Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1544
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 189 times
Been thanked: 575 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

Tak właściwie to chyba jeszcze nie wiemy?

Mamy zapowiedź 1wszego zbiorczego zestawu 6 bohaterów z 1 fali.

W 2 fali mamy 6 bohaterów, z czego 2 w dużym boxie.
I co z tą 2ga falą nie wiemy.
Równie dobrze mogą wydać wszystkich 6 bohaterów w 1 boxie, by się spinała zasada z lotra/ah - scenariusze osobno, karty gracza osobno.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Obstawiam czyszczenie magazynów bo jest tego zwyczajnie za dużo rodzajów. Mamy już pierwszy tease kolejnego dodatki więc gra nie umiera. O to bym się nie obawiał.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2822
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 844 times
Been thanked: 363 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Gromb »

Rozumiem, że nowe edycje zawierają już poprawione karty, z naniesionymi erratami, a nie przepaki z nadwyżek magazynowych. Hmmm... W sumie to pytanie chyba czysto retoryczne... :roll:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
wj4444
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2019, 12:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: wj4444 »

Ayaram pisze: 28 mar 2023, 11:24
W 2 fali mamy 6 bohaterów, z czego 2 w dużym boxie.
I co z tą 2ga falą nie wiemy.
Chyba już wiemy :)
https://www.rebel.pl/karcianki/marvel-c ... 12726.html
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1544
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 189 times
Been thanked: 575 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

Powracamy do normalnego orgywania, czyli do pakietu Gamory.

Tym razem padło na Groota, który tym razem występuje w roli pobocznej

Bardziej fun deck, po prostu chciałem wcisnąć panów od wielkiego ataku czyli Hulka, Rocketa i Draxa do jednego decku i zobaczyć co z tego wyjdzie ;) a wyszło całkiem nieźle! znacznie lepiej niż się spodziewałem, chociaż oczywiście deck trochę słabości ma, ale co tam z sojusznikiem hulkiem zawsze jest zabawa ;)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1525
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 640 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: EsperanzaDMV »

Mam garść pytań, a wybaczcie ale nie będę czytał wszystkich 80 stron wątku:
1) Widział/słyszał ktokolwiek coś o dodruku Marvel Champions? Jako że lubię Marvela, to myślałem o jakiejś grze z tego uniwersum w kolekcji (no dobra, drugiej po Rękawicy Nieskończoności, ale to fillerek i się nie liczy). Myślałem nad Marvel United, ale że mam kosę z Portalem to głosuję portfelem i nie kupuję już od nich gier. I wtedy cała na biało wjechała recenzja Gradania, która przekonała mnie do kupna gry... Tylko że grę wymiotło ze sklepów, zostały same dodatki. Ktoś coś wie kiedy podstawka wróci do sprzedaży?
2) Czy ten zestaw zbiorczy (a w zasadzie już dwa zestawy) zawierają dokładnie to samo, co bylo w pojedynczych paczkach tych bohaterów, czy tam są jakieś ekstra karty etc. które zachęcą mnie do kupna całego pakietu? Bo chyba jednak skuszę się na małe paczki i będę sobie dobierał swoich ulubionych bohaterów, nie wszystkich z tych paczek lubię tak samo. One w ogóle wychodzą przy obecnych promocyjnych cenach korzystnie cenowo? Wydaje się, że za skomoletowanie osobno tych bohaterów cena będzie podobna, czy się mylę?
3) Widziałem coś o erratach, błędach w pierwszym druku etc. - jakie to są błędy? Te paczki z pierwszych fal w promocyjnych teraz cenach są jakieś trefne, a w tych zbiorczych pudełkach mam pewność, że nie będzie błędów na kartach?
4) Macie jakieś dodatki, które uważacie za absolutny "must-have"? Czy to sami bohaterowie, czy scenariusze. Będę wdzięczny za podzielenie się :)
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 929
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 325 times
Been thanked: 381 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: sliff »

EsperanzaDMV pisze: 02 kwie 2023, 22:39
1. W Kwietniu mają pojawić się bundle heropacków, także podstawki pewnie też koło tego się pojawią. Jakby co to w Flamberg pokazuje jeszcze 1 sztuka na stanie.

2.Na razie poza stroną rebela ciężko znaleźć cokolwiek ale raczej repack 1:1 tego co jest. Na stronie rebela jest 280pln za 6 co daje jakieś 45zł za paczkę przed kodami i promocjami, raczej ciężko będzie to pobić, a obecna wyprzedaż paczek po 35zł sugeruje że dodruków pojedyńczych bohaterów już nie będzie.

3. Kilka kart ma minimalne zmiany https://hallofheroeslcg.com/errata-pack/ nic strasznego.

4. O dziwo z podstawki nic nie wydaje się być wycięte. Ew. Kapitana Amerykę ( fajna mocna postać dobrze działająca z Podstawką) + Kanga albo Goblina albo pierwszą kampanię ( red skull) aby trochę urozmaicić przeciwników i można się bawić.
venomik
Posty: 551
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 242 times
Been thanked: 264 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: venomik »

EsperanzaDMV pisze: 02 kwie 2023, 22:39 4) Macie jakieś dodatki, które uważacie za absolutny "must-have"? Czy to sami bohaterowie, czy scenariusze. Będę wdzięczny za podzielenie się
Nie. Tutaj trzeba dać plusa twórcom, że nie szaleją za bardzo z wyciąganiem kasy od graczy i nie ma się wrażenia, że czegoś w podstawce brakuje. Dodatkowo też nie przesadzają z rozrzucaniem kart po dodatkach w taki sposób, że aby cieszyć się danym bohaterem to najlepiej dokupić do tego 10 dodatków, bo w każdym jest ta jedna karta, która jest istotna. Dlatego na spokojnie możesz budować sobie zestaw kart na zasadzie tego, czego akurat potrzebujesz obecnie bardziej.
Aczkolwiek na tym się kończy łatwość tego, jakie dodatki kupować. Bo aby sobie maksymalizować ilość potencjalnych efektywnych decków do zbudowania to warto wiedzieć co w każdym siedzi - mam na mysli głównie karty aspektów. Kupowanie totalnie losowych talii jest jak najbardziej grywalne, ale może sprawiać problemy z budowaniem optymalnych decków. Przykładowo w pierwszej fali budowało się bardzo dużo talii opartych o leadership i sojusznikach z tagiem Avengers. I tak patrząc na szybko to 2/3 sojuszników z tym tagiem znajduje się w pierwszej fali + dwóch pierwszych bohaterach z fazy drugiej.
Analogicznie z wieloma kartami z kolejnych fali. Typu Warrior of the Great Web jest silne pod warunkiem posiadania większej ilości soluszników z tagiem Web-warrior, a tych wcześniej 'za dużo nie ma'.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2094
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: tomp »

Jeśli twoje ulubione postacie używają kart ze słowem kluczowym "superpower", to wg mnie must-have to jest karta deft focus -> https://marvelcdb.com/card/16024
poki co dostępna w dodatku Galaxy's Most Wanted. Dodatek sam w sobie bardzo fajny - finał to pojedynek z jednym z najtrudniejszych przeciwników :)

Poza tym wyjątkiem to podzielam zdanie przedmówcy.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
szczudel
Posty: 1438
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Głupstwa piszecie. Jest jeden deluxe i cykl must have - X-meni. Ta gra nie ma sensu bez nich.
venomik
Posty: 551
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 242 times
Been thanked: 264 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: venomik »

szczudel pisze: 03 kwie 2023, 21:29 Ta gra nie ma sensu bez nich.
Dlaczego?
Awatar użytkownika
Ciuniek
Posty: 401
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:33
Lokalizacja: Babin k/ Lublina
Has thanked: 2 times
Been thanked: 374 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ciuniek »

Argument ad klimatum, nie ad mechanicum ;)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4710
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1452 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Mr_Fisq »

a) Czy przeciwnicy z 3 (Strażnicy Galaktyki) i ew. 6 (X-Men) fali są mniej retro od tych z podstawki?
b) Czy progresja złożoności postaci/przeciwników w kolejnych falach jest duża?

Pierwsza moja styczność z MC i walki z panem skarpetą i panem nosorożcem jakoś niespecjalnie mnie powaliły, i zastanawiam się, czy dodatki ze wskazanych fal mają szansę zaskoczyć.
Sprzedam: Majowe obniżki: Root, Cykle Arkham, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
venomik
Posty: 551
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 242 times
Been thanked: 264 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: venomik »

Mr_Fisq pisze: 04 kwie 2023, 16:03 a) Czy przeciwnicy z 3 (Strażnicy Galaktyki) i ew. 6 (X-Men) fali są mniej retro od tych z podstawki?
b) Czy progresja złożoności postaci/przeciwników w kolejnych falach jest duża?

Pierwsza moja styczność z MC i walki z panem skarpetą i panem nosorożcem jakoś niespecjalnie mnie powaliły, i zastanawiam się, czy dodatki ze wskazanych fal mają szansę zaskoczyć.
a) Zdefiniuj 'mniej retro'? Bo nie do końca rozumiem co Ci odpowiedzieć.
b) Zależy od postaci i przeciwników, ale ogólnie tak. Jakby takiego Gambita, Wolverina czy Venoma przesunąć do pierwszej fali to myślę, że nikt by się specjalnie nie zdziwił. Z drugiej strony już jakby trafiły tam postacie jak Star Lord, Adam Worlock, Drax czy Wanda - to już ewidentnie czuć byłoby tę różnicę w prowadzeniu i budowaniu talii. I znajomości decku tych złych.
Natomiast co do przeciwników. Rinho już nie wyciągam nigdy. Nawet jak gram z nowymi osobami to wolę sięgnąć po coś ciekawszego. Bomb scare też jest przeraźliwie nudny. Clawa (zakladam, że to on jest panem skarpetą ;) ) już akurat całkiem lubię, chociaż sugerowana dla niego talia spotkań to po prostu kilka minionów. Fajnych, ale znów to nic szczególnego.

Więc odpowiem tak: jeśli podstawka była dla Ciebie przeciętna to dodatki raczej nie wzniosą tej gry na poziom taki, żeby opłacało się wydać mnóstwo pieniędzy na nie.
Natomiast jeśli podstawka wydawała Ci się bardzo spoko, ale problemem były trochę monotonne spotkania/monotonne sposoby budowania talii, za mało bohaterów, których trzeba ograć aby zrozumieć jak im budować talie czy za mało złoczyńców, których trzeba poznać - wtedy inna bajka, wtedy już dodatki naprawdę mogą zmienić ocenę.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

Ooo! Coś nowego :)

NeXt Evolution
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2094
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: tomp »

c08mk pisze: 06 kwie 2023, 18:16 Ooo! Coś nowego :)

NeXt Evolution
wg info ze sklepu Asmodee:
Release Date: 8/18/2023
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: c08mk »

Zauważyłem jeszcze zapowiedź postaci postaci kolejnej fali. Dwa cienie obstawiam na Deadpoola i Shatterstara.
venomik
Posty: 551
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 242 times
Been thanked: 264 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: venomik »

Obstawiam x-23 i Psylocke. Ewentualnie Polaris.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1525
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 640 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: EsperanzaDMV »

Dla mnie też ta trzecia postać wygląda na Psylocke. Pewnie będzie jeszcze z bardziej znanych X-Force'ów Forge i chyba Beast też był z nimi? Ten ostatni pasowałby tematycznie do poprzedniego dodatku jeszcze z mutantami.

Dzisiaj oficjalnie pękłem. Nie mam jeszcze podstawki, ale widząc takie ceny dodatków w empiku nie mogłem się powstrzymać i zamówiłem dwa dodatki kampanijne (Galaxy Most Wanted i Mad Titan's Shadow) i 6 heropacków - Black Widow, Thor, Hulk, Cpt America by mieć wszystkich "filmowych" Avengersów (minus oczywiście Hawkeye, który jest w innym dużym dodatku), plus Starlord i Gamora by klimatyczniej się grało w Galaxy Most Wanted (Drax przykro mi, za drogi jesteś :D). Pewnie dojdzie jeszcze z czasem Dr. Strange (od każdego słyszę, że świetny), Venom i Wolverine (jako moje ulubione postacie, Deadpoola tylko brakuje). I dalej oszukuję się, że "styknie" ;)
To pierwsza gra w kolekcji, do której zamówiłem dodatki (i to TYLE dodatków), nie mając jeszcze nawet podstawki, ba, nie grając jeszcze choćby jednej partii w tę grę - po obejrzeniu całej masy materiałów nt. tej gry, tak bardzo jestem pewny, że "siądzie".

W oczekiwaniu na podstawkę, da się gdzieś sprawdzić szybko ile kart jest w którym pudle do zakoszulkowania, bym odpowiednio wcześniej zrobił zapas koszulek? Instrukcje na strone FFG, czy da się gdzieś zbiorczo podejrzeć?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1544
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 189 times
Been thanked: 575 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

EsperanzaDMV pisze: 06 kwie 2023, 21:39 Dla mnie też ta trzecia postać wygląda na Psylocke. Pewnie będzie jeszcze z bardziej znanych X-Force'ów Forge i chyba Beast też był z nimi? Ten ostatni pasowałby tematycznie do poprzedniego dodatku jeszcze z mutantami.

Dzisiaj oficjalnie pękłem. Nie mam jeszcze podstawki, ale widząc takie ceny dodatków w empiku nie mogłem się powstrzymać i zamówiłem dwa dodatki kampanijne (Galaxy Most Wanted i Mad Titan's Shadow) i 6 heropacków - Black Widow, Thor, Hulk, Cpt America by mieć wszystkich "filmowych" Avengersów (minus oczywiście Hawkeye, który jest w innym dużym dodatku), plus Starlord i Gamora by klimatyczniej się grało w Galaxy Most Wanted (Drax przykro mi, za drogi jesteś :D). Pewnie dojdzie jeszcze z czasem Dr. Strange (od każdego słyszę, że świetny), Venom i Wolverine (jako moje ulubione postacie, Deadpoola tylko brakuje). I dalej oszukuję się, że "styknie" ;)
To pierwsza gra w kolekcji, do której zamówiłem dodatki (i to TYLE dodatków), nie mając jeszcze nawet podstawki, ba, nie grając jeszcze choćby jednej partii w tę grę - po obejrzeniu całej masy materiałów nt. tej gry, tak bardzo jestem pewny, że "siądzie".

W oczekiwaniu na podstawkę, da się gdzieś sprawdzić szybko ile kart jest w którym pudle do zakoszulkowania, bym odpowiednio wcześniej zrobił zapas koszulek? Instrukcje na strone FFG, czy da się gdzieś zbiorczo podejrzeć?
Małe dodatki mają po 60 kart, duże koło ~270.
venomik
Posty: 551
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 242 times
Been thanked: 264 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: venomik »

EsperanzaDMV pisze: 06 kwie 2023, 21:39 Pewnie dojdzie jeszcze z czasem Dr. Strange (od każdego słyszę, że świetny)
Pytanie w jakim sensie 'świetny'. Jest potężny. Nawet kiepsko przygotowany deck może być u niego efektywny z racji tego, że korzysta z oddzielnej talii inwokacji i zwyczanie kiepskie karty zużyje do opłacenia swoich czarów. Dodatkowo jak się go sparuje z pieskiem Cosmo to się robi absurdalnie. Nie dość, że sojusznik nie będzie dostawał żadnego obrażenia przy aktywacji, to jeszcze można się błyskawicznie przekopywać przez deck inwokacji. A tam kart jest malutko, więc to, co potrzebne, wraca na rękę bardzo szybko.
Generalnie przez wiekszość tur byłem w stanie albo zadać wrogi 7 obrażeń i dorzucić mu stuna, albo zdjać 4 threaty i dorzucić wrogowi confuse.
Jeden z tych bohaterów, którego kupno rozważam chyba tylko z powodu potencjalnej niedostępności w przyszłości plus kilku kart aspektów, które chciałbym mieć (Iron Fist, Night nurse na przykład).
No i chciałbym kiedyś spróbować zagrać sobie rozgrywkę w której opakuję sobie ally Iron Man kilkoma upgradami, zrobię z niego najlepszego sojusznika ever, a drugi gracz będzie mi go leczył cały czas ;)
(wszelkie upgrady do Iron Mana kosztują 1 mniej, więc można byłoby go opakować dość tanio w kilka z nich i próbować wykorzystać mozliwie najlepiej - ale do tego potrzeba masy dodatków).
szczudel
Posty: 1438
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Fajnie, że jest przekrój przez ważniejsze etapy X-Force w tym zestawie. Mamy Mutant Massacre, jest Sinister, jest Stryfe - dobry pomysł dla fana komiksów aby tak pomieszać kilka epok.
Co do postaci to nie jestem przekonany:
Cable - gra sama w sobie polega na mitygowaniu threat, a jego mechanika ma dorzucać dodatkowe Scheme. W sensie, jak zrobimy OP postać przeciw Side Scheme to ma sens, ale to trochę bez sensu.
Domino - szcześciu można w jej tali pomagać, ale jak się go generalnie nie ma to granie na discard będzie bardzo frustrujące.

Bardzo podobają mi sie karty Bodyslide i Team Investigation. Takich kart powinno być zdecydowanie więcej, przecież to co-op. Zupełnym nieporozumieniem jest za to Deadpool. Z taką negatywną umiejętnościa powinien być za 1.

Co do hintów, to:
1. Na pewno mamy tam X-23.
2. Wydaje mi się, że kolejny to Cannonball.
3. 3cia postać to chyba nie Psylocke, bo ma rękawice. Kwannon-Psylocke, nie miała, a odrodzona Psylocke też ich nie ma. Nie wiem czy to nie jakaś Moonstar. W sumie to może być każdy bo X-Force miało tyle inkarnacji, że nie wiadomo do którego okresu będą się odnosić.
4. Mam wątpliwości czy ostatnią postacią jest Deadpool. Ma raczej luźny strój/kurtkę, nie widać "wiszącej skarpety" na głowie, a wygląda jakby miał spuszczony kaptur. Deadpool podnosił maskę do jedzenia, a nie ściągał. Z drugiej strony coś je, więc "luzackość" może go jednak sugerować.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4095
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: brazylianwisnia »

Niejednokrotnie jak graja dwie postacie Justice i Leadership to masz nadmiar możliwości thwartowania i teraz można to skapitalizowac dzięki player side schemes.
Deadpool przecież jest uber kozak. Czym jest ACC token.. Ludzie często nawet nie tracą czasu na thwartowania side scheme z ACC a tutaj daje ci tu kolejne 3 ataki. Wyobraź sobie, że wykladasz deadpoola 9 tur do końca(czyli blisko początku gry). Po 3 turach go leczysz i dokladasz ACC, to samo po kolejnych 3. Deadpool dołoży 9 do main scheme przez to ale realnie ostatnie 4 Ciebie nie obchodzą bo już rushujesz villaina. Czyli jak grasz postacią co m 3thw a 1atk, 2 razy dodatkowo thwartujesz a zyskujesz dodatkowe 12dmg deadpoolem i to nie w jednym ataku a elastyczne 6x2dmg. Jak go czymś zboostujesz do 3/4atk to jeszcze lepiej bo gość nie zniknie całą gre. Moim zdaniem kozak.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1544
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 189 times
Been thanked: 575 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: Ayaram »

brazylianwisnia pisze: 07 kwie 2023, 10:45 Niejednokrotnie jak graja dwie postacie Justice i Leadership to masz nadmiar możliwości thwartowania i teraz można to skapitalizowac dzięki player side schemes.
Deadpool przecież jest uber kozak. Czym jest ACC token.. Ludzie często nawet nie tracą czasu na thwartowania side scheme z ACC a tutaj daje ci tu kolejne 3 ataki. Wyobraź sobie, że wykladasz deadpoola 9 tur do końca(czyli blisko początku gry). Po 3 turach go leczysz i dokladasz ACC, to samo po kolejnych 3. Deadpool dołoży 9 do main scheme przez to ale realnie ostatnie 4 Ciebie nie obchodzą bo już rushujesz villaina. Czyli jak grasz postacią co m 3thw a 1atk, 2 razy dodatkowo thwartujesz a zyskujesz dodatkowe 12dmg deadpoolem i to nie w jednym ataku a elastyczne 6x2dmg. Jak go czymś zboostujesz do 3/4atk to jeszcze lepiej bo gość nie zniknie całą gre. Moim zdaniem kozak.
Też mi się wydaje, że jest kozak. Sam w sobie bez odpalania umiejki jest ok, więc widzę go jako po prostu ok stronnika za 3 z dobrymi statami, którego odpalamy na końcu gry, gdy już widzimy okno na zbicie złola do 0 hpi tak czy siak olewamy już main scheme. W tym momencie jak dp już i tak był na stole to z tego się robi 2 dmg kosztem 1 zagrożenia na main schemie przez 3 tury. W momencie kończenia gry może to się przełożyć na wygraną 1 turę wcześniej, co z kolei może oznaczać 2 ataki złola mniej, co z kolei może decydować o wyniku gry.

Mam ogólnie wrażenie, że dużo graczy w MC nie zauważa jak niebezpieczne potrafi być przeciąganie gry.
szczudel
Posty: 1438
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times

Re: Marvel Champions: The Card Game (Michael Boggs, Nate French, Caleb Grace)

Post autor: szczudel »

Mam nieodparte wrażenie, że "kozaczenie" Deadpoola wynika z waszego solo grania.
ODPOWIEDZ