[PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i inne)

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
bombastik
Posty: 104
Rejestracja: 23 gru 2015, 23:44
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: bombastik »

dd333 pisze: 29 sty 2021, 10:56 Aktualnie muszę jeszcze nanieść poprawki w tekście do części dodatkow przed drukiem.
I tracker ze społeczności jest jeszcze nie gotowy.

Oryginalnie nie było toru Księżyca z bonusami, który podmieniłem z Ziemią i moje załiżenie było takie, że grając z dodatkiem Księżýc po prostu nie będzie toru Ziemi w grze. Widzę jednak, że sporo osób chce tory do wszyskich symboli planetarnych (i Księżyca) co jest ciężkie do osiągnięcia w aktualnych wersjach plansz solarnych.

Myślę, że w okolicach końca lutego/marca powinienem znaleźć na to czas ale nie obiecuje ;).
Wtedy też chyba usunę planszę 'małego' Księżyca (wydaje mi się ona bezsensowna ale na razie zostawiłem ją bo taka jest "oficjalna" wersja w tym dodatku) i planszę solarną edycja Księżycowa tak, aby została tylko jedna plansza w tym dodatku a w promo packu zostaną same karty.
Dobrze rozumiem, że do końca aktualnej zbiórki mapa Księżyca ulegnie zmianie?
Adhai Grey
Posty: 38
Rejestracja: 06 lis 2019, 06:59
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Adhai Grey »

zardoz pisze: 25 sty 2021, 20:31 Może pytanie laika ale do czego służy "Tracker" w dodatku Społeczeństwo?
Właściwie to powinna być osobna opcja, bo przyda się każdemu kto gra w TFM z dodatkami

Służy osobom które grają ze wszystkimi dodatkami, aby nie pominąć kroku / fazy. Jest tutaj rozpisana faza badań/akcji/produkcji oraz faza słoneczna ze wszystkimi krokami i niepokojami. Na odwrocie są wymienione rzeczy w takiej kolejności jak powinny być punktowane.
Awatar użytkownika
Ziomek
Posty: 51
Rejestracja: 18 cze 2020, 11:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Ziomek »

Przeglądając karty z WENUS FAZA II natknąłem się na błąd, który umknął mi za pierwszym razem:

Karta "REDUKCJA NUKLEARNA ATMOSFERY" ma wymaganie na górnej belce max 14% terraformacji Wenus zaś w opisie 8%
Ostatnio zmieniony 31 sty 2021, 15:48 przez Ziomek, łącznie zmieniany 1 raz.
MagdalenaZakrz
Posty: 72
Rejestracja: 29 sty 2021, 18:29
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: MagdalenaZakrz »

Cześć,

W instrukcji Nowe pokolenia brakuje opisu do planszy Valles Marineris. Czy ten fragment zostanie jeszcze dodany?

Pozdrawiam
Magda
czorbok
Posty: 56
Rejestracja: 15 paź 2020, 18:04
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: czorbok »

MagdalenaZakrz pisze: 31 sty 2021, 20:25 Cześć,

W instrukcji Nowe pokolenia brakuje opisu do planszy Valles Marineris. Czy ten fragment zostanie jeszcze dodany?

Pozdrawiam
Magda
Raczej nie. Plansze robiłem ja, a instrukcji nie robiłem. Ale chyba nie ma takiej potrzeby. Nie występuje tam nic nowego.
Są tam:
- pola z wymaganiami (w postaci symboli na kartach)
- pola z trójkątnymi oceanami (można tam kłaść zarówno oceany jak i inne obiekty)
- 4 obszary wulkaniczne (nazwane Wulkan)
- 2 karty z dowolnym symbolem (każda może być z innym)
- tytuły i nagrody należy szukać w innych dodatkach
Rvdy
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2020, 01:12
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Rvdy »

dd333 pisze: 29 sty 2021, 10:56 Myślę, że w okolicach końca lutego/marca powinienem znaleźć na to czas ale nie obiecuje ;).
Świetnie, zamówię w takim razie dodatek Księżyca bez planszy i potem sobie ją dodrukuję :)

----------
bombastik pisze: 30 sty 2021, 14:39 Dobrze rozumiem, że do końca aktualnej zbiórki mapa Księżyca ulegnie zmianie?
Nie do końca. Wynika to z poprzednich wiadomości:
Rvdy pisze: 25 sty 2021, 23:23 ...Chciałbym zamiast tego zaproponować inne rozwiązanie: [...] Dałoby radę? ;) Wiem że już dość późno na tego typu zmiany ale może jeszcze będzie się dało taką opcję dodać.
dd333 pisze: 28 sty 2021, 10:25 Jeżeli masz na myśli aktualną akcję druku organizowaną przez Małego drukarza to nie ma takiej możliwości.
Akcja jest już na etapie składania zamówień, wszystkie pakiety są wycenione itp.
Dodatkowo już ponad 60 osób złożyło swoje zamówienia, więc nie widzę opcji, aby Mały drukarz edytował zawartości pakietów w tym momencie.

Ale na przyszłość rozważę taką zmianę [...].
Rvdy pisze: 28 sty 2021, 23:32 W sumie to prawda, zmiana opcji mogłaby wprowadzić poważny chaos w zamówieniach, biorąc pod uwagę ilość już zgłoszonych zamówień. Czy jednak planujesz w przeciągu paru miesięcy zabierać się za to? [...]
dd333 pisze: 29 sty 2021, 10:56 [...] Myślę, że w okolicach końca lutego/marca powinienem znaleźć na to czas ale nie obiecuje ;). [...]
Czyli mapa będzie projektowana gdzieś w przeciągu paru miesięcy ale nie będzie doliczana do obecnej edycji, ze względu na to, że spowodowałaby ona znaczącą zmianę w samej akcji (która już trwa prawie miesiąc). Będzie jednak dostępna dla tych, którzy chcieliby ją sobie stworzyć indywidualnie, będzie też prawdopodobnie w kolejnej edycji druku. Ale jak wspomniano wyżej, dd333 niczego nie obiecuje i nie ma 100% pewności że będzie :) . Ja osobiście biorę na siebie to ryzyko i kupuję dodatek bez planszy a potem indywidualnie dodrukowuję planszę (nowo zaprojektowaną lub tą, która obecnie znajduje się w zamówieniu)
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2540 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Gizmoo »

czorbok pisze: 01 lut 2021, 10:07 Plansze robiłem ja, a instrukcji nie robiłem.
Na planszy Valles Marineris pole z oceanami oznaczone jest cyfrą 13. Czy to oznacza, że plansza działa wyłącznie gdy posiada się 13 płytek oceanu? A jeżeli tak, to skąd wziąć dodatkowe płytki? :D
MagdalenaZakrz
Posty: 72
Rejestracja: 29 sty 2021, 18:29
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: MagdalenaZakrz »

czorbok pisze: 01 lut 2021, 10:07
MagdalenaZakrz pisze: 31 sty 2021, 20:25 Cześć,

W instrukcji Nowe pokolenia brakuje opisu do planszy Valles Marineris. Czy ten fragment zostanie jeszcze dodany?

Pozdrawiam
Magda
Raczej nie. Plansze robiłem ja, a instrukcji nie robiłem. Ale chyba nie ma takiej potrzeby. Nie występuje tam nic nowego.
Są tam:
- pola z wymaganiami (w postaci symboli na kartach)
- pola z trójkątnymi oceanami (można tam kłaść zarówno oceany jak i inne obiekty)
- 4 obszary wulkaniczne (nazwane Wulkan)
- 2 karty z dowolnym symbolem (każda może być z innym)
- tytuły i nagrody należy szukać w innych dodatkach
A czym są pola z czerwoną lub żółtą obwódką?
Pól jest więcej i terreformacja do wyższych poziomów - czy jest to zatem mapa dla większej ilości graczy?
Dryfowce występują chyba tylko w dodatku Wenus także co robią tutaj na planszy? To będą nieużywane obszary jak się gra bez tego dodatku?
gogovsky
Posty: 2200
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: gogovsky »

Gizmoo pisze: 02 lut 2021, 18:21
czorbok pisze: 01 lut 2021, 10:07 Plansze robiłem ja, a instrukcji nie robiłem.
Na planszy Valles Marineris pole z oceanami oznaczone jest cyfrą 13. Czy to oznacza, że plansza działa wyłącznie gdy posiada się 13 płytek oceanu? A jeżeli tak, to skąd wziąć dodatkowe płytki? :D
zestaw chyba któryś 14 :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2540 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Gizmoo »

gogovsky pisze: 02 lut 2021, 23:24 zestaw chyba któryś 14 :p
Znalazłem! Jest w zestawie 8. :)
czorbok
Posty: 56
Rejestracja: 15 paź 2020, 18:04
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: czorbok »

Gizmoo pisze: 02 lut 2021, 18:21
czorbok pisze: 01 lut 2021, 10:07 Plansze robiłem ja, a instrukcji nie robiłem.
Na planszy Valles Marineris pole z oceanami oznaczone jest cyfrą 13. Czy to oznacza, że plansza działa wyłącznie gdy posiada się 13 płytek oceanu? A jeżeli tak, to skąd wziąć dodatkowe płytki? :D
Tak, plansza wymaga dodatkowych oceanów. Można se je zrobić / zastąpić czymś samemu lub zamówić. Ktoś już o to pytał w temacie zamówień:
Spoiler:
viewtopic.php?f=55&t=68485&start=225#p1324210
MagdalenaZakrz pisze: 02 lut 2021, 19:42
czorbok pisze: 01 lut 2021, 10:07
MagdalenaZakrz pisze: 31 sty 2021, 20:25 Cześć,

W instrukcji Nowe pokolenia brakuje opisu do planszy Valles Marineris. Czy ten fragment zostanie jeszcze dodany?

Pozdrawiam
Magda
Raczej nie. Plansze robiłem ja, a instrukcji nie robiłem. Ale chyba nie ma takiej potrzeby. Nie występuje tam nic nowego.
Są tam:
- pola z wymaganiami (w postaci symboli na kartach)
- pola z trójkątnymi oceanami (można tam kłaść zarówno oceany jak i inne obiekty)
- 4 obszary wulkaniczne (nazwane Wulkan)
- 2 karty z dowolnym symbolem (każda może być z innym)
- tytuły i nagrody należy szukać w innych dodatkach
A czym są pola z czerwoną lub żółtą obwódką?
Pól jest więcej i terreformacja do wyższych poziomów - czy jest to zatem mapa dla większej ilości graczy?
Dryfowce występują chyba tylko w dodatku Wenus także co robią tutaj na planszy? To będą nieużywane obszary jak się gra bez tego dodatku?
Pola z obwódkami są jedynie wizualnym oznaczeniem pól z wymaganiami. Pomarańczowe to małe wymagania, a czerwone to te duże. Ma to jedynie ułatwiać początkowe rozeznanie na planszy i planowanie rozkładu pól. Inaczej łatwo się pogubić. Podobne obwódki są na innej fanowskiej planszy wraz z opisem w instrukcji (miejsca lądowania czy jakoś tak). Tytuły i nagrody też są z innych plansz.
Pól jest 91 (zamiast 61), a wskażników globalnych 1,5 razy więcej. To oznacza w praktyce, że chyba lepiej się w nią gra w więcej graczy. Testowałem ją od 3 do 5 graczy, ale pewnie można we 2 (nie zalecam - może być za dużo pokoleń).
Dryfowce rzeczywiście jako jedyne wymagają dodatku. Gdy się gra bez Wenus można te pola uznać jako puste (bez bonusów i wymagań) lub niedostępne/nie używane (zakryć czymś).
Awatar użytkownika
dertaz
Posty: 97
Rejestracja: 16 cze 2019, 23:43
Has thanked: 130 times
Been thanked: 7 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: dertaz »

Czy dodatek SPOŁECZEŃSTWO wymaga dodatku WYSOKA ORBITA?
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: dd333 »

dertaz pisze: 14 lut 2021, 23:05 Czy dodatek SPOŁECZEŃSTWO wymaga dodatku WYSOKA ORBITA?
Nie ale w paru miejscach wykorzystuje symbol infrastruktury. Wystarczy to zignorować i można grać bez wysokiej orbity - infrastruktury.
Adhai Grey
Posty: 38
Rejestracja: 06 lis 2019, 06:59
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Adhai Grey »

dd333 pisze: 15 lut 2021, 02:05
dertaz pisze: 14 lut 2021, 23:05 Czy dodatek SPOŁECZEŃSTWO wymaga dodatku WYSOKA ORBITA?
Nie ale w paru miejscach wykorzystuje symbol infrastruktury. Wystarczy to zignorować i można grać bez wysokiej orbity - infrastruktury.
Dzięki Dawid.

Podobnie z Wenus Faza II. Ogólnie każdy z dodatków składa się z modułów, które mogą być rozgrywane właściwie niezależnie.
Sharelock
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2021, 00:15

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Sharelock »

Halko!

Ja tu nowy. Trafiłem z czeluści internetów szukając ddoatków do tm. Pomóżcie proszę, bo ilość wątków i komentarzy w tym temacie jest niesamowita. Rozumiem, że od 01.03 będzie jeszcze możliwość zamówienia?

dzięki bardzo!
5!
Awatar użytkownika
gath
Posty: 203
Rejestracja: 08 cze 2006, 21:47
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: gath »

Sharelock pisze: 27 lut 2021, 13:15 Halko!

Ja tu nowy. Trafiłem z czeluści internetów szukając ddoatków do tm. Pomóżcie proszę, bo ilość wątków i komentarzy w tym temacie jest niesamowita. Rozumiem, że od 01.03 będzie jeszcze możliwość zamówienia?

dzięki bardzo!
5!
Z tego co się orientuję Mały Drukarz odblokuje ankietę sprzedażową 1.03. (link do wątku w pierwszym poście). Można będzie zamawiać, ale na dodatki trzeba będzie poczekać - prześledź ostatnie posty w tamtym wątku - tam Mały drukarz podaje szczegóły jakie są plany po pierwszym, już wysłanym zamówieniu.
impossibleisnth
Posty: 39
Rejestracja: 16 wrz 2019, 01:09
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: impossibleisnth »

Cześć,

dd333, znalazłem jedną literówkę.

Pionierzy:
Promo pack
Karty korporacji dla Pionierów: GrowBit: w opisie na dole karty jest „GrowBot” zamiast „GrowBit”.
Widzę, że nie zwalniasz tempa z dodatkami. Muszę nadrobić zaległości i zamówić nowe :D

Co do nowych dodatków:

Książyc: instrukcja
str.2 „fanowski zamiast ”„fanoswki”,
str. 3 „Podobnie jak Wskaźniki Globalne,” (wstawić przecinek),
str. 4 „Gracz umieszcza swój znacznik na danym obszarze” (wstawić danym zamiast umieszczonym),
str. 4 „(bez względu na to do kogo nalezy infrastruktura).” (usunąć przecinek),
str. 4 „Umieszczenie obszaru habitatów na Księżycu” („Księżycu”zamiast „Księżyci”),
str. 5 „(bez względu na to do kogo nalezy infrastruktura).” (usunąć przecinek),
str. 5 „Ogromne łaziki, transportowce i inne małe pojazdy przemierzają te ścieżki tworząc system logistyki lądowej.” („tworząc” zamiast „tworzą”),
str. 6 „Zamiast jednostki stali, możesz zapłacić dodatkowe 3 ME, płacąc za projekt infrastruktury drogowej, a zamiast jednostki tytanu, możesz zapłacić dodatkowe 4ME, płacąc za projekty kopalni księżycowej i habitatu księżycowego.” (wstawić przecinki).
hajan
Posty: 41
Rejestracja: 13 sty 2020, 09:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: hajan »

Nie wiem czy to właściwe miejsce ale spytam tutaj . Czy wiecie może czy ktoś stworzył i udostępnił pionki 3d do fanowskich dodatków ? Bo na thingiverse patrzyłem są dostępne tylko do podstawki i oryginalnych dodatków :) A na bgg nie mogę nic znaleźć .
Zrecyr
Posty: 9
Rejestracja: 30 maja 2017, 13:24

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Zrecyr »

Cześć.

Ponawiam pytanie o szansę na przetłumaczenie kolejnej części dodatku solaris.
Przetłumaczony pakiet zawiera 11 kart. Obecna wersja solaris ma już ponad 40 kart.

Pozdrawiam
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: dd333 »

Zrecyr pisze: 20 mar 2021, 02:27 Cześć.

Ponawiam pytanie o szansę na przetłumaczenie kolejnej części dodatku solaris.
Przetłumaczony pakiet zawiera 11 kart. Obecna wersja solaris ma już ponad 40 kart.

Pozdrawiam
Ja nie robiłem nic z solarisem i nie planuję.
Ja zajmowałem się 'tylko' dodatkami, które wymirniłem w pierwszym poście tego wątku.
gogovsky
Posty: 2200
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: gogovsky »

Pytanie do Was, czy nowe projekty z dodatku księżyc mam wymienić za stare z poprzednich dodatków? Np. gubernator księżyca, wiązka z księżyca itd. czy je dokładam tylko?:p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: dd333 »

gogovsky pisze: 14 kwie 2021, 23:26 Pytanie do Was, czy nowe projekty z dodatku księżyc mam wymienić za stare z poprzednich dodatków? Np. gubernator księżyca, wiązka z księżyca itd. czy je dokładam tylko?:p
Należy je podmienić grając z tym dodatkiem.
Karty do podmianki z dodatku KSIĘŻYC to: wiązka z księżyca, gubernator księżyca, górnictwo księżycowe, metropolia księżycowa, księżycowe towary eksportowe, ambasada na księżycu (pionierzy).
gogovsky
Posty: 2200
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: gogovsky »

dd333 pisze: 15 kwie 2021, 10:06
gogovsky pisze: 14 kwie 2021, 23:26 Pytanie do Was, czy nowe projekty z dodatku księżyc mam wymienić za stare z poprzednich dodatków? Np. gubernator księżyca, wiązka z księżyca itd. czy je dokładam tylko?:p
Należy je podmienić grając z tym dodatkiem.
Karty do podmianki z dodatku KSIĘŻYC to: wiązka z księżyca, gubernator księżyca, górnictwo księżycowe, metropolia księżycowa, księżycowe towary eksportowe, ambasada na księżycu (pionierzy).
Ok czyli to samo z Merkurym itd. nie masz może przypadkiem listy kart do podmianki? (wszystkie dodatki mam)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
dd333
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2019, 10:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 60 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: dd333 »

z dodaku Merkury vs Mars zamienne karty projektów zaczynają się od Miasta Świtu (z tego co pamiętam) - można sprawdzić w plikach.
w dodatku Wenus faza II jest jedna karta zamienna - Kompleks fizyki jądrowej.
SirSowa
Posty: 133
Rejestracja: 11 lis 2013, 09:32
Lokalizacja: Wejherowo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: SirSowa »

Heja,
Przejrzałem sobie karty i mam kilka pytań :)

1. Czy istnieje jakaś skrzynia do TM, gdzie pomieszczę wszystkie dodatki? :D
2. Karta WYNAJEM USŁUG
EFEKT NATYCHMIASTOWY - Połóź X znaczników na tej karcie, a następnie połóż niebieską kartę.
Pomijam już to, że powinno być na odwrót, ale mam pytanie odnośnie tego "X". Jak to się ma do kart, w których np. kładziemy surowce, które później w ramach akcji można wymienić? Czy "X" mogę ustalić na "nieskończoność"? Czy też może chodzi o to, że to "X" oznacza, ile w przyszłości potencjalnie gracze musieliby mi zapłacić, aby umieścić swój znacznik?
3. Karta INSTYTUT GALILEO
Karta ma trwały efekt, gdzie zabrane symbole Jowisza mogą być traktowane jako symbole nauki. Rozumiem, że dotyczy to wyłącznie wymagań zagrywanych kart?
4. Karta TRYLOBITY
Karta ma efekt trwały, który mówi, że gdy stawiam na planszy znacznik specjalny to mogę położyć na karcie symbol zwierząt. Znacznik specjalny to wyłącznie Noctis City, Obszar Mohole, czy też oceany i tereny zielone również się do tego zaliczają? Czy obszary poza Marsem (asteroidy czy księżyce) też się liczą?
Moja Kolekcja
Dotychczasowe transakcje:
- Zakup World of Warcraft: The Board Game - Dzieniu; Lords of Hellas - virco; Fanowskie dodatki do 7 Wonders - aigimig
ODPOWIEDZ