Tytani / Titans (Łukasz Woźniak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: ko2a »

Jak wygląda obecnie sprzedaż tego tytułu?
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: MiXB »

ko2a pisze: 29 maja 2021, 12:45 Jak wygląda obecnie sprzedaż tego tytułu?
Tylko u wydawcy.
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Jinx1337 »

Jak się ta gra ma ze wszystkimi dodatkami do Lords of Hellas, który dla mnie (ze wszystkimi modularnymi dodatkami) to absolutnie pierwsze miejsce na liscie?
Kocham ten przygodowo/wojenny klimat i mnogosc celow aby wygrac gre (zamieniam tylko zabicie 3 potworow na zdobycie 3 glory pointow).

Zastanawiam sie, czy zlapac ALL-IN, bo wyglada jak cos podobnego i podobno lepsze na 2 graczy.
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Backero »

Na 2 graczy na pewno znacznie lepsze i dużo kombinowania, ale osobiście jeszcze nie zagraliśmy na wszystkich dodatkach, a zwłaszcza na wszystkich na raz, bo mnogość rzeczy do ogarniania jednocześnie jest dla nas po prostu za duża (a nie uważam, że moja ekipa jest jakaś causalowa serio). Wg mnie niektóre dodatki są zbędne, wiele nie zmieniają, co najwyżej więcej zmiennych do obliczania swoich ruchów, co odbija się na downtime. Mam wszystko, ale podstwka + 5-ty gracz + emisariusze króla + monumenty w zupełności by wystarczyło.

Sporo scenariuszy i inne układy mapy dają nieco regrywalności, choć pola nie mają żadnych szczególnych cech, dlatego właśnie gramy na monumentach, by nieco uatrakcyjnić mapę.

Co na minus moim zdaniem, to warunki zwycięstwa. Tę rzecz znacznie bardziej wolę w LoH. My gramy na jawnych punktach, ale to może tylko moja uwaga, że po prostu nie lubię gier opartych na "wyścigu punktowym", wolę konkretne, najlepiej kilka celów, do których dążą gracze, by wygrać.
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Jinx1337 »

My w LOH tez nie gramy ze wszsytkim naraz, tylko robimy rozne warianty (raz z upgradem armii i Atlasem, raz z portami i Apollem etc.).

Gdyby rzucic wszystko naraz, zrobilby sie losowy chaoas.

Zakladam, ze modularnosc tutaj jest podobna?
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Backero »

Jinx1337 pisze: 27 sie 2021, 12:26 Zakladam, ze modularnosc tutaj jest podobna?
Tak, laczyc mozna dowolne dodatki w dowolnej kombinacji, ale juz zauwazylem, zeby "Emisariuszow Krola" nie wlaczac do rozgrywki, w ktorej bierze udzial Swiete Cesarstwo Rzymskie. Ich karty misji sa po prostu zbyt ciezkie do wykonania, w porownaniu do innych narodow (a nagroda jest taka sama). Innych uwag do laczenia dodatkow nie mam.

edit: Nie laczylbym tez "Sztandarow" z "Upadlym Tytanem", bo granie pod defensywe moze stac sie tak oplacalne, ze cala rozgrywka moglaby stac sie zbyt pasywna. Gra i tak sporo rekompensuje graczowi, ktory przegra bitwe, a te dodatki daja dodatkowe handicapy takim.
Rafal1970
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 62 times
Been thanked: 24 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Rafal1970 »

Czy ktoś może wie jaka jest różnica pomiędzy Tytani w wersji Deluxe z KS i Tytani w wersji sklepowej (obecnie po 399 zł ? Czy w wersji Deluxe są dodatki z KS, których nie ma w pudełku "sklepowym"? Ewentualnie jakie?
ignacy.ni
Posty: 36
Rejestracja: 09 maja 2020, 16:42
Has thanked: 59 times
Been thanked: 72 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: ignacy.ni »

Z KS ma dodatkowo mini dodatki:
-King's Emissaries-trochę kart dodatkowych misji, każda nacja dostaje konkretnie swoje karty
-Spirit of War-nowe kości+karty wsparcia do nich
-Titans Power
+poza pudełkiem dodatek Rain of Fire
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: dwaduzepe »

Rafal1970 pisze: 01 wrz 2021, 10:25 Czy ktoś może wie jaka jest różnica pomiędzy Tytani w wersji Deluxe z KS i Tytani w wersji sklepowej (obecnie po 399 zł ? Czy w wersji Deluxe są dodatki z KS, których nie ma w pudełku "sklepowym"? Ewentualnie jakie?
dodatki z KS smialo do zignorowania, bo slabizna i mozna brac retail
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: RUNner »

Delikatnie odkopuję temat :)
Udało mi się kupić w dobrej cenie wersję z KS, ale jeszcze nie zagrałem. Po lekturze instrukcji uważam, że gra ma potencjał, ale z tego co widzę sporo osób się jej pozbywa. Co jest powodem? Jest aż tak źle? ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: autopaga »

Po co grać w grę o której nikt nie mówi, jak na tym robić lajki na facebooku pod zdjęciami z rozgrywki? Bardzo dobra gra, ja co prawda nie grałem jeszcze od czasu wydania bo figurki mam uziemione malowaniem (grałem pełną partię w prototyp) :D Więc może inni mają podobnie :D
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: RUNner »

Nie no figurki mam już pomalowane. Bez tego nie usiądę do żadnej gry figurkowej :D
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

RUNner pisze: 07 lut 2022, 13:52 Delikatnie odkopuję temat :)
Udało mi się kupić w dobrej cenie wersję z KS, ale jeszcze nie zagrałem. Po lekturze instrukcji uważam, że gra ma potencjał, ale z tego co widzę sporo osób się jej pozbywa. Co jest powodem? Jest aż tak źle? ;)
Trzeba by zapytać tych, którzy pozbywają się gry. Moim zdaniem wynika to z nieprzemyślanego zakupu. Dla mnie gra pełni rolę mało skomplikowanego, pod względem zasad, bitewniaka, z niskim progiem wejścia, ładnie wykonanego i osadzonego w polskim klimacie. W dodatku można rozegrać dość szybką partię, o ile ludzie nie zamulają. Być może niektóre osoby uznały, że gra daje za mało. Dla mnie jest w sam raz, w kategorii lekkiej ale też mocno taktycznej gry.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4458
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 845 times
Kontakt:

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Hardkor »

RUNner pisze: 07 lut 2022, 13:52 Po lekturze instrukcji uważam, że gra ma potencjał, ale z tego co widzę sporo osób się jej pozbywa. Co jest powodem? Jest aż tak źle? ;)
Powiem szczerze, że właśnie mam odmienne wrażenie. Jak gra wyszła to owszem było dużo ofert, ale po cenie wyższej niż na wspieraczce. Teraz prawie w ogóle nie widzę na sprzedaż gry, a jak już to często są to jakieś duże zestawy (ofc mówie o używkach, a nie sklepach)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Onishin »

Ja jak zawsze powiem, spróbuj u kogoś zagrac kto ma i sam ocen czy Ci pasuje. Mi się bardzo podoba praktycznie każdy aspekt tej gry. Jedyne co mi nie leży to konieczność nauki ikonografii i ciągle sprawdzanie przy pierwszych rozgrywkach. Jezeli ktos będzie dużo gral w jednej grupie, to nie powinien być natomiast problem. Jeżeli ktoś ma dużo gier i ciągle gra w cos innego to jest trochę problematyczne.
Powinny być też osobne planszetki wyjaśniające armie dla każdego gracza cos jak w Neuroshimie Hex. Tutaj jest jedną instrukcja gdzie ikonografia armii jest wyjaśniona, przez co ciągle trzeba ją przekazywać, oczywiscie do czasu wyuczenia na pamiec. Zawsze tez można sobie kopie wydrukować, ale to powinno być pp prostu w podstawce.

U mnie gra w kolekcji i na pewno nie będę się pozbywał. Wysyp ofert zaraz po odebraniu zamówień, to raczej efekt tego, że ludzie pozamaiawli w kampanii nadwyżkę do sprzedania, dla tych którzy nie kupili w kampanii z nadzieją na zysk. Oczywiście będą też pewnie "zawiedzione" egzemplarze.

Dla szerszego konteksty, inne gry dudes on the Map które lubie: Blood Rage, Gra o Tron, Battle for Rokugan, Root, Inis.
Nie lubie lub dalem za malo szansy: Chaos w Starym Świecie.
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Backero »

U mnie w kolekcji zostaje, aczkolwiek faktycznie gramy dużo rzadziej niż na samym początku i chętniej sięgamy po prostu po inne tytuły. Już spieszę z wyjaśnieniem dlaczego:
- Gra z dodatkiem oferuje rozgwykę dla maksymalnie 5 graczy. Dla mojej ekipy to często za mało, ale na pewno nie jest to powód dla większości graczy.
- Jedyny dostępny 5-osobowy scenariusz jest nieco niezbalansowany poprzez umieszczenie Rzeczpospolitę właściwie na środku mapy.
- Regiony nie różnią się między sobą właściwie niczym (dlatego sugeruję granie na Monumenty).
- Sałatka punktowa w bitewniaku jakoś mi nie pasuje.

Czasem jednak na pewno sądziemy znowu. Chociażby dlatego, że:
- Gra jest śliczna i stanowi fajne wprowadzenie do dudes on the maps, a wyglądem łatwo zachęcić, zwłaszcza, że fanów takich realiów nie brakuje.
- Dobre skalowanie na dwóch graczy, co nie jest częste w tym gatunku. Rzadko gram na dwóch, ale się zdarzy.
- Nie będziemy mieć akurat pod ręką innej gry tego rodzaju.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: dwaduzepe »

Backero pisze: 07 lut 2022, 17:22 U mnie w kolekcji zostaje, aczkolwiek faktycznie gramy dużo rzadziej niż na samym początku i chętniej sięgamy po prostu po inne tytuły. Już spieszę z wyjaśnieniem dlaczego:
- Gra z dodatkiem oferuje rozgwykę dla maksymalnie 5 graczy. Dla mojej ekipy to często za mało, ale na pewno nie jest to powód dla większości graczy.
- Jedyny dostępny 5-osobowy scenariusz jest nieco niezbalansowany poprzez umieszczenie Rzeczpospolitę właściwie na środku mapy.
- Regiony nie różnią się między sobą właściwie niczym (dlatego sugeruję granie na Monumenty).
- Sałatka punktowa w bitewniaku jakoś mi nie pasuje.

Czasem jednak na pewno sądziemy znowu. Chociażby dlatego, że:
- Gra jest śliczna i stanowi fajne wprowadzenie do dudes on the maps, a wyglądem łatwo zachęcić, zwłaszcza, że fanów takich realiów nie brakuje.
- Dobre skalowanie na dwóch graczy, co nie jest częste w tym gatunku. Rzadko gram na dwóch, ale się zdarzy.
- Nie będziemy mieć akurat pod ręką innej gry tego rodzaju.
przeciez to nie jest nawet blisko salatki punktowej
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Backero »

dwaduzepe pisze: 07 lut 2022, 18:13 przeciez to nie jest nawet blisko salatki punktowej
Mógłbyś wyjaśnić dlaczego? Może źle pojmuje to określenie, które najwidoczniej zacząło żyć własnym życiem.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: dwaduzepe »

Backero pisze: 07 lut 2022, 18:35
dwaduzepe pisze: 07 lut 2022, 18:13 przeciez to nie jest nawet blisko salatki punktowej
Mógłbyś wyjaśnić dlaczego? Może źle pojmuje to określenie, które najwidoczniej zacząło żyć własnym życiem.
salatka punktowa to gra, w ktorej kazda akcja przysparza ci punktow, a w Tytanach nie ma takiego zjawiska
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Curiosity »

Z "sałatką punktową" mamy do czynienia wówczas, gdy punkty możemy zdobywać z wielu różnych źródeł, a nie tylko w jeden sposób.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Backero
Posty: 389
Rejestracja: 31 maja 2015, 21:34
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 143 times
Been thanked: 82 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Backero »

Wydaje mi się, że Tytani właśnie pasują do tego. Punkty zdobywa się non-stop, a to że są tajne sprawia, że łatwo stracić rachubę i brakuej break-pointów, a jedynie należy zadbać o tempo zdobywania tychże punktów z tych źródeł.
dwaduzepe
Posty: 687
Rejestracja: 27 maja 2020, 14:27
Has thanked: 125 times
Been thanked: 254 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: dwaduzepe »

Backero pisze: 07 lut 2022, 21:02 Wydaje mi się, że Tytani właśnie pasują do tego. Punkty zdobywa się non-stop, a to że są tajne sprawia, że łatwo stracić rachubę i brakuej break-pointów, a jedynie należy zadbać o tempo zdobywania tychże punktów z tych źródeł.
jesli tak to kazda gra jest salatka punktowa
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: rastula »

Curiosity pisze: 07 lut 2022, 18:37 Z "sałatką punktową" mamy do czynienia wówczas, gdy punkty możemy zdobywać z wielu różnych źródeł, a nie tylko w jeden sposób.
Nie wiem, czy istnieje naukowa definicja, ale ja rozumiem pojęcie SP , jako mechanikę,vw ktorej prakttcznie każda akcja przynosi jakieś punkty. Królem jest tu Feld , u którego nawet spasowanie daje jakieś punkty ;). Zabawa polega na tym, żeby uzyskać wysoką średnią ...:).
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: RUNner »

Sałatka może mieć wiele składników. W Tytanach nie widzę ich zbyt wiele, ale jeszcze nie grałem więc to sucha opinia po lekturze instrukcji.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Onishin
Posty: 136
Rejestracja: 23 kwie 2016, 09:22
Has thanked: 26 times
Been thanked: 42 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Onishin »

W Tytanach punkty zdobywa się tylko za bitwy, spełnianie ukrytych celów (średnio 2 na grę na gracza), za zajęte regiony na koniec gry. I w sumie tyle.
W takim razie Blood Rage tez bedzie sałatka, punkty się w nim zdobywa za bitwy, z kart bitwy, z plądrowania jednego z regionów, ze śmierci w Ragnaroku, za karty wypraw, za ulepszenia.

W kazdym razie same ruchy w tych grach, dobieranie kart, nic nie dają, więc chyba szarzujecie z tą sałatką.
ODPOWIEDZ