Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
thegammer
Posty: 153
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Post autor: thegammer »

panoramikzz
Posty: 41
Rejestracja: 02 lip 2016, 19:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Alone (wyd. Horrible Games)

Post autor: panoramikzz »

Oglądałem wrażenia Piotrka z Granie w Chmurach na yt i jestem bardzo zaciekawiony tą grą. Klimat świetnie łączy się z mechaniką i daje wrażenie że jesteś sam na jakiejś nieznanej planecie i nie wiesz dokąd iść żeby uciec przed wszelkiego rodzaju kreaturami :D pomysł z tym, że widzisz jedynie kafelek na którym jesteś a okoliczne możesz oświecić latarką, żeby zobaczyć co tam czyha, jest fenomenalny. Nie wiem tylko na ile ta gra różni się od takiej np. Posiadłości szaleństwa. Bo widzę wiele podobieństw:

- ruszasz się figurką po planszy zbudowanej z kafelków
- grasz przeciwko innemu graczowi, który chce cię ukatrupić
- "zły" gracz wystawia straszne potwory (figurki) na planszę, żeby ci przeszkadzać
- walka polega na rzucie kostkami
- Twoja postać ma własne statystyki, a także ekwipunek który można ulepszać

Ktoś rozwieje te wątpliwości?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Alone (wyd. Horrible Games)

Post autor: Gambit »

Dwa dni temu wyjąłem grę z Paczkomatu. Jeszcze nie grałem, ale jestem zaciekawiony
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Post autor: shuji »

no to galakta zapowiedziała :D Widzę na forum zero info właściwie. Ktoś grał ? Polecacie ? :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Alone (wyd. Horrible Games)

Post autor: Gromb »

Gambit pisze: 15 gru 2018, 16:00 Dwa dni temu wyjąłem grę z Paczkomatu. Jeszcze nie grałem, ale jestem zaciekawiony
To czekamy na recenzję Panie Gambit :wink:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
fififekwr
Posty: 19
Rejestracja: 04 lut 2021, 11:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Post autor: fififekwr »

Ktoś wie co się dzieje z tą grą, a szczególnie z jej polskim wydaniem? Zaciekawiła mnie jakiś czas temu i chyba miała wyjść jakoś teraz, a tu nic się nie dzieje chyba?
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Post autor: Gosiek »

fififekwr pisze: 01 sty 2022, 21:17 Ktoś wie co się dzieje z tą grą, a szczególnie z jej polskim wydaniem? Zaciekawiła mnie jakiś czas temu i chyba miała wyjść jakoś teraz, a tu nic się nie dzieje chyba?
Wg info na stronie wydawcy (Galakta) gra czeka na rozpoczęcie produkcji - http://galakta.pl/plany-wydawnicze-nowosci/
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Post autor: suibeom »

pytanie, zagrał ktoś może w tę grę, warto kupować?
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:47 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
TristisAnima
Posty: 28
Rejestracja: 04 lip 2021, 22:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 20 times

Re: Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Post autor: TristisAnima »

Czy ktoś wie, po co jest figurka mecha/robota w wersji PL? Nie widzę u siebie żadnej karty, która obsługuje tę figurkę. Czy to tylko zapychacz miejsca w pudle? Być może w księdze scenariuszy gdzieś się pojawia, ale nie chce za bardzo jej przeglądać żeby sobie nie spoilerować historii.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4671
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Post autor: Mr_Fisq »

Recenzja od Angry BoardGamer:
https://angryboardgamer.pl/alone/
(ogólnie pozytywna)
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Post autor: chemik22 »

Czy mam tylko takie wrażenie czy ta gra jest bardzo mało popularna ? Trochę się nią zainteresowałem ale obawiam się jej zakupić. Niby pozytywne recenzje i jakieś tam zachwyty w jednej z recenzji wersji PL widziałem ale jak ta osoba robi topikę, nie ważne czy TOP50 czy 100 to jakoś na liście jej nie widać. Zastanawiam się czy to problem czysto marketingowy czy coś głębszego.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Post autor: RUNner »

Nikt z „grubszych” recenzentów nie zainteresował się grą, więc nie wygląda to dobrze.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Post autor: chemik22 »

Odnośnie recenzji to miałem na myśli Geek Factor, niby zachwycał się grą jeszcze na wiosnę (fakt to nie jest u recenzentów nic nadzwyczajnego że co recenzja to hit wszechczasów). Ale jakoś w żadnej TOPce która wyszła (w tym bodajże i u Geek Factor) jakoś Alone nie zmieściła się w pierwszej pięćdziesiątce. Czyli nie jest najwyraźniej aż take och, co najwyżej ech. Co do zainteresowania "grubych" to może też być po prostu problem z słabym marketingiem wydawcy i dlatego się zastanawiam czy sobie ją odpuścić czy nie.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:40 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
chemik22
Posty: 77
Rejestracja: 13 sty 2020, 21:32
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times

Re: Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Post autor: chemik22 »

PanFantomas pisze: 23 paź 2022, 16:54 To jest bardzo fajna gra, ale tylko na dwóch graczy i to może być problem dla wielu osób. Nie każda "para" jest gotowa wydać 300 zł żeby pograć tylko w dwie osoby 🙂 Granie w 3 czy 4 nie ma za dużego sensu.
W sumie taka Rebelia czy Wojna o Pierścień też raczej wyłącznie na 2 graczy a prasę mają raczej bardzo dobrą. Czyli może po prostu marketing, może kiedyś się skusimy jakby była jakaś wyprzedaż bo grywamy niemalże wyłącznie w dwie osoby.
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Post autor: Bogoria »

Strasznie mało coś o tej grze, a szkoda. Jestem po trzech partiach - dwa razy grałem jako bohater, a raz jako złol.

Co mogę w skrócie powiedzieć? Na pierwszy rzut oka ilość zasad może nieco przytłaczać, ale okazuje się, że nie taki diabeł straszny. Generalnie są one dość proste i opierają się na schemacie - akcja grana przez bohatera - reakcja gracza kontrolującego siły zła. Problemem może być to, że tych zasad mimo wszystko jest trochę - zwłaszcza takich nieco mniejszych, o których jednak trzeba pamiętać, by nie wypaczyć wyniku konfrontacji. Tak, właśnie - konfrontacji i to jest chyba jeden z najmocniejszych punktów Alone, bo nie jest to typowy dungeon-crawler stawiający na kooperację, tylko właśnie gra PvP. Aha, dla mnie też dużym plusem jest czas rozgrywki. Przy trzeciej partyjce graliśmy ok. 2,5h, więc jest to bardzo akceptowalne biorąc pod uwagę charakter gry.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Post autor: Wosho »

A jak wyglada kwestia regrywalnosci kampanii?
Czy jesli przejdziemy calosc jako jedna strona to bedziemy chcieli zagrac drugi raz jako druga strona?
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Post autor: Bogoria »

Wosho pisze: 27 paź 2022, 22:36 A jak wyglada kwestia regrywalnosci kampanii?
Czy jesli przejdziemy calosc jako jedna strona to bedziemy chcieli zagrac drugi raz jako druga strona?
Ja na razie nie odpowiem Ci na to pytanie, bo jestem w trakcie rozgrywania kampanii. Ale z tego co pamiętam (właścicielem gry jest kolega, więc nie mam jak tego sprawdzić) - składa się na nią 12 scenariuszy - każdą postacią (jest ich 4) rozgrywasz po 3 scenariusze, co daje całkiem niezła liczbę. Zdaje się, że można też tak po prostu zagrać - bez trybu kampanijnego. Z kolegą doszliśmy do wniosku, że to co może być na minus jeśli chodzi o regrywalność to tylko dwie dwustronne plansze bazy, którymi operuje gracz reprezentujący siły zła. Można je oczywiście różnie rozkładać, co daje trochę możliwości, ale w którymś momencie jednak ten układ można rozpoznać.
Tdx22
Posty: 22
Rejestracja: 20 mar 2021, 20:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Post autor: Tdx22 »

Witam
Grałem już klika razy scenariusz losowy-pojedyńcza rozgrywka. Za każdym razem rozgrywka wyglądała inaczej. Kafle mapy są może i dwa , ale pamiętajmy iż pomieszczenia rozkładane są losowo plus to iż gracz będący po stronie zła może po ujawnieniu jakie są misje w grze zmienić lokalizację dwóch pomieszczeń(zamienić je ze sobą). Uważam iż gra jest bardzo regrywalna.
Top U-Boat , Sword&Sorcery, Alone, Machina Arcana, Zona Czarnobyla , War Of Warcraft wersja Pl :)
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Post autor: kolosm »

Bardzo cicho o tej grze u nas, ktoś coś więcej pograł?
TristisAnima
Posty: 28
Rejestracja: 04 lip 2021, 22:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 20 times

Re: Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Post autor: TristisAnima »

Mam, grałem z żoną i w grze jestem zakochany :). Obojgu nam do tego stopnia siadła, że sobie all in-a skompletowaliśmy. Moim skromnym zdaniem o niebo lepsza zarówno mechanicznie jak i klimatycznie od innego kosmicznego horroru jakim jest Nemesis. Jedyne zastrzeżenie, niestety gra wybitnie na dwie osoby. Jest opcja gry do czterech osób ale to się kompletnie nie spina. A szkoda, bo fajnie byłoby pograć w większym gronie.
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 460 times
Been thanked: 53 times

Re: Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Post autor: kolosm »

Dzięki za fajną opinię:) a mógłbyś właśnie coś o dodatkach wspomnieć tzn czy wszystkie należałoby mieć? Co one konkretnie robią oraz gdzie je można kupić?
TristisAnima
Posty: 28
Rejestracja: 04 lip 2021, 22:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 20 times

Re: Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Post autor: TristisAnima »

Tak ogólnie, istnieją 4 rozszerzenia, 2 "małe" i 2 nieco "większe". Małe wprowadzają kilku nowych bohaterów, kilka nowych potworów, karty misji i nowe przedmioty bohatera. 2 większe, no cóż w zasadzie to samo plus wprowadzają możliwość zaimplementowania nowych mechanik i zasad.
Swoje dodatki ściągałem z całej Europy :?. Jeden znalazłem w jakimś sklepie w Polsce, dwa kupiłem na stronie wydawnictwa a ostatni ściągałem z Niemiec.
Z tego co widzę, na stronie wydawnictwa nadal są dostępne 3 dodatki (są też opisy co wchodzi w ich skład):
https://horribleguild.com/?product_cat= ... pe=product

I o dziwo w niemieckim sklepie nadal jest dostępny ostatni dodatek:
https://shop.heidelbaer.de/en/Horrible- ... aram=alone

Wraz z ostatnim dodatkiem (tym z Niemiec) dostałem dodatkowo nowy kafelek (trzeci) z nowym układem pomieszczeń oraz neoprenowa matę zastępująca kartonową planszetkę bohatera. Nie wiem czy to co sprzedają teraz zawiera te bonusy.
Jednak szczerze mogę napisać, że dodatki nie są absolutnie potrzebne do tego żeby w pełni odczuć klimat i fun z gry. Mi się po kilku partiach, po prostu odaliło fono :roll:
No i dla jasności dodatki nie są po polsku bo Galakta nie pokusiła się o ich wydanie w naszym kraju.
akustyk
Posty: 24
Rejestracja: 04 sty 2019, 20:11
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Alone (Andrea Crespi, Lorenzo Silva)

Post autor: akustyk »

TristisAnima pisze: 21 maja 2023, 22:24 Wraz z ostatnim dodatkiem (tym z Niemiec) dostałem dodatkowo nowy kafelek (trzeci) z nowym układem pomieszczeń…
Hej
Jesteś w stanie zrobić fotki tego kafelka?
ODPOWIEDZ