Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

sin pisze: 06 lut 2022, 10:25 Natomiast co do hipotezy, że gry Galakty są generalnie droższe niż innych wydawnictw, szczególnie Portalu, jestem skłonny się przychylić, chociaż bardziej na bazie wrażenia niż twardych danych.
Myślę, że tu trzeba by spojrzeć na ceny gier w krajach trzecich, na szybko rzuciłem sobie okiem na sklep:
https://www.svet-deskovych-her.cz/produ ... t-regni-cz
Praga Caput Regni ma cenę podobną cenę w Polsce i w Czechach.
Star Wars: Rebelia też
Arkham Horror 3ed też
Cthulhu: DMD znacznie taniej w Portalu niż w Czechach (u nich ponad 500PLN)

Fajne byłoby zrobić to na większej próbce, albo np. dla Hiszpanii.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
sin
Posty: 669
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 174 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: sin »

Mr_Fisq pisze: 06 lut 2022, 11:23
sin pisze: 06 lut 2022, 10:25 Natomiast co do hipotezy, że gry Galakty są generalnie droższe niż innych wydawnictw, szczególnie Portalu, jestem skłonny się przychylić, chociaż bardziej na bazie wrażenia niż twardych danych.
Myślę, że tu trzeba by spojrzeć na ceny gier w krajach trzecich, na szybko rzuciłem sobie okiem na sklep:
https://www.svet-deskovych-her.cz/produ ... t-regni-cz
Praga Caput Regni ma cenę podobną cenę w Polsce i w Czechach.
Star Wars: Rebelia też
Arkham Horror 3ed też
Cthulhu: DMD znacznie taniej w Portalu niż w Czechach (u nich ponad 500PLN)

Fajne byłoby zrobić to na większej próbce, albo np. dla Hiszpanii.
Podchodziłbym ostrożnie z wyciąganiem wniosków przy próbach tego typu porównań. Przede wszystkim różni się wskaźnik GDP per capita z uwzględnieniem PPP, wpływ mają wielkości nakładów wynikające z liczby ludności oraz struktury popularności hobby w danym kraju, a w przypadku gier na licencji każdy partner może mieć inne warunki, długa i udana historia współpracy pozwala na więcej.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Dlatego zastanawiałem się nad Hiszpanią która może być podobnym rynkiem. Temat jest ogólnie nietrywialny, ale alternatywą jest:
- Ci u nas wydają drogo, a tamci tanio.
I koniec jeśli nie próbujemy znaleźć żadnego odniesienia.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3209
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 416 times
Been thanked: 1007 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: psia.kostka »

Ciezko cos porownac, bo cena w sklepie zalezy od dostepnosci.
Porownanie SCD tez moze byc zafalszowane, bo padlo twierdzenie, ze polskie sklepy maja mniejsza znizke na grach galakty.
Ciekawy temat, ale weryfikacja wymagalaby gruntownego zbadania rynku, a nie jednego sklepu w jakims obcym kraju.

PS Znow wroce do galaktowych dodrukow:
This war of mine pojawilo sie na jesieni i znow znika powoli ze sklepow, ale dalo sie kupic w okolicach 170zl. Poprzednie printy najtaniej chyba za 159 upolowalem, ale to pewnie ze znizka jakas.

Jesli Wojna o Pierscien bedzie w sklepach za 320-350
A MoM'owe dodatki za 200-230
to status quo zachowane. Jesli cena skoczy, "to wiedz ze cos sie dzieje" :mrgreen:

Premiery i ich ceny moga byc podszyte wieloma zmiennymi i nie wiem czy sa miarodajne.

EDIT: Jeszcze taka mysl, ze moze te najtansze sklepy, ktore dotychczas jechaly na minimalnych marzach juz nie wyrabiaja w nowej rzeczywistosci i podnosza ciut ceny. Co dla wszystkich polujacych na okazje i najnizsze ceny danego tytulu jest widoczne jako znaczna zmiana, a np w empiku ceny te same... :?
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10801
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3325 times
Been thanked: 3188 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

trixon pisze: 04 lut 2022, 22:54 Teza: Galakta popadnie w problemy finansowe.
Ja sie podepne tylko pod watek ze swoja mysla:
Galakta w 2021 wydała zaledwie połowe swoich zapowiedzi.
Wyszły:
Waste Knights
Władcy Nocy

Skarpetkowe Stowry
Na straganie
Andor Junior
Nidavellir
Zwrotnice i semafory
Wojna szeptów
Heritage
Tuareg
Oriflamme
Załoga

Wyszły już w 2022:
Wyspa dinozaurów
Jednorożce
Przygody Robin Hooda
Wojna Nemo

Nie wyszły:
The Thing
The Shadow Planet
Alone

Kahuna
Tidal Blades
Machina Arcana
S&S Darkness Falls
Endless Winter


Ogólnie poza Paxem i Machina Arcana nie ma tu żadnej duzej i uznanej gry, która byłaby jakimś hitem - jest za to KS, KS, KS, KS, KS, KS, KS i KS ;)
I mam poczucie, ze wejście tak mocno we wspieraczki może Galakcie nie wyjść na dobre. Pytanie kiedy oni musza oplacac swój towar, bo to tak naprawde jest kluczowe w tym wszytskim.

No i powiedzmy, ze czesc z tych KSów juz wyszła w retailu, ale sporo było zapowiedziami wspieraczkowymi.

Do tego doszły Beast, Mythwind, a ciekawe co jeszcze bedzie w zapowiedziach
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Tringa »

Dopisz jeszcze dodruk dodatku do SW: Rebelii - miał być w zeszłym roku, czekałam na niego, a w końcu udało się upolować na OLX.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Tringa pisze: 07 lut 2022, 09:31 Dopisz jeszcze dodruk dodatku do SW: Rebelii - miał być w zeszłym roku, czekałam na niego, a w końcu udało się upolować na OLX.
Rebelia nie pasuje, bo to dodruk a nie nowość. Ja tam cieszę się, że będzie razem z MA, bo dzięki temu najprawdopodobniej zamiast inwestować w MA pójdę jednak w SW:R.


PS. Dzisiaj wieczorem będziemy mieli już pierwszy materiał do dyskusji o przyszłości Galakty.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
emoprzemoc
Posty: 84
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:53
Lokalizacja: Katowice LGT
Has thanked: 688 times
Been thanked: 200 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: emoprzemoc »

japanczyk pisze: 07 lut 2022, 09:11Nie wyszły:
[...]
Kahuna
[...]
ej no, to akurat wyszło ;) plus jeszcze Anno chociażby.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10801
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3325 times
Been thanked: 3188 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

emoprzemoc pisze: 07 lut 2022, 09:38 ej no, to akurat wyszło ;) plus jeszcze Anno chociażby.
Przespałem premiere w takim razie ;) A Anno zginelo przy Copy-paste :P

Swoja droga marketing Galakty NIE ISTNIEJE
Poza szumem wokol zapowiedzi czesto mozna przeoczyc, ze wlasnie miala premiera ich gry ;-)
karp
Posty: 183
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: karp »

cVlad pisze: 05 lut 2022, 23:05 Problem jest nie tylko wysokie SCD gier Galakty, ale również to, że najtańsze sklepy chodzą z ceny max 20%. W przypadku nowych gier np Portalu ciągle mamy -35% od SCD.
To kwestia warunków handlowych Galakty. Galakta daje nizszy rabat od SCD niz Portal.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Dyskusję o tegorocznych planach wydawniczych można znaleźć tu:
viewtopic.php?f=60&t=74731
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Chrostek84
Posty: 72
Rejestracja: 20 lip 2010, 18:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Chrostek84 »

japanczyk pisze: 07 lut 2022, 09:45
emoprzemoc pisze: 07 lut 2022, 09:38 ej no, to akurat wyszło ;) plus jeszcze Anno chociażby.
Przespałem premiere w takim razie ;) A Anno zginelo przy Copy-paste :P

Swoja droga marketing Galakty NIE ISTNIEJE
Poza szumem wokol zapowiedzi czesto mozna przeoczyc, ze wlasnie miala premiera ich gry ;-)
Marketing Galakty nie istniał nigdy. I najgorsze jest to że oni w ogóle nie uczą się na własnych błędach. Przypomnę, że do Galakty należy największą porażka na polskich wspieraczkach, czyli Ctulhu Wars, które wsparło chyba 4 osoby. Galakta o tej wspieraczce nie poinformowała ani na swoim Facbooku ani na swojej stronie internetowej.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1215
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 469 times
Been thanked: 442 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Shodan »

Mnie ciekawi co za geniusz wpadł na pomysł, żeby cykać zapowiedzi na 2022 po 2-3 tytuły przez cały tydzień. Czemu to ma służyć? Jakaś zgadywanka, nakręcanie emocji? Nie mogli ich ogłosić jednego dnia. Przecież do wydania tych gier i tak miną jeszcze miesiące. Chyba chcieli nakręcać hype a wywołali tylko moją irytację.
karp
Posty: 183
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: karp »

Shodan pisze: 07 lut 2022, 12:53 Mnie ciekawi co za geniusz wpadł na pomysł, żeby cykać zapowiedzi na 2022 po 2-3 tytuły przez cały tydzień. Czemu to ma służyć? Jakaś zgadywanka, nakręcanie emocji? Nie mogli ich ogłosić jednego dnia. Przecież do wydania tych gier i tak miną jeszcze miesiące. Chyba chcieli nakręcać hype a wywołali tylko moją irytację.
A nie tak samo było rok temu?
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 760
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 146 times
Been thanked: 506 times
Kontakt:

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: VivoBrezo »

karp pisze: 07 lut 2022, 13:21
Shodan pisze: 07 lut 2022, 12:53 Mnie ciekawi co za geniusz wpadł na pomysł, żeby cykać zapowiedzi na 2022 po 2-3 tytuły przez cały tydzień. Czemu to ma służyć? Jakaś zgadywanka, nakręcanie emocji? Nie mogli ich ogłosić jednego dnia. Przecież do wydania tych gier i tak miną jeszcze miesiące. Chyba chcieli nakręcać hype a wywołali tylko moją irytację.
A nie tak samo było rok temu?
Podobna akcja była rok temu, tylko zagadki były dużo lepiej dopracowane. Tym razem trochę gorsza jakość. Tym niemniej, jest to fajny, budżetowy sposób, żeby zrobić trochę inaczej swoje zapowiedzi, a dla tych którym to przeszkadza i tak w piątek pojawi się płachta ze wszystkimi grami. Nie trzeba tego śledzić, serio :D.
Dla przypomnienia, zeszłoroczne zagadki:
Obrazek
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Shodan pisze: 07 lut 2022, 12:53 Mnie ciekawi co za geniusz wpadł na pomysł, żeby cykać zapowiedzi na 2022 po 2-3 tytuły przez cały tydzień. Czemu to ma służyć? Jakaś zgadywanka, nakręcanie emocji? Nie mogli ich ogłosić jednego dnia. Przecież do wydania tych gier i tak miną jeszcze miesiące. Chyba chcieli nakręcać hype a wywołali tylko moją irytację.
Przecież możesz poczekać do końca tygodnia i wtedy zapoznać się z kompletną listą ¯\_(ツ)_/¯
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1215
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 469 times
Been thanked: 442 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Shodan »

Mr_Fisq pisze: 07 lut 2022, 13:33
Przecież możesz poczekać do końca tygodnia i wtedy zapoznać się z kompletną listą ¯\_(ツ)_/¯
Właśnie tak zrobię :D
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Death4ever »

Mi, na przykład, też przeszkadza taki model zapowiedzi, który męczy się przez tydzień. Mnie to nie bawi i nie widzę powodu dlaczego "mam poczekać do piątku". Jak do dziecka: "Nieeeee, najpierw obiad a potem cukierki." Tylko że nie mam 8 lat. Albo jakbym zamówił sobie planszówkę (żeby być klimatycznym :D ) na allegro, a oni mi komponenty przez tydzień wysyłają. Dzisiaj pudełko, potem pionki, a na sam koniec instrukcję, żeby dowalić jeszcze bardziej :twisted: ...
Tym bardziej głupio to wygląda u wydawnictwa, marketing którego przebił dno żenady - "On nawet nie istnieje, a z niego i tak wszyscy leją..." I po co wtedy ta zabawa raz na rok... Raz na ruski rok... Dajcie mi proszę tą ostateczną płachtą po mordzie od razu, a ja już sam będę zastanawiać się, co ogarnąć wpierw, a co na koniec. O jakim tytule podyskutować z kumplami i w jakiej kolejności.
Z drugiej strony rozumiem, że w jakiś sposób chcą się wyróżnić. Tylko po co? foxgames tak samo przez tydzień ogłaszał zapowiedzi. Chyba w 90% to były jakieś paragrafówki, czy coś (nie jestem pewien), ale chodzi mi o to, że nawet nie udało się wyróżnić w tym roku.
Też rozumiem, że komuś te "odgadywanka" na fejsie w komentarzach mogą się podobać i on z tego się cieszy. Tutaj to, oczywiście, nie mam nic do gadania :)

Wracając do "podwyżek". Przypomniałem sobie, że byłem zainteresowany Switch & Signal od galakty (była wydana w 2021 roku). Spodziewałem się, że gra będzie kosztować jakieś dziewięć dych, czy coś (za taką cenę "zaryzykowałbym w ciemno")... No dobra, za stówę biorę... Gra jest totalnie tuzinkowa, wydana chyba też bez szału. Zawiera dosłownie planszę, talię kart (100 szutk), pół garści drewnianych dysków/kosteczek (~50 szutk) i pół garści tekturowych znaczników (~25 szutk). Ale w najtańszym sklepie stoi za 125 zł. Jak by powiedział japończyk (japanese): "Senk ju".
Jeżeli ktoś może mi wytłumaczyć/przekonać, dlaczego 125 zł za taką grę - to normalna cena, to proszę to zrobić, bo czegoś nie rozumiem, albo mam brak informacji...
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: AntBehindLeaf »

Death4ever pisze: 07 lut 2022, 15:20 Wracając do "podwyżek". Przypomniałem sobie, że byłem zainteresowany Switch & Signal od galakty (była wydana w 2021 roku). Spodziewałem się, że gra będzie kosztować jakieś dziewięć dych, czy coś (za taką cenę "zaryzykowałbym w ciemno")... No dobra, za stówę biorę... Gra jest totalnie tuzinkowa, wydana chyba też bez szału. Zawiera dosłownie planszę, talię kart (100 szutk), pół garści drewnianych dysków/kosteczek (~50 szutk) i pół garści tekturowych znaczników (~25 szutk). Ale w najtańszym sklepie stoi za 125 zł. Jak by powiedział japończyk (japanese): "Senk ju".
Jeżeli ktoś może mi wytłumaczyć/przekonać, dlaczego 125 zł za taką grę - to normalna cena, to proszę to zrobić, bo czegoś nie rozumiem, albo mam brak informacji...
Nie no, 125 zł za planszę, karty, pół garści dysków kosteczek, pół garści tekturowych znaczników i pare pionków / figurek to dobra cena i nie przesadzajmy też w drugą stronę.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2047
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 271 times
Been thanked: 422 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: tomp »

A mi zrobili genialny dzień informacją o wydaniu Icaiona.
Bardzo się nakręciłem na "drugą" cześć Mysthea :)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Miszon »

Hehe, narzekacie że Galakta ma zerowy marketing, a jak robi akcję marketingową, która ma przez tydzień przykuwać uwagę i robić im kliknięcia na fanpejdzu plus wywoływać interakcję z graczami, to mówicie że nie chcecie tego, wolicie aby poprzestała na po prostu ogłoszeniu tego jednym postem i w ten sposób zamknęła temat, odzywając się pewnie za rok??
Czyli jak nie robią marketingu to źle, ale jak robią jeszcze gorzej? ;) XD
Ostatnio zmieniony 07 lut 2022, 16:30 przez Miszon, łącznie zmieniany 1 raz.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
karp
Posty: 183
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: karp »

Death4ever pisze: 07 lut 2022, 15:20 Mi, na przykład, też przeszkadza taki model zapowiedzi, który męczy się przez tydzień. Mnie to nie bawi i nie widzę powodu dlaczego "mam poczekać do piątku". Jak do dziecka: "Nieeeee, najpierw obiad a potem cukierki." Tylko że nie mam 8 lat. Albo jakbym zamówił sobie planszówkę (żeby być klimatycznym :D ) na allegro, a oni mi komponenty przez tydzień wysyłają. Dzisiaj pudełko, potem pionki, a na sam koniec instrukcję, żeby dowalić jeszcze bardziej :twisted: ...
Tym bardziej głupio to wygląda u wydawnictwa, marketing którego przebił dno żenady - "On nawet nie istnieje, a z niego i tak wszyscy leją..." I po co wtedy ta zabawa raz na rok... Raz na ruski rok... Dajcie mi proszę tą ostateczną płachtą po mordzie od razu, a ja już sam będę zastanawiać się, co ogarnąć wpierw, a co na koniec. O jakim tytule podyskutować z kumplami i w jakiej kolejności.
Z drugiej strony rozumiem, że w jakiś sposób chcą się wyróżnić. Tylko po co? foxgames tak samo przez tydzień ogłaszał zapowiedzi. Chyba w 90% to były jakieś paragrafówki, czy coś (nie jestem pewien), ale chodzi mi o to, że nawet nie udało się wyróżnić w tym roku.
Też rozumiem, że komuś te "odgadywanka" na fejsie w komentarzach mogą się podobać i on z tego się cieszy. Tutaj to, oczywiście, nie mam nic do gadania :)

Wracając do "podwyżek". Przypomniałem sobie, że byłem zainteresowany Switch & Signal od galakty (była wydana w 2021 roku). Spodziewałem się, że gra będzie kosztować jakieś dziewięć dych, czy coś (za taką cenę "zaryzykowałbym w ciemno")... No dobra, za stówę biorę... Gra jest totalnie tuzinkowa, wydana chyba też bez szału. Zawiera dosłownie planszę, talię kart (100 szutk), pół garści drewnianych dysków/kosteczek (~50 szutk) i pół garści tekturowych znaczników (~25 szutk). Ale w najtańszym sklepie stoi za 125 zł. Jak by powiedział japończyk (japanese): "Senk ju".
Jeżeli ktoś może mi wytłumaczyć/przekonać, dlaczego 125 zł za taką grę - to normalna cena, to proszę to zrobić, bo czegoś nie rozumiem, albo mam brak informacji...
Wydaje mi się, że poprostu skupienie uwagi potencjalnych klientów na każdej grze pojedynczo może spowodowac większą (matematycznie) szansę, że informacje o każdej z gier dotrą poporstu do wiekszej liczby osób. Jak dostaniesz płachtę 15-30 gier, to "przelecisz" oczami. Raczej nie przeczytasz opisów każdej gry w całości etc. Tak sobie tylko filozofuję
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Death4ever »

AntBehindLeaf pisze: 07 lut 2022, 15:33 Nie no, 125 zł za planszę, karty, pół garści dysków kosteczek, pół garści tekturowych znaczników i pare pionków / figurek to dobra cena i nie przesadzajmy też w drugą stronę.
Robinson jest w tej cenie.
Jakieś 10-15 zł więcej Azul i jego świetne elementy
Aeon's End za 105 zł i jego ~200 kart, planszetki, żetony, bramy, i te liczniki życia (nie ma planszy)
Newton chyba za te pieniądze chodził, tylko ma więcej komponentów i więcej planszetek
Cała seria "Zachodniego królestwa" - kupowałem 99 zł za grę, ale teraz chyba po ~115 są. Jakość nie do porównania
Big Box zamków burgundii można kupić 15 zł więcej. W nazwie jest słowo "big". Sama stara podstawka, to w ogóle inna kwestia, no ale tutaj można rzucić hasło "nie te czasy"
Zew przygody za 100 zł i jego ~150 ogromnych unikatowych Tarot kart, obrazki na których (95% powierzchni na karcie) malowali różni artyści z całego świata oraz ~50 mniejszych + 40 plastykowych żetonów i 25 run (K2 kostki), które nawet nie wiem z czego są zrobione (nie ma planszy)
Coatl za 110 zł - są ~60 kart (w tym duże), kilka dużych tekturowych planszetek (może ni jest to plansza, ale jakimś mniejszym stopniu...) oraz 150 świetnych plastykowych elementów (w 3 wariacjach) oraz trzy bardzo dobre materiałowe woreczki pod te elementy
Pamiętam, że kupiłem Zooloretto za jakieś 65 zł chyba. Faktycznie to było kilka lat temu, ale chyba przez te 65 zł mi tak bardzo boli :(

Nadal uważam, że 125 zł za "no-name" grę, która nie wymaga a ni tłumaczenia, a ni proponuje coś nadzwyczajnego, jakość komponentów której określają "może być" (nie moja opinia, przekazuję), komponentów, których w ogóle nie jest "za dużo" - jest o 20-30 zł droższa, niż powinna być, czyli o jakieś 20-25%. Przypominam, że marketingu nie było od słowa "w ogóle" i nie można tego doliczyć do ceny. Produkcja chyba w Europie była, może nawet w Polsce (ale to jest niewiarygodna informacja).
Ostatnio zmieniony 07 lut 2022, 17:13 przez Death4ever, łącznie zmieniany 1 raz.
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Death4ever »

karp pisze: 07 lut 2022, 16:30 Wydaje mi się, że poprostu skupienie uwagi potencjalnych klientów na każdej grze pojedynczo może spowodowac większą (matematycznie) szansę, że informacje o każdej z gier dotrą poporstu do wiekszej liczby osób. Jak dostaniesz płachtę 15-30 gier, to "przelecisz" oczami. Raczej nie przeczytasz opisów każdej gry w całości etc. Tak sobie tylko filozofuję
Też racja, może tak być.
Ale jak portal zapodał swój spis (przypomnę, że nie cały, tylko część - jakieś ~15 tytułów), to nie miałem problemu z ogarnięciem i przeczytaniem opisów do tych gier, a nawet oglądaniem filmików. Bo mi po prostu zależało...
karp
Posty: 183
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: karp »

Death4ever pisze: 07 lut 2022, 17:10
karp pisze: 07 lut 2022, 16:30 Wydaje mi się, że poprostu skupienie uwagi potencjalnych klientów na każdej grze pojedynczo może spowodowac większą (matematycznie) szansę, że informacje o każdej z gier dotrą poporstu do wiekszej liczby osób. Jak dostaniesz płachtę 15-30 gier, to "przelecisz" oczami. Raczej nie przeczytasz opisów każdej gry w całości etc. Tak sobie tylko filozofuję
Też racja, może tak być.
Ale jak portal zapodał swój spis (przypomnę, że nie cały, tylko część - jakieś ~15 tytułów), to nie miałem problemu z ogarnięciem i przeczytaniem opisów do tych gier, a nawet oglądaniem filmików. Bo mi po prostu zależało...
Jasne- kumam. Mnie też. Ale grupa Gry plasnszowe na fejsie ma 80-k ludzi. Nie wszyscy będą czytać ścianę tekstu i szukać informacji w necie. Ja akurat uważam pomysł galakty za rozsądne podejście- 2-3 gry dziennie, co parę godzin znajdę 2 minuty na obejrzenie okładki i przeczytanie 10 zdań opisu. Na pewno chętniej to zrobię w czasie pracy, niż czytanie takiej właśnie ściany tekstu. Ale to moja perspektywa i może dlatego wydaje mi się jakoś rozsądniejsza.
ODPOWIEDZ