[PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i inne)

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
gabens29
Posty: 439
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 223 times
Been thanked: 12 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: gabens29 »

Ma ktoś może instrukcje w języku PL do dodatku Pathfinders?
Pozdrawiam,
L10
Posty: 5
Rejestracja: 30 paź 2021, 12:19

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: L10 »

Cześć,
zapraszam do zapoznania się z wykonanymi przeze mnie podstawkami do plansz Terraformacji.

Link do tematu na forum:
viewtopic.php?f=61&t=73798&p=1417917#p1417917

Znajdziecie też opcję wydruku własnoręcznie wszystkich dodatków fanowskich ;)

Foto:
Obrazek

Wideo:
https://www.youtube.com/watch?v=UEeK_XtZ810

Proszę o opinię co sądzicie o czymś takim :)
czorbok
Posty: 56
Rejestracja: 15 paź 2020, 18:04
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: czorbok »

Po roku czasu wkońcu umieszczam trwały link do dodatkowej mapy mojego autorstwa:


VALLES MARINERIS
Obrazek

plik do druku:
https://drive.google.com/file/d/1_CNZoQ ... sp=sharing


TYTUŁY I NAGRODY (wszystkie)
Obrazek

plik do druku:
https://drive.google.com/file/d/12bNroO ... sp=sharing
Rvdy
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2020, 01:12
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Rvdy »

Mam taką drobną sugestię odnośnie tej mapy, która być może nieco poprawiłaby balans gry na niej. Rzuć okiem na mapę Arcardia Planitia, która też jest większa niż standardowa mapa, a dokładniej jak rozwiązano tam wskaźniki tlenu i temperatury. Może najpierw podrzucę porównanie tych pasków w formie listy (dodam jeszcze GIGA mapę, jako przykład ekstremalny):

Pasek temperatury:
  • Mapa standardowa: od -30°C do +8°C, krok 2°C
  • Arcardia Planitia: od -36°C do +8°C, krok 2°C
  • GIGA mapa: od -30°C do +9°C, krok 1°C
  • Valles Marineris: od -30°C do +26°C, krok 2°C
Pasek tlenu:
  • Mapa standardowa: od 0% do 14%, krok 1%
  • Arcardia Planitia: od 0% do 15%, krok 0,5% do 2% tlenu, a następnie 1%
  • GIGA mapa: od 0% do 15%, krok 0,5%
  • Valles Marineris: od 0% do 21%, krok 1%
Pewnie dostrzegasz już o co biega :) . W grze istnieją karty, które są dość opłacalne, ale ze względu na wymagania można zagrać je dopiero na końcu (np. Ptaki, dające 1 PZ/pok., ale wymagające 13% tlenu). Powiększanie paska tlenu, tak jak jest to zrobione w Valles Marineris zwiększa opłacalność zagrywania tej karty - można zagrać ją dużo wcześniej. Jest też wiele innych kart, które posiadają jakieś wymagania tlenu, bądź temperatury i nieodpowiednie skalowanie tych pasków finalnie zmienia nieco balans gry. Proponuję zatem, na wzór mapy Arcardia Planitia, zmienić wartości kolejnych stopni tlenu i temperatury tak, by moment zagrywania tych kart pozostał mniej więcej taki sam.

Przykład (zachowując ilość kroków):
Pasek temperatury: od -36°C do 8°C, krok 1°C do -30°C, a następnie 2°C
Pasek tlenu: od 0% do 15%, krok 0,5% do 4% tlenu, a następnie 1%
Rvdy
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2020, 01:12
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Rvdy »

Witam ponownie z kolejnym mini dodatkiem :) . Przeglądając GIGA mapę natrafiłem na dość ciekawy element, zwiększający niejako znaczenie wyborów i walki na scenie politycznej. Chodzi mianowicie o ten element mapy:

Obrazek

Zasady korzystania z dodatku są opisane w instrukcji do GIGA mapy, wspomnę je również niżej. Pomysł dodatku tak mi się spodobał że uznałem, że przeniosę go również na typowe rozgrywki z użyciem Niepokoi. Tak powstał pomysł karty, którą prezentuję poniżej, a więc karty przewodniczącego:


ObrazekObrazek

Jest to jedna karta, zadrukowana z obu stron treścią, którą otrzymuje automatycznie gracz, będący przewodniczącym komitetu terraformacji. Działa ona jak każda karta aktywna (niebieska) z akcją: raz na pokolenie możesz wykonać akcję opisaną na karcie. Karty nie trzeba kupować, jest ona dostępna natychmiastowo po zmianie przewodniczącego. W zależności od pokolenia (do 5ego włącznie, lub od 6ego) wybiera się jedną ze stron karty. Gracz, który został przewodniczącym zamiast otrzymywać 1 WT z tego tytułu otrzymuję tę kartę, która umożliwia uzyskanie jednego z sześciu bonusów:
  • 1 / 2 dodatkowe punkty wpływów podczas aktualnego wydarzenia globalnego (punkty te nie przechodzą do nastepnego pokolenia)
  • 2 / 3 punkty zwycięstwa na koniec gry (w celu zapamiętania wyboru, w linku poniżej dostępne są również żetony z PZ)
  • dobranie 2 / 5 kart projektów
  • zwiększenie WT o 1 / 2 poziomy (do 5ego pokolenia jest to ten sam bonus, co podczas rozgrywki bez karty)
  • zwiększenie produkcji kredytów o 2 / 5 poziomów
  • 8 / 20 kredytów
Link do zasobów: https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Przypadki szczególne:
- Jeśli przewodniczącym zostaje neutralny delegat, karta zostaje zabrana graczowi, który dotychczas ją posiadał i jest ona przez ten czas niedostępna.
- Jeśli w ramach akcji gracza przewodniczący ulega zmianie w trakcie pokolenia, właściciel karty przewodniczącego również ulega zmianie. Jeśli do tego czasu została już wykonana akcja z karty, nowy właściciel nie może już wykonać akcji z tej karty. W przeciwnym wypadku nowy właściciel może użyć karty.
- Korzystając z tej karty w rozgrywce przy GIGA mapie zmienia się zasadę dotyczącą strony karty, tzn. pierwsza strona obowiązuje do 10ego pokolenia, a druga strona od 11ego pokolenia.
RavenKZP
Posty: 47
Rejestracja: 15 sty 2022, 18:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: RavenKZP »

Siemka, Pracuję właśnie nad pakietem dodatkowych kart do gry, wrzucam aktualne efekty (9 kart), jestem otwarty na propozycje :D
Edit 20-01-2022:
Już 13 kart (4 nowe) plus poprawki.
Spoiler:
Adhai Grey
Posty: 38
Rejestracja: 06 lis 2019, 06:59
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Adhai Grey »

Z update'ów możliwe że uda się przed wydrukiem przygotować jeszcze Pierwsze Kroki dla Wysokiej Orbity - mała modyfikacja setupu w stronę meta-gry, tematycznie zaś Księżyc.

z pozdrowieniami
Adhai
czorbok
Posty: 56
Rejestracja: 15 paź 2020, 18:04
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: czorbok »

Rvdy pisze: 02 sty 2022, 12:50 Mam taką drobną sugestię odnośnie tej mapy, która być może nieco poprawiłaby balans gry na niej. Rzuć okiem na mapę Arcardia Planitia, która też jest większa niż standardowa mapa, a dokładniej jak rozwiązano tam wskaźniki tlenu i temperatury. Może najpierw podrzucę porównanie tych pasków w formie listy (dodam jeszcze GIGA mapę, jako przykład ekstremalny):

Pasek temperatury:
  • Mapa standardowa: od -30°C do +8°C, krok 2°C
  • Arcardia Planitia: od -36°C do +8°C, krok 2°C
  • GIGA mapa: od -30°C do +9°C, krok 1°C
  • Valles Marineris: od -30°C do +26°C, krok 2°C
Pasek tlenu:
  • Mapa standardowa: od 0% do 14%, krok 1%
  • Arcardia Planitia: od 0% do 15%, krok 0,5% do 2% tlenu, a następnie 1%
  • GIGA mapa: od 0% do 15%, krok 0,5%
  • Valles Marineris: od 0% do 21%, krok 1%
Pewnie dostrzegasz już o co biega :) . W grze istnieją karty, które są dość opłacalne, ale ze względu na wymagania można zagrać je dopiero na końcu (np. Ptaki, dające 1 PZ/pok., ale wymagające 13% tlenu). Powiększanie paska tlenu, tak jak jest to zrobione w Valles Marineris zwiększa opłacalność zagrywania tej karty - można zagrać ją dużo wcześniej. Jest też wiele innych kart, które posiadają jakieś wymagania tlenu, bądź temperatury i nieodpowiednie skalowanie tych pasków finalnie zmienia nieco balans gry. Proponuję zatem, na wzór mapy Arcardia Planitia, zmienić wartości kolejnych stopni tlenu i temperatury tak, by moment zagrywania tych kart pozostał mniej więcej taki sam.

Przykład (zachowując ilość kroków):
Pasek temperatury: od -36°C do 8°C, krok 1°C do -30°C, a następnie 2°C
Pasek tlenu: od 0% do 15%, krok 0,5% do 4% tlenu, a następnie 1%
Dzięki, ale tak się składa że grałem wcześniej w Arcadia Planitia (zanim zrobiłem Valles Marineris) i wskaźniki globalne celowo zrobiłem w ten sposób. Zdawałem sobie sprawę, że to zwiększa wartość kart wymagających wysokiego tlenu, temperatury i oceanów... I szczerze to mi się to podoba, bo zawsze czułem ich nie dosyt (albo dobierałem je za wcześnie, albo już nie zdąrzyłem się nimi nacieszyć). A na tej mapie nabierają większej wartości. Zwróce uwagę, że zwiększają swoją wartość także wszelkie karty do produkcji, ponieważ gra trwa dłużej (więcej pokoleń). Jednak wbrew pozorom tych pokoleń nie jest dużo więcej, ponieważ gra przyśpiesza pod koniec. Każdy zarabia zazwyczaj bardzo dużo i ma mnóstwo działań w ostatnich pokoleniach. Zwykle 3 pokolenia więcej wystarczają.
Ogólnie wydłużanie gry powoduje trochę zmianę balansu kart, ale nie wydaje mi się to problemem, a wręcz przeciwnie. Warto poprostu przyjąć trochę inną strategię.
RavenKZP
Posty: 47
Rejestracja: 15 sty 2022, 18:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: RavenKZP »

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z wersją koncepcyjną dodadku fanowskiego mojego autorstwa:
viewtopic.php?f=19&t=74644
Haris2222
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2022, 19:44
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Haris2222 »

Czy ktoś byłby zainteresowany przetłumaczeniem dodatkowych kart Wenus do grania na giga mapie? Ta paczka według mojej wiedzy nie była jeszcze nigdy tłumaczona.

https://mega.nz/folder/VywkySZL#Ri4QGdCpFmX2VqTkmwkD_g
Adhai Grey
Posty: 38
Rejestracja: 06 lis 2019, 06:59
Has thanked: 11 times
Been thanked: 10 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Adhai Grey »

Haris2222 pisze: 01 lut 2022, 18:00 Czy ktoś byłby zainteresowany przetłumaczeniem dodatkowych kart Wenus do grania na giga mapie? Ta paczka według mojej wiedzy nie była jeszcze nigdy tłumaczona.

https://mega.nz/folder/VywkySZL#Ri4QGdCpFmX2VqTkmwkD_g
Cześć,

duża pula tamtych kart pochodzi z mojego wczesnego prototypu Wysoka Orbita: Wenus Faza II (ukończony i dostępny od zeszłej edycji Małego Drukarza). Niemniej chłopaki od GIGA poszli w innym kierunku (inne skalowanie), kiedy z polską ekipą i nieodzowną pomocą Dawida nadaliśmy im ostateczny kształt pod względem grafiki i balansu.

z pozdrowieniami
Adhai
Haris2222
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2022, 19:44
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Haris2222 »

Adhai Grey pisze: 01 lut 2022, 22:41
Haris2222 pisze: 01 lut 2022, 18:00 Czy ktoś byłby zainteresowany przetłumaczeniem dodatkowych kart Wenus do grania na giga mapie? Ta paczka według mojej wiedzy nie była jeszcze nigdy tłumaczona.

https://mega.nz/folder/VywkySZL#Ri4QGdCpFmX2VqTkmwkD_g
Cześć,

duża pula tamtych kart pochodzi z mojego wczesnego prototypu Wysoka Orbita: Wenus Faza II (ukończony i dostępny od zeszłej edycji Małego Drukarza). Niemniej chłopaki od GIGA poszli w innym kierunku (inne skalowanie), kiedy z polską ekipą i nieodzowną pomocą Dawida nadaliśmy im ostateczny kształt pod względem grafiki i balansu.

z pozdrowieniami
Adhai
Dzięki za info :) przeglądałem sobie już zawartość tego dodatku Wenus Faza 2. Zastanawiam się czy te karty dałoby w takim razie połączyć z wenus znajdującą się na giga mapie i proponowanymi tam strukturami?
Rvdy
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2020, 01:12
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Rvdy »

Wydaje mi się, że lepiej byłoby pójść w drugą stronę, tj. uaktualnić wersję znajdującą się na mapie GIGA do obecnej formy dodatku. Posiadanie trzeciej już płaszczyzny na hexy, zwłaszcza przy tak dużej mapie wydaje mi się mało ciekawe a innowacyjna mechanika z obecnej wersji dodatku nadałaby rozgrywce trochę świeżości (plus dzięki przedłużeniu czasu rozgrywki byłaby większa szansa na dojście od końca terraformowania Wenus w tym dodatku, nam się to jeszcze nigdy nie udało :D ). Jedyne co bym ewentualnie poprawił mając tyle przestrzeni to zmieniłbym nieco miejsce przeznaczone na suprastruktury - podczas naszych rozgrywek często zapominamy o tych strukturach a zaplanowanie większej przestrzeni na nie dałoby graczom swego rodzaju "przypomnienie".
Haris2222
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2022, 19:44
Has thanked: 9 times
Been thanked: 1 time

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Haris2222 »

Rvdy pisze: 02 lut 2022, 15:17 Wydaje mi się, że lepiej byłoby pójść w drugą stronę, tj. uaktualnić wersję znajdującą się na mapie GIGA do obecnej formy dodatku. Posiadanie trzeciej już płaszczyzny na hexy, zwłaszcza przy tak dużej mapie wydaje mi się mało ciekawe a innowacyjna mechanika z obecnej wersji dodatku nadałaby rozgrywce trochę świeżości (plus dzięki przedłużeniu czasu rozgrywki byłaby większa szansa na dojście od końca terraformowania Wenus w tym dodatku, nam się to jeszcze nigdy nie udało :D ). Jedyne co bym ewentualnie poprawił mając tyle przestrzeni to zmieniłbym nieco miejsce przeznaczone na suprastruktury - podczas naszych rozgrywek często zapominamy o tych strukturach a zaplanowanie większej przestrzeni na nie dałoby graczom swego rodzaju "przypomnienie".
Jestem jak najbardziej za! Pytanie tylko czy znajdzie się śmiałek, który podejmie się przerobienia giga mapy :D?
hohner
Posty: 10
Rejestracja: 24 sty 2019, 22:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Been thanked: 3 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: hohner »

Czy planujecie w przyszłych zamówieniach wydzielić z Gigamapy i wydrukować osobno matę/planszę z wizerunkiem planety Wenus do grania z podstawową planszą TM? Możnaby na niej używać kafli Stacji badawczych, Podniebnych miast i Aerobiomów, oraz planszy Wenus Faza 2 do rozszerzonej rozgrywki (tj. IV Fazy - klimaty terraformowanej Wenus) wraz z kartami z dodatku Wenus Faza 2.
Zrecyr
Posty: 9
Rejestracja: 30 maja 2017, 13:24

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Zrecyr »

Cześć.

Czy jest szansa na przetłumaczenie w pełni dodatku Solaris do giga mapy ?
https://boardgamegeek.com/thread/229392 ... thfinder-b

Wersja tłumaczona parę lat temu miała 11 kart z 40 paru.

Pozdrawiam
Niewiem
Posty: 85
Rejestracja: 15 lis 2020, 19:44
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Niewiem »

Widziałem już gdzieś dyskusje na ten temat ale nie jestem pewny gdzie.
Czy byłaby możliwość zrobienia mapy solarnej na której byłby wszystkie symbole planetarne? (aktualnie najlepsza nie posiada symbolu ziemi który po prostu dodrukowaliśmy i wycieliśmy w naszej playgrupie) :)
Toukan
Posty: 4
Rejestracja: 03 sty 2021, 19:09

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Toukan »

W temacie tych cudnych dodatków.
Czy widział ktoś, bądź ma, pliki do druków 3D planszetek specjalnych z dodatków fanowskich? Albowiem mam całość podrukowaną poza właśnie tymi dodatkami.
Niewiem
Posty: 85
Rejestracja: 15 lis 2020, 19:44
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: Niewiem »

Hej
Haris2222 - przetłumaczyłem te karty - póki co są w fazie oczekiwania na poprawki :)
hohner - blznk dał linka do planszy wenus
Zrecyr - Kliszalik przetłumaczył dodatek Solaris
Więcej informacji o wszystkich 3 znajdziecie w wątku
viewtopic.php?f=55&t=74422&start=150
vader777
Posty: 111
Rejestracja: 13 lis 2015, 12:15
Has thanked: 3 times
Been thanked: 9 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: vader777 »

Witam mam pytanie czy do fanowskich dodatków poza podstawką,trzeba mieć jakieś oryginalne dodatki-jak tak to do których?
raf83ik
Posty: 12
Rejestracja: 18 sty 2022, 18:49
Has thanked: 5 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: raf83ik »

Mam prośbę odnośnie dodatku Księżyc:
Czy może mi ktoś objaśnić działanie toru umieszczonego na planszy po prawej stronie (od 0 do 20). Co to jest i co oznaczają bonusy przy poszczególnych polach - i co znaczy umieszczenie ich po różnych stronach toru).

Z góry dziękuję.
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: gogovsky »

raf83ik pisze: 02 sty 2023, 13:50 Mam prośbę odnośnie dodatku Księżyc:
Czy może mi ktoś objaśnić działanie toru umieszczonego na planszy po prawej stronie (od 0 do 20). Co to jest i co oznaczają bonusy przy poszczególnych polach - i co znaczy umieszczenie ich po różnych stronach toru).

Z góry dziękuję.
to jest tor z dodatku pionierzy tam polecam :D ogólnie zawsze jak ktoś gra symbol danej "planety" w tym przypadku księżyca to podnosicie za każdy symbol ten tor i jak znacznik jest na miejscu bonusów, to wszyscy dostaja to co jest z prawej, a podnoszący dany wskaznik to co jest z lewej :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
raf83ik
Posty: 12
Rejestracja: 18 sty 2022, 18:49
Has thanked: 5 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: raf83ik »

gogovsky pisze: 02 sty 2023, 16:19
raf83ik pisze: 02 sty 2023, 13:50 Mam prośbę odnośnie dodatku Księżyc:
Czy może mi ktoś objaśnić działanie toru umieszczonego na planszy po prawej stronie (od 0 do 20). Co to jest i co oznaczają bonusy przy poszczególnych polach - i co znaczy umieszczenie ich po różnych stronach toru).

Z góry dziękuję.
to jest tor z dodatku pionierzy tam polecam :D ogólnie zawsze jak ktoś gra symbol danej "planety" w tym przypadku księżyca to podnosicie za każdy symbol ten tor i jak znacznik jest na miejscu bonusów, to wszyscy dostaja to co jest z prawej, a podnoszący dany wskaznik to co jest z lewej :)

Dziękuje za wyjaśnienie. A co znaczą poszczególne bonusy? (nie wszystkie są dla mnie jasne :()
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: gogovsky »

Dej screena :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
raf83ik
Posty: 12
Rejestracja: 18 sty 2022, 18:49
Has thanked: 5 times

Re: [PnP] Terraformacja Marsa - Fanowskie dodatki (Pionierzy, Ekspansja, Wysoka orbita, Wenus faza 2, Księżyc, MvsM i in

Post autor: raf83ik »

gogovsky pisze: 03 sty 2023, 13:03 Dej screena :)
Obrazek
ODPOWIEDZ