Awaken Realms

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Awaken Realms

Post autor: brazylianwisnia »

Niestety ja mam wrażenie, że sprzedaż Etherfields w kampanii ISS oznacza brak planów na 2nd edition a tej grze strasznie by to się przydało bo pomysł genialny i da się z niego wycisnąć jeszcze więcej. AR zapowie 4 kampanię ale 2 z tego to pewnie AR lite. No i niewiadomo czy to będą tylko planszowki czy jakaś też gra wideo. Max co się spodziewam to dwie duże kampanie AR + jakiś reprint na licencji w stylu Zamków. Ale to raczej max. Wolałbym, żeby nie robili takiego typowego DC. Lepiej już Boss battlera 🙂
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 984
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 618 times
Been thanked: 541 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Irr3versible »

brazylianwisnia pisze: 25 lut 2023, 09:36 Wolałbym, żeby nie robili takiego typowego DC. Lepiej już Boss battlera 🙂
Ja bym z przyjemnością zobaczył oba pomysły AR.

A osobną kwestia to czy są w stanie zrobić coś bez dziwacznych zasad. Pomimo, iż lubię ich gry to mają problem z wprowadzaniem mechanik / rozwiązań które po pewnym czasie męczą - fajny koncept, ale ten szybko się starzeję i męczy (drzemki, potyczki w TG itp). Ba, nawet nemesis wymaga odświeżenia kilku drobnych zasad jeśli tylko nie grywasz systematycznie.

The edge to dla mnie fajne połączenie możliwości wyborów bez znaczących utrudnień w regułach czy mechanikach.

PS. A dc bym przywitał w świecie sf, gdzie jako addon można by zrobić crossovera z "evergreena" czyli Nemesisa. Wiem, że będą marudy pisać o fomo, ale ja lubię koncept drugiego życia figurek w innej grze.
Revol
Posty: 71
Rejestracja: 23 paź 2018, 15:36
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Revol »

Pytanie jaka tematyka SF jak najbardziej cyberpunk z wszczepami też byłby ciekawy tym bardziej że ominąłem kampanię AD 2140 jak się nie mylę. Byle by odpuścili temat zombi. Jedno jest pewne 3-4 lat oczekiwania.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Awaken Realms

Post autor: brazylianwisnia »

Revol pisze: 25 lut 2023, 23:27 Pytanie jaka tematyka SF jak najbardziej cyberpunk z wszczepami też byłby ciekawy tym bardziej że ominąłem kampanię AD 2140 jak się nie mylę. Byle by odpuścili temat zombi. Jedno jest pewne 3-4 lat oczekiwania.
Przecież wydaja właśnie Tamashi więc Cyberpunk mają odbebniony. Z tym oczekiwaniem to przesada. Może na dodatki i to po polsku tak było ale sama gra kilkanaście miesięcy do 2 lat była dostarczona. Teraz też niby mają nastawienie na mniejszą zawartość i szybsze wydanie gry. Szkoda tylko, że to może zabić opłacalność wspieraczki. Zobaczymy jak to wyjdzie z nowym TG.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Awaken Realms

Post autor: janekbossko »

Kiedy AR podaje plany na ten rok?
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times

Re: Awaken Realms

Post autor: TuReK »

Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Curiosity »

janekbossko pisze: 28 lut 2023, 17:27 Kiedy AR podaje plany na ten rok?
TODAY, February 28th, at 6 PM CET on YouTube, we will host the most awaited board gaming event of the year – Awaken Realms Next 2023!

We prepared an evening full of excitement, surprises, and big hits, as we will reveal everything we have been working on lately.

The video will go live here:


Awaken Realms Next 2023 will be hosted by our CEO - Marcin Świerkot, and Adrian Komarski - the company's co-owner. During our event, the Live Chat will be active, and you will have the opportunity to exchange your thoughts with other members of the board gaming community!

Hit the notification button, and be sure not to miss it!

We look forward to having you with us today!

Take care!
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Hrosskar »

Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Curiosity »

Stalker: The Boardgame.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Hrosskar »

druga zapowiedź:
S.T.A.L.K.E.R. Board Game
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Hrosskar »

Szukając po BGG, to jedną z zapowiedzi będzie Dragon Eclipse:
https://boardgamegeek.com/boardgame/381 ... on-eclipse

EDIT: Potwierdziło się :)
Ostatnio zmieniony 28 lut 2023, 18:26 przez Hrosskar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Curiosity »

Dwa nowe dodatki do Tainted Grail + gra wideo TG.
Edit: ta gra wideo wygląda strasznie biednie, jeśli chodzi o grafikę.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Hrosskar
Posty: 355
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 73 times
Been thanked: 77 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Hrosskar »

Curiosity pisze: 28 lut 2023, 18:22 Dwa nowe dodatki do Tainted Grail + gra wideo TG.
Edit: ta gra wideo wygląda strasznie biednie, jeśli chodzi o grafikę.
To są dodatki do Kings of ruin, które pojawiły się w PM :)
A gra wygląda biednie :P

EDIT: Gra była zapowiedziana już dawno, to było jedno ze SG do pierwszego TG - zamiast jednej gry, wyszły dwie.
Dekoy
Posty: 156
Rejestracja: 17 sie 2021, 01:04
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Dekoy »

ok nemesis zawsze spoko, stalker super a reszta wielka bieda :mrgreen: ta gra ze smokami to w ogóle jakaś pomyłka
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Curiosity »

No i to by było na tyle. Nie jestem chyba zainteresowany żadną z ogłoszonych gier. Po rozczarowaniu N:Lockdown, podchodzę z dużą ostrożnością do "ostatniej" części trylogii.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Awaken Realms

Post autor: kokosowy14 »

Mnie zainteresowała osobiście ta gra o smokach ale za wiele to się szczerze mówiąc nie dowiedziałem z tej zapowiedzi. Poczekam aż będzie więcej wiadomo o rozgrywce.
Marbel
Posty: 218
Rejestracja: 13 sie 2021, 08:03
Has thanked: 101 times
Been thanked: 29 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Marbel »

Nowy Nemesis? Hm... Muszę się temu przyjrzeć, bo wstępnie brzmi jak odcinanie kuponów, choć w Lockdown nie grałem, bo różne opinie czytałem, że bardzo podobne do podstawki (którą kocham). Lockdown dotarł w zeszłym roku, u nas w końcówce dopiero, więc szybko dość.
Muszę posłuchać więcej co na tym streamie jest powiedziane.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Awaken Realms

Post autor: brazylianwisnia »

Zapowiedzi nędzne. Robić event po raz pierwszy ze słabszym lineupem niż w roku poprzednim to chyba zły pomysł.
1. Kości wyglądają na przekombinowane i na tandetny plastik.
2. Stalker do mnie nie przemawia. Brzmi to jak gra jakich wiele. Uświadomiło mnie to też że ciężko się hypowac jak nie pokazują rozłożonej gry. Nie wiem jak to ma niby wyglądać. Rozumiem, że to nie jest kampania a scenariusze jak w Cthulhu DMD i stałe lokacje. Dlaczego akurat to IP?
3. Dragon coś tam - AR Lite kompletnie mnie nie interesuje więc nawet nie słuchałem.
4. Nemesis 3...już obecnie czuje, że mam więcej Nemesis niż potrzebuje. Na moje to jak już chcieli trzeci raz spieniężyć marke to trzeba było zrobić grę kampanie z tego czy jakis inny rodzaj a nie trzeci raz to samo..

Patrząc na to, że polityka AR to teraz mniej zawartości za więcej kasy żeby dowieźć szybciej w terminie(i tym samym zwiększy zyski przez większą liczbę gier jakie można zaprojektować w tym czasie) to tym bardziej słabo mnie przekonuje wykładanie kasy w przód na te gry. Rozważe Stalker i Nemesis jak już to zobacze ale na ten moment czuje się mocno zawiedziony. Szczególnie, że gdy mówiło o kolejnej odsłonie serii mialem przed oczami wypasionego Etherfields 😛
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1221
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Shodan »

Nemesis zawsze na propsie, więc na pewno przyjrzę się kampanii, reszta wielkie meh.
Rience
Posty: 41
Rejestracja: 14 sty 2020, 18:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Rience »

brazylianwisnia pisze: 28 lut 2023, 18:52 3. Dragon coś tam - AR Lite kompletnie mnie nie interesuje więc nawet nie słuchałem.
Z ciekawości, na jakiej podstawie wnosisz, że to AR Lite? Na GF wisi pod zwykłym AR, BGG to samo, na prezentacji nie zauważyłem nic, coś przegapiłem?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Awaken Realms

Post autor: brazylianwisnia »

Designerem jest Kamil Cieśla - gość od AR Lite. No i wspomniane było, że to będzie lekka gra.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1221
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Awaken Realms

Post autor: Shodan »

Wielki Mur też jest od Kamila Cieśli, a to zwykłe AR.
tommyray
Posty: 1291
Rejestracja: 11 mar 2017, 14:51
Lokalizacja: Gliwice/Katowice
Has thanked: 406 times
Been thanked: 545 times
Kontakt:

Re: Awaken Realms

Post autor: tommyray »

Stalker i ekhm, pokemony, ekhem, znaczy Smocze Zaćmienie całkiem spoko. Nie mam żadnego ale. Te zapowiedzi to po prostu objaw zdrowego zarządzania zasobami a nie rzucanie się z motyką na słońce w każdej nowej kampanii. Zobaczymy co pokażą od strony mechanicznej bo dotychczas to klimat i narracja a nie mechanika spinała gry AR. Może sukcesy Wielkiego Muru i Tamashi coś im wskazały, gdzie, w co i ile warto inwestować pracy.
shuji
Posty: 1276
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Awaken Realms

Post autor: shuji »

Stalker to nie będzie gra z kampania ?

A to o smokach ?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Awaken Realms

Post autor: brazylianwisnia »

Shodan pisze: 28 lut 2023, 19:11 Wielki Mur też jest od Kamila Cieśli, a to zwykłe AR.
Może się myle ale Great Wall chyba jest od autorów spoza AR. No i wtedy nie mieli planow na lekkie gry. Tutaj ewidentnie jest to lekka gra. Wspomnieli o tym i świadczą o tym powiązani ludzie. Nie oczekiwałbym nic więcej niż Tamashii.
tommyray pisze: 28 lut 2023, 19:18 Stalker i ekhm, pokemony, ekhem, znaczy Smocze Zaćmienie całkiem spoko. Nie mam żadnego ale. Te zapowiedzi to po prostu objaw zdrowego zarządzania zasobami a nie rzucanie się z motyką na słońce w każdej nowej kampanii. Zobaczymy co pokażą od strony mechanicznej bo dotychczas to klimat i narracja a nie mechanika spinała gry AR. Może sukcesy Wielkiego Muru i Tamashi coś im wskazały, gdzie, w co i ile warto inwestować pracy.
Reprint GW i kampania Tamashii to nie były wielkie sukcesy. Mi obecny kurs AR podoba się znacznie mniej. Mam wrażenie jakby uznali, że etap gdzie robili swietny stosunek ceny do zawartości był za nimi bo się wypromowali i teraz czas kapitalizowac popularność. Może to tylko wrażenie ale kampanie Lockdown i nowego TG nie zrobiły wow. Po tych zapowiedziach dużo bardziej czekam na Elder Scrolls od CTG, Sankokushin, nowy Aeon Tresspas niż na gry od AR.
shuji pisze: 28 lut 2023, 19:44 Stalker to nie będzie gra z kampania ?

A to o smokach ?
STALKER to ma być gra ze scenariuszami które w coś sie tam łączą. Nie jest to jednak kampania.
Smoki jak pisałem to lekka i mniejsza gra. Miały być dwie duże gry od AR i chodziło o STALKER i Nemesis.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ