Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4719
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: BartP »

Możecie napisać, jakie to zmiany w instrukcji? Czy to raczej uszczegóławianie czegoś czy zmiany zasad?
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: ariser »

adrturz pisze: 03 mar 2021, 15:13 Cześć,

wystartowała przedsprzedaż polskiej wersji Freedom! (z drobnymi poprawkami w nowym druku, m.in. zmienione pudełko, kilka korekt w zasadach) - przedsprzedaż działa na zasadach P250.

https://sklep.phalanxgames.pl/freedom,3,1225,1242
Jest szansa na pakiet polonizujący? Na etapie ksa zarzekaliście się, że nie planujecie polskiej wersji, więc wziąłem. Gdybyście choć zasygnalizowali możliwość to bym poczekał..
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Szewa »

Dla niezdecydowany:
Braść i graść! W tym wątku opisywałem swoje wrażenia i moim zdaniem na prawdę warto mieć ten tytuł w swojej kolekcji, szczególnie jeżeli lubicie CDG.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: adrturz »

BartP pisze: 03 mar 2021, 15:20 Możecie napisać, jakie to zmiany w instrukcji? Czy to raczej uszczegóławianie czegoś czy zmiany zasad?
Nie będą to zmiany zasad. Tylko uszczegółowienie, dostaliśmy syngał, że nie dla wszystkich każdy punkt był jasny.
ariser pisze: 03 mar 2021, 18:30
Spoiler:
Jest szansa na pakiet polonizujący? Na etapie ksa zarzekaliście się, że nie planujecie polskiej wersji, więc wziąłem. Gdybyście choć zasygnalizowali możliwość to bym poczekał..
Na tym etapie trudno oszacować, czy ostatecznie ukaże się polska edycja. Dlatego nie podjęliśmy jeszcze decyzji a propos ewentualnych pakietów polonizacyjnych. Podczas kampanii tak wyglądała sytuacja - to, co stało się z anglojęzycznym wydaniem (w sprzedaży detalicznej) na rynku zachodnim, sprawiło, że postanowiliśmy zrobić dodruk, a wraz z nim dać szanse innym wersją językowym.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1016
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: karmazynowy »

Czy na stronie pojawi się licznik pre-orderów tak jak miało to miejsce przy okazji Imperial Struggle? Może wtedy łatwiej zachęcić...
Ahh, złamałem się, cena całkiem ok, CDG bardzo lubię. Niestety Fire in the Sky musi przez to zniknąć z wishlisty.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: anitroche »

karmazynowy pisze: 04 mar 2021, 11:14 Czy na stronie pojawi się licznik pre-orderów tak jak miało to miejsce przy okazji Imperial Struggle? Może wtedy łatwiej zachęcić...
Ahh, złamałem się, cena całkiem ok, CDG bardzo lubię. Niestety Fire in the Sky musi przez to zniknąć z wishlisty.
Jest licznik na dole strony w ich sklepie: https://sklep.phalanxgames.pl/freedom,3,1225,1242

Obrazek

Póki co nie ma szału, ale mam nadzieję, że się te 250 chętnych znajdzie :)
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Mr_Fisq »

Czy można liczyć na to, że po ufundowaniu wersji Polskiej podstawki pojawi się też wariant Solo PL?

PS. Obecnie wariant solo pozwala jedynie na grę Osmanami?
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Szewa »

anitroche pisze: 04 mar 2021, 11:21
karmazynowy pisze: 04 mar 2021, 11:14 Czy na stronie pojawi się licznik pre-orderów tak jak miało to miejsce przy okazji Imperial Struggle? Może wtedy łatwiej zachęcić...
Ahh, złamałem się, cena całkiem ok, CDG bardzo lubię. Niestety Fire in the Sky musi przez to zniknąć z wishlisty.
Jest licznik na dole strony w ich sklepie: https://sklep.phalanxgames.pl/freedom,3,1225,1242

Obrazek

Póki co nie ma szału, ale mam nadzieję, że się te 250 chętnych znajdzie :)
Spoiler:
Ja zlożyłem zamówienie gdy na dole strony było 33 zamówienia, znajomy także. Także nie jest to aktualizowane na bieżąco ;)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: adrturz »

Szewa pisze: 04 mar 2021, 11:52
Spoiler:
Ja zlożyłem zamówienie gdy na dole strony było 33 zamówienia, znajomy także. Także nie jest to aktualizowane na bieżąco ;)
Każdego dnia z rana (w tygodniu roboczym) powinna ukazywać się w tym miejscu aktualizacja :)
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: tomuch »

Mr_Fisq pisze: 04 mar 2021, 11:36 Czy można liczyć na to, że po ufundowaniu wersji Polskiej podstawki pojawi się też wariant Solo PL?

PS. Obecnie wariant solo pozwala jedynie na grę Osmanami?
O!! Na grę popatrzyłem, zainteresowałem się, ale stwierdziłem, że skoro nie ma solo, to nic z tego. Ale teraz będę mieć na oku.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
promykx
Posty: 248
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: promykx »

Czy ktoś grał w to i divide europe? i może się podzielić wrażeniami, czy może to zupełnie inne gry.
Wtotalwar
Posty: 34
Rejestracja: 12 sty 2020, 20:20
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Wtotalwar »

Biorę w ciemno. Pytanie do tych co rozegrali kilka partii. Jak jest z re-grywalnością?
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Szewa »

Wtotalwar pisze: 05 mar 2021, 18:01 Biorę w ciemno. Pytanie do tych co rozegrali kilka partii. Jak jest z re-grywalnością?
Kazda moja partia byla inna, nawet gdy siadalem do rewanzu z ta sama osoba to partia i nasze zagrywki kirowaly sie w inna strone.
Czyli regrywalnosc na plus.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1731 times
Been thanked: 541 times
Kontakt:

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: pwoloszun »

0,03pln ode mnie.

Gra wyladowala w moim prywatnym top 10 gier zagranych w roku 2020. Kilka rzeczy w zolnierskim skrocie:

Plusy:
- najlepsza znana mi gra o oblężeniu twierdzy, tutaj dodatkowo wszystko oparte na prawdziwych wydarzeniach historycznych!
- z reguly nie przywiazuje do tego wielkiej wagi, ale tutaj gra jest naprawde pięknie i klimatycznie wydana
- bardzo dobry CDG - ciekawy twist mechaniczny, bardzo ciekawe, ZROZNICOWANE eventy (a to wbrew pozorom nie jest takie czeste)
- mechanicznie: fantastycznie oddane oblężenie, natarcie na mury, ostrzał z artylerii(czuć huk armaty), desant morski, głodzenie oblężonych, blokada morska, pomoc dla oblężonych z zewnątrz i jej blokowanie, wsparcie oraz dezercje wojsk oblegających, walki na murze i w mieście, a wszystko bardzo elegancko w prostych i przystępnych zasadach
- mocno asymetryczne strony konfliktu co dodatkowo podwaja i tak juz bardzo duza regrywalnosc
- olbrzymie emocje i mnóstwo ciężkich i ciekawych decyzji podczas gry - BARDZO polecam!
- gra jest szybka, dynamiczna i stosunkowo krotka - do zagrania w 60-90min

Drobne minusiki: w naszych partiach głód był praktycznie nieodczuwalny oraz(w mniejszym stopniu) wpływy na mapie politycznej wydawały się tłem. Przy czym to akurat prawdopodobnie oddawało realia historyczne.
Co do glodu, to mysle, ze trzeba by zagrac wiecej partii.
Podcast dżentelmeni przy stole:
wst121121
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2018, 21:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 32 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: wst121121 »

Gra jest świetna jedna z lepszych dwu osobówek, czuć klimat w grze, na planszy i kartach.
Nie jest powtarzalna każda rozgrywka jest zupełnie inna przy czym nie dłuży się.
Z czystym sumieniem mogę polecić tym bardziej ze cena 149 zł nie jest wygórowana za tak wykonaną grę która powoduje tyle emocji.
Mam nadzieję że również pojawi się jakaś opcja spolszczenia dla posiadaczy wersji KS, u mnie zwiększyło by to ilość chętnych do gry :)
Awatar użytkownika
Muleq
Posty: 597
Rejestracja: 13 cze 2018, 21:44
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 162 times
Been thanked: 156 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Muleq »

No i mnie skusiliście :wink: .
wst121121
Posty: 82
Rejestracja: 12 kwie 2018, 21:12
Has thanked: 6 times
Been thanked: 32 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: wst121121 »

Muleq pisze: 09 mar 2021, 19:44 No i mnie skusiliście :wink: .
Mam nadzieje że nie tylko ciebie.

Takie zapytanie do Phalanxów, może warto by udostępnić jakąś wideoinstrukcję w naszym języku albo rozesłać egzemplarz gry do recenzentów by dotarła do jak największego grona osób.
Niestety dotychczas gra była bardzo słabo reklamowana w naszym kraju nie ma recenzji opisów a to przyciąga dużo więcej chętnych.
Już prawie połowa z wymaganych 250 zamówień jednak szkoda by było by gra nie dotarła do większego grona a jest tego warta.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: kamron6 »

Tak to zawsze jest marudzenie czemu gry polskich wydawnictw nie są po polsku, a jak ma się zebrać 250 chętnych na dobrze ocenianą i sprawdzoną grę to jest problem ;P (tak zamówiłem "przez przypadek" w sklepie, nie wiedząc nic o przedsprzedaży i teraz patrzę na licznik ze zwątpieniem w sercu).

Ogólnie dziwi mnie tak mało opinii na temat tej gry na forum, tak mało ludzi gra w nieco dłuższe dwuosobówki?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Szewa »

kamron6 pisze: 26 mar 2021, 19:29
Ogólnie dziwi mnie tak mało opinii na temat tej gry na forum, tak mało ludzi gra w nieco dłuższe dwuosobówki?
Gra byla dostepna tylko kickstarterze, a ilosc wsparcia jaka otrzymala byla niewielka. Dlatego tez tak malo opinii :(

Patrzac nawet na bgg gra zbiera dobre opinie, ale niewiele ich (146 ocen).
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
_leigam_
Posty: 943
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: _leigam_ »

kamron6 pisze: 26 mar 2021, 19:29 Tak to zawsze jest marudzenie czemu gry polskich wydawnictw nie są po polsku, a jak ma się zebrać 250 chętnych na dobrze ocenianą i sprawdzoną grę to jest problem ;P
https://phalanx.backerkit.com/hosted_preorders/302322 poklikaj sobie i sprawdź ile jest wsparcia na inne wersje językowe (najwięcej na grecką - 54).



ps. Poza tym polski rynek to trudny i wymagający rynek, i prezes phalanxów jeszcze nie wie czy chce tu robić biznes. poczekajmy aż się określi wystarczająco jasno :lol: :lol:
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: polwac »

Muleq pisze: 09 mar 2021, 19:44 No i mnie skusiliście :wink: .
Mnie też bardzo zaintrygowaliście. Starałem się znaleźć jakąś rozgrywkę na YT(zazwyczaj po obejrzeniu takiej rozgrywki wiem czy gra mi podejdzie czy nie) i widzę, że bardzo ciężko z jakimiś filmami na temat tej gry.
Będę musiał się trochę bardziej wysilić i poczytać na temat tej gry :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: kamron6 »

_leigam_ pisze: 26 mar 2021, 20:01
kamron6 pisze: 26 mar 2021, 19:29 Tak to zawsze jest marudzenie czemu gry polskich wydawnictw nie są po polsku, a jak ma się zebrać 250 chętnych na dobrze ocenianą i sprawdzoną grę to jest problem ;P
https://phalanx.backerkit.com/hosted_preorders/302322 poklikaj sobie i sprawdź ile jest wsparcia na inne wersje językowe (najwięcej na grecką - 54).

ps. Poza tym polski rynek to trudny i wymagający rynek, i prezes phalanxów jeszcze nie wie czy chce tu robić biznes. poczekajmy aż się określi wystarczająco jasno :lol: :lol:
Wiem, mój post to troszkę próba rozkręcenia tematu ;) Mam przede wszystkim wrażenie, że problematyczny jest tu marketing, krótki post w paru miejscach to słabe rozwiązanie. Recenzje, gameplaye, ciekawostki historyczne, podtrzymywanie tematu - tak to się robi :P Wystarczy spojrzeć jak tragicznie idą wersja niemiecka lub hiszpańska :P
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1016
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: karmazynowy »

Phalanx powinien to komuś wysłać na YT: Wojennikowi chociażby. Praktycznie jak gracz sam się nie dokopie do tej gry to ta gra go nie znajdzie. Ja ja odkryłem na The Players Aid, ale to dlatego, że ich subuje.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Szewa »

Tez dzis myslalem o tym, ze powinni to Wojennikowi wyslac ;) stawiam kilo orzechow i dwa sloje miodu, ze spodobalaby mu sie i zrobioby odpowiednia recke.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
khomaniac
Posty: 102
Rejestracja: 04 lut 2020, 17:39
Has thanked: 56 times
Been thanked: 33 times

Re: Freedom! (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: khomaniac »

Trochę to wygląda tak, jakby Phalanx nie za bardzo miał ochotę, tak naprawdę to wydawać po polsku/w innych językach.
ODPOWIEDZ