Drukarka 3D - co i jak

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: Curiosity »

Golfang pisze: 14 maja 2021, 09:46 W zestawie jest skrobak? do odcinania wydruków z łoża?
Oczywiście 8)
no i powiedz mi czy jak przygotowujesz w slicerze wydruk to masz go normalnie "nogami" do dołu. Drukarka sama sobie odwraca go "nogami" do góry?
Tak, obiekt mam w slicerze normalnie. Z tym, że do wydruków SLA zalecane jest pochylenie figurki o pewien kąt (nie jestem pewny, 35-40 stopni), żeby podpory miały większą powierzchnię do doczepienia się do niej.

Drukarka sobie odwraca już sama.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: Golfang »

Curiosity pisze: 14 maja 2021, 09:56
Golfang pisze: 14 maja 2021, 09:46 W zestawie jest skrobak? do odcinania wydruków z łoża?
Oczywiście 8)
no i powiedz mi czy jak przygotowujesz w slicerze wydruk to masz go normalnie "nogami" do dołu. Drukarka sama sobie odwraca go "nogami" do góry?
Tak, obiekt mam w slicerze normalnie. Z tym, że do wydruków SLA zalecane jest pochylenie figurki o pewien kąt (nie jestem pewny, 35-40 stopni), żeby podpory miały większą powierzchnię do doczepienia się do niej.

Drukarka sobie odwraca już sama.
No i przez Ciebie (i wszystkie Matki świata - bo jest dzisiaj promocja z tej okacji) zamówiłem zestaw MONO X + WASH + RESIN 1kg za 764,99$... ehh dobrze że Dzień Matki jest tylko 1 raz w roku, musiałbym cholernie dużo na "promocjach" wydawać.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: Curiosity »

Zamów od razu IPĘ 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: Golfang »

Curiosity pisze: 14 maja 2021, 20:28 Zamów od razu IPĘ 8)
a to nie jest to samo co do FDM? do czyszczenia/odtłuszczania stołu?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: Curiosity »

Golfang pisze: 14 maja 2021, 20:48 a to nie jest to samo co do FDM? do czyszczenia/odtłuszczania stołu?
No masz, ale mnie teraz zagiąłeś... ja w życiu nie czyściłem stołu/blatu mojego Endera 8)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: Golfang »

Curiosity pisze: 14 maja 2021, 21:39
Golfang pisze: 14 maja 2021, 20:48 a to nie jest to samo co do FDM? do czyszczenia/odtłuszczania stołu?
No masz, ale mnie teraz zagiąłeś... ja w życiu nie czyściłem stołu/blatu mojego Endera 8)
Ja czyszczę. KIlka razy - zwłaszcza przy dużych powierzchniach leżących na spodzie zauważyłem że potrafi się róg odginać w górę i wtedy wychodzą wydruki takie no nie za ładne... chociaż nie wiem czy to zależy od czyszczenia. Bo kilka razy po czyszczeniu też się to działo. Generalnie to odtłuszcza od paluchów odbitych na blacie
----------------
10% flamberg.com.pl
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: khuba »

Golfang pisze: 15 maja 2021, 07:24 Ja czyszczę. KIlka razy - zwłaszcza przy dużych powierzchniach leżących na spodzie zauważyłem że potrafi się róg odginać w górę i wtedy wychodzą wydruki takie no nie za ładne... chociaż nie wiem czy to zależy od czyszczenia. Bo kilka razy po czyszczeniu też się to działo. Generalnie to odtłuszcza od paluchów odbitych na blacie
Wydruki o dużej powierzchni mają tendencje do odklejania się na rogach (kurczenie się wyższych warstw przy stygnięciu plastiku) - dlatego warto używać "Brim" a nie "Skirt" w tym przypadku - polepsza przyczepność i jako że jest połączone z wydrukiem bierze część naprężeń na siebie.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: donmakaron »

Ja używam tylko i wyłącznie klejów do druku 3d. Psiknięcie sprayem od czasu do czasu i nie potrzeba żadnych raftów, brimów ani skirtów. Przy dobrze wylevelowanej płycie nie ma problemów z odchodzeniem w trakcie druku. Przy okazji schodzi mniej materiału i drukuje się mniej odpadów.
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: khuba »

Też używam kleju (na szkle), co nie zmienia faktu że czasem rogi mi się deformowały przy wielkopowierzchniowych wydrukach. Udany wydruk z brimem produkuje mniej odpadów niż nieudany wydruk bez niego ;p (szczególnie że te odklejanie rogów następuje gdy wydruk osiąga już jakąś wysokość). Możliwe że lepszy klej + lepiej ustawione temperatury/moc wiatraka by ten efekt zmniejszył.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: Golfang »

khuba pisze: 15 maja 2021, 09:43 Też używam kleju (na szkle), co nie zmienia faktu że czasem rogi mi się deformowały przy wielkopowierzchniowych wydrukach. Udany wydruk z brimem produkuje mniej odpadów niż nieudany wydruk bez niego ;p (szczególnie że te odklejanie rogów następuje gdy wydruk osiąga już jakąś wysokość). Możliwe że lepszy klej + lepiej ustawione temperatury/moc wiatraka by ten efekt zmniejszył.
o czym Wy mówicie? jakie kleje?
----------------
10% flamberg.com.pl
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: khuba »

Golfang pisze: 15 maja 2021, 09:52 o czym Wy mówicie? jakie kleje?
Są różne sposoby poprawiania przyczepności wydruków do stołów, jednym z nich jest użycie kleju(co prawda nie an każdej powierzchni się powinno stosować). Są kleje dedykowane (zazwyczaj w sprayu) ale można też używać standardowych klejów zawierających PVP (ja używam: Amos Klej w sztyfcie)
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: donmakaron »

Golfang pisze: 15 maja 2021, 09:52 o czym Wy mówicie? jakie kleje?
Są takie sprytne maziaje albo spreje do tworzenia powłoki adhezyjnej (google: 3d print adhesive). W wysokiej temperaturze się kleją bardzo mocno, a w niskiej odpuszczają. Dzięki czemu po ostygnięciu płyty można wydruk wygodnie zdjąć, a podczas drukowania obiekt jest do niej przyklejony.
khuba pisze: 15 maja 2021, 09:43 [...] szczególnie że te odklejanie rogów następuje gdy wydruk osiąga już jakąś wysokość [...]
Ale jak to? Przecież odchodzące rogi to wina pierwszych wydrukowanych warstw, które odklejają się od powierzchni i wyginają do góry po ostygnięciu. Jeśli te są płaskie, to dalej poleci już bez problemu. Nie może być tak, że materiał już ostygnięty w połowie druki zacznie się wyginać, bo trzymają go górne warstwy. Pierwszy raz o czymś takim słyszę i nawet nie umiem sobie wyobrazić jakby to miało działać.
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: khuba »

donmakaron pisze: 15 maja 2021, 12:59
Ale jak to? Przecież odchodzące rogi to wina pierwszych wydrukowanych warstw, które odklejają się od powierzchni i wyginają do góry po ostygnięciu. Jeśli te są płaskie, to dalej poleci już bez problemu. Nie może być tak, że materiał już ostygnięty w połowie druki zacznie się wyginać, bo trzymają go górne warstwy. Pierwszy raz o czymś takim słyszę i nawet nie umiem sobie wyobrazić jakby to miało działać.
Pierwsze warstwy też po części są winne (przyczepność) ale problem jest związany ze stygnięciem wyższych warstw (dolne trzymają temperaturę stołu - wyższe stygną szybko do temperatury otoczenia (tutaj dochodzi kolejna zmienna, moc wentylatorów)).
Opis tego efektu po angielsku (dotyczy też PLA):
https://www.simplify3d.com/support/prin ... g/warping/
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: donmakaron »

Sądzę, że raczej chodzi o szerokość i głębokość modelu, niż o jego wysokość. Im element wyższy, tym bardziej powinien trzymać swój kształt w płaszczyźnie pionowej. Takie efekty jak na zdjęciu miałem w przypadku odklejenia tego narożnika od platformy już na pierwszych warstwach. Kiedy nozzle drukuje w tym miejscu dociska tę warstwę do platformy, ale kiedy jedzie w inne miejsce spodnia warstwa podnosi tę wyższą do góry i tak w kółko. Co więcej - im wyższe warstwy tym lepszy kształt.

Nie jest możliwe, żeby 100 warstw wydrukowało się na płasko i dopiero przy 101 poprzednie 100 zacznie się odginać w ten sposób. Muszą być zgięte od samego początku. Możliwe, że pierwsza warstwa jest ok, druga się kurczy i ściąga pierwszą, trzecia się kurczy i ściąga drugą. Ale to nadal wina dolnych warstw modelu oraz tego, że każda kolejna wpływa na poprzednią. Ale tutaj też - im wyżej tym lepiej.
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: khuba »

Sam problem wynika z długości/szerokości wydruku (X/Y) ale narasta przy kolejnych warstwach (Z). Po pierwszych kilku warstwach może wszystko wyglądać OK aż w końcu dojdzie do wyginania. Po osiągnięciu jakiejś wysokośc raczej już to nie nastąpi (dół wydruku będzie miał stabilne warunki, nic się jużnie studzi) - ale nie ma co otwierać szampana po kilku pierwszych warstwach

Filmik wyjaśniający efekt (jest masa innych na youtube)
https://www.youtube.com/watch?v=HNAtHl6kB7Y
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: donmakaron »

Może mam trochę inne doświadczenia i opatrznie zrozumiałem "gdy wydruk osiąga już jakąś wysokość" i linki które podrzucasz nie zgadzały mi się z tym co czytam ;) Na zdjęciach i filmikach widać, że odklejenie następuje już przy kilku - kilkunastu warstwach, a dla mnie to żadna wysokość, a nie jakaś wysokość ;)

Tak czy inaczej z klejem raczej nie miałem takich problemów. Prędzej denerwowałem się na konieczność odczekania na ochłodzenie platformy, bo klej trzymał zbyt mocno ;)
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: khuba »

No tak ,operowaliśmy dość względnymi pojęciami (lata temu z tym walczyłem i ciężko byłoby rzucać jakimiś konkretami). Po n warstwach wygięcie takiego wydruku na rogach (szczególnie ze już schłodzony plastik jest dość sztywny) raczej nie nastąpi. Sam miałem swego czasu masę problemów z przyczepnością więc moje wydruki były bardzo podatne na ten problem, teraz z klejem jest już dużo lepiej.
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: Golfang »

Curiosity pisze: 14 maja 2021, 09:56 Tak, obiekt mam w slicerze normalnie. Z tym, że do wydruków SLA zalecane jest pochylenie figurki o pewien kąt (nie jestem pewny, 35-40 stopni), żeby podpory miały większą powierzchnię do doczepienia się do niej.

Drukarka sobie odwraca już sama.
Z info jakie mam od producenta paczka już do mnie idzie :)
Jakiego slicera używasz do cięcia obiektów?
jakieś rady z doświadczenia - co jak ustawiać? wolę się uczyć na czyichś błędach :)
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: Curiosity »

Golfang pisze: 17 maja 2021, 14:59 Jakiego slicera używasz do cięcia obiektów?
jakieś rady z doświadczenia - co jak ustawiać? wolę się uczyć na czyichś błędach :)
Używam Photon Workshop.
Rady, porady - masz najnowszy produkt więc pewnie będzie aktualny, ale możesz zobaczyć czy się nie da zaktualizować softu.

Z takich nieoczywistych - uważam, że nie ma sensu bawić się z tymi papierowymi lejkami (zlewakami) do odlewania żywicy z powrotem do butelki. Ja po prostu przechylam korytko i wlewam jak leci, jeszcze nie miałem żadnych problemów czy konsekwencji, a ze 4 litry żywicy "przerobiłem".

Nie bój się lać więcej żywicy, nie ma to jak przyjść po kilku godzinach sprawdzić projekt i zorientować się, że kwadrans temu skończyła się żywica i model nadaje się do kosza... :( Z tym, że Twoja drukuje kilka razy szybciej (nie pamiętam, chyba 4x szybciej) niż moja.

Nie jestem pewny jak Photon Mono poziomuje platformę, wydaje mi się, że robisz to raz i już nie ustawiasz przed każdym drukiem. Ja niestety muszę za każdym razem robić poziomowanie, bo mój model tego nie pamiętał.

Aaaa, i ważne. Jak wyjąłem drukarkę z kartonu, to film FEP miał jakieś dwa odgniecenia, przez co już na dzień dobry robiłem wymianę na nowy. BŁĄD!!! Drukarka świetnie drukuje nawet przy mocno zjechanym filmie! :lol: Rysy, zagniotki, linie, niech Cię to nie przerazi laser sobie świetnie poradzi. Co prawda Anycubic przysłał mi za darmo nowy film, ale panika była niepotrzebna. Mimo wszystko dokup sobie kilka a przed wymianą obejrzyj filmik na YT (jest jeden po polsku, który jest świetny - gość zaleca użycie nakrętki od butelki i to jest świetna rada).

Pamiętaj, żeby zawsze dokręcić wszystkie śrubki, żeby nic nie latało i było stabilne.

Jeszcze co do ustawień, to wypoziomuj naprawdę bardzo ciasno - inaczej wydruk nie przyklei się do platformy i będzie się "utwardzał" na filmie. 8) Ado czyszczenia filmu używaj plastikowej szpatułki. I czyść od razu po drukowaniu.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: Sir_Yaro »

Curiosity pisze: 17 maja 2021, 20:33 Rysy, zagniotki, linie, niech Cię to nie przerazi laser sobie świetnie poradzi.
Może coś źle przeczytałem ale MONO X to drukarka lcd, a nie sla... Jaki laser??
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: Golfang »

Curiosity pisze: 17 maja 2021, 20:33
Golfang pisze: 17 maja 2021, 14:59 Jakiego slicera używasz do cięcia obiektów?
jakieś rady z doświadczenia - co jak ustawiać? wolę się uczyć na czyichś błędach :)
Używam Photon Workshop.
Rady, porady - masz najnowszy produkt więc pewnie będzie aktualny, ale możesz zobaczyć czy się nie da zaktualizować softu.

Z takich nieoczywistych - uważam, że nie ma sensu bawić się z tymi papierowymi lejkami (zlewakami) do odlewania żywicy z powrotem do butelki. Ja po prostu przechylam korytko i wlewam jak leci, jeszcze nie miałem żadnych problemów czy konsekwencji, a ze 4 litry żywicy "przerobiłem".

Nie bój się lać więcej żywicy, nie ma to jak przyjść po kilku godzinach sprawdzić projekt i zorientować się, że kwadrans temu skończyła się żywica i model nadaje się do kosza... :( Z tym, że Twoja drukuje kilka razy szybciej (nie pamiętam, chyba 4x szybciej) niż moja.

Nie jestem pewny jak Photon Mono poziomuje platformę, wydaje mi się, że robisz to raz i już nie ustawiasz przed każdym drukiem. Ja niestety muszę za każdym razem robić poziomowanie, bo mój model tego nie pamiętał.

Aaaa, i ważne. Jak wyjąłem drukarkę z kartonu, to film FEP miał jakieś dwa odgniecenia, przez co już na dzień dobry robiłem wymianę na nowy. BŁĄD!!! Drukarka świetnie drukuje nawet przy mocno zjechanym filmie! :lol: Rysy, zagniotki, linie, niech Cię to nie przerazi laser sobie świetnie poradzi. Co prawda Anycubic przysłał mi za darmo nowy film, ale panika była niepotrzebna. Mimo wszystko dokup sobie kilka a przed wymianą obejrzyj filmik na YT (jest jeden po polsku, który jest świetny - gość zaleca użycie nakrętki od butelki i to jest świetna rada).

Pamiętaj, żeby zawsze dokręcić wszystkie śrubki, żeby nic nie latało i było stabilne.

Jeszcze co do ustawień, to wypoziomuj naprawdę bardzo ciasno - inaczej wydruk nie przyklei się do platformy i będzie się "utwardzał" na filmie. 8) Ado czyszczenia filmu używaj plastikowej szpatułki. I czyść od razu po drukowaniu.
Kupowałeś w Polsce ten film? (rozumiem że to te naklejki). Czy możesz polecić skąd, który kupowałeś?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: Curiosity »

Golfang pisze: 17 maja 2021, 21:38 Kupowałeś w Polsce ten film? (rozumiem że to te naklejki). Czy możesz polecić skąd, który kupowałeś?
"Film FEP" to folia. Jest baaaardzo rozciągliwa a przy tym niezwykle wytrzymała. Na allegro widziałem oryginalne Anycubica, ale kupowałem od producenta w jakiejś promocji, taniej, tylko od razu większą ilość (nie pamiętam już czy w sklepie czy na ali).
Sir_Yaro pisze: 17 maja 2021, 20:51 MONO X to drukarka lcd, a nie sla... Jaki laser??
Ta, użyłem skrótu myślowego. Utwardza światłem, odruchowo napisałem, że "laserem".
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: Golfang »

Curiosity pisze: 17 maja 2021, 21:41 "Film FEP" to folia. Jest baaaardzo rozciągliwa a przy tym niezwykle wytrzymała. Na allegro widziałem oryginalne Anycubica, ale kupowałem od producenta w jakiejś promocji, taniej, tylko od razu większą ilość (nie pamiętam już czy w sklepie czy na ali).
Jak często się to wymienia? czy ma znaczenie czy 150 μm czy 100 μm? ta cieńsze jest droższa. Widzę na allegro też pędzelek antystatyczny do tej folii - potrzebny jest?
Kurcze coś czuję, że FDM jest jak zabawka w porównaniu z tymi żywicznymi drukarkami.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: Curiosity »

https://pl.aliexpress.com/item/1005001864254256.html

Oficjalny sklep Anycubic na ali. Do Mono X jest 0,15. Myślę, że spokojnie możesz używać zamienników, aczkolwiek ja brałem zawsze oryginalne.

Aha, w pudełku z drukarką masz pewnie ze dwie sztuki zapasowe.
Spoiler:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: Golfang »

Curiosity pisze: 18 maja 2021, 07:17 https://pl.aliexpress.com/item/1005001864254256.html

Oficjalny sklep Anycubic na ali. Do Mono X jest 0,15. Myślę, że spokojnie możesz używać zamienników, aczkolwiek ja brałem zawsze oryginalne.

Aha, w pudełku z drukarką masz pewnie ze dwie sztuki zapasowe.
Spoiler:
Kurcze no i to jest dziwne
https://www.anycubic.com/collections/fo ... 2699523234
https://pl.aliexpress.com/item/1005001864254256.html
niby oba są oryginalne - ale w sklepie anycubic jest mniejszy wymiar i dlatego są tańsze:
Film Dimensions: 200x140 (mm) Film Thickness: 0.15mm;
a na aliexpress są
folia FEP 240*165mm grubość 0.15mm
no i bądź tu mądry i pisz wiersze jak niby sam producent nie wie jakie powinny być wymiary
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ