Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!

Czy chcesz mieć własną kopię gry poprzez zamówienie zbiorowe?

TAK, pewnie że chcę
357
85%
Oczywiście, muszę ją mieć! (ankieta musi mieć min. 2opcje do wyboru ;) )
62
15%
 
Liczba głosów: 419

Adamadam1234
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2020, 17:52

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Adamadam1234 »

Może jakiś mały update czemu zbiórka się jeszcze nie zaczęła?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10876
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: japanczyk »

Adamadam1234 pisze: 27 sie 2022, 12:03 Może jakiś mały update czemu zbiórka się jeszcze nie zaczęła?
Prowadzacy projekt wczesniej zaczal projekty fanowskiego druku dodatkow do Tyrants of the Underdark, Android Netrunner Nisei oraz dodatkow do Zakazanych Gwiazd
Kończy tamte projekty i dopiero ruszy z tym (bo jest najwiekszym)
Dreadghost
Posty: 21
Rejestracja: 28 lut 2022, 11:21
Has thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Dreadghost »

japanczyk pisze: 27 sie 2022, 12:14
Adamadam1234 pisze: 27 sie 2022, 12:03 Może jakiś mały update czemu zbiórka się jeszcze nie zaczęła?
Prowadzacy projekt wczesniej zaczal projekty fanowskiego druku dodatkow do Tyrants of the Underdark, Android Netrunner Nisei oraz dodatkow do Zakazanych Gwiazd
Kończy tamte projekty i dopiero ruszy z tym (bo jest najwiekszym)
A można gdzieś zerknąć na ten fanowski dodatek do TotU? I gdzie ew. zamówić? ;)
To ja, Szaman ;)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Jiloo »

Dreadghost pisze: 29 sie 2022, 09:22 A można gdzieś zerknąć na ten fanowski dodatek do TotU? I gdzie ew. zamówić? ;)
Zdaje mi się, że zbiórka zamknięta, ale pytaj organizatorów, może będą mieli jakieś nadmiarowe sztuki.
viewtopic.php?f=55&t=75515
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Dreadghost
Posty: 21
Rejestracja: 28 lut 2022, 11:21
Has thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Dreadghost »

Dzięki - podpytam.
To ja, Szaman ;)
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Zabrałem pudło do klubu planszówkowego. Graliśmy w składzie 3 osobowym, chłopaki nie mieli wcześniej do czynienia z systemem Encounters. Pierwsza misja, klasyczny setup na początek. Ostre baty dostaliśmy :D
Pierwszy kolega odbił się od gry bardzo szybko, zanim zdążył posmakować gry, dopadła go klątwa i poszedł grać w Dinocalypse :)
Ja odpadłem następny po dobraniu dwóch obrażeń "Pomocy!"
Ostatni na placu boju Wiedźmin doszedł daleko, ale już nie było szans. Z gry był bardzo zadowolony, jak stwierdził w tej grze jest więcej klimatu niż w książkach Sapkowskiego, za którymi nie przepada :D

Jeżeli jest ktoś z Krakowa to zapraszam na Podwawelskie Planszówki, żeby ograć WLBW.

Obrazek
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
NextGamerPro300
Posty: 11
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: NextGamerPro300 »

czy ktoś by miał czas zagrać ze mną na tt? 2 razy zagrałem samodzielnie i mam kilka niepewności czy w ogóle dobrze gram. widząc post wyżej to faktycznie nic dziwnego że raz dość szybko odpadłem przez klątwę. godzinę można ustalić, mam raczej luźny wieczór
Awatar użytkownika
Fulgrim
Posty: 1130
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 84 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Fulgrim »

No to powoli zaczynamy... ;)

Generalnie dopinam wyceny, cenowo wychodzi przedział 290-330 zł (za całość, pudełko, karty, separatory i mata neoprenowa, wycenione przy zakładanym nakladzie ok 350-400 szt.).

Rozstrzał wynika z zamawiania surowca (karton i neopren) z chin, wiec zależy od tego jak dobrze/źle siądzie transport.

Zarazem startujemy ze wstępną ankietą.
UWAGA! to nie jest ankieta końcowa gdzie zbieram dane do wysyłki itd... ale już zaczynam "oficjalizować" ten temat żeby podsuować końcową ilość chętnych, i żeby można było się już gdzieś oficjalnie zapisać poza dopisywaniem do tego tematu. Bliżej rozpoczęcia produkcji (jeszcze ustalam, wynik tej ankiety w tym pomoże) zostanie wysłana do zapisanych (i tutaj) pełna ankieta znana z moich pozostałych zbiórek z opcjami, wysyłka itd...

Zapraszam!
https://forms.gle/CjSKe19pSV9K4axE7
Lets_Grajmy pisze: 08 wrz 2022, 09:20
Spoiler:
Będziesz w tę środe na planszówkach na wawelu? Przeszedłbym się Ci mate przynieść...
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Fulgrim pisze: 25 wrz 2022, 13:39 Będziesz w tę środe na planszówkach na wawelu? Przeszedłbym się Ci mate przynieść...
W tą mnie nie będzie, na 99% będę w następną środę.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
Fulgrim
Posty: 1130
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 84 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Fulgrim »

Lets_Grajmy pisze: 25 wrz 2022, 19:23
Fulgrim pisze: 25 wrz 2022, 13:39 Będziesz w tę środe na planszówkach na wawelu? Przeszedłbym się Ci mate przynieść...
W tą mnie nie będzie, na 99% będę w następną środę.
Oki, to wtedy się przejde :)
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Wczoraj odbyło się bardzo fajne spotkanie na moim terenie, czyli na Podwawelskich Planszówkach.
Odwiedzili moje rejony Fulgrim oraz Hardkor. Fulgrim dowodził akurat flotą w Zakazanych Gwiazdach, ale Hardkor usiadł ze mną i innym kolegą do Wiedźmina.
Klasyczne rozłożenie na pierwszy raz, pierwsze Zlecenie, bez Mordowni i udziwnień.
Powiem, że było sporo emocji do samego końca, rozgryzania możliwych opcji i planowania. Niestety synergia kart nie wchodziła tak jak byśmy chcieli, ciągle brakowało jednego, dwóch punktów żeby zabić Dżina, chociaż dwa pierwsze Zadania nie stanowiły żadnego problemu i w kilka tur byliśmy w trzecim Zadaniu.
Umacniam się też w przekonaniu, że w 3 osoby gra mi się najlepiej.
Tak byliśmy zaaferowani, że nie zrobiliśmy ani jednego zdjęcia :( dlatego pożyczam od organizatora.
Jako bonus Fulgrim przyniósł próbną planszę do Wiedźmina, już lateksową.

Obrazek

Obrazek
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Jiloo »

Lets_Grajmy pisze: 13 paź 2022, 19:01 Jako bonus Fulgrim przyniósł próbną planszę do Wiedźmina, już lateksową.
Lateksową? To ta obszyta? Wygląda na neoprenową.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4440
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Hardkor »

Jiloo pisze: 13 paź 2022, 22:01
Lets_Grajmy pisze: 13 paź 2022, 19:01 Jako bonus Fulgrim przyniósł próbną planszę do Wiedźmina, już lateksową.
Lateksową? To ta obszyta? Wygląda na neoprenową.
tak, to ta obszyta. Zagrałem, powiem wam wchodzę na 100%. Gra mechanicznie jest super i prezentuje się fenomenalnie!
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Jiloo »

Hardkor pisze: 13 paź 2022, 23:32
Jiloo pisze: 13 paź 2022, 22:01 Lateksową? To ta obszyta? Wygląda na neoprenową.
tak, to ta obszyta. (...)
Kurde, obszycie to jak u Chip Theory Games.
Lepsza jakość niż w oryginale :)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4440
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Hardkor »

Jak wcześniej olewałem kiedy będzie w końcu zbieranie kasy i produkcja tak teraz się doczekać nie mogę :D Oby udało się ogarnąć pudełko 1:1 jak z oryginału, żeby była opcja kupić insert :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Fulgrim
Posty: 1130
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 84 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Fulgrim »

Jiloo pisze: 13 paź 2022, 22:01
Lets_Grajmy pisze: 13 paź 2022, 19:01 Jako bonus Fulgrim przyniósł próbną planszę do Wiedźmina, już lateksową.
Lateksową? To ta obszyta? Wygląda na neoprenową.
Neopren.

Tutaj chodzi generalnie o pomieszanie określeń... mata jest neoprenowa tak jak więksość dobrych mat w branży (a sam neopren najcześciej jest kategoryzowany na taki występujący w formie twardej gumy lub latexu). Generalnie przyjeło się ze tego rodzaju materiał (latex obity jedno lub dwustronnie tkaniną) jest nazywany neoprenem, nawet jeśli nie jest to do końca precyzyjne.

Niestety z jakiegoś powodu przyjeło się żeby nazywać latexowymi maty robione na materiale banerowym (takie banery co na płotach wiszą), które są zrobione z PCV i z latexem nie mają nic wspólnego (bliżej temu do plastiku niż latexu). No chyba że sa drukowane latexowo...
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: mauserem »

Fulgrim pisze: 14 paź 2022, 09:53 ....plastiku niż latexu). No chyba że sa drukowane latexowo...
dokładnie stąd się bierze całe to zamieszanie - bannery drukuje się na wielkoformatowych systemach HP Latex - i Ci co "niekumajo" przenieśli nazwę technologii druku na materiał :mrgreen:
Awatar użytkownika
Fulgrim
Posty: 1130
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 84 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Fulgrim »

mauserem pisze: 20 paź 2022, 20:51
Fulgrim pisze: 14 paź 2022, 09:53 ....plastiku niż latexu). No chyba że sa drukowane latexowo...
dokładnie stąd się bierze całe to zamieszanie - bannery drukuje się na wielkoformatowych systemach HP Latex - i Ci co "niekumajo" przenieśli nazwę technologii druku na materiał :mrgreen:
Mysle ze własnie bardzo kumają, bo mata "latexowa" brzmi dużo lepiej niż "cerata pcv" :P
A banery drukuje się "również", ale nie tylko, na latexowych drukarkach... a jest to względnie nowa technologia w porównaniu do druku na UV i solwencie (i szczerze, jak widziałem te banerki, to mi to bardziej na UV wygląda niż latex...)
Lavson
Posty: 10
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lavson »

Witam, coś tam ruszyło się w temacie zbiórki i druku? ;)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 862
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 270 times
Been thanked: 253 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Dako »

Lavson pisze: 07 lut 2023, 17:38 Witam, coś tam ruszyło się w temacie zbiórki i druku? ;)
Odpowiedź tutaj:
viewtopic.php?t=74243&start=725
Cytat:
Fulgrim pisze: 16 sty 2023, 13:53 Naprawde robie co moge żeby uruchomić wszystko (i niektore rzeczy juz sa e wstepnym przygotowaniu żeby nie trafcić czasu), ale musze dopiąć nisei i tyranów zanim bede mógł się w pełni na tym skupić :x
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

A ja tymczasem ograłem wczoraj kolejną partię na cotygodniowych spotkaniach przy planszówce, tym razem w składzie pięcioosobowym.

Zapowiadało się na ciężką walkę od samego początku. Pierwsza osoba odpadła dosyć wcześnie rażona klątwą od ugryzienia Chorego Wilka. Następna, nasza uzdrowicielka, poległa od ran w środku gry. W tym samym czasie ja miałem zaledwie 1 pkt życia a po okolicy grasował Krabopająk (-1 życie dla wszystkich graczy w trakcie tury, w której zginie), więc biegał sobie samopas do momentu gdy udało mi się uleczyć kilka obrażeń.

Końcowa faza rozgrywki również nie zapowiadała zwycięstwa, ale im dalej w las, tym gęściej ścielił się trup, gdyż mieliśmy już dużo dobrych kart wspierających atak i rekrutację.

Jinni został szybko uwięziony w Mieście, skąd już nie udało mu się wydostać aż do naszego chwalebnego zwycięstwa. Rinde znowu może spać spokojnie.

Wystąpili: Zwiadowca, Druid, Kapitan, Istota Magiczna, Trubadur

Czas gry: Ultra szybki, bo zaledwie 1:45h z rozłożeniem krótkim tłumaczeniem, bo 2 osoby nie znały systemu.

Jak zwykle nie pamiętałem o zrobieniu zdjęć, więc pożyczam od organizatora:
Spoiler:
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 251
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 147 times
Been thanked: 85 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: TOMEQ »

Fajnie, fajnie, fajnie...
Też bym pograł se...

Tymczasem czekam cierpliwie.
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 960
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 83 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Leinadus »

TOMEQ pisze: 09 lut 2023, 16:51 Fajnie, fajnie, fajnie...
Też bym pograł se...

Tymczasem czekam cierpliwie.
My czekamy, a oni nas tylko wkurzają ;)
MadMaciek
Posty: 12
Rejestracja: 02 lut 2020, 10:25
Has thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: MadMaciek »

Hej, może to pytanie już było, szukałem, użyłem lupki i nie znalazłem. Jaka jest różnica LE:Wiedźmin względem LE:Alien? Chodzi mi o zestaw wystawiony w MB Print. Co ten zestaw obejmuje?
Awatar użytkownika
Fulgrim
Posty: 1130
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 84 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Fulgrim »

MadMaciek pisze: 23 mar 2023, 00:42 Hej, może to pytanie już było, szukałem, użyłem lupki i nie znalazłem. Jaka jest różnica LE:Wiedźmin względem LE:Alien? Chodzi mi o zestaw wystawiony w MB Print. Co ten zestaw obejmuje?
LE: Wiedzmin to reskin LE: alien. Ta sama gra i mechanika, inne uniwersum.
ODPOWIEDZ