Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: Wallenstein »

Jakby ktoś chciał dołączyć do mnie w PM to zapraszam. Ze względów logistycznych przyjmę tylko 5 osób.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: Sir_Yaro »

Kontaktowałem się z twórcami i wyglada na to że polski wydawca się nie odzywa więc szansa na PL wersje jest z każdym dniem mniejsza. Próbuję się dowiedzieć kto wyraził takie zainteresowanie aby spytac sie u źródła...
Awatar użytkownika
Piskal
Posty: 151
Rejestracja: 11 lis 2015, 22:35
Has thanked: 21 times
Been thanked: 39 times

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: Piskal »

To bardzo ciekawe, bo moja grupa zdecydowanie skusiłaby się na wersję polską i na wieści w tej sprawie czekamy... do końca pledge menadżera.
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 49 times
Been thanked: 21 times

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: lemon_curry »

Grał ktoś?
drzewko
Posty: 292
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 46 times
Been thanked: 294 times

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: drzewko »

Ja grałem przez TTS jedną całą epokę jak na razie. Wrażenia? Dla mnie gra cudo, naprawdę genialna symulacja, która niestety wymaga ogromnego zaangażowania. Instrukcja w obecnej formie liczy bite 40 stron tekstu. Ale jak zacznie się grać i rozumieć wszystko, to wszelkie mechaniki po prostu zaczynają mieć sens. A ilość wyborów i opcji przyprawia o niemały ból głowy :) Czas rozgrywki jest moim zdaniem zbliżony do Twilight Imperium 4, ale ja właśnie tego od tej gry oczekiwałem.
Nie będę ukrywał, że sporo czasu poświęciłem na zrozumieniu instrukcji i dopytywaniu się o niuanse zasad na ichnim discordzie, także jakbyś miał jakieś konkretne pytania to wal śmiało
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 49 times
Been thanked: 21 times

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: lemon_curry »

Sir_Yaro pisze: 28 lis 2019, 15:51 Kontaktowałem się z twórcami i wyglada na to że polski wydawca się nie odzywa więc szansa na PL wersje jest z każdym dniem mniejsza. Próbuję się dowiedzieć kto wyraził takie zainteresowanie aby spytac sie u źródła...
Czesc, dowiedziałeś się może?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: Sir_Yaro »

Nie.
Na pytanie kto to otrzymałem odpowiedź: "Most suitable one :)"
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: kastration »

drzewko pisze: 13 paź 2020, 06:36 Ja grałem przez TTS jedną całą epokę jak na razie. Wrażenia? Dla mnie gra cudo, naprawdę genialna symulacja, która niestety wymaga ogromnego zaangażowania. Instrukcja w obecnej formie liczy bite 40 stron tekstu. Ale jak zacznie się grać i rozumieć wszystko, to wszelkie mechaniki po prostu zaczynają mieć sens. A ilość wyborów i opcji przyprawia o niemały ból głowy :) Czas rozgrywki jest moim zdaniem zbliżony do Twilight Imperium 4, ale ja właśnie tego od tej gry oczekiwałem.
Nie będę ukrywał, że sporo czasu poświęciłem na zrozumieniu instrukcji i dopytywaniu się o niuanse zasad na ichnim discordzie, także jakbyś miał jakieś konkretne pytania to wal śmiało
Czy jest jakiś minimalny skład osobowy, przy którym wydaje Ci się, że spokojnie można powiedzieć "zaczynajcie od tylu graczy albo w praktyce nie ma to sensu"?
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
drzewko
Posty: 292
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 46 times
Been thanked: 294 times

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: drzewko »

kastration pisze: 14 paź 2020, 16:53
drzewko pisze: 13 paź 2020, 06:36 Ja grałem przez TTS jedną całą epokę jak na razie. Wrażenia? Dla mnie gra cudo, naprawdę genialna symulacja, która niestety wymaga ogromnego zaangażowania. Instrukcja w obecnej formie liczy bite 40 stron tekstu. Ale jak zacznie się grać i rozumieć wszystko, to wszelkie mechaniki po prostu zaczynają mieć sens. A ilość wyborów i opcji przyprawia o niemały ból głowy :) Czas rozgrywki jest moim zdaniem zbliżony do Twilight Imperium 4, ale ja właśnie tego od tej gry oczekiwałem.
Nie będę ukrywał, że sporo czasu poświęciłem na zrozumieniu instrukcji i dopytywaniu się o niuanse zasad na ichnim discordzie, także jakbyś miał jakieś konkretne pytania to wal śmiało
Czy jest jakiś minimalny skład osobowy, przy którym wydaje Ci się, że spokojnie można powiedzieć "zaczynajcie od tylu graczy albo w praktyce nie ma to sensu"?
Wydaje się, że nie. ze względu na to, że są scenariusze 2,3,4,5,6 osobowe. W zależności od tego grasz albo na części wschodniej/zachodniej albo całej mapy. Tym bardziej, że mają też dość skomplikowane ale bardzo ciekawe boty które mogą zastąpić dowolnego gracza. Tutaj mniej więcej opis jak działają boty: https://boardgamegeek.com/thread/250936 ... ots-eutpop

Oprocz tego w trakcie rozgrywki mogą się pojawić tzw DNPR (dynamic non player realms) które będą prowadziły własną ekspansje napędzaną eventami. My gralismy we trzech, i co prawda bezpośrednio nie przeprowadziliśmy wojny ze sobą przez pierwszą erę, to jednak każdy z nas prowadził co najmniej 3 wojny z NPR (non player realms) co samo w sobie było bardzo angażujące. Oprócz tego wdaliśmy się we wzajemną wojnę szpiegów, robiąc sobie nawzajem dużo krzywdy. Poza tym ja grając Turkami, wiedziałem, że gracz który zarządzał Kurią Papieską zaraz wypowie przeciwko mnie krucjatę :)

Także ze względu na boty, można nawet spokojnie grać samemu przeciwko kilku botom, i wciąż bawić się świetnie.
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 49 times
Been thanked: 21 times

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: lemon_curry »

drzewko pisze: 14 paź 2020, 17:58
Proszę o wymienienie kilku minusów gry :)
drzewko
Posty: 292
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 46 times
Been thanked: 294 times

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: drzewko »

- długość (tak jak pisałem wcześniej, czas rozgrywki będzie w okolicach Twilight Imperium)
- skomplikowanie zasad (40 stron instrukcji) i dużo niuansów i drobnych zasad (patrze na ciebie Holy Roman Empire)
- na TTS czasami mam problem z czytelnością mapy, w sensie te godła poszczególnych nacji sprawiają, że mam oczopląs
- walka jest stosunkowo uproszczona (chociaz to moze byc i zaleta) - w sumie mi się akurat ten aspekt podoba, mimo, że nie lubie kości podczas walki, to jednak jest ona w miarę sprawiedliwa
- długi setup (na TTS wszystko jest rozłożone) ale przy fizycznej grze wierze, że sam setup zajmie naprawde kilkanaście minut (każdy scenariusz ma swoje rozstawienie początkowe)

To chyba tyle z mojej strony :)
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 49 times
Been thanked: 21 times

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: lemon_curry »

Czy znajdę gdzieś instrukcję?
drzewko
Posty: 292
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 46 times
Been thanked: 294 times

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: drzewko »

lemon_curry pisze: 15 paź 2020, 20:48 Czy znajdę gdzieś instrukcję?
https://www.dropbox.com/s/xmgs3l7eb8di9 ... b.pdf?dl=0
lemon_curry
Posty: 275
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 49 times
Been thanked: 21 times

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: lemon_curry »

BARDZO dziekuje za instrukcje. Czy to juz nie mialo byc sprzedawane?
Moze zasypmy producenta pytaniami o polską wersję, żeby mobilizował swojego polskiego partnera?
MisioKret
Posty: 175
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: MisioKret »

Odgrzeję temat. Po przeczytaniu instrukcji i zapoznaniu się z dostępnymi materiałami jestem zdecydowany uzupełnić kolekcję o taką perełkę, o ile! pojawi się po Polsku (niestety, grupa nie trawi innego języka). Czy ktoś, kto śledził temat dokładniej ma może świeże informacje na temat potencjalnej lokalizacji? Czekać i się modlić, czy porzucić nadzieję i wejść w wydanie angielskie i poszukać innej grupy do grania? :)
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: Sir_Yaro »

MisioKret pisze: 14 mar 2021, 15:03 Odgrzeję temat. Po przeczytaniu instrukcji i zapoznaniu się z dostępnymi materiałami jestem zdecydowany uzupełnić kolekcję o taką perełkę, o ile! pojawi się po Polsku (niestety, grupa nie trawi innego języka). Czy ktoś, kto śledził temat dokładniej ma może świeże informacje na temat potencjalnej lokalizacji? Czekać i się modlić, czy porzucić nadzieję i wejść w wydanie angielskie i poszukać innej grupy do grania? :)
Wiem, że jeden chłopak tłumaczy(ł) instrukcję. Niestety nie wiem, na jakim to jest etapie, bo nie odpowiada na moje wiadomości (mimo że je czyta).
Co do innych komponentów to nie mam pojęcia ile tam jest tekstu ale też wolałbym je po polsku bo nie znoszę grać w innych językach...
Heiken
Posty: 203
Rejestracja: 11 maja 2012, 10:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: Heiken »

MisioKret pisze: 14 mar 2021, 15:03 Odgrzeję temat. Po przeczytaniu instrukcji i zapoznaniu się z dostępnymi materiałami jestem zdecydowany uzupełnić kolekcję o taką perełkę, o ile! pojawi się po Polsku (niestety, grupa nie trawi innego języka). Czy ktoś, kto śledził temat dokładniej ma może świeże informacje na temat potencjalnej lokalizacji? Czekać i się modlić, czy porzucić nadzieję i wejść w wydanie angielskie i poszukać innej grupy do grania? :)
Małe są szanse na polską wersję. W trakcie kampanii sondowali podobno inne wersje językowe ale chętnych nie było (poza hiszpańską, a tu mamy duży rynek). Również liczę na wersję pl ale wtedy, po prostu wymienię swoją wersję KS.
piwko
Posty: 363
Rejestracja: 05 lut 2019, 12:09
Has thanked: 68 times
Been thanked: 101 times

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: piwko »

Wydaje mi się że nie ma na to żadnych szans
Awatar użytkownika
kieszen
Posty: 61
Rejestracja: 08 sty 2018, 16:07
Lokalizacja: łódź
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: kieszen »

Jak będą mieli taką politykę z DLC jak w zwykłej grze to ja podziękuję :D
Inis/TerraMystica/NaSkrzydłach/Mare Nostrum/Piwo
Awatar użytkownika
lucyfungus
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2012, 15:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: lucyfungus »

Pod tym linkiem jest fragment mojego tłumaczenia https://drive.google.com/file/d/1QLOOz ... p=drivesdk. Na razie jest to tylko szkic. Ale jest jeszcze trochę czasu aby ukończyć tłumaczenie i popracować nad spójnością terminologii.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: Sir_Yaro »

lucyfungus pisze: 14 mar 2021, 22:53 Pod tym linkiem jest fragment mojego tłumaczenia https://drive.google.com/file/d/1QLOOz ... p=drivesdk. Na razie jest to tylko szkic. Ale jest jeszcze trochę czasu aby ukończyć tłumaczenie i popracować nad spójnością terminologii.
31 stron to jest szkic? Wygląda jak prawie ukończony dokument!
Awatar użytkownika
lucyfungus
Posty: 52
Rejestracja: 18 kwie 2012, 15:54
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: lucyfungus »

Sir_Yaro pisze: 15 mar 2021, 00:36
lucyfungus pisze: 14 mar 2021, 22:53 Pod tym linkiem jest fragment mojego tłumaczenia https://drive.google.com/file/d/1QLOOz ... p=drivesdk. Na razie jest to tylko szkic. Ale jest jeszcze trochę czasu aby ukończyć tłumaczenie i popracować nad spójnością terminologii.
31 stron to jest szkic? Wygląda jak prawie ukończony dokument!
To dopiero połowa zasad. Poza tym będzie wymagało jeszcze korekty merytorycznej i językowej. Jeszcze trochę pracy nad tym dokumentem przede mną. Poza tym jeszcze nie ma jeszcze ostatecznych zasad, do tego zapewne jeszcze będą dwa zeszyty ze scenariuszami, zasady solo i skróty zasad.
MisioKret
Posty: 175
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: MisioKret »

Heiken pisze: 14 mar 2021, 18:29 Małe są szanse na polską wersję. W trakcie kampanii sondowali podobno inne wersje językowe ale chętnych nie było (poza hiszpańską, a tu mamy duży rynek). Również liczę na wersję pl ale wtedy, po prostu wymienię swoją wersję KS.
I to jest myśl!
Po ograniu solo kilku rund na TTS decyzja podjęta. Szykuje się zacny tytuł, więc w razie czego nie powinno być problemu ze sprzedażą wersji ang.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1643
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: Sir_Yaro »

lucyfungus pisze: 15 mar 2021, 07:24
To dopiero połowa zasad. Poza tym będzie wymagało jeszcze korekty merytorycznej i językowej. Jeszcze trochę pracy nad tym dokumentem przede mną. Poza tym jeszcze nie ma jeszcze ostatecznych zasad, do tego zapewne jeszcze będą dwa zeszyty ze scenariuszami, zasady solo i skróty zasad.
Jeśli masz jeszcze coś do tłumaczenia, to mogę CI bardzo szybko dostarczyć zgrubnie przetłumaczony tekst, na którym trzeba tylko zrobić polską korektę. Mi taki proces przyśpiesza tłumaczenie z 10x. Jak co to pisz na PM.
ksyz4488
Posty: 3
Rejestracja: 21 mar 2021, 13:02

Re: Europa Universalis: The Price of Power (Eivind Vetlesen)

Post autor: ksyz4488 »

Czyli jak rozumiem istnieje szansa na polska wersję ale samej instrukcji a nie całej gry? 😉 Jeśli będzie potrzebna pomoc to ja również mogę pomóc choć nie wiem na jakim etapie jesteście w tłumaczeniu 😉

Mam jeszcze jedno pytanie. Na kickstarterze widzę że jest odnośnik do zamówienia preorderu który kosztuje ok 179 USD za wersję deluxe natomiast na bgg widzę odnośnik do oferty deluxe za 300 USD... skąd ta różnica? I czy zamawiać na kickstarterze czy może polecacie czekać bądź szukać jak trafi do sklepów (jeśli trafi)? Chyba że każdy tutaj czeka z nadzieją na wersję PL to wtedy o ja poczekam 😛 na samą grę jestem zdecydowany ale wątpliwość to gdzie, kiedy zamówić i w jakiej wersji językowej 😉
ODPOWIEDZ