[PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i inne)

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: dd333 »

SirSowa pisze: 15 kwie 2021, 23:46 2. Karta WYNAJEM USŁUG
EFEKT NATYCHMIASTOWY - Połóź X znaczników na tej karcie, a następnie połóż niebieską kartę.
Pomijam już to, że powinno być na odwrót, ale mam pytanie odnośnie tego "X". Jak to się ma do kart, w których np. kładziemy surowce, które później w ramach akcji można wymienić? Czy "X" mogę ustalić na "nieskończoność"? Czy też może chodzi o to, że to "X" oznacza, ile w przyszłości potencjalnie gracze musieliby mi zapłacić, aby umieścić swój znacznik?
Nic nie powinno być na odwrót ;)
Efekt natychmiastowy. Umieszczasz X surowców - metalicznych kostek (jest to ustalenie kwoty M€, jaką inni gracze będą musieli Ci zapłacić, aby korzystać z efektów/akcji na niebieskiej karcie, którą umieścisz na WYNAJMIE USŁUG) na karcie WYNAJEM USŁUG oraz umieszczasz jeszcze na niej zagraną wcześniej niebieską kartę.
Efekt trwały. Przeciwnicy mogą zapłacić Ci X M€ (liczba surowców, którą umieściłeś na początku na karcie WYNAJEM USŁUG), aby umieścić swój znacznik gracza na karcie WYNAJEM USŁUG i teraz do końca pokolenia gracze, których znacznik znajduje się na karcie WYNAJEM USŁUG mogą korzystać z niebieskiej karty umieszczonej przez ciebie na karcie WYNAJEM USŁUG. W najbliższej fazie produkcji usuwasz wszystkie znaczniki graczy z karty WYNAJEM USŁUG i ewentualne znaczniki graczy z niebieskiej karty znajdującej się na karcie WYNAJEM USŁUG.
Przykład: Zagrywasz WYNAJEM USŁUG. Umieszczasz na WYNAJMIE USŁUG 5 surowców (M€) oraz kartę INSTYTUT GALILEO. Przeciwnik płaci Ci 5M€ i umieszcza swój kolorowy znacznik gracza na WYNAJMIE USŁUG. Od tej pory, gdy wykonuje on akcję, może traktować swoje symbole Jowisza jako symbole nauki do końca pokolenia. W fazie produkcji usuwasz wszystkie kolorowe znaczniki z kart i jeżeli w następnym pokoleniu przeciwnik dalej chce korzystać z efektu INSTYTUTU GALILEO musi jeszcze raz zapłacić Ci 5€M.
Jeżeli na początku na WYNAJMIE USŁUG umieściłbyś niebieską kartę z akcją to wtedy standardowo każdy gracz może skorzystać z takiej akcji tylko raz na pokolenie zaznaczając to umieszczeniem swojego kolorowego znacznika tym razem na karcie znajdującej się na WYNAJMIE USŁUG.

To ty wybierasz jaką kartę umieścisz na WYNAJMIE USŁUG. Jeżeli umieścisz tam kartę z akcją wymiany na coś jednostek znajdujących się na tej karcie, a nie będzie tam żadnych jednostek to oczywiście nie będzie można skorzystać z takiej akcji i przeciwnicy raczej nie będą chcieli za to płacić ;)
trochę się rozpisałem bo efekt dość niestandardowy w grze, ale mam nadzieję, że przynajmniej zrozumiale.
SirSowa pisze: 15 kwie 2021, 23:46 3. Karta INSTYTUT GALILEO
Karta ma trwały efekt, gdzie zabrane symbole Jowisza mogą być traktowane jako symbole nauki. Rozumiem, że dotyczy to wyłącznie wymagań zagrywanych kart?
Nie tylko. Z tego co pamiętam było tam 'podczas wykonywania akcji...'. Oznacza to że za każdym razem gdy wykonujesz akcję możesz traktować swoje symbole Jowisza jako symbole nauki ale nie odwrotnie.
Np. gdy zagrywasz wydarzenie (czerwoną kartę), której efekt mówi, że dobierasz po 1 karcie za każde 3 symbole nauki, zliczasz wszystkie posiadane symbole nauki i Jowisza. Gdy wykonujesz akcję z niebieskiej karty, która daje 1M€ za każdy posiadany symbol nauki, zliczasz wszystkie posiadane symbole nauki i Jowisza. Gdy wykonujesz akcję zakupu tytułu, związanego z symbolami nauki, zliczasz wszystkie posiadane symbole nauki i Jowisza.
Natomiast gdy grasz np. z dodatkiem NIEPOKOJE i w wydarzeniu globalnym będzie jakiś bonus za każdy symbol nauki albo Naukowcy zostaną partią rządzącą (ich bonus daje 1M€/symbol nauki) albo przyznawane są PZ za ufundowane nagrody, w takich przypadkach nie możesz policzyć swoich symboli Jowisza jako symboli nauki, ponieważ to nie jest wynik Twojej akcji tylko jakaś tam faza w grze, czy to polityczna czy końcowa podliczania punktów.
SirSowa pisze: 15 kwie 2021, 23:46 4. Karta TRYLOBITY
Karta ma efekt trwały, który mówi, że gdy stawiam na planszy znacznik specjalny to mogę położyć na karcie symbol zwierząt. Znacznik specjalny to wyłącznie Noctis City, Obszar Mohole, czy też oceany i tereny zielone również się do tego zaliczają? Czy obszary poza Marsem (asteroidy czy księżyce) też się liczą?
nie pamiętam tej karty ani z jakiego dodatku jest ale czym są obszary specjalne jest opisane w instrukcji do podstawki:
Obrazek
Obrazek
Noctis City nie jest żadnym obszarem/kafelkiem specjalnym. Jest to tylko pole zarezerwowane dla zwykłego obszaru/kafelka miasta z konkretnej karty Noctis City.

PS. Następnym razem dobrze by było napisać z jakiego dodatku pochodzi karta i najlepiej wraz z jej numerem wtedy będzie łatwiej ją odnaleźć i się z nią zapoznać i spróbować rozwiać jakieś wątpliwości. Teraz dwie pierwsze karty kojarzę, ale trzeciej nie bardzo, a przeszukiwać teraz setek kart nie będę w poszukiwaniu jednej konkretnej ;)
bombastik
Posty: 104
Rejestracja: 23 gru 2015, 23:44
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: bombastik »

SirSowa pisze: 15 kwie 2021, 23:46 Heja,
Przejrzałem sobie karty i mam kilka pytań :)

1. Czy istnieje jakaś skrzynia do TM, gdzie pomieszczę wszystkie dodatki? :D
Maj/czerwiec wyjdzie Big Box do TM.
Możesz zrobić jak ja mam w planach w BB podstawa + oficjalne dodatki, a w starym pudełku upcham fanowskie dodatki ;)
Rvdy
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2020, 01:12
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Rvdy »

SirSowa pisze: 15 kwie 2021, 23:46 Heja,
Przejrzałem sobie karty i mam kilka pytań :)

1. Czy istnieje jakaś skrzynia do TM, gdzie pomieszczę wszystkie dodatki? :D
Dobra, to ja się nieoficjalnie pochwalę moimi planami :D

Kupiłem sobie też wszystkie dodatki fanowskie (poza Społecznością, ale coś się wymyśli) i też chciałbym mieć wszystko w jednym miejscu. Dysponuję drukarką 3D, więc powstał w mojej głowie pomysł na zaprojektowanie Fan-boxa dla wszystkich dodatków oficjalnych i nieoficjalnych z II serii. Oprócz samego boxa mam parę innych fajnych pomysłów, jak np. pojemniczki na znaczniki graczy z dozownikiem, pojemniczki na zasoby, plansza 3D dla niepokoi kompatybilna ze Społeczeństwem, róznież parę gadżetów dla GigaMapy. Gdy projektowanie dobiegnie końca, stworzę boxa, który to wszystko pomieści. Chciałem się również podzielić wtedy ofertą wydruku tych elementów dla innych (zwłaszcza że wtedy "zwróci" mi się niejako koszt materiału - żeby było ładnie i kolorowo trzeba go kupić w obrzymich ilościach na raz. Mając więcej chętnych, koszt materiałów rozłoży się na osoby).

Trochę to niestety zajmnie bo wszystko chcę zaprojekować sam, ale zapewniam że będzie warto ;) . Żeby już zainteresować ofertą, podzielę się wstępnymi dokonaniami:

Obrazek Obrazek
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: SirSowa »

Rvdy pisze: 21 kwie 2021, 14:42
Tylko nie przekombinuj, bo później wprowadzanie poprawek może kosztować wiele czasu i pracy oraz chęci z czasem mogą spaść :)
Jednak jestem zainteresowany!
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
Rvdy
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2020, 01:12
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Rvdy »

SirSowa pisze: 21 kwie 2021, 21:51 Tylko nie przekombinuj, bo później wprowadzanie poprawek może kosztować wiele czasu i pracy oraz chęci z czasem mogą spaść :)
Jednak jestem zainteresowany!
Jestem zdeterminowany to zrobić, nie mam zamiaru trzymać wszystkiego w wielu pudłach i woreczkach strunowych :D
dd333 pisze: 29 sty 2021, 10:56 Myślę, że w okolicach końca lutego/marca powinienem znaleźć na to czas ale nie obiecuje ;).
Wtedy też chyba usunę planszę 'małego' Księżyca (wydaje mi się ona bezsensowna ale na razie zostawiłem ją bo taka jest "oficjalna" wersja w tym dodatku) i planszę solarną edycja Księżycowa tak, aby została tylko jedna plansza w tym dodatku a w promo packu zostaną same karty.
Chciałbym zapytać, czy udało się znaleźć czas żeby połączyć te mapki? Właśnie doatałem paczkę z dodatkami fanowskimi i przypomniało mi się o tym :)
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: dd333 »

Rvdy pisze: 22 kwie 2021, 15:32
dd333 pisze: 29 sty 2021, 10:56 Myślę, że w okolicach końca lutego/marca powinienem znaleźć na to czas ale nie obiecuje ;).
Wtedy też chyba usunę planszę 'małego' Księżyca (wydaje mi się ona bezsensowna ale na razie zostawiłem ją bo taka jest "oficjalna" wersja w tym dodatku) i planszę solarną edycja Księżycowa tak, aby została tylko jedna plansza w tym dodatku a w promo packu zostaną same karty.
Chciałbym zapytać, czy udało się znaleźć czas żeby połączyć te mapki? Właśnie doatałem paczkę z dodatkami fanowskimi i przypomniało mi się o tym :)
Jakiś czas temu już zmieniłem tę planszę Księżyca :)
Rvdy
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2020, 01:12
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Rvdy »

dd333 pisze: 22 kwie 2021, 20:59 Jakiś czas temu już zmieniłem tę planszę Księżyca :)
Oo, faktycznie. Nie zauważyłem zmiany, dzięki bardzo ;)
pytajnik1
Posty: 48
Rejestracja: 17 maja 2017, 12:24
Has thanked: 3 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: pytajnik1 »

Promo pack do Ekspansji Terytorialnej zawiera karty/kafelki, które powtarzają się - rozumiem, że te karty zastępują karty z innych dodatków, np. Wielka Kopuła z tego promo packa zastępuje Wielką Kopułę z dodatku Idy Marsowe?

Pytania do Wenus Faza II:
1. Umieszczanie lasów/miasta to po prostu dokładanie na odpowiednim polu kolorowych kostek graczy?
2. Karta Drzewo Dyson'a ma efekt natychmiastowy: "Umieść obszar zieleni poza Marsem (nie podnosisz poziomu Tlenu)". Czyli właściwie gdzie? Na polu miasta w przestrzeni kosmicznej? Ot tak na pustej przestrzeni? I właściwie w jakim celu ten obszar umieszczać? Dla 1 punktu na koniec gry za posiadany las?
Początkujący planszówkowicz prosi o wyrozumiałość :)
Adhai Grey
Posty: 38
Rejestracja: 06 lis 2019, 06:59
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Adhai Grey »

pytajnik1 pisze: 01 maja 2021, 01:17 Promo pack do Ekspansji Terytorialnej zawiera karty/kafelki, które powtarzają się - rozumiem, że te karty zastępują karty z innych dodatków, np. Wielka Kopuła z tego promo packa zastępuje Wielką Kopułę z dodatku Idy Marsowe?

Pytania do Wenus Faza II:
1. Umieszczanie lasów/miasta to po prostu dokładanie na odpowiednim polu kolorowych kostek graczy?
2. Karta Drzewo Dyson'a ma efekt natychmiastowy: "Umieść obszar zieleni poza Marsem (nie podnosisz poziomu Tlenu)". Czyli właściwie gdzie? Na polu miasta w przestrzeni kosmicznej? Ot tak na pustej przestrzeni? I właściwie w jakim celu ten obszar umieszczać? Dla 1 punktu na koniec gry za posiadany las?
1. TAK
2. TAK. Umieszczasz go "luźny" orbitujący poza planetami. Jak każdy las ten również jest wart 1 VP na koniec gry. Ponadto, pewna liczba efektów/kart odnosi się do liczby posiadanych/wszystkich lasów. Do tego na samej karcie projektu są dodatkowe punkty. Dla jasności, nie może sąsiadować z miastami w kosmosie.
tzigi
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2020, 11:47
Has thanked: 1 time

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: tzigi »

Rozpakowawszy zamówienie zabraliśmy się do lektury i mam pierwsze pytanie: "symbol wyboru planety"/"planet of choice" z dodatku Pionierzy/Pathfinders jest opisany tak:
Obrazek
Które rozumienie jest właściwe?
1. Pierwszy gracz w grze, który zagrywa ten symbol, wybiera konkretną planetę i od tej pory dla wszystkich ten symbol oznacza tę planetę?
2. Każdy gracz osobno wybiera planetę przy zagraniu pierwszej karty z tym symbolem i od tej pory dla niego i tylko dla niego do końca gry ten symbol oznacza tę planetę?
3. Przy zagrywaniu danej karty wybiera się, którą planetę oznacza dany symbol wyboru planety i oznacza ją tylko dla danej karty?
Awatar użytkownika
Michał P
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2020, 00:27
Has thanked: 1 time

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Michał P »

Witam!

Czy ktoś z Szanownych kolegów byłby w stanie podać w jakiej kolejności pojawiały się dodatki fanowskie w naszym języku?
gogovsky
Posty: 2208
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: gogovsky »

czorbok pisze: 01 lut 2021, 10:07
Gratulacje to jednocześnie najgorsza i najlepsza plansza w jaką grałem :p Genialny pomysł z tymi wymaganiami, Genialny przez duże G. <3 Najgorsza, bo we 3 graliśmy 5 godzin mimo preludiów i umarliśmy :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
gogovsky
Posty: 2208
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: gogovsky »

tzigi pisze: 23 maja 2021, 10:52 Rozpakowawszy zamówienie zabraliśmy się do lektury i mam pierwsze pytanie: "symbol wyboru planety"/"planet of choice" z dodatku Pionierzy/Pathfinders jest opisany tak:
Obrazek
Które rozumienie jest właściwe?
1. Pierwszy gracz w grze, który zagrywa ten symbol, wybiera konkretną planetę i od tej pory dla wszystkich ten symbol oznacza tę planetę?
2. Każdy gracz osobno wybiera planetę przy zagraniu pierwszej karty z tym symbolem i od tej pory dla niego i tylko dla niego do końca gry ten symbol oznacza tę planetę?
3. Przy zagrywaniu danej karty wybiera się, którą planetę oznacza dany symbol wyboru planety i oznacza ją tylko dla danej karty?
ad 3
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
czorbok
Posty: 56
Rejestracja: 15 paź 2020, 18:04
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: czorbok »

gogovsky pisze: 26 maja 2021, 23:58
czorbok pisze: 01 lut 2021, 10:07
Gratulacje to jednocześnie najgorsza i najlepsza plansza w jaką grałem :p Genialny pomysł z tymi wymaganiami, Genialny przez duże G. <3 Najgorsza, bo we 3 graliśmy 5 godzin mimo preludiów i umarliśmy :D
Dzięki za komentarz! Cieszę się że się podoba. Niestety też rzadko w nią gram, bo brakuje na nią czasu. Pare godzin trzeba doliczyć.
Rvdy
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2020, 01:12
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Rvdy »

Chciałbym podzielić się z wami postępem prac w kwestii dodatków do TM. W moim przypadku przyszły one wyjątkowo wcześnie, mimo że zamówiłem tekturowe plansze :) . Czytając poszczególne karty zauważyłem że (moim zdaniem) brakuje kilku elementów, które nie tyle dodałyby coś nowego, ale ułatwiłby niejako korzystanie z dodatków. Zabrałem się więc za projektowanie i dzisiaj mogę już pochwalić się istniejącymi elementami do gry :) .

1. Symbol wyboru planety - zmiana miejsca umieszczenia informacji
Domyślnie gra sugeruje umieszczenie znacznika na torze układu słonecznego. W przypadku jednak by sprawdzić swoją ilość symboli (o ile nie masz dedykowanego trackera), musisz sprawdzać dwa miejsca - swoje karty i tą planszę. Dlatego też stworzyłem znaczniki, którymi można zakryć symbol wyboru planety. W ten sposób informacja o wyborze znajduje się tuż przy kartach. Dodatkowo, znaczniki ułatwią pilnowanie ostatnio zagranego symbolu w korporacji planet.pr:

Obrazek Obrazek

2. Stacja Leavitt - przypominajka o znacznikach nauki
Ten sam problem dotyczy kolonii wybudowanej na Stacji Leavitt. Tutaj dodatkowo dochodzą dwa symbole nauki które są bardzo istotne w grze i ich pominięcie może powodować znaczne straty. W tym przypadku stworzyłem element udający kartę natychmiastową, posiadającą dwa symbole nauki i... dodatkowy symbol planety umieszczony na obrotowym kole :) . po wybudowanie kolonii obracasz koło w odpowiednie miejsce i bierzesz element do swojej kolekcji:

Obrazek

3. Korporacja SPIRE - trackowanie symboli
Istnieje korporacja, która co drugi taki sam symbol daje graczowi bonus. Jednakże, grając tą korporacją, co każdą zagrywaną kartę (ponownie - o ile nie masz innego dedykowanego trackera symboli, a ja takich nie lubię) musisz zweryfikować, czy nie otrzymujesz bonusu. Kontynuując pomysł znaczników, stworzyłem znaczniki, które obraca się co każdy zdobyty symbol. Dzięki temu wiesz, który symbol zagrać, aby zdobyć bonus:

Obrazek

4. Mobilna stacja Gagarin - konflikt znaczników
Ta korporacja wykorzystuje brązowe znaczniki by oznaczać odwiedzone już miejsca. Ta forma znaczenia kłóci się z umieszczeniem zasobów poprzez kafle przemysłu z dodatku Wysoka orbita. Dlatego też stworzyłem znaczniki również do tego, a żeby nie marnować ich odwrotu, zaprojektowałem je tak, by mogły być też użyte jako znaczniki wykorzystania kart niebieskich:

Obrazek

5. Korporacja Mimix i produkcja mikrobów

W dodatku Idy Marsowe istnieje korporacja, która potrafi produkować mikroby. Brakuje jej tylko jednej rzeczy - trójwymiarowej planszy. Myślę, że wszyscy przyzwyczaili się już do planszy graczy z otworami na kostki :) . Dlatego też dla tej korporacji dodałem coś, co będzie spełniać tę samą funkcję. Wkłada się ją na kartę, więc nie zajmuje specjalnie dużo miejsca:

Obrazek Obrazek

6. Nagrody i tytuły
Nie znoszę niespójności graficznej elementów gry. Chociaż w przypadku "wspieranych" dodatków fanowskich wszystko ze sobą pasuje, część oferowanych elementów miała nieco inny design, np. kafle tytułów i nagród. Uznałem więc że zabiorę się za ich własne wersje. Znalazłem folder z kaflami do GIGA mapy i ich użyłem jako bazę a następnie dodałem do nich spolszczone nazwy (nie spolszczyłem kafli dotyczących tylko GIGA mapy, dodatków, które nie zostały przetłumaczone na polski i tych dotyczących wskaźników globalnych). W ten sposób powstała przedstawiona niżej kolekcja kafli:

Obrazek



Wszystkie materiały udostępniam tutaj jako podziękowanie za dodatki fanowskie oraz niejako kontynuację trendu. Może ktoś będzie chciał je samodzielnie wykonać, może trafią do następnej edycji druku, kto wie? ;)

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

- Żetony zostały wykonane za pomocą wybijaka 10mm i grubego papieru technicznego
- Stację Leavitt można wydrukować jednostronnie na papierze technicznym, następnie wyciąć i skleić. Nie zrobiłem instrukcji, ale myślę że ze zdjęcia oraz gotowej strony wynika jak elementy powinny ze sobą pasować. Dodatkowo: większe koło planet wchodzi do środka, mniejsze na zewnątrz jako podgląd. Ilość elementów sugeruje plik z gotową stroną (podwójne elementy skleić ze sobą, aby ułatwić obrót koła. Wymagane zgrabne i dokładne ręce ;)
- Produkcję mikrobów zrobiłem na wydruku 3D, można go jednak z powodzeniem zrobić za pomocą tektury, trzeba sobie jedynie wykonać dwa druki (i jakoś to potem wyciąć).
- W folderze kafli tytułów i nagród dołączone są również kafle pochodzące z istniejących dodatków fanowskich, m.in. dodatku Pionierzy.
onetos
Posty: 4
Rejestracja: 18 wrz 2020, 15:09

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: onetos »

Cześć, znaleźliśmy jedną nieścisłość między planszą "Arcadia Planitia" a instrukcją do tej karty i jestem ciekawy czy ktoś coś wie na ten temat albo jaką "domową zasadę" przyjęliście w tej kwestii. =)

Chodzi o to, że w instrukcji "Nowe tereny", w sekcji dotyczącej "Arcadia Planitia" jest mowa o specjalnych premiach na niektórych obszarach i opisany jest tam region ktory podwyższa temp. o 2 stopnie, a wymogiem jest ze temp. musi wynosić conajmniej -16 stopni a gracz musi zapłacić 3 miliony. Rzecz w tym, że na planszy nie ma obszaru z takimi warunkami. Czy w związku z tym sami wyznaczacie sobie obszar ktory ma być TYM obszarem, czy też uznajecie, że go nie ma, czy np. zastępujecie miejsce lądowania(Pheonix) regułami opisanymi w instrukcji?

Obstawiam, że rozjechało się wersjonowanie planszy i instrukcji i w ktorym z tych dwoch dane są nieaktualne. Jeżeli ten problem był już gdzieś poruszany i tego niezauważyłem to z góry przepraszam.
Thomas7
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2021, 00:18

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Thomas7 »

Czy symbole Marsa wliczają się do premii za wygraną partii Jedność?
Jurityt
Posty: 1
Rejestracja: 22 cze 2020, 16:48

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Jurityt »

Thomas7 symbole Marsa wliczają się do premi z parti teraz mars a symbole merkurego od parti kellwinistów
strumienpola
Posty: 5
Rejestracja: 05 sty 2019, 03:19

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: strumienpola »

Nie wiem czy ktos już pytał, ale: Czy ktos mi może wytłumaczyć dlaczego instukcja do Wenus faza II i giga mapa w ogóle nie idą ze sobą w parze? Jak w to grać?
wruszka
Posty: 26
Rejestracja: 20 paź 2016, 09:29
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: wruszka »

Czy jest jakaś szansa w najbliższym czasie na kolejne zamówienie grupowe i dodruk fanowskich dodatków do TM?
czorbok
Posty: 56
Rejestracja: 15 paź 2020, 18:04
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: czorbok »

onetos pisze: 04 lip 2021, 18:26 Cześć, znaleźliśmy jedną nieścisłość między planszą "Arcadia Planitia" a instrukcją do tej karty i jestem ciekawy czy ktoś coś wie na ten temat albo jaką "domową zasadę" przyjęliście w tej kwestii. =)

Chodzi o to, że w instrukcji "Nowe tereny", w sekcji dotyczącej "Arcadia Planitia" jest mowa o specjalnych premiach na niektórych obszarach i opisany jest tam region ktory podwyższa temp. o 2 stopnie, a wymogiem jest ze temp. musi wynosić conajmniej -16 stopni a gracz musi zapłacić 3 miliony. Rzecz w tym, że na planszy nie ma obszaru z takimi warunkami. Czy w związku z tym sami wyznaczacie sobie obszar ktory ma być TYM obszarem, czy też uznajecie, że go nie ma, czy np. zastępujecie miejsce lądowania(Pheonix) regułami opisanymi w instrukcji?

Obstawiam, że rozjechało się wersjonowanie planszy i instrukcji i w ktorym z tych dwoch dane są nieaktualne. Jeżeli ten problem był już gdzieś poruszany i tego niezauważyłem to z góry przepraszam.
Nie mam instrukcji przed sobą, ale może chodziło o inną mapę (np. Utopia Planitia)? Tam jest podobne pole.
Gram tak jak jest na mapie, nie dodaję żadnych pól z instrukcji.
Testtesttest1
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2021, 22:01

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Testtesttest1 »

Cześć,

Czy ktoś się orientuje czy będzie jeszcze wspólne zamawianie, fanowskich dodatków ?
bombastik
Posty: 104
Rejestracja: 23 gru 2015, 23:44
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: bombastik »

Testtesttest1 pisze: 17 paź 2021, 22:18 Cześć,

Czy ktoś się orientuje czy będzie jeszcze wspólne zamawianie, fanowskich dodatków ?
Będzie za jakiś czas. Za ile to ciężko powiedzieć.
W drugim wątku masz link do formularza.
zmoon
Posty: 1
Rejestracja: 06 lis 2021, 09:13

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: zmoon »

Jakby co, jestem zainteresowany zamówieniem :)
Nie zawsze tu jestem, ale jeśli ktoś będzie miał już jakieś konkretne info, to może się odezwać do mnie:
antkowiakszymon@gmail.com
gogovsky
Posty: 2208
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: gogovsky »

zmoon pisze: 06 lis 2021, 09:19 Jakby co, jestem zainteresowany zamówieniem :)
Nie zawsze tu jestem, ale jeśli ktoś będzie miał już jakieś konkretne info, to może się odezwać do mnie:
antkowiakszymon@gmail.com
Jeśli jestes zainteresowany to musisz zerkać tu lub na wątek w zamówieniach zbiorowych, oznacz sobie temat do obserwowanych, nie sądzę, żeby ktoś sie aż tak nudził, żeby Cie informował.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
ODPOWIEDZ