Drukarka 3D - co i jak

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: khuba »

Niedawno kupiłem Anycubic Photon Mono SE i mam kłopot z wydrukami. Odpalilem test wyświetlacza z poziomu drukarki i wyszło tak:
Spoiler:
I widze 2 problemy :
- sekcje/kwadraty są oddzielone
- jeden kwadrat w ogóle się nie podświetla

Pytania do zorientowanych:
- czy te sekcje na teście powinny być tak wyszczególnione czy powinien to być raczej jednolity obraz?
- rozumiem że ciemny kwadrat to jakaś wada wyświetlacza?
- jak wyglądają ewentualne reklamacje u anycubic?
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: Golfang »

khuba pisze: 11 wrz 2021, 12:09 Niedawno kupiłem Anycubic Photon Mono SE i mam kłopot z wydrukami. Odpalilem test wyświetlacza z poziomu drukarki i wyszło tak:
Spoiler:
I widze 2 problemy :
- sekcje/kwadraty są oddzielone
- jeden kwadrat w ogóle się nie podświetla

Pytania do zorientowanych:
- czy te sekcje na teście powinny być tak wyszczególnione czy powinien to być raczej jednolity obraz?
- rozumiem że ciemny kwadrat to jakaś wada wyświetlacza?
- jak wyglądają ewentualne reklamacje u anycubic?
Na FB jest grupa odnośnie druku 3D - lepiej tam popytaj
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
ThunderFantastic
Posty: 112
Rejestracja: 23 gru 2018, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 16 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: ThunderFantastic »

Dla mnie wygląda na padnięty LED.
Co do cieni to nie ma czego się spodziewać po 28 diodach na takiej powierzchni.
Dla porownania ja pracuję na NXE400 gdzie jest 180 LED na obszarze 275x155. Ponad to całość podzielona jest na 18 klastrów które mogę kalibrować w razie potrzeby. No ale to już inna liga jakościowa i cenowa.
A tutaj jak sprawdzałem to matryca LED jeat za kilkaset PLN i ma tylko 3 kabelki więc nie ma co marzyć o kalibracji czegokolwiek.
Tak więc reklamować. Jak się nie mylę to jeżeli uszkodzenie produktu jest do 6m to uznaje się to jako wadę ukrytą.
Cisnąć i żądać wymiany.
khuba
Posty: 983
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 277 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: khuba »

Tak, zgłosiłem reklamacje i po dluższej wymianie wymianie maili teoretycznie wysłali do mnie nowy ekran (na razie nie widac zadnego ruchu w statusie przesylki)
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 444 times

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: ponika »

Czy ktoś spotkał się z następującym problemem:
Zmieniłam żywicę na inny kolor, wersję przezroczystą i za chiny nie mogę dobrać parametrów wydruku.
Próbuję wydrukować zwykłe kostki, D6, ale górna część (ta bliżej płytki) wychodzi "wyciągnięta", jakby miękka żywica wyciągała się pod wpływem podciągania do góry. Jest to o tyle dziwne, że przecież po chwili cała płytka opada o bardzo konkretne milimetry i naświetla się kolejna warstwa.
Próbowałam zmienić grubość warstwy, czas naświetlania (zarówno w górę, żeby usztywnić wydruk, jak i w dół, żeby się łatwiej odklejał od folii), dodawać podpór i nie mam pomysłu czemu wszystkie kostki wychodzą mi astymetrycznie. Dodam, że asymetria występuje tylko w górnej części, dolna trzyma wymiary co do ułamków milimetra.
Ktoś miał podobny kłopot? Jakieś pomysły jak zmienić parametry, żeby kostki były kostkami?

Drukuję na Anycubic Photon S, żywica Monocure 3d rapid.
Mroowkojad
Posty: 1
Rejestracja: 06 lis 2020, 11:39

Re: Drukarka 3D - co i jak

Post autor: Mroowkojad »

Daj więcej podpór i zmniejsz prędkość podnoszenia platformy (do 1mm/s lub nawet troszkę mniej).
ODPOWIEDZ