Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!

Czy chcesz mieć własną kopię gry poprzez zamówienie zbiorowe?

TAK, pewnie że chcę
357
85%
Oczywiście, muszę ją mieć! (ankieta musi mieć min. 2opcje do wyboru ;) )
62
15%
 
Liczba głosów: 419

Awatar użytkownika
Fulgrim
Posty: 1131
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 84 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Fulgrim »

Dreadghost pisze: 04 mar 2022, 11:07 A czy znane są choćby widełki cenowe? Co by można było się przygotować ;)
Widełki nie koniecznie, ALE generalnie moje starania są takie żeby nie być zbyt daleko MSRP oryginalnego Aliena, i się zmiescic ponizej 300 zł za "pełną" wersje, tak jak ją autor przewidział - karty, mata, planszetki gracza, pudełko z insertem, przekladki. Zakłada to nakład rzędu 500+ sztuk, co moim zdaniem przy ilosci chętnych w wstępnych zapisach jest realistyczne, ale to też bardzo dużo dopinania różnych szczegółów, bo przy takiej ilości, jak się gdzies pomyle o jeden przecinek, albo nie uwzględnie jednego materiału to nagle się okaże że będzie pare tyś do zatkania w budżecie.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3359
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: psia.kostka »

Nie chce tu zostac "zakopany" za niewdziecznosc, ale mam wrazenie, ze powstaje tu rozbudowany produkt, ktory wraz ze wzrostem nakladu podnosi koszty zamiast (intuicyjnie) je obnizac. Bo pojawia sie duzo pracy wydawniczej, za ktora ktos musi zaplacic tzn spoleczenstwo. Rownanie do MSRP Aliena to dla mnie lekki opad szczeki :shock: Szczegolnie, ze malo kto obecnie kupuje gry za MSRP ;)

Czy poza sciezka Fulgrima mozemy pojsc rownolegle rowniez sciezka "funfic non-profit" i miec dostep do finalnej wersji plikow od strategie_pl ?

Z gory dziekuje za zrozumienie.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Ja nie widzę problemu. Jeżeli komuś bardzo zależy, to mogę wysłać mu pliki jeszcze dzisiaj, tylko będą z błędami, m.in. w instrukcji i na wspomnianej wcześniej Klątwie. Dajcie znać w PW.

Jest już 17 stron postów, więc przypominam, bo może być trudniej znaleźć informacje.
  • Liczba elementów nie zmieniła się od samego początku, zawsze miały być dodatkowe plansze graczy, separatory itd.
  • Z tego co się orientuję, to różnica między podstawową jakością a tą nieco lepszą, to nie jest 200 a 300zł, a bliżej do 260 a 300zł. Sądzę, że drukarz woli droższą opcję, by klient był zadowolony z jakości a nie narzekał na kiepskie wykonanie za 260zł.
  • Pliki zgodnie z pierwotnym założeniem udostępniam wszystkim za darmo zaraz po tym, gdy będę z nich zadowolony. Czyli jeszcze zanim drukarz zacznie je drukować samodzielnie. Nie ma znaczenia kiedy on zacznie drukować, czy kiedy wyśle paczki, bo ja się do samego druku nie mieszam, to nie moja działka i nie moja inicjatywa.
  • Nie pracuję nad tym 8 godzin dziennie, to nie jest moja praca, a hobby klepane wieczorami. Jednego dnia posiedzę 4 godziny, drugiego 1 godzinę, a było też tak, że przez rok nic nie zrobiłem, więc musicie mieć sporo cierpliwości ;)
Ostatnio zmieniony 05 mar 2022, 14:46 przez Lets_Grajmy, łącznie zmieniany 2 razy.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: mmag »

Też w sumie to nie wiem skąd pomysł, że wykonanie w dobrej jakości egzemplarza gry PnP jest tanie...

Z ciekawości sprawdziłem koszt wydruku pojedynczej talii 600 kart w kalkulatorze MBprint - wychodzi 380 zł za same karty. Bez instrukcji, mat, przekładek itp...

Można się też oczywiście bawić w pełni samodzielny druk tego wszystkiego. Tylko wtedy po prostu zmieniasz koszt pieniężny na koszt godzin pracy, które musisz włożyć w wydruk tego wszystkiego, wycięcie, zaokrąglenia rogów kart itp... A i tak swoje trzeba zainwestować, tak w potrzebny sprzęt jak i materiały.

Tak więc, moim zdaniem zejście z ceną egzemplarza gry PnP do poziomu ceny tej samej gry, produkowanej oryginalnie w nieporównywalnie większym nakładzie, to naprawdę całkiem niezłe osiągnięcie.
azazelmo
Posty: 895
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 280 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: azazelmo »

mmag pisze: 05 mar 2022, 14:19 Też w sumie to nie wiem skąd pomysł, że wykonanie w dobrej jakości egzemplarza gry PnP jest tanie..
No, na zdrowy rozum odpada kilka marż…
Pewnie, jest efekt skali przy kosztach druku, ale to też nie jest zależność liniowa. Raczej „progowa”.
Nigdy (no, dwa razy) nie drukowałem materiałów do gry, ale w pracy muszę korzystać z usług drukarń. Inne koszty są dla pierwszej serii (100/200 szt.), ale od pewnej ilości koszt już jest stały. Zależy od drukarni.
Niech chłopaki zrobią wycenę i wtedy zobaczymy co i jak.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Golfang »

mmag pisze: 05 mar 2022, 14:19 Tak więc, moim zdaniem zejście z ceną egzemplarza gry PnP do poziomu ceny tej samej gry, produkowanej oryginalnie w nieporównywalnie większym nakładzie, to naprawdę całkiem niezłe osiągnięcie.
ale z tego co widzę w podanej wyżej cenie nie ma pudełka
----------------
10% flamberg.com.pl
Nosiadbt1100
Posty: 386
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Spójrz jeszcze raz - cena zawiera pudełko z insertem :) czyli wychodzi na to, że do całości jeszcze dojdzie paczkomat i ewentualnie koszulki (jak będą w ofercie jako add-on tak jak w nisei)
Rbsn
Posty: 198
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:19
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 32 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Rbsn »

Ja powiem szczerze że kwotą w okolicach 300 jestem mile zaskoczony, przy drukowaniu polskiej wersji KDM wychodziło dużo drożej a tam były same karty i kilka małych mat.
Awatar użytkownika
Fulgrim
Posty: 1131
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 84 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Fulgrim »

psia.kostka pisze: 05 mar 2022, 12:42 Nie chce tu zostac "zakopany" za niewdziecznosc, ale mam wrazenie, ze powstaje tu rozbudowany produkt, ktory wraz ze wzrostem nakladu podnosi koszty zamiast (intuicyjnie) je obnizac. Bo pojawia sie duzo pracy wydawniczej, za ktora ktos musi zaplacic tzn spoleczenstwo. Rownanie do MSRP Aliena to dla mnie lekki opad szczeki :shock: Szczegolnie, ze malo kto obecnie kupuje gry za MSRP ;)

Czy poza sciezka Fulgrima mozemy pojsc rownolegle rowniez sciezka "funfic non-profit" i miec dostep do finalnej wersji plikow od strategie_pl ?

Z gory dziekuje za zrozumienie.
Porównanie z MSRP (SCD po polsku) podałem bardziej na zasadzie ze "walcze o ceny żeby móc dostarczyć produkt w takiej samej badź lepszej jakości, w cenie nie wyższej niż pierwowzór" (co wcale nie jest takie łatwe przy swiatowych brakach w tekturze, szalejacych cenach, tonącej wartości złotego, i innymi zaburzeniami związanymi z wydarzeniami na wschodzie), a nie ze "zakladam ze taka będzie cena niezależnie ile będzie kosztowała produkcja".

Żeby nie było, nawet 500 sztuk, w swiecie wydawniczym to "mało" (najmniejsze naklady gier zaczynają się w okolicach 2000-3000 tysiecy sztuk). Ilość jest jednak dość spora, i daje mi to wieksze pole manewru na zasadzie ze moze sie uda zmiescić cala gre w tym budzecie, a nie tylko karty z matą. Wydanie pełnego, rozbudowanego produktu, a nie domowej samoróbki było celem od samego początku, i wiadomo nie są to te same koszta co drukniecie wszystkiego na domowej drukarce na ryzie papieru z media marktu ;)
Dreadghost
Posty: 21
Rejestracja: 28 lut 2022, 11:21
Has thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Dreadghost »

Serce liczyło na mniej, ale rozum nie jest zaskoczony ;)

Też jestem zdania, że lepiej dołożyć te 5 dyszek i mieć produkt najwyższej jakości.
Offset na pewno wyjdzie taniej niż drukowanie tego samemu cyfrowo - chyba, że kogoś zadowoli jakość jak z podania do ZUSu o rozłożenie zaległości składkowych ;)
To ja, Szaman ;)
loqxu
Posty: 11
Rejestracja: 13 kwie 2021, 19:51

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: loqxu »

sorry jeśli było ale przy tylu stronach posta nie mogę znaleźć. Jak więc wygląda sytuacja, gra jest już gotowa? gdzie będzie można zamówić finalny produkt?
Awatar użytkownika
Fulgrim
Posty: 1131
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 84 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Fulgrim »

Testy w trakcie, zapisy jeszcze nie otwarte.
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Azel »

Z ciekawości, jest szansa na dowiezienie tego (druk + transport do chętnych) do końca kwietnia? Tak pytam, bo bliska mi osoba (fanka Wiedźmina) ma wtedy urodziny i to byłby fajny prezent, ale nie wiem, czy nastawiać się na to, czy raczej myśleć o czymś innym ;)
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
Fulgrim
Posty: 1131
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 84 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Fulgrim »

Azel pisze: 22 mar 2022, 13:58 Z ciekawości, jest szansa na dowiezienie tego (druk + transport do chętnych) do końca kwietnia? Tak pytam, bo bliska mi osoba (fanka Wiedźmina) ma wtedy urodziny i to byłby fajny prezent, ale nie wiem, czy nastawiać się na to, czy raczej myśleć o czymś innym ;)
Niestety nie :(
azazelmo
Posty: 895
Rejestracja: 12 sie 2019, 10:49
Has thanked: 150 times
Been thanked: 280 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: azazelmo »

Fulgrim pisze: 22 mar 2022, 16:20
Azel pisze: 22 mar 2022, 13:58 Z ciekawości, jest szansa na dowiezienie tego (druk + transport do chętnych) do końca kwietnia? Tak pytam, bo bliska mi osoba (fanka Wiedźmina) ma wtedy urodziny i to byłby fajny prezent, ale nie wiem, czy nastawiać się na to, czy raczej myśleć o czymś innym ;)
Niestety nie :(
Ale na następne urodziny będzie jak znalazł!
Dreadghost
Posty: 21
Rejestracja: 28 lut 2022, 11:21
Has thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Dreadghost »

Pójdzie jakaś peemka do zainteresowanych gdy będą już zbierane zamówienia? Przyznam, że nie sprawdzam forum codziennie, a nie chciałbym przegapić ;)
To ja, Szaman ;)
Ianixius
Posty: 81
Rejestracja: 06 lut 2021, 22:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Ianixius »

Dreadghost pisze: 22 mar 2022, 17:21 Pójdzie jakaś peemka do zainteresowanych gdy będą już zbierane zamówienia? Przyznam, że nie sprawdzam forum codziennie, a nie chciałbym przegapić ;)
ustaw sobie powiadomienia dotyczącego tego tematu
Awatar użytkownika
Fulgrim
Posty: 1131
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 84 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Fulgrim »

Dreadghost pisze: 22 mar 2022, 17:21 Pójdzie jakaś peemka do zainteresowanych gdy będą już zbierane zamówienia? Przyznam, że nie sprawdzam forum codziennie, a nie chciałbym przegapić ;)
Bedzie ogłoszone tutaj, poprosze admina o puszczenie PMki, itd... myśle ze trudno bedzie przegapić ;)
Dreadghost
Posty: 21
Rejestracja: 28 lut 2022, 11:21
Has thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Dreadghost »

Fulgrim pisze: 22 mar 2022, 19:38
Dreadghost pisze: 22 mar 2022, 17:21 Pójdzie jakaś peemka do zainteresowanych gdy będą już zbierane zamówienia? Przyznam, że nie sprawdzam forum codziennie, a nie chciałbym przegapić ;)
Bedzie ogłoszone tutaj, poprosze admina o puszczenie PMki, itd... myśle ze trudno bedzie przegapić ;)
Dzięki :D
To ja, Szaman ;)
Nosiadbt1100
Posty: 386
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Mam małą prośbę - moglibyście wrzucić jakiekolwiek zdjęcia z testów? Regularnie sprawdzam sobie wszystkie zdjęcia, które tutaj wrzuciliście i mam radochę z tego :) Kilka fotek na pewno umiliłoby czekanie. Jestem Wam naprawdę wdzięczny za Waszą robotę! Dzięki :)
Awatar użytkownika
Fulgrim
Posty: 1131
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 84 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Fulgrim »

Nosiadbt1100 pisze: 23 mar 2022, 09:01 Mam małą prośbę - moglibyście wrzucić jakiekolwiek zdjęcia z testów? Regularnie sprawdzam sobie wszystkie zdjęcia, które tutaj wrzuciliście i mam radochę z tego :) Kilka fotek na pewno umiliłoby czekanie. Jestem Wam naprawdę wdzięczny za Waszą robotę! Dzięki :)
Były wrzucane troche wcześniej, aktualnie w produkcji tak zwany prototyp preprodukcyjny :)
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Jeśli chodzi o fizyczną kopię to nie wiem jeszcze, czekamy na wstępny wydruk.

Jak wcześniej mówiłem, sporo kart rozjaśniłem, dodałem kontrastu, bo na komputerze kolory wyglądają świetnie, na wydruku zazwyczaj wychodzi wszystko ciemniejsze. Poniżej zdjęcia do porównania, więc jeżeli wydaje Wam się, że karta po prawej jest zbyt jasna, to znaczy, że nie jest ;)
Czarne obramowania usunąłem z tytułów, na wydruku wyszły kiepsko, mało czytelnie. Zmienione czcionki w tekście na te "ładniejsze" jak mniemam, trochę zmniejszona wysokość planszy graczy.
Dzięki wielkiej pomocy @espresso w instrukcji bardzo dużo poprawiłem stylistyki, typografi, gramatyki itp...
Niby nie dużo, ale czasu jednak trochę to zajmuje.
Spoiler:
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
dnorus
Posty: 13
Rejestracja: 17 lut 2020, 09:39
Has thanked: 9 times
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: dnorus »

nie jest w instrukcji tło za ciemne? jak w wydruku wyszło? tak na kompie wygląda na granicy dania białej czcionki a nie czarnej :)
Awatar użytkownika
Fulgrim
Posty: 1131
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 84 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Fulgrim »

dnorus pisze: 23 mar 2022, 18:06 nie jest w instrukcji tło za ciemne? jak w wydruku wyszło? tak na kompie wygląda na granicy dania białej czcionki a nie czarnej :)
Jest ok, ale potencjalnie jeszcze do zmiany.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Emil_1 »

Jest pięknie, jesteście wielcy!
Dzięki takim jak Wy to forum jest takie super:)
Miłego!
Miłego dnia! :)
ODPOWIEDZ