Kazaam - punktacja

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Kazaam - punktacja

Post autor: Veridiana »

Modyfikacja jest prosta, ale wprowadzilismy ją dosyć szybko, gdyż po kilku rozgrywkach okazało się, że - grając wedle instrukcji -najbardziej opłaca się budować homunkulusa z bylejakich części, byle być pierwszym.
Nie dość, że gra zamienia się wtedy w czysty wyścig, to jeszcze trwa krótko.

Dodaliśmy zatem zasadę, że skończyć można uzbierawszy min. 20pkt. Oznacza to, że przy całej odkrytej planszy przynajmniej 4 kafelki muszą pochodzić z naszego homunka. A jeśli układamy innego - co najwyżej 2 elementy (i to nieśrodkowe) mogą być zakryte.

Co to dało? Zaczęliśmy grać bardziej strategicznie. Nie pozbywamy się bezmyślnie części homunków przedstawionych na kartach przeciwników, staramy się jak najszybciej odgadnąć czy może jednak nie układają innego. sami zwlekamy ze zdradzeniem, na którego stworka się zdecydowaliśmy. często w trakcie gry zmienia się koncepcja. wszystko po to, by przeciwnicy nie blokowali potrzebnych nam części. używamy "uszu", bijemy się o konkretne kafelki, wszystko jest bardziej zażarte i dłuższe.
w skrócie: jakość a nie ilość 8)
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Kazaam - punktacja

Post autor: Maras »

Super pomysł muszę wyprubować ten wariant. Myślę, że wprowadzenie takich zasad dla młodszych graczy to może być lekki problem, dla wyjadaczy pewnie się sprawdzi
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Kazaam - punktacja

Post autor: Veridiana »

ja nie mam problemu młodszych graczy, więc naprawdę szybko i na stałe dodaliśmy tę regułę.

jeśli chodzi o ilość graczy - polecam nieparzystą, najlepiej 3. ale w dwójkę też się gra rewelacyjnie, bo jest to wtedy czysty pojedynek :)
ODPOWIEDZ