Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: playerator »

japanczyk pisze: 16 kwie 2020, 21:34 To wtedy zmergujesz z innym bogiem - wlasnie to jest element strategii ze trzeba tez zaplanowac z kim lepiej tutaj zmergowac - czy oslabic swoj merge, czy moze dac komus wygrac, zeby zmergowac z mocniejszym graczem i w efekcie wygrac cala gre?
Żadnej gry o mergowaniu jeszcze nie mam. Trzeba zamówić :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: kelvar »

Curiosity pisze: 16 kwie 2020, 14:03 Niekoniecznie zrozumie moją strategię, a wstawanie we dwóch od stołu żeby się "naradzić" jest słabe. Jak znam życie, to wielu graczy powie w tym momencie: "okay, byłem ostatni więc nie będę Ci się mieszał do rozgrywki, sam rób dwie tury na kolejkę, ja sobie popatrzę".
...ogólnie nie przyszło mi na myśl naradzenie się poza stołem... wgl tam gdzie elementy kooperacji są w takiej formie uważam, że nie powinno się naradzać cicho. A fakt narzucania taktyki... ma to klimat i grając w wiele kooperacji nauczyłem się: "nie podpowiadać innym!" (nawet jak widzę ewidentnie jakieś rozwiązanie to staram się na nie nie wskazywać... wolę przegrać, a trzymać klimat - taka dygresja: jakoś ostatnio jak słyszałem przy pandemii pytanie co robić dalej to odpowiadałem, że np. jako naukowiec się na tym nie znam tak dobrze... wiec nie wiem 8) a w najgorszym przypadku pokazywałem [przy nauce graczy którzy mało grają] z 3 drogi różne).
Fakt taki system dołączenia kooperacji mi się podoba, ale innym nie musi. Taki "finał" się robi w końcowej fazie gdzie przed ostatni z Bogów goni resztę (co jest jak dla mnie klimatyczne - słabsi jednoczą się, żeby podjąć walkę, z mocniejszym by się nie połączyli bo ten mocniejszy by nas "wchłonął" itp. itd. <- opowiadanie bajek pod klimat innym razem :wink: ).

Ale zgodzę się - nie kupię pewnie. Już gdzieś wspominałem - długa, duża strategia... ja to kupuje! Dużo fajnych figurek? Tym lepiej się będzie grało... Zapowiada się świetne wykonanie? To może i z powodu ceny bym tak nie płakał!
Ale pierwszy punkt (długa, duża...) + angielski... niestety! Już widzę jakby to wchodziło na stół raz na kwartał...

Ale trzeba wspomnieć - jak dla mnie CMON ma bardzo przyjemną jakość gier (bawiłem się starym The Others - figurki są bardzo fajne!). Więc jak ktoś będzie miał gdzieś i będę miał okazję... chętnie spróbuje potyczki w Ankh :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11011
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3377 times
Been thanked: 3266 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

kelvar pisze: 16 kwie 2020, 21:56 Ale zgodzę się - nie kupię pewnie. Już gdzieś wspominałem - długa, duża strategia...
Jendo ale - podobno gra bardzo szybko potrafi się zamknąć - 30-45 min
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2020, 09:08 przez japanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: lukkk »

japanczyk pisze: 16 kwie 2020, 22:45
kelvar pisze: 16 kwie 2020, 21:56 Ale zgodzę się - nie kupię pewnie. Już gdzieś wspominałem - długa, duża strategia...
Jendo ale - podobno gra bardzo szybko potrafi się zamknąć - 30-45 min
Teraz to mnie zasmuciłeś :(
30-40 minut to dla mnie gateway a nie gra. Liczyłem właśnie na dużą, długą rozgrywkę.
A co do reszty. Jeśli chodzi o balans to wierzę w Langa.
akasha_wl
Posty: 174
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 24 times
Been thanked: 19 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: akasha_wl »

lukkk pisze: 17 kwie 2020, 08:14
japanczyk pisze: 16 kwie 2020, 22:45
kelvar pisze: 16 kwie 2020, 21:56 Ale zgodzę się - nie kupię pewnie. Już gdzieś wspominałem - długa, duża strategia...
Jendo ale - podobno gra bardzo szybko potrafi się zamknąć - 30-45 min
Teraz to mnie zasmuciłeś :(
30-40 minut to dla mnie gateway a nie gra. Liczyłem właśnie na dużą, długą rozgrywkę.
A co do reszty. Jeśli chodzi o balans to wierzę w Langa.
Standardowy czas, szacowany przez twórców to 90 minut, gra rzczywiście będzie najkrótsza z serii, ale nie aż tak krótka :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11011
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3377 times
Been thanked: 3266 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

akasha_wl pisze: 17 kwie 2020, 08:48
lukkk pisze: 17 kwie 2020, 08:14
japanczyk pisze: 16 kwie 2020, 22:45

Jendo ale - podobno gra bardzo szybko potrafi się zamknąć - 30-45 min
Teraz to mnie zasmuciłeś :(
30-40 minut to dla mnie gateway a nie gra. Liczyłem właśnie na dużą, długą rozgrywkę.
A co do reszty. Jeśli chodzi o balans to wierzę w Langa.
Standardowy czas, szacowany przez twórców to 90 minut, gra rzczywiście będzie najkrótsza z serii, ale nie aż tak krótka :)
Sorry, to mi sie chyba gdzies pomyliło jak Lang mówił, ze gra jest dosyc szybka
Moze mi sie snilo, ejszcze raz przepraszam za dezinformacje ;P
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: bubu »

Curiosity pisze: 16 kwie 2020, 14:03 Łączenie się dwóch graczy w jednego gracza. Nie, ja tego w ogóle nie kupuję. Przez 3/4 gry buduję swoją strategię i taktykę, idzie mi może nie najlepiej bo jestem przedostatni, ale mam jakiś plan. A tu nagle moje jednostki zaczyna kontrolować jeszcze ktoś - osoba, która może miała pecha, ale może jest strasznie słabym graczem.
A przecież Lang mówił, że świat nie jest jeszcze gotowy na jego rewolucyjne mechaniki. : )
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 784
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 156 times
Been thanked: 530 times
Kontakt:

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: VivoBrezo »

Na pewno minimum 1 lub 2 nowe frakcje i też stawiam na nowych strażników.

Czas gry, akurat według mnie na plus. Mam RS, który jest dosyć długi, mam inne gry dudes on the maps, które zamykają się w minimum 3h, a w sumie oprócz Scythe to brakuje mi czegoś szybkiego na max 2h.

No i właśnie, apropo Scythe. Czytając instrukcję dochodzę do wniosku, że to idealna gra dla ludzi którym zasmakowała Kosa, albo np Pan Lodowego Ogrodu, gdzie ten element Euro fajnie współgra z częścią strategiczną. Na pewno to będzie coś innego niż Rising Sun i osoby lubiące czyste bicie po łbie przeciwnika, mogą czuć niedosyt. Jestem ciekaw, jak Lang podejdzie do tego.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4099
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: brazylianwisnia »

Euro = strategia wiec wyszlo Ci maslo z domieszka masla. Wydaje sie ze to bardziej kontynuacja Blood Rage ktore przeciez jest niemal czystym euro. Tu tez wszytsko bedziemy robić dla smakowitych punktow zwyciestwa :-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Sepiky
Posty: 35
Rejestracja: 07 paź 2017, 22:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 17 times
Been thanked: 6 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: Sepiky »

Dzisiaj na Tabletop Simulatorze pojawiły się 2 niezależne fanowskie mody Ankh. Nie mam pojęcia na ile są grywalne, ale może wystarczą do pobieżnego zobaczenia jak wszystko działa w praktyce.

https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 2064782734

https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 2065417457
Awatar użytkownika
velo333
Posty: 109
Rejestracja: 21 wrz 2013, 20:37
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 16 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: velo333 »

Zielony123 pisze: 15 kwie 2020, 07:39 Hej,
pytanie do osób, które grały w Blood Rage i Raising Sun: czy te gry były na tyle fajne by kupować Ankh? Czy możecie je porównać do Lords of Hellas? Które lepsze? Mam LOH i jestem bardzo zadowolony. Klimaty egipskie też mi się podobają dlatego zerkam na tą grę ale wolę dopytać- cena 130 $ za core, SG i shipping to nie mało ( szczególnie, że złoty poleciał w dół).
Jako, że grałem we wszystkie trzy po kilka razy to się wypowiem :)
Fanem Blood Rage na pewno nie jestem - traktuję tę grę jako szybką nawalankę nastawioną raczej na taktykę niż strategię. Rising Sun z kolei wydaje mi się o wiele ciekawszą grą. Ciekawy system sojuszy (i związanych z nimi korzyści), punktowania obszarów oraz wznoszenia modłów sprawia, że chce mi się do niej wracać. Lord of Hellas natomiast wydaje mi się jakiś taki "drewniany", tj. mało dynamiczny i bez jakichś spektakularnych zwrotów akcji. Mam też zastrzeżenia do mechaniki walki z potworami. Czy warto wspierać Ankh? To chyba kwestia indywidualna. Jedno jest pewne - jak Ci nie spasuje to sprzedasz po czasie za miliony monet ;) Na ten moment wszystkie SG oznaczone jako Exclusive ;)
Staram się być bardziej graczem niż kolekcjonerem :P https://boardgamegeek.com/user/velo333
-5% grybezpradu.eu, -11% planszostrefa.pl
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: lukkk »

velo333 pisze: 19 kwie 2020, 00:41 Jedno jest pewne - jak Ci nie spasuje to sprzedasz po czasie za miliony monet ;) Na ten moment wszystkie SG oznaczone jako Exclusive ;)
Powinien powstać nowy zawód: "Spekulant planszówkowy" :)
Lepsze niż giełdowy, bo tutaj zysk jest prawie gwarantowany i to lepszy niż na obligacjach. A czas inwestycji podobny :D

Ja tam jednak wolę nie kupować gier, które zapewne sprzedam. Ale to tylko ja.
Wciąż czekam na coś WoW w kampanii Ankh, bo na razie to wolę poczekać i kupić używanego retaila w cenie poniżej 300 zł.
Pozdrawiam
Zielony123
Posty: 146
Rejestracja: 03 sty 2020, 18:08
Has thanked: 28 times
Been thanked: 25 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: Zielony123 »

Sam nie wiem, czy kupowanie wersji sklepowej za ok 300 pln to bardziej opłacalne wyjście. Według mnie wersja KS jest o tyle lepsza, iż ma plastikowe żetony a nie tekturę, która będzie w wersji sklepowej- dla mnie ma to znaczenie. Koszt KS to 100 dolarów + przesyłka. Przy zamówieniu grupowym ok 120 dolarów. A w tej cenie masz core+ SG. Możesz sprzedać SG i zostać z samym core z lepszymi elementami niż sklepowe wersje w dużo lepszej cenie.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4099
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: brazylianwisnia »

Jesli to co pokazuja Ciebie nie przekonuje to juz nie przekona. Właściwie pokazali wszystkie rodzaje SG i teraz będzie juz tylko więcej tego samego.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: EVOCATVS »

No i wjechał Thot, także moi ulubieni bogowie już są w komplecie :D Szkoda trochę, ze nie w ptasiej wersji, ale małpia figurka bardzo fajnie im wyszła.
zsuedama
Posty: 119
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 44 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: zsuedama »

W dodatku tyle samo frakcji co w podstawowej wersji gry - sporo :)
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4099
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: brazylianwisnia »

Jedyny minus to fakt ze lepiej chyba poczekać az dodatek bedzie w sklepie :-P
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: EVOCATVS »

brazylianwisnia pisze: 20 kwie 2020, 20:27 Jedyny minus to fakt ze lepiej chyba poczekać az dodatek bedzie w sklepie :-P
No nie wiem, ciężko jest się oprzeć tym, unikalnym, fioletowym kotom :wink:
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 989
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 7 times
Been thanked: 84 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: Leinadus »

Wrzucili coś na TTSa: https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... searchtext Nie testowałem jeszcze
sasquach
Posty: 1838
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 935 times
Been thanked: 588 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: sasquach »

To jest fanowski build. Żeby zagrać brakuje informacji o scenariuszach. Ludzie coś tam rozkminiają na podstawie instrukcji, ale oficjalnej wersji nie ma.
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 989
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 7 times
Been thanked: 84 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: Leinadus »

sasquach pisze: 21 kwie 2020, 16:31 To jest fanowski build. Żeby zagrać brakuje informacji o scenariuszach. Ludzie coś tam rozkminiają na podstawie instrukcji, ale oficjalnej wersji nie ma.
Jest aktualizacja o scenariuszach, więc może i da się jakoś zagrać
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4505
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 863 times
Kontakt:

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: Hardkor »

Czy są już jakieś gameplaye/filmy z opisem jak grać czy cokolwiek lepszego niż to co jest na głównej stronie KS? Z chęcią bym się dowiedział coś więcej o grze zanim zainwestuje, bo jednak co innego wiedza ogółem a co innego dokładnie jak wygląda granie
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: EVOCATVS »

Gameplaya nie wrzucą, bo przez kwarantannę nie mogą się zebrać i zagrać. Zamiast tego, w jakiś dzień (chyba pn), będzie zorganizowane Q&A, w którym mają być też pokazane elementy rozgrywki.
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: Piaskoryb »

W sumie nie wiele wiadomo jak się w to gra itp.. kupować w ciemno tylko po to żeby potem zarobic jakies kilka stówek? meh niee.. chętnie obejrze z czym to się je a nie jakies q & a
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 352
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 272 times
Been thanked: 113 times

Re: Ankh: Gods of Egypt (Eric M. Lang)

Post autor: dispe »

Piaskoryb pisze: 25 kwie 2020, 21:17 W sumie nie wiele wiadomo jak się w to gra itp.. kupować w ciemno tylko po to żeby potem zarobic jakies kilka stówek? meh niee.. chętnie obejrze z czym to się je a nie jakies q & a
a potem się okazuje, że ostatecznie i tak trzeba samemu zagrać żeby się przekonać jak bardzo ( i czy wogóle) nam gra pasuje ;)
Do Ankh jest wstępna instrukcja, jest Update20 z opisem scenariuszy, w innych są opisy działania Guardianów, dzisiaj w Update24 opisano dokładniej Bogów, do tego jak ktoś grał w Blood Rage i Rising Sun to wie czego mniej więcej można się spodziewać, to nie jest chyba takie całkiem w ciemno kupowanie, no i można spróbować zagrać w nieoficjalną wersję na TTS (stworzona w oparciu o to co jest dostępne do tej pory).
ODPOWIEDZ