kartami płatniczymi
Awatar użytkownika
kmiernik
Posty: 172
Rejestracja: 01 lip 2006, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: kmiernik »

Moja ulubiona scena z Monopoly jest w odcinku Scotta Nicholsa z Blue Moon City (numer 33). Zawsze gdy ktoś wspomina Monopoly przypomina mi się co się tam dzieje i nie mogę powstrzymać się od śmiechu. A na serio nie liczył bym na pomoc w tej sprawie na tym forum. Słowo na M działa tu jak płachta na byka.
oleńka
Posty: 11
Rejestracja: 26 gru 2007, 14:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: oleńka »

marketing mają, trzeba przyznać, niezły :)

Obrazek
http://www.sneakerfiles.com/wp-content/ ... poly-1.jpg
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 313 times
Been thanked: 98 times

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: MataDor »

Nikt Ci tu raczej w tej sprawie nic nie powie bo poprostu nie ma pojęcia o tym.
Na mnie ewidentnie słowa Monopoly, Chinczyk działają jak ktoś powyżej wspomniał jak "płachta na byka". Jak mówię ludziom że moim hobby są planszówki to się śmieją jak 30letnia osoba może grać w Monopoly... :evil: I naprędce muszę ich indoktrynować małym wykładem na temat planszówek.
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
ESkejcik12
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2008, 19:41

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: ESkejcik12 »

może inaczej. Kto ma monopoly banking?
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: maluman »

Biorąc pod uwagę, że Monopoly Banking ma ocenę 4.8/10 (http://www.boardgamegeek.com/game/29505 - nie załapało się do rankingu, z powodu ilości głosów), a Monopoly jako takie jest na 4673 miejscu jeśli chodzi o gry (http://www.boardgamegeek.com/game/1406), to nie liczyłbym na to, że wśród ENTUZJASTÓW planszówek znajdą się fani Monopoly, a co za tym idzie osoby władne odpowiedzieć na pytanie.

Jest przynajmniej 4672 lepszych gier :)

Rzeczywiście stokroć lepszym wyborem byłoby kupienie Osadników z Catanu.

m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: Smoku »

Już myślałem,że ktoś zasypie nas garścią porad jak wygrać w monopoly. :D

Ostatnio podczas przeprowadzki wyrzuciłem zleżałe pudełko z monopoly w wersji francuskiej ,kupione żeby pograć w samochodzie. Po jednorazowej rozgrywce już nigdy dzieciaki nie chciały wracać do tej gry.
W cenie "mBanking" jest chociażby Ticket to Ride ,który daje nieporównywalnie większą frajdę i możliwości.
Ale to tak jakby przekonywać kierowcę "malucha" ,że mercedes to lepszy samochód.
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: Grzech »

ESkejcik12 - uważaj na tą wersję monopoly. Ja miałem nieprzyjemność grać w to przez chwilę w ostatni weekend. Tragedia, nie kontrolujesz ile masz pieniędzy (teoretycznie kontrolujesz ale żeby sprawdzić ilość dostępnych pieniędzy muisz kożystać z czytnika kart. Oszukiwanie (no może grzeczniej - popełnianie błędów) jest banalnie proste, trzeba stale kontolować gracza który bawi sie czytnikiem kart.
Jedyny walor edukacyjny został zniszczony - gracze nie muszą już nic liczyć po prostu sobie wbijają wszystko do czytnika kart i koniec samo się dzieje - choć moze taka jest przyszłość naszej cywilizacji ;)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: mst »

Grzech pisze:Jedyny walor edukacyjny został zniszczony - gracze nie muszą już nic liczyć po prostu sobie wbijają wszystko do czytnika kart i koniec samo się dzieje - choć moze taka jest przyszłość naszej cywilizacji ;)
Walorem edukacyjnym jest możliwość pokazania młodemu pokoleniu, że elektroniczna maszynka nie zastąpi umiejętności liczenia i planowania (bo niezależnie od czytnika kart to gracze muszą ocenić jaka transakcja/rozbudowa będą ekonomicznie uzasadnione). :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: sowacz »

Yes! yes! yes! Szukałem tego fragmentu o monopoly z Family Guya i w końcu znalazłem.
Oglądać szybko, bo lada moment mogą to wykasować z YouTube'a ^^

http://www.youtube.com/watch?v=Sp5kMmohMSs

Sparodiowane Skazani na Shawshank :P
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: draco »

sowacz pisze:Oglądać szybko, bo lada moment mogą to wykasować z YouTube'a ^^
Jedna z najlepszych porad na temat Monopolu jaką w życiu czytałem. :twisted:
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: Filippos »

Skejciku naprawdę nikt ci tu nie odpowie raczej na twoje pytanie.
Spróbuję to wyjaśnić na przykładzie. To tak jakbyś na forum znawców win spytał się jak otwierać plastikowe korki w jabolach. I nawet jeśli któryś ze znawców win wie jak to robić to i tak się do tego nie przyzna bo to straszny wstyd w jego środowisku :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: BloodyBaron »

To tak jakbyś na forum znawców win spytał się jak otwierać plastikowe korki w jabolach. I nawet jeśli któryś ze znawców win wie jak to robić to i tak się do tego nie przyzna bo to straszny wstyd w jego środowisku :wink:
Nie się co snobować i nadymać :) Nie da się ukryć faktu, że wielu z tu piszących parę razy jednak się o to Monopoly potknęło, zagrało, może nawet wygrało, tak jak wielu rozpoczynało przygodę z Riojami i winami z Langwedocji od przygód z "Wisienką" czy "Cyculą" w parku lub nad jeziorkiem w krzunach, w starych dobrych licealno-akademickich czasach.

Ja, zaliczając się do obu grup i nie wypierając się tej przynależności, a otarłszy się o Monopoly Banking odpowiem Ci, że tak - terminale czasem się zacinają, kwotowane na nim sumy trudno sprawdzić, a błąd jest w zasadzie nie do wychwycenia, więc w sumie tylko z tym kłopot. Gra traci też ten smaczek z przekładaniem i przeliczaniem kaski - na co tu starczy - co utrudnia grę zwłaszcza młodszym i mniej sprawnym w liczeniu w pamięci.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: westwood »

Jak by na to nie patrzeć wątki z Monopoly w tytule mają na tym forum tendencję do rozrastania się. Niniejszy może posłużyć za przykład ilustujacy tę tezę. :mrgreen:
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: mst »

To rozrastanie się symbolizuje charakterystyczne dla tej gry trwanie rozgrywki. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: Geko »

mst pisze:To rozrastanie się symbolizuje charakterystyczne dla tej gry trwanie rozgrywki. :twisted:
I końcowy wniosek, że jest długo a pożytek i przyjemność z tego marne.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
deexer
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2008, 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: deexer »

polecam: http://pl.youtube.com/watch?v=FwfvSn2kQsI&NR=1 - pomiędzy 0:20 - 1:00 :)

Nie znam tej serii ale o monopoly też się znalazł w niej kawałek...
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Porady na temat monopoly

Post autor: Odi »

Odwiedziłem sobie wczoraj gdyński EMPiK - na poczesnym miejscu wieeeelka góra pudeł "Monopoly - World Edition", oczywiście już z Gdynia na planszy. Cena - 139 zł.............. :?

Rany Julek - naprawdę niezła kasę trzepią na tym pomyśle, mieląc go na każdy możliwy sposób. Kurde, ale 139 zł za - odgrzewany po raz n-krotny - kotlet mielony???? Granda
ODPOWIEDZ