IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
GAZDA
Posty: 103
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: GAZDA »

Mięsisty dungeon crawler z opcją kooperacji, ale bez konieczności na podstawie diablo brał bym (wiem, że jest sanctum, podoba mi się nawet, ale jednak to nie to)
No i trzymam kciuki za Archon studio i ich Heroes 3. Proszę nie spartolcie tego :P
Może jakiegoś fajnego odświeżonego StarCrafta na wzór tego leciwego białego kruka z usprawnionym i zasadami i może kampanią solo z automą ? To by było... :)
luki-roo

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: luki-roo »

Mortinista pisze: 02 mar 2022, 13:58 Jest ich tylko kilka :

Gry :

1. MAX PAYNE
2. DIABLO
3. MAFIA
4. UNCHARTED
5. HALF LIFE

Filmy :

1. POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI
2. JURASSIC PARK
3. TERMINATOR
4. OBCY
5. ACE VENTURA

Książki :

1. HYPERION
2. SHERLOCK HOLMES
3. SYBIR PUNK
4. METRO
5. WIEDŹMIN

Seriale :

1. Z ARCHIWUM X
2. ŚWIAT WEDŁUG BUNDYCH
3. MOTOMYSZY Z MARSA
4. MIASTECZKO SOUTHPARK
5. HERKULES/XENA

Reszta po większym namyśle;)
South Park i Ace Ventura pewnie byłbym zainteresowany. Z archiwum X mogłoby być fajne, jakaś detektywistyczna gra z elementami nadprzyrodzonymi.

Diablo zależy. Jeśli to by było planszówkowe Diablo 2 z dużą ilością figurek od CMONa, to brałbym całkowicie W CIEMNO 2 albo 3 razy full all-in :D Nawet jakby było słabe, to dla samych figurek :mrgreen:

Jeśli to by była jakaś nowa wariacja w świecie diablo, typu coś pomiędzy D3, D Immortal i D4 (zwane również diablo 3.5 :P) to bym się mocno zastanowił. Pewnie bym się skusił jakby mechanicznie się broniło i było lepsze od Massive Darkness
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2023, 11:10 przez luki-roo, łącznie zmieniany 1 raz.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Mr_Fisq »

Po mojej wątpliwie przyjemnej przygodzie z Elector Counts, już chyba nawet IP Warhammera nie skłoni mnie do zakupu planszówki.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 64 times
Been thanked: 118 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: loaru »

CMON albo CTG wydające grę w świecie Dragon Ball, mój portfel płacze na samą myśl :D
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 867
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 254 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Dako »

Osobiście sam bym nie pogardził mroczną planszową wersją Diablo 2...
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2023, 17:25 przez Dako, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 819
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Seraphic_Seal »

Coś większego niż Small World w Azeroth (uniwersum z warcrafta). Kupuję bez zastanowienia xd

Nad pokemonami też bym się pewnie długo nie zastanawiał. Stardew Valley (ale inna wersja niż ta co istnieje, lub przynajmniej polska edycja).

No i może jakieś anime?
Demon Slayer mógłby sprawdzić się w podobnej formule co nadchodzący wiedźmin, Bleach też mógłby mieć potencjał na planszówkę. A z MHA coś podobnego do gierek o X-menach xd
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: BOLLO »

loaru pisze: 11 kwie 2023, 10:32 CMON albo CTG wydające grę w świecie Dragon Ball, mój portfel płacze na samą myśl :D
Tak jest, już nie raz o tym pisałem dlaczego tak świetne chyba już można powiedzieć universum nie doczekało się ani dobrej gry na PC/PS ani wersji planszowej. Nawet karciana jest słaba i nie oddaje tego wszystkiego. A jest tak wielkie pole do popisu. Nie wspomnę o tym że Pandemic Dragon Ball to przecież pikuś aby zrobić a dla fanów jak znalazł :-)
Ja bym sam taką zrobił ale Pan Toriyama nie da mi IP za ładny uśmiech lub oczy kota ze Shreka :-)
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: CrossSleet »

BOLLO pisze: 11 kwie 2023, 11:14
loaru pisze: 11 kwie 2023, 10:32 CMON albo CTG wydające grę w świecie Dragon Ball, mój portfel płacze na samą myśl :D
Tak jest, już nie raz o tym pisałem dlaczego tak świetne chyba już można powiedzieć universum nie doczekało się ani dobrej gry na PC/PS ani wersji planszowej. Nawet karciana jest słaba i nie oddaje tego wszystkiego. A jest tak wielkie pole do popisu. Nie wspomnę o tym że Pandemic Dragon Ball to przecież pikuś aby zrobić a dla fanów jak znalazł :-)
Ja bym sam taką zrobił ale Pan Toriyama nie da mi IP za ładny uśmiech lub oczy kota ze Shreka :-)
Dragon Ball nie ma dobrej gry na PC/PS? Przecież jest świetny Dragon Ball FighterZ, a Xenoverse również jest szalenie popularne. Jak ktoś woli coś mocniej w kierunku fabularnym to jest bardzo dobry Kakarot. Akurat jeśli chodzi o gry to Dragon Ball idzie fenomenalnie. Tradycyjnie lubisz się wypowiadać nawet jak nie wiesz :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: BOLLO »

CrossSleet pisze: 11 kwie 2023, 12:09
BOLLO pisze: 11 kwie 2023, 11:14
loaru pisze: 11 kwie 2023, 10:32 CMON albo CTG wydające grę w świecie Dragon Ball, mój portfel płacze na samą myśl :D
Tak jest, już nie raz o tym pisałem dlaczego tak świetne chyba już można powiedzieć universum nie doczekało się ani dobrej gry na PC/PS ani wersji planszowej. Nawet karciana jest słaba i nie oddaje tego wszystkiego. A jest tak wielkie pole do popisu. Nie wspomnę o tym że Pandemic Dragon Ball to przecież pikuś aby zrobić a dla fanów jak znalazł :-)
Ja bym sam taką zrobił ale Pan Toriyama nie da mi IP za ładny uśmiech lub oczy kota ze Shreka :-)
Dragon Ball nie ma dobrej gry na PC/PS? Przecież jest świetny Dragon Ball FighterZ, a Xenoverse również jest szalenie popularne. Jak ktoś woli coś mocniej w kierunku fabularnym to jest bardzo dobry Kakarot. Akurat jeśli chodzi o gry to Dragon Ball idzie fenomenalnie. Tradycyjnie lubisz się wypowiadać nawet jak nie wiesz :)
Wspomniane 2 pierwsze gry znam ale żadna nie przypadła mi do gustu. Może najbardziej DBFZ ale nie przepadam za tak chaotycznymi bijatykami (po prostu moje oczy nie dają rady). O Kakarot nie słyszałem i z Trailera wygląda obiecująco . Dziękuje ci za wskazanie tego tytułu. Może będzie to godny następca mojej jak do tej pory ulubionej gry Dragon Ball Z - Super Saiyan Densetsu
Yappen
Posty: 183
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 92 times
Been thanked: 80 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Yappen »

Seraphic_Seal pisze: 11 kwie 2023, 10:43 Coś większego niż Small World w Azeroth (uniwersum z warcrafta). Kupuję bez zastanowienia xd
Popieram! Trochę mi brakuje czegoś jeszcze z Warcrafta, a możliwości jest wiele. Small World of Warcraft i WoW:Wrath of the Lich King Pandemic są całkiem przyjemne, więc może coś jeszcze się pojawi.
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: BOLLO »

Yappen pisze: 11 kwie 2023, 12:52
Seraphic_Seal pisze: 11 kwie 2023, 10:43 Coś większego niż Small World w Azeroth (uniwersum z warcrafta). Kupuję bez zastanowienia xd
Popieram! Trochę mi brakuje czegoś jeszcze z Warcrafta, a możliwości jest wiele. Small World of Warcraft i WoW:Wrath of the Lich King Pandemic są całkiem przyjemne, więc może coś jeszcze się pojawi.
Jest Warcraft the Boardgame i World of Warcraft The BoardGame. Ale ja jestem jak najbardziej za aby było tego więcej
kubaf7
Posty: 51
Rejestracja: 17 sty 2022, 19:16
Has thanked: 60 times
Been thanked: 22 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: kubaf7 »

Kupie wszystkie strategiczne gry osadzone w Forgotten Realms. Szkoda, że tak niewiele ich wychodzi.
Yappen
Posty: 183
Rejestracja: 04 lip 2014, 17:11
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 92 times
Been thanked: 80 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Yappen »

BOLLO pisze: 11 kwie 2023, 13:25 Jest Warcraft the Boardgame i World of Warcraft The BoardGame. Ale ja jestem jak najbardziej za aby było tego więcej
Tak, ale nie miałem okazji w nie zagrać, a dzisiaj ceny używanych egzemplarzy są raczej bardzo wysokie i nie wiem czy aż tak chcę je mieć. :)

Był jeszcze WoW The Adventure Game czy jakoś tak.
Rabaty: Rebel 8%-16%, Planszostrefa 7%, Mepel 2%.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5215
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: BOLLO »

Yappen pisze: 11 kwie 2023, 14:47
BOLLO pisze: 11 kwie 2023, 13:25 Jest Warcraft the Boardgame i World of Warcraft The BoardGame. Ale ja jestem jak najbardziej za aby było tego więcej
Tak, ale nie miałem okazji w nie zagrać, a dzisiaj ceny używanych egzemplarzy są raczej bardzo wysokie i nie wiem czy aż tak chcę je mieć. :)

Był jeszcze WoW The Adventure Game czy jakoś tak.
Tak można na OLX kupić używkę. A co do Worcrafta to masz jeszcze przeciez tegoroczny hit od Galakty czyli Heroes of Land Air Sea.
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Gosiek »

BOLLO pisze: 11 kwie 2023, 15:45 Heroes of Land Air Sea.
A co ta gra ma wspólnego z warcraftem oprócz settingu fantasy?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Gizmoo »

Moim zdaniem nic, ale są ludzie, którzy widzą w tym Warcrafta. ¯\_(ツ)_/¯
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: CrossSleet »

Gizmoo pisze: 12 kwie 2023, 00:45 Moim zdaniem nic, ale są ludzie, którzy widzą w tym Warcrafta. ¯\_(ツ)_/¯
Gra nie ma nic wspólnego z IP Warcrafta, ale ludzie czują klimat Warcrafta i dlatego ta gra się z tym tytułem im kojarzy i tyle. Nie kupiłbym HOLAS z powodu IP Warcrafta, ale żadnej planszowki bliższej klimatem nie znam. Jednak temat jest o IP, a nie subiektywnych odczuciach, więc moim zdaniem się nie liczy :)
loaru
Posty: 302
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 64 times
Been thanked: 118 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: loaru »

Update: skoro wychodzi tyle adaptacji gier From Software, to może ktoś skusi się na Sekiro? :D

No i Hades, kupiłbym głównie dla grafik <3
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 346
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: dispe »

Thorgal 😅
TrevorGryffits
Posty: 42
Rejestracja: 27 kwie 2015, 15:10
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: TrevorGryffits »

Zdecydowanie Stargate. Najbardziej coś w guście Posiadłości Szaleństwa 3ed.
Lipa
Posty: 163
Rejestracja: 10 paź 2005, 19:18
Lokalizacja: Morąg, pobliże Olsztyna
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Lipa »

Doom Trooper - jako karcianka LCG, ale jakąś przygodówką też bym nie pogardził.
Jak jest jedno wejście, to nie ma wyjścia
Awatar użytkownika
Piskal
Posty: 151
Rejestracja: 11 lis 2015, 22:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 39 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Piskal »

Moimi niby były Thorgal i Dystrykt 9, ale żadnej jak dotąd nie kupiłem... więc chyba ostatecznie nie ma takiego.
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1013 times
Been thanked: 492 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Miszon »

dispe pisze: 14 kwie 2023, 16:59Thorgal 😅
No własnie też tak mi się wydawało, ale się okazało że jednak nawet to IP nie spowodowało, że kupię.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: RUNner »

U mnie zdecydowanie na pierwszym miejscu jest Władca Pierścieni. Na drugim Wiedźmin. Na dalszym Lovecraft, ale to już znaczna strata do tej dwójki. Pewnie dlatego, że za dużo tych macek już się pojawiło i czuję lekki przesyt. Następnie Cyberpunk. Później jest jeszcze Fallout i Neuroshima, choć w obu przypadkach jestem daleki do fanboystwa.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 937
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 32 times
Been thanked: 119 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Koshiash »

Lipa pisze: 17 kwie 2023, 12:36 Doom Trooper - jako karcianka LCG, ale jakąś przygodówką też bym nie pogardził.
To masz w miarę świeże Siege of the Citadel, można podciągnąć pod przygodówkę :wink: .
ODPOWIEDZ