Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!

Czy chcesz mieć własną kopię gry poprzez zamówienie zbiorowe?

TAK, pewnie że chcę
357
85%
Oczywiście, muszę ją mieć! (ankieta musi mieć min. 2opcje do wyboru ;) )
62
15%
 
Liczba głosów: 419

dawid
Posty: 516
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: dawid »

Fakt, na stronie 27 jest błąd z przecinkiem, ale bezwzględna polonistka musiała kłamać.
Przecinek przed "i" stawiany nie tylko w przypadku powtórzeń. Jeśli mamy zdanie podrzędne, które jest w środku nadrzędnego, to też oddzielamy przecinkiem.
"Kupiłem grę, o której mówiono wiele dobrego, i od razu w nią zagrałem"
Tak samo w przypadku dopowiedzeń.
"Ta gra jest świetna, i to w każdym wariancie".

Taki my OT :,-)
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Spoko, poprawiłem to o czym mówiliście, ale stawiania przecinków już się nie nauczę, za stary jestem ;) Pamiętam, że w szkole na kartkówce była zasada: Dużo przecinków - trója, mało przecinków - dwója, więc zawsze stawiałem ile się da :D

Nowy rzut plików już jest niemal gotowy, zobaczymy czy tym razem będzie do zaakceptowania.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Dreadghost
Posty: 21
Rejestracja: 28 lut 2022, 11:21
Has thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Dreadghost »

Nigdy nie grałem w LE, ale sporo dobrego słyszałem - a teraz jeszcze świat Weidźmina... jestem mega zainteresowany :D
To ja, Szaman ;)
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Żeby uściślić na jakim etapie jesteśmy - druki rzut plików jest u Fulgrima, on tam sobie teraz drukuje próbki, ustala detale, więc obecnie czekamy na info czy da się już tego drukować.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
sly
Posty: 196
Rejestracja: 02 lis 2016, 22:37
Lokalizacja: Radlin
Been thanked: 3 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: sly »

Dzięki za info
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Uuu czekajcie, bo to już końcówka a niezłego babola bym tu zostawił.

Konkretnie mówię o błędzie na karcie "Klątwa: Wilczy głód", alias Facehugger. Przytoczę tekst oryginalny:
"Put this in front of You. Any player can fight it on their turn. If it's still alive at the end of the next turn, kill it and gain a Chestbuster from the Hatchery."
I tekst Klątwy:
"Połóż tę kartę przed sobą. Każdy z graczy może pomóc Ci zwalczyć klątwę w swojej turze. Jeżeli na końcu SWOJEJ następnej tury wciąż będziesz przeklęty, to odrzuć tę kartę i dobierz kartę Bolesnej Przemiany z talii Przeklętych."

Czyli np. w grze czteroosobowej byłoby 5 tur na zdjęcie Klątwy. Muszę więc usunąć wyraz "swojej" i napisać chyba po prostu bez tego słowa, lub uściślić do "Jeżeli na koniec tury kolejnego (albo następnego) gracza wciąż...". Będzie zrozumiałe w pierwszej opcji?
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Moonz
Posty: 282
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Moonz »

Jeśli na zdjecie klatwy maja byc 2 tury (moja i kolejna współgracza) to git, tak rozumiem
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Nidhogg »

Spojrzałem na bgg i dyskusje na temat tej karty.
Był to poważny błąd zmieniający znacznie tą kartę, poprawiony teks działać będzie jak w oryginale.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
spinaker
Posty: 6
Rejestracja: 10 lis 2019, 14:58
Has thanked: 12 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: spinaker »

Faktycznie, wystarczy że usuniesz zaznaczone przez Ciebie słowo SWOJEJ i będzie jak najbardziej jasne że chodzi o zakończenie tury gracza następnego po Tobie.
Nosiadbt1100
Posty: 389
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Nosiadbt1100 »

W grę nigdy nie grałem ani nie czytałem zasad, ale takie coś znalazłem w oficjalny FAQ (na bgg):

If I reveal a Facehugger right at the end of my turn (due to drawing a Strike) how many turns
are there before it impregnates me?


There’s the rest of this turn (which is almost over) and the next player’s turn.

What if I reveal a Facehugger when it’s not my turn? For example, let’s say I have to draw a
Strike and it turns out to be a Facehugger?


The Facehugger goes on you. You now have until the end of the current turn and the next
player’s turn for someone to kill it.
It’s possible that two other players may end their turns before you even have a turn to try to kill
it. In this case, you’ll become impregnated.
Note: The rulebook incorrectly says “When you reveal a Facehugger, it goes in front of the turn
player.”

Czyli wynika chyba z tego, że moja tura dobiega końca i tylko następy gracz może zareagować. Czyli zapis "swojej" bardzo ułatwiałby grę.

Swoją drogą - ten oficjalny FAQ to całkiem przydatna rzecz - jest może jakaś tabelka co na co zostało zamienione w rethmemie? Żeby sobie można było w przyszłości poszukać jak działają konkretne karty (bo domyślam się, że nikomu nie będzie się chciało tłumaczyć całości ).
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

To w porządku, usunę tylko to słowo. Rozpiszę to dokładnie w instrukcji, mw. w ten sposób:
"(...)Ten gracz może próbować pozbyć się Klątwy, w turze, w której pozyskał tę kartę (pierwsza tura trwania Klątwy). Jeżeli mu się to nie uda, może to zrobić następny gracz w swojej turze (druga tura trwania Klątwy). Jeżeli Klątwa nie zostanie zdjęta po zakończeniu drugiej tury od pozyskania karty Klątwy, w momencie rozpoczęcia trzeciej tury, u przeklętego gracza zaczyna się Przemiana".
Nosiadbt1100 pisze: 01 mar 2022, 08:38 Swoją drogą - ten oficjalny FAQ to całkiem przydatna rzecz - jest może jakaś tabelka co na co zostało zamienione w rethmemie? Żeby sobie można było w przyszłości poszukać jak działają konkretne karty (bo domyślam się, że nikomu nie będzie się chciało tłumaczyć całości ).
Mogę ten plik przetłumaczyć na szybko, ale później, jak już wszystkie pliki będą gotowe.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
tellariusz
Posty: 5
Rejestracja: 16 cze 2021, 17:03

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: tellariusz »

Jak tam odnośnie ankiety dla chętnych?
Awatar użytkownika
this
Posty: 45
Rejestracja: 16 lut 2017, 14:02
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: this »

Już nie mogę się doczekać wersji finalnej, by zacząć drukować :-) .
Awatar użytkownika
this
Posty: 45
Rejestracja: 16 lut 2017, 14:02
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: this »

Tak z ciekawości, chyba można niektóre grupy kart drukować z innym tyłem, aby ułatwić później sortowanie?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 527 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Jiloo »

this pisze: 02 mar 2022, 13:59 Tak z ciekawości, chyba można niektóre grupy kart drukować z innym tyłem, aby ułatwić później sortowanie?
Nie kombinowałbym. W Alienie chyba tylko Avatary mają inne tyły.
Tam są takie sytuacje, że karty graczy lądują w innym decku, albo karty ran czy scenariuszy wpadają do decków graczy.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Fulgrim
Posty: 1131
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 84 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Fulgrim »

tellariusz pisze: 02 mar 2022, 12:13 Jak tam odnośnie ankiety dla chętnych?
Jeszcze chwila z tym, idalnie dopiero jak będe miał końcową wersje prototypu. Bede dawał znać :)
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

this pisze: 02 mar 2022, 13:59 Tak z ciekawości, chyba można niektóre grupy kart drukować z innym tyłem, aby ułatwić później sortowanie?
Zdecydowanie zbyt późno jest na kosmetykę, teraz to już tylko duże błędy mogę poprawić (mały ch też nie ;) )
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
Fulgrim
Posty: 1131
Rejestracja: 14 sty 2019, 10:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 84 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Fulgrim »

strategie_pl pisze: 02 mar 2022, 16:45
this pisze: 02 mar 2022, 13:59 Tak z ciekawości, chyba można niektóre grupy kart drukować z innym tyłem, aby ułatwić później sortowanie?
Zdecydowanie zbyt późno jest na kosmetykę, teraz to już tylko duże błędy mogę poprawić (mały ch też nie ;) )
Nieeee no jeszcze można poprawiac, ale zgadzam sie ze kombinowanie z zawartościa- nie.
Awatar użytkownika
this
Posty: 45
Rejestracja: 16 lut 2017, 14:02
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: this »

this pisze: 02 mar 2022, 13:59 Tak z ciekawości, chyba można niektóre grupy kart drukować z innym tyłem, aby ułatwić później sortowanie?
Nic to, będę musiał dokładnie przejrzeć instrukcje, karty i "gejmplaje" by się o tym przekonać :-( .
Thrill-k3
Posty: 30
Rejestracja: 18 kwie 2020, 15:50
Has thanked: 32 times
Been thanked: 9 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Thrill-k3 »

this pisze: 02 mar 2022, 23:20
this pisze: 02 mar 2022, 13:59 Tak z ciekawości, chyba można niektóre grupy kart drukować z innym tyłem, aby ułatwić później sortowanie?
Nic to, będę musiał dokładnie przejrzeć instrukcje, karty i "gejmplaje" by się o tym przekonać :-( .
Ale wiesz, że każda karta u dołu jest właściwie "podpisana" :-) Nie bój nic, ogarniesz. Żebyś wiedział, jaka była zabawa przy sortowaniu kart od LE: Alien po otwarciu pudła... (Nie wiem co w tym temacie Fulgrim planuje :-) )
Sortowanie po rozgrywce to pikuś.
A'propos - przewidujemy jakieś separatory? Bo bez tego to faktycznie lipa. W pdf chociaż, bo to już myślę kwestia gustu, choć osobiście sobie bez nich nie wyobrażam Aliena, więc i Wieśka pewnie.
Dreadghost
Posty: 21
Rejestracja: 28 lut 2022, 11:21
Has thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Dreadghost »

Thrill-k3 pisze: A'propos - przewidujemy jakieś separatory? Bo bez tego to faktycznie lipa. W pdf chociaż, bo to już myślę kwestia gustu, choć osobiście sobie bez nich nie wyobrażam Aliena, więc i Wieśka pewnie.
To by było niegłupie...
To ja, Szaman ;)
Nosiadbt1100
Posty: 389
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Nosiadbt1100 »

strategie_pl pisze: 03 lut 2022, 17:47 Jest update.

Dostałem pierwszą próbę druku. Zgodnie z oczekiwaniami, wbrew pozytywnemu myśleniu, jest kilka rzeczy do poprawienia. Już jestem w trakcie poprawek. Zrobiłem też pudełko i pokleiłem karty, by sprawdzić czy obliczenia zgadzają się z rzeczywistością.

Jestem zadowolony z jakości druku (chociaż ten próbny to jeszcze jest połowa ostatecznego wyglądu), ale będę musiał nieco zmniejszyć wysokość plansz graczy i głównej by mieć 100% pewności, że się pomieszczą. Plansze graczy prawdopodobnie będą drukowane na sztywnym kartonie, to znacznie zmniejszy koszt, a wg. moich testów nie zmniejsza przyjemności z gry. Najważniejsze jednak jest poprawienie kilkunastu grafik,w tym przewodniej, które są zdecydowanie zbyt ciemne.

Uzbrójcie się w cierpliwość, chociaż uważam, że jak na fanowską grę, to już wygląda całkiem-całkiem :D

Kilka szybkich fotek moich wątpliwych zdolności introligatorskich:
Spoiler:
Spójrzcie tutaj - są separatory :)
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 399
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Lets_Grajmy »

Rodzaje kart można rozpoznać po podpisach pod nazwą i u dołu karty. Niektóre rodzaje mają też własne ramki i kolory. Nie będzie problemu.

Separatory będą już w zestawie, 44 sztuki, prawdopodobnie nawet nadrukowane na czymś lepszym niż karton, ale druk to nie do mnie. Dajcie Fulgrimowi chwilę to będzie wszystko tłumaczył.
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Thrill-k3
Posty: 30
Rejestracja: 18 kwie 2020, 15:50
Has thanked: 32 times
Been thanked: 9 times

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Thrill-k3 »

strategie_pl pisze: 03 mar 2022, 09:46 Rodzaje kart można rozpoznać po podpisach pod nazwą i u dołu karty. Niektóre rodzaje mają też własne ramki i kolory. Nie będzie problemu.

Separatory będą już w zestawie, 44 sztuki, prawdopodobnie nawet nadrukowane na czymś lepszym niż karton, ale druk to nie do mnie. Dajcie Fulgrimowi chwilę to będzie wszystko tłumaczył.
No to ja pozostaję w moim nieustającym pokłonie :-)
Dreadghost
Posty: 21
Rejestracja: 28 lut 2022, 11:21
Has thanked: 1 time

Re: Legendary Encounters: Wiedźmin (LE: Alien retheme)

Post autor: Dreadghost »

A czy znane są choćby widełki cenowe? Co by można było się przygotować ;)
To ja, Szaman ;)
ODPOWIEDZ