IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: BOLLO »

dispe pisze: 14 kwie 2023, 16:59Thorgal 😅
To już niedługo masz 2 gierki do wsparcia.
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 241
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: dawciu »

Po okrutnym doświadczeniu jakim było planszowe Metro 2033, Fallout i trzewiczkowy Wiedźmin podchodzę do tematu na chłodno.
Myślę nad dziesiątkami IP które uwielbiam ale szczerze mówiąc nie wiele z nich wyobrażam sobie ze udałoby się zaadoptować na planszówkę żeby miało to sens i jakkolwiek mechanika wiązała się ze światem przedstawionym (a nie tylko że na okładke nakleimy logo i cyk pora na CSa).

Po przeanalizowaniu wyłuskałem kilka IP (chyba głównie z gier)które widziałbym sensowne przełożenie na plansze.
- WORMS - turowe naparzanie się robaczków na planszy, poruszanie się, losowe umieszczanie zakrytych znaczników z apteczkami, beczkami czy innymi skrzynkami amunicji, losowanie broni z talli kart itd - widziałbym to na planszy
- Pizza syndicate - jakieś euro, najpewniej z mechaniką worker placement albo z rondlem
- SimCity lub Anno - city builder ale bardziej rozbudowany niż suburbia - łącznie z budowaniem dróg, lini energetycznych, dbanie o kanalizacje, transport itp.
- Ghost masters - wcielelanie się w siły rywalizujące o to kto wystraszy wiecej ludzi w posiadłości wysyłając swoje duchy - widzałbym to inaczej niż nędzne monster slaughter, bardziej jakiś set collection z zarządzaniem energii duchowej itp.
- jak już ktoś wspominał Dungeon keeper, aczkolwiek jestem w stanie pod to podciągnąć Boss Monstera, bo o to w tym głównie chodzi.
- Kunio-kun - mam ogromny sentyment do tych gier z NES-a i widzałbym to jako zwariowaną karciankę lub inną wariację dice throna lub jakiejś kościanki
- WIdziałbym również grę w stylu Spartacus, czyli zdowbywanie influence ale w klimacie Grand Theft Auto (ale nie jestem jakoś emocjonalnie związany z tą serią poza Vice city) - myśle że to dobry setting żeby mafiozi różnych grup przestępczych zdobywali wpływy przez brudne intersery, wredne zagrywki, wchodzenie w sojusze i wbijanie noży w plecy

I to chyba na tyle co mi przychodzi do głowy
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Miszon »

dawciu pisze: 17 kwie 2023, 15:42 - jak już ktoś wspominał Dungeon keeper, aczkolwiek jestem w stanie pod to podciągnąć Boss Monstera, bo o to w tym głównie chodzi.
A Władcy Podziemi to nie było to?

Coś z Pizzami też było.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 345
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: dispe »

BOLLO pisze: 17 kwie 2023, 15:28
dispe pisze: 14 kwie 2023, 16:59Thorgal 😅
To już niedługo masz 2 gierki do wsparcia.
Zgadza się i obie zostaną kupione :P
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 769
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 280 times
Been thanked: 184 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Seraphic_Seal »

Tak jeszcze mnie naszło, że w każdym uniwersum przedstawionym w cyklach książek Trudi Canavan można by osadzić przyzwoitą gierkę, pomysły aż się same pchają.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Barbarzyńca
Posty: 501
Rejestracja: 29 sie 2022, 10:24
Has thanked: 314 times
Been thanked: 170 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Barbarzyńca »

Seraphic_Seal pisze: 21 kwie 2023, 10:48 Tak jeszcze mnie naszło, że w każdym uniwersum przedstawionym w cyklach książek Trudi Canavan można by osadzić przyzwoitą gierkę, pomysły aż się same pchają.
Bo to jest generyczne fantasy. Równe dobrze można by umieścić grę w dowolnym świecie fantasy jakiegokolwiek autora.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 953
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Bart Henry »

Hades i pewnie przy okazji również Bastion od Supergiantów. Pewnie gdybym pomyślał to kilka innych IP z gier też by się znalazło. Może jakieś Settlersy? Tylko dosyć ostrożnie, bo już myślałem, że Stardew Valley i Northgard będą pewniakami, a dosyć chłodno obok nich przeszedłem. ;) Heroesy to też nostalgia moment, ale tutaj akurat rozsądek wygrał. Mam świadomość jak trudno jest przenieść gry komputerowe na planszę. Zazwyczaj po pierwszym "wow" tuż po zapowiedzi, emocje opadają dosyć szybko.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1061 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: BOLLO »

Matrix oraz Ghost In the Shell (to taki NEtrunner podciągnąć można ale nie do końca).
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1112
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 851 times
Been thanked: 625 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: bajbaj »

W moim przypadku żadne IP samo z siebie nie spowodowałoby kupienia gry. Warunkiem koniecznym jest oddanie mechaniczne i narracyjne istoty danego IP w grze (oczywiście wedle mojej subiektywnej oceny).

Ze względu na brak oddania istoty IP nie wsparłem m.in. wiedźmina od Wookiego, choć uwielbiam ten świat.

W zasadzie, to znane i lubiane przeze mnie IP spoza świata planszówek jest raczej dla mnie przeszkodą w zakupie gry. Zazwyczaj obawiam się, że będę bardzo niezadowolony, więc nie kupuję. Łatwiej wchodzić mi w światy tworzone od zera na potrzeby planszówek i gier RPG - nie mam wybujałych oczekiwań.

Edit: jest jednak chyba mały wyjątek. Gdyby powstała złożona gra narracyjna w stylu Legacy of Dragonholt, w której wcielalibyśmy się w Regisa... wówczas niewiele myśląc najpewniej bym się na nią od razu rzucił.
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 556
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: goldsun »

Chyba nie ma takiego IP, które "wziąłbym w ciemno".
Ale wiem jakiego IP bym bardzo pilnował, gdyby coś takiego się pojawiło. Obojętnie czy bardziej przygodowe, czy strategiczne. I miałoby bardzo duży kredyt zaufania.
Coś opartego o "Legendy Polskie" od Allegro.
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
Kal-El83
Posty: 1136
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 238 times
Been thanked: 120 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Kal-El83 »

Wiedźmin.
Żona jest zapaloną fanką uniwersum we wszelakich odsłonach. Więc może teraz to ona będzie szukała możliwości do zagrania a nie zawsze ja 🤣🤣🤣
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: rastula »

Z automatu to nie , ale pewnie nie miałbym w kolekcji Rebelii I Wojny o pierścień gdyby były o królikach czy produkcji dżemu ;)...Ogólnie to znane IP przyciąga uwagę na tle "bezpłciowej" konkurencji ...ale czy powoduje automatyczny zakup ... no nie, szczególnie, że niestety znane IP przyciąga muchy typu hasbro czy inne trumph i ich kasztany mocy.


Zresztą np. bardzo lubię Thorgala i Wiedźmina ... i na razie nowości z tym IP nie są u mnie na liście zakupowej ( mam Wie∂xmina od Trzewiczka...ale to inne czasy, inne ceny...)... nawet Skyrim ( jedna z ulubionych gier komputerowych) jakoś na dłużej nie przykuł uwagi...
Awatar użytkownika
Vuk0
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2021, 12:46
Has thanked: 38 times
Been thanked: 12 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Vuk0 »

Gdyby nie IP Władcy Pierścieni nie miałbym prawie całej kolekcji LOTR LCG ;) Bez tematyki nie sięgnąłbym po tego LCG.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 606
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 188 times
Been thanked: 171 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Michito »

Mnie już kupił Wiedźmin Wookiego. Natomiast czekam z niecierpliwością na ameri, które przeniosłoby na planszę Koło Czasu. Potencjał jest ogromny, świat otwarty, materiał źródłowy na tysiące stron. To wada i zaleta jednocześnie, bo jak przy każdym IP taka gra mogłaby paść ofiarą oczekiwań fanów. Ostatnie wypociny Amazona zakończyłem oglądać na 2 odcinku, za co otrzymałem serdeczne podziękowania od moich oczu.
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 183
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 84 times
Been thanked: 63 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Diserve »

Mały odkop - ale przewertowałem trochę internet i nie widzę nic interesującego w IP Death Stranding... Myślę, że to jest IP, które na pewno mocno bym rozważał czy takiej gry nie kupić. Natomiast nie wiem czym miałaby być taka gra bo nie przepadam za kampanijnymi :)
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: ShapooBah »

Euro z wymienianiem paczek towarów na inne paczki towarów :V. Tzw symulator kuriera
baradnor
Posty: 75
Rejestracja: 04 mar 2022, 11:14
Has thanked: 42 times
Been thanked: 10 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: baradnor »

Dungeon crawler-survival-boss battler w klimacie pierwszego Gothica
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Miszon »

Diserve pisze: 31 sty 2024, 09:50 Mały odkop - ale przewertowałem trochę internet i nie widzę nic interesującego w IP Death Stranding... Myślę, że to jest IP, które na pewno mocno bym rozważał czy takiej gry nie kupić. Natomiast nie wiem czym miałaby być taka gra bo nie przepadam za kampanijnymi :)
jak to czym - suchym pick up and deliver :-)
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 183
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 84 times
Been thanked: 63 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Diserve »

ShapooBah pisze: 31 sty 2024, 10:18 Euro z wymienianiem paczek towarów na inne paczki towarów :V. Tzw symulator kuriera
Miszon pisze: 31 sty 2024, 11:07
Diserve pisze: 31 sty 2024, 09:50 Mały odkop - ale przewertowałem trochę internet i nie widzę nic interesującego w IP Death Stranding... Myślę, że to jest IP, które na pewno mocno bym rozważał czy takiej gry nie kupić. Natomiast nie wiem czym miałaby być taka gra bo nie przepadam za kampanijnymi :)
jak to czym - suchym pick up and deliver :-)
Właśnie przez takie opinie potocznie chodzące o tej grze tak długo w nią nie zagrałem. A tu się okazuje, że to rewelacyjna gra spłycana w dużej mierze przez ludzi, którzy albo nie grali, albo po godzinie przestali.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Miszon »

Ja nie grałem fizycznie, ale oglądałem około 4 godziny gameplay (na spotkaniu z kumplami wrzuciliśmy sobie w tle :-) ). Uznaliśmy, że to "zalicza nam zagranie", bo to jedna wielka cutscenka, a w przerwach między nią jest łażenie w te i we wte :-P .

Zresztą: napisałem o tym, jak najlepiej by to wyglądało w planszowym wydaniu. Moim zdaniem właśnie tak.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2024, 11:20 przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Diserve
Posty: 183
Rejestracja: 05 paź 2021, 08:35
Has thanked: 84 times
Been thanked: 63 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Diserve »

Ja to widze troche jak Wiedźmin Stary Świat chyba* - z rozwojem postaci w kwestii itemów określających jak dana ścieżka będzie trudna dla nas - oczywiście elementem pickup and delivery ale też łączenia mapy świata w sieć wpływów - ewentualnymi punktami za oczyszczenie terenu z wynurzonych etc. + może jakiś cel własny (jak w scythe)
Spoiler:
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 345
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: dispe »

Jeśli czyta to jakiś wydawca gier, to czytałem jakiś czas temu, że autor świetnej serii komiksowej - Baśnie w wyniku nieporozumień z wydawnictwem oddał prawa autorskie do tego tytułu na użytek publiczny co oznacza, że mogłaby powstać gra w tym uniwersum i ja bym ją pewnie kupił w ciemno :P
ODPOWIEDZ