Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
bobiaczek
Posty: 413
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 131 times
Been thanked: 110 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: bobiaczek »

khomaniac pisze: 27 mar 2021, 15:00 Trochę to wygląda tak, jakby Phalanx nie za bardzo miał ochotę, tak naprawdę to wydawać po polsku/w innych językach.
To raczej decyzja związana z ograniczaniem kosztów wstępnych do wydania tej, bądź co bądź, dość niszowej gry. To nie Brzdęk. Gra ma relatywnie wysoki poziom wejścia dzięki wielu zasadom. Klient masowy zdecydowanie nie ma na coś takiego ochoty. Więc albo uzbiera się wystarczająca ilość wspierających dzięki szeptanemu marketingowi albo nie. Czy grę się wyda w nakładzie ... powiedzmy 500 sztuk (z czego gwarantowane 250) czy nie wyda się jej w cale to ekonomicznie zapewne żadna różnica. Szanse, by gra osiągnęła nakłady idące w tysiące są żadne, więc jakiekolwiek napinanie się (generowanie dodatkowych kosztów) dookoła tej pozycji jest pozbawione ekonomicznego sensu.
khomaniac
Posty: 102
Rejestracja: 04 lut 2020, 17:39
Has thanked: 56 times
Been thanked: 33 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: khomaniac »

bobiaczek pisze: 27 mar 2021, 16:32
To raczej decyzja związana z ograniczaniem kosztów wstępnych do wydania tej, bądź co bądź, dość niszowej gry. To nie Brzdęk. Gra ma relatywnie wysoki poziom wejścia dzięki wielu zasadom. Klient masowy zdecydowanie nie ma na coś takiego ochoty. Więc albo uzbiera się wystarczająca ilość wspierających dzięki szeptanemu marketingowi albo nie. Czy grę się wyda w nakładzie ... powiedzmy 500 sztuk (z czego gwarantowane 250) czy nie wyda się jej w cale to ekonomicznie zapewne żadna różnica. Szanse, by gra osiągnęła nakłady idące w tysiące są żadne, więc jakiekolwiek napinanie się (generowanie dodatkowych kosztów) dookoła tej pozycji jest pozbawione ekonomicznego sensu.
Nie no ja rozumiem, że nie robią szerokiej kampanii reklamowej. Ale podesłanie egzemplarzy recenzentom czy wysłanie informacji profilom/kanałom z newsami na fb(widziałem na jednym)/yt wymaga raczej dobrych chęci, a nie nakładów pieniężnych.
Lehu89
Posty: 64
Rejestracja: 08 kwie 2020, 11:38
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 158 times
Been thanked: 54 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Lehu89 »

Podbijam temat, a nóż ktoś zajrzy i zamówi kolejny egzemplarz. Zamawiajcie, zamawiajcie bo czekam na tą grę :D
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: dwaduzepe »

Lehu89 pisze: 13 kwie 2021, 11:46 Podbijam temat, a nóż ktoś zajrzy i zamówi kolejny egzemplarz. Zamawiajcie, zamawiajcie bo czekam na tą grę :D
to jest strasznie przecietna gra
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: tsodo »

dwaduzepe pisze: 13 kwie 2021, 12:37
Lehu89 pisze: 13 kwie 2021, 11:46 Podbijam temat, a nóż ktoś zajrzy i zamówi kolejny egzemplarz. Zamawiajcie, zamawiajcie bo czekam na tą grę :D
to jest strasznie przecietna gra
A coś więcej ?
Czemu tak uważasz ?
wst121121
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2018, 21:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 32 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: wst121121 »

Gra jest świetna mechanicznie, emocjonująca do samego końca, bardzo dobrze zbalansowana i dopracowana dodatkowo nie dłuży się jak to często bywa przy tego typu tytułach.
ja zdecydowanie polecam i pomimo posiadania angielskiej wersji z KS zamówiłem również Polską by móc grywać z osobami które nie radzą sobie z angielskim :)
Warto i juz niewiele brakuje do limitu zamówień :)
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Leviathan »

Zapraszam do obejrzenia wywiadu z autorem gry - Vangelisem Bagiartakisem:

Wojennik TV # 575: Vangelis Bagiartakis - interview (ENG)
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: pcyzm »

tsodo pisze: 13 kwie 2021, 16:04
dwaduzepe pisze: 13 kwie 2021, 12:37 to jest strasznie przecietna gra
A coś więcej ?
Czemu tak uważasz ?
I to chyba byłoby już tyle w kontekście merytorycznej argumentacji.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: pcyzm »

Tak czy siak nie rozumiem po co wrzucać taki ogólniki w dyskusji. "Strasznie przeciętna gra", ale pod jakim względem? Czy to już są np. wrażenia z rozgrywki czy ocena na podstawie opisu?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Mr_Fisq »

pcyzm pisze: 24 kwie 2021, 15:13 Tak czy siak nie rozumiem po co wrzucać taki ogólniki w dyskusji. "Strasznie przeciętna gra", ale pod jakim względem? Czy to już są np. wrażenia z rozgrywki czy ocena na podstawie opisu?
Myślę, że nie warto drążyć tematu. Lepiej potraktować tamten post jak głupią zaczepkę i zignorować.

Warto za to obejrzeć preview od Players' Aid: https://www.youtube.com/watch?v=30pO1XD1bLM
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Szewa »

45 zamówień brakuje (a przynajmniej tyle według ich strony). Mam nadzieję, że do końca maja się uda :D
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Acownik »

Gra mnie zaciekawiła na tyle, że pomyślałem o wsparciu, ale chciałem się najpierw dowiedzieć, czy będzie dostępny wariant solo, o którym ktoś tu gdzieś wspomniał. No i się rozczarowałem - Phalanx mi odpowiedział, że wariant był dostępny w pakiecie tylko w kampanii kickstarterowej, a potem sprzedawany już jako osobny produkt. I w polskiej wersji ma być tak samo. W takim razie chciałem zapytać Was: co za cuda na kiju są w tym solo wariancie, że nie można tego razem do pudełka włożyć? Moim zdaniem jest to nonsens. I to sprawia, że odechciało mi się wspierania, bo najwyraźniej nawet nie ma gwarancji, przynajmniej tak zrozumiałem, że wariant solo w ogóle wydadzą.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: tomuch »

Oj, ja też się zastanawiałem. Czekałem, aż może jakaś recenzja się konkretna pojawi. Ale po takich wieściach też odpadam...
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
imssah
Posty: 182
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:49
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: imssah »

Ten dodatek solo to, uwaga, 10 kart. Dziesięć, nie mniej, nie więcej, dziesięć.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: anitroche »

imssah pisze: 14 maja 2021, 07:51 Ten dodatek solo to, uwaga, 10 kart. Dziesięć, nie mniej, nie więcej, dziesięć.
Serio? O kurczę, to już naprawdę mogliby dorzuć do pudełka podstawki po polsku :D zwłaszcza, że w obecnych czasach tryb solo jest często przez graczy wymagany do zakupu gry... Grę w przedsprzedaży zamówiłam po polsku i nie zrezygnuję nawet, jeśli tego solo nie dodadzą, bo to i tak gra głównie do gry z mężem będzie, ale nie powiem - bym chętnie przygarnęła te karty, nawet w wersji angielskiej :(
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: mmag »

Z czego pamiętam dodatek solo za darmo był obiecany tylko wspierającym grę na ks - w dystrybucji sklepowej miał być dostępny odpłatnie. Stąd, chcąc dotrzymać oryginalnych obietnic Phalanx raczej nie może ot tak sobie go dorzucić do podstawki. Choć osobiście nie miałbym nic przeciwko temu;)
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: anitroche »

Mogę zapłacić dodatkowo za te 10 kart, ale fajnie jakby też były przetłumaczone i dostępne u nich w sklepie
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: AnlAir »

Dorzuciłem się do P250 jestem ciekawy tej gry i jakby odświeżam wątek, na pewno znajdą się jeszcze chętni.
45 osób brakowało 2 tygodnie temu (Phalanx nie odświeżył licznika) więc pewnie jest już blisko.
149,99zł na stronie Phalanx, przesyłka w cenie.

To nie pierwsza gra Vangelisa Bagiartakisa i posiada kilka 'głośnych' gier.
https://boardgamegeek.com/boardgamedesi ... agiartakis
wst121121
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2018, 21:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 32 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: wst121121 »

Tempo zbiórki na wydanie gry mocno zwolniło, brakuje bardzo niewiele ale jednak brakuje :(

Dziwi mnie podejscie wydawcy, niby chce grę wydać po polsku a starań o zareklamowanie jest niewiele a szkoda bo gra jest genialna, starczyło by opublikować jakąś recenzje, skrót zasad albo jakieś reklamy gry po polsku na facebooku.
Wiem że gra jest niszowa i będzie to mały nakład dla polskich fanów gier wojennych ale jednak taka reklama na profilu, czy filmik omawiajacy gre to nie jest dużo a przyciągnie nowych graczy, to samo tyczy gry 1920.

Ja bardzo gorąco zachęcam bo gra warta jest tego :)
khomaniac
Posty: 102
Rejestracja: 04 lut 2020, 17:39
Has thanked: 56 times
Been thanked: 33 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: khomaniac »

Licznik od ponad miesiąca nieaktualizowany (216), a Phalanx jak milczało, tak milczy.
Że też się nie znajdzie jakiś złośliwy recenzent/kanał na YT który jedną recenzją by to przepchnął ponad granice 250 zamówień :lol:
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Probe9 »

khomaniac pisze: 17 sie 2021, 12:43 Licznik od ponad miesiąca nieaktualizowany (216), a Phalanx jak milczało, tak milczy.
Że też się nie znajdzie jakiś złośliwy recenzent/kanał na YT który jedną recenzją by to przepchnął ponad granice 250 zamówień :lol:
Wydaje mi się, że to może wynikać z tego, że nikt więcej od tego czasu nie złożył zamówienia :)

W sumie recenzje ta gra zbierała raczej pozytywne, ocena na BGG też nie jest zła. Trochę to pokazuje stan polskiej sceny wargamingowej ;)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4474
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: garg »

Probe9 pisze: 17 sie 2021, 14:12
khomaniac pisze: 17 sie 2021, 12:43 Licznik od ponad miesiąca nieaktualizowany (216), a Phalanx jak milczało, tak milczy.
Że też się nie znajdzie jakiś złośliwy recenzent/kanał na YT który jedną recenzją by to przepchnął ponad granice 250 zamówień :lol:
Wydaje mi się, że to może wynikać z tego, że nikt więcej od tego czasu nie złożył zamówienia :)

W sumie recenzje ta gra zbierała raczej pozytywne, ocena na BGG też nie jest zła. Trochę to pokazuje stan polskiej sceny wargamingowej ;)
Albo stan działań promocyjnych ze strony Phalanxa :lol: .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: pcyzm »

garg pisze: 17 sie 2021, 15:15 Albo stan działań promocyjnych ze strony Phalanxa :lol: .
Tłumaczyli to trochę na spotkaniu z Planszowe Newsy. To jest takie 'tanie' zarzucenie wędki i dopiero na podstawie liczby potencjalnych zamówień wiedzą czy ruszać machinę marketingową czy nie.

Oczywiście kij ma dwa końce i jeżeli wydawca sam nie 'pompuje' od początku popytu to takie gry spoza świecznika BGG czy też KS'a mają szalenie pod górkę.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1016
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: karmazynowy »

pcyzm pisze: 18 sie 2021, 09:24
garg pisze: 17 sie 2021, 15:15 Albo stan działań promocyjnych ze strony Phalanxa :lol: .
Tłumaczyli to trochę na spotkaniu z Planszowe Newsy. To jest takie 'tanie' zarzucenie wędki i dopiero na podstawie liczby potencjalnych zamówień wiedzą czy ruszać machinę marketingową czy nie.

Oczywiście kij ma dwa końce i jeżeli wydawca sam nie 'pompuje' od początku popytu to takie gry spoza świecznika BGG czy też KS'a mają szalenie pod górkę.
Kiepskie to tłumaczenie. Ta gra nie potrzebuje machiny marketingowej, bo to nie jest gra dla szerokiego grona odbiorcy. Gdyby te kilka miesięcy temu, gdy przedsprzedaż startowała, rozesłali kilka kopii recenzentom, youtuberom, unboxingowcom, cokolwiek to już dawno byłaby ufundowana, a tak to większość ludzi o niej nawet nie wie bo jak nie czytasz tego forum lub przeoczyłeś 2 posty na fb, to możesz nie mieć pojęcia, że ta gra istnieje.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1215 times
Been thanked: 1419 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Mr_Fisq »

karmazynowy pisze: 18 sie 2021, 09:26 Kiepskie to tłumaczenie. Ta gra nie potrzebuje machiny marketingowej, bo to nie jest gra dla szerokiego grona odbiorcy. Gdyby te kilka miesięcy temu, gdy przedsprzedaż startowała, rozesłali kilka kopii recenzentom, youtuberom, unboxingowcom, cokolwiek to już dawno byłaby ufundowana, a tak to większość ludzi o niej nawet nie wie bo jak nie czytasz tego forum lub przeoczyłeś 2 posty na fb, to możesz nie mieć pojęcia, że ta gra istnieje.
Podesłanie recenzentom jednego egzemplarza angielskiego do przekazywania dalej nie wydaje się problemem. Pytanie kto (z bardziej znanych recenzentów, oprócz WojennikTV) w Polsce mógłby być zainteresowany tym tytułem...
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ