(Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Vins3nt pisze: 07 sty 2023, 14:49 Dzięki.
A jak wycinacie taką ilość kart? Mam ogólnie sporo papieru Foto grubego 350g, robiłem wstępne druki i jest bardzo ładnie (bez rewersu, ale z kolei mam dużo z karcianek koszulek z utwardzanym, kolorowym tyłem więc to dla mnie nie problem a dodatkowa oszczedność wszystkiego) tylko nie wiem jak się zabrać za wycinanie - nóż do papieru jak widzę (testowałęm 3 różne), trochę mi rozszarpuje papier przy krawędzi.

Czy nóż obrotowy - taki z tarczą - da radę, czy może gilotyna lub jakaś nieduży trymer?
Czytałeś?
viewtopic.php?f=61&t=44462
Vins3nt
Posty: 79
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:40
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Vins3nt »

Jasne - stąd pytanie właśnie o te narzędzia z postu, których używacie do wycinania większej ilości kart z grubego papieru, być może ktoś ma jakieś spostrzeżenia, w co warto zainwestować, bo już nie wiem czy zamawiać nóż krążkowy, gilotynę czy trymer
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 841
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 269 times
Been thanked: 251 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Dako »

Vins3nt pisze: 07 sty 2023, 15:22 Jasne - stąd pytanie właśnie o te narzędzia z postu, których używacie do wycinania większej ilości kart z grubego papieru, być może ktoś ma jakieś spostrzeżenia, w co warto zainwestować, bo już nie wiem czy zamawiać nóż krążkowy, gilotynę czy trymer
Ja zainwestowałem w taki trymer i taki nóż do narożników:
https://www.dahle-office.com/pl/urzadze ... eration-3/
https://www.amazon.pl/gp/product/B0076F ... le_o05_s00
Na ten moment dzięki nim "popełniłem" polską wersję Too Many Bones a w tym miesiącu jak dojedzie zamówienie będę robił Folklore: The Affliction.
PS
Nie miałem tak grubego papieru ale z 300 dawały radę bez problemu.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Vins3nt pisze: 07 sty 2023, 15:22 Jasne - stąd pytanie właśnie o te narzędzia z postu, których używacie do wycinania większej ilości kart z grubego papieru, być może ktoś ma jakieś spostrzeżenia, w co warto zainwestować, bo już nie wiem czy zamawiać nóż krążkowy, gilotynę czy trymer
Ja używam niemalże wyłącznie skalpela. Najłatwiej mi się nim operuje i ostrza są najtańsze. Wiem, że są ludzie zakochani w nożach krążkowych i obsługują je lepiej niż jakiekolwiek inne narzędzie. Mi nie raz i nie dwa kółko "pojechało" krzywo i zepsuło (pocięło) wydruk - ale to na 99% kwestia treningu, a nie wina narzędzia. Trymer potrafi być fajny przy dużej liczbie rzeczy do cięcia, ALE nie miałem/nie używałem jeszcze takiego, który potrafiłby zrobić nawet w 1/3 tak czyste cięcie, jak skalpel. Brzegi zawsze wyglądały na lekko postrzępione. Oczywiście mówię o postrzępieniu w skali mikro, jestem pewien, że znalazłoby się sporo osób, które by na to "postrzępienie" nawet nie zwróciło u wagi.

Zasadniczo kwestia gustu i treningu. Jedyne, do czego nie mam wątpliwości to to, że skalpel + paczka ostrzy są tańsze niż pozostałe rozwiązania. :D
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 417
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 190 times
Been thanked: 521 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: qreqorek »

Ja wcześniej ciąłem skalpelem, ale odkąd przesiadłem się na nóż krążkowy + linijka z wysokim, poślizgowym rantem to już do skalpela wracam sporadycznie :) Jedyne, czego musiałem się nauczyć przy krążkowym ostrzu, to nie dociskać go na maxa, a z wyczuciem, bo brzegi od spodu doznawały mikro wgnieceń/odkształceń. Tego prawie nie widać, zwłaszcza jak karta idzie w koszulkę, ale dla perfekcjonizmu... ;)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: raiden25 »

Ja znowu używam tylko i wyłącznie gilotyny z dociskiem materiału. Jestem mega zadowolony. Mam już kilka talii na niej zrobionych do Tyrants of the Underdark i teraz poszło spolszczenie do El Grande.
moncej
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2021, 14:43

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: moncej »

Witam wszystkich.

Mam pytanie - czy ktoś szykuje się może do spolszczenia Gambler's Chest?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Kolega, z którym robiłem podstawkę i dodatki odgraża się, że ma taki zamiar. A zwykle nie rzuca słów na wiatr. Jeszcze jedna osoba pisała, że była zainteresowana.
Ja powiedziałem, że mogę zając się korektą.

Jeśli tekstu jest tyle ile w podstawce to przy dwóch względnie zaangażowanych osobach zajmie to rok :)
Więcej osób -> szybsza praca.

Chętni mile widziani
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Poprawiona karta lokacji Ptaszarnia
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 417
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 190 times
Been thanked: 521 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: qreqorek »

Chciałbym dopytać o aktualizację lokacji Ptaszarnia. Widzę nowy plik "Karty 102x213 (+alternatywne 105x250)/lokacje_osady_1.6_customPL_v_202308282125.pdf", jednak karta Ptaszarnia jest w nim dokładnie taka sama jak w niedostępnym już pliku "lokacje_osady_customPL_v_202005102303.pdf". Natomiast Ptaszarnia w pliku "_Dodatki/Legendary card pack 1.6 PL/legendary_pack_1.6_lokacje_v2.01.pdf" jest zupełnie inna. Patrząc na oryginalną kartę "Plumery" z Core Boxa 1.6 aktualna wydaje się karta z tej ostatniej lokacji (choć być może względem niej coś powinno zostać poprawione).
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Przepraszam wgrałem zły plik. Już powinien być dobry. Poprawiony został Ptasi miecz na stronie 12.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

* Poprawiona karta Wichry słoneczne z dodatku Światłożerca
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: krecilapka »

Jako, że jest już skończone tłumaczenie Gambler Chesta na język polski, to jeśli ktoś miałby ochotę go przeczytać w charakterze korektora to zapraszam do kontaktu na priv.
szymons
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2023, 15:55
Has thanked: 4 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: szymons »

Super inicjatywa. Trzymam kciuki za powodzenie.

Czy format będzie podobny do tego co widzieliśmy w przypadku spolszczenia KDM 1.6?
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: krecilapka »

Jak tylko korekta tekstówek się zakończy, to pliki będą ogólnodostępne. PDFy takie do wydrukowania / użycia w drukarni.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Dodane spolszczenie "Gambler Chest / Skrzynia Szulera" autorstwa krecilapka
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 553
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 104 times
Been thanked: 198 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Zmij »

Dzięki, wygląda super!wybaczcie jeżeli to głupie pytanie ale czy mógłbym prosić o podpowiedz jak drukować karty z plików w takiej formie?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

krecilapka udostępnił pliki w formie idealnej dla drukarni więc sam pewnie z nimi niewiele zrobisz jeśli chcesz drukować w domu... :?

Napisałem skrypt, który część z nich automatycznie przerobił na formę zjadliwą dla domowej drukarki.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2024, 14:20 przez Sir_Yaro, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 553
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 104 times
Been thanked: 198 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Zmij »

Sir_Yaro pisze: 23 mar 2024, 18:12 krecilapka udostępnił pliki w formie idealnej dla drukarni więc sam pewnie z nimi niewiele zrobisz jeśli chcesz drukować w domu... :?

Napisałem skrypt, który część z nich automatycznie przerobił na formę zjadliwą dla domowej drukarki.
Na razie zrobiłem te w katalogu STANDARDOWE - pliki z przedrostkiem "drukarka_".
Dzięki! Właśnie swoje spolszczenie podstawki robiłem na domowej drukarce i znakomite były pliki w wersji do druku dwustronnego, bardzo wygodnie się z nich korzystało :D no i tu nieśmiałe pytanie czy ten skrypt byłaby szansa ustawić tak żeby przerobił gamblerowskie karty na taki właśnie format?
Generalnie wielki szacunek dla Was Panowie za to spolszczenie!Gambler ma chyba nawet więcej tekstu do tłumaczenia niz podstawka wiec nawet nie chce zgadywać ile pracy zostało w ten projekt włożone
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Wygenerowałem
  • STANDARDOWE - pliki z przedrostkiem "drukarka_".
  • Ekwipunek-kwadratowe51x51 - pliki z przedrostkiem "drukarka_".
  • Lokacje_102x250 - pliki z przedrostkiem "drukarka_".
  • WydarzeniaOsady_91x57 - plik z przedrostkiem "drukarka_".
  • Odkrycia_56.8x100 - pliki z przedrostkiem "drukarka_".
  • Pożeracze Kości - pliki z przedrostkiem "drukarka_".
  • Filozofie-Ksiazki-karty_89x146 - pliki z przedrostkiem "drukarka_". booklet to utworzenia książeczki.
Przed drukiem na drogim papierze proponuję ZAWSZE sprawdzić poprawność KAŻDEGO pliku i wymiarów kart, bo ja to robiłem tylko dla jednego pliku z każdego typu.
Jak będzie coś nie tak proszę zgłosić to poprawię jak będę w stanie.
szymons
Posty: 2
Rejestracja: 24 lis 2023, 15:55
Has thanked: 4 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: szymons »

Gratulacje! Świetna robota.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Zmij
Posty: 553
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:00
Has thanked: 104 times
Been thanked: 198 times

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Zmij »

Pytanie odnosnie arkusza osady oraz ocalalego od szulera, nie moge ich znalezc wsrod udostepnionych plikow, czy beda moze dodane?z góry dzieki!
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1639
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 352 times
Kontakt:

Re: (Print & Play) spolszczenie Kingdom Death: Monster

Post autor: Sir_Yaro »

Zmij pisze: 28 mar 2024, 12:13 Pytanie odnosnie arkusza osady oraz ocalalego od szulera, nie moge ich znalezc wsrod udostepnionych plikow, czy beda moze dodane?z góry dzieki!
Dodane
ODPOWIEDZ