Kingdomino - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
gath
Posty: 203
Rejestracja: 08 cze 2006, 21:47
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Kingdomino - pytania i wątpliwości

Post autor: gath »

Czy gracz po dobraniu płytki (ma możliwość dołączenia jej zgodnie z zasadami gry) musi ją dołączyć do królestwa czy może?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Kingdomino

Post autor: Blue »

W sensie, że chciałbyś ją odłożyć na później?

"Musi on wykonać następujące akcje:
D 1: Dołączyć płytkę domina do
swojego terytorium, zgodnie
z zasadami łączenia terenów.
D 2: Wybrać płytkę w nowej
kolumnie i postawić na niej
znacznik króla"

Z instrukcji wynika, że musi.
Awatar użytkownika
gath
Posty: 203
Rejestracja: 08 cze 2006, 21:47
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Kingdomino

Post autor: gath »

Nie, nie na później - biorę i wyrzucam z gry. Była taka sytuacja w grze na 2 osoby, że przypadł mi kafelek zupełnie bezużyteczny w danej chwili, a wręcz rujnujący układ. Mogłem go dołączyć do płytki startowej, ale wyrzuciłem z gry.
Po grze analizowałem te akapity w instrukcji. Spełniałem wszystkie warunki punktu D1. Wychodzi na to, że trzeba dokładać kafelki jeżeli się da.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Kingdomino

Post autor: Chaaber »

Jeśli możesz, to musisz dołączyć płytkę, nieważne czy Ci psuje czy nie. Ale jeśli chcecie to umówcie się na home rule, żeby gra była kapkę bardziej kontrolowalna.
Norwoks
Posty: 871
Rejestracja: 21 kwie 2017, 21:44
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Kingdomino

Post autor: Norwoks »

Mam pytanie o dodatek era gigantów:

Mam wydanie FoxGames. Patrząc na płytki mam wrażenie, że jest błąd w ciągu logicznym.
Jeśli ułożymy płytki od 49 do 54, że mamy jakieś pole z 2 koronami po lewej i inne z 1 po prawej, płytka z kolejnym numerem ma po lewej to samo pole z 2 koronami co na poprzedniej było po prawej z 1 itd. Żeby to miało sens to płyta 54 powinna mieć po prawej 1 koronę na polu takim jakie jest na 49 po lewej z 2 koronami (wtedy się ładnie zapętla) i tu ZONK! : zamiast spodziewanej pustyni z 1 koroną jest bagno z 1 koroną.

Czy ktoś z innym wydaniem mógłby proszę zobaczyć u siebie, czy na kaflu 54 ma po prawej bagno czy pustynię ?

Edit:
Sam sobie odpowiem i zostawię gdyby jeszcze się ktoś zastanawiał...
W wersjach de Pegasusspiele i multi Blue orange jest tak samo; czyli stoi za tym jakiś zamierzony brak logiki ;)
Mam i się podzielę: Planszostrefa 11%, Planszomania 10%, 3Trolle 7%, AlePlanszówki 3%, Mepel 4%, Portal 2%
Polecam interesy z tymi użytkownikami:
Odradzam interesy z tymi użytkownikami:
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Kingdomino

Post autor: herman »

Jest tak samo jak w zagranicznych edycjach. Nie ma pola z podwójną koroną z tego co pamiętam.
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Kingdomino

Post autor: kozz84 »

Czy można grać w Kingdomino z dodatkiem era gigantów na rozmiar królestwa 5x5? (2 graczy)

Zadanie cztery rogi królestwa. Rozumiem że narożnik jest tylko wtedy gry jest kwadrat? Co z bardziej fikuśnymi figurami?

Królestwo środka: Co to znaczy centrum królestwa gry jest niekompletne królestwo?
barbados
Posty: 126
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:13
Has thanked: 27 times
Been thanked: 7 times

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: barbados »

Mam pytanie odnośnie punktowania w tej grze.
Jak punktuje się jeśli powiedzmy koło siebie jest zolta płytka z jedną koroną. A trochę dalej ale kolorami się styka żółtymi, druga płytka z koroną jedną? To wtedy jako 2x się liczy żółte? Czy raz. ? Zdjęcie podsyłam. Tak samo z zielonym lasem mi wyszło. Jedna z 1 koroną a obok druga z jedną korona.
Obrazek
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: grzeslaw90 »

barbados pisze: 13 maja 2021, 13:13 Mam pytanie odnośnie punktowania w tej grze.
Jak punktuje się jeśli powiedzmy koło siebie jest zolta płytka z jedną koroną. A trochę dalej ale kolorami się styka żółtymi, druga płytka z koroną jedną? To wtedy jako 2x się liczy żółte? Czy raz. ? Zdjęcie podsyłam. Tak samo z zielonym lasem mi wyszło. Jedna z 1 koroną a obok druga z jedną korona.
Spoiler:
Obrazek
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: mnw »

1. dodajesz wszystkie korony na danym obszarze
2. liczysz liczbę kafli w w tym obszarze
3. mnożysz 1*2

Na Twoim zdjęciu:
- kafle żółte: 8 kafli * 2 korony = 16 pkt
- kafle zielone: 5 kafli * 2 korony = 10 pkt
Awatar użytkownika
dertaz
Posty: 97
Rejestracja: 16 cze 2019, 23:43
Has thanked: 127 times
Been thanked: 7 times

Re: Kingdomino - pytania i wątpliwości

Post autor: dertaz »

Mam pytanie do pochodnej tej gry, tj. Queendomino
Budynek "sejf" posiada efekt aktywny przez cały okres gry, gdy zbiera się podatek przez rycerza to budynek daje premie w postaci jednej monety za każdego rycerza lub wieży kontrolowanych przez gracza (zagranych i w rezerwie). Czy premia odpala się zawsze, niezależnie z jakiego koloru posiadłości zbieram podatek, czy tylko wtedy gdy zbieram podatek z posiadłości gdzie stoi ten konkretny budynek?
potwordoszafy
Posty: 22
Rejestracja: 16 lis 2019, 22:00
Been thanked: 2 times

Re: Kingdomino

Post autor: potwordoszafy »

kozz84 pisze: 27 lip 2019, 16:13 Czy można grać w Kingdomino z dodatkiem era gigantów na rozmiar królestwa 5x5? (2 graczy)

Zadanie cztery rogi królestwa. Rozumiem że narożnik jest tylko wtedy gry jest kwadrat? Co z bardziej fikuśnymi figurami?

Królestwo środka: Co to znaczy centrum królestwa gry jest niekompletne królestwo?
Przyłączam się do pytania, szczególnie o rogi królestwa. Może po kilku latach zna ktoś odpowiedź?
ODPOWIEDZ