Zona Sekret Czarnobyla - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zona Sekret Czarnobyla

Post autor: KOSHI »

Tak zostajesz. Możesz zmniejszyć zmeczenie o 1 lub użyć przedmiotów lub artefaktów. Z sarkofagu i elektrowni nie można się cofnąć. Wg. mnie rozpatrywanie emisji w sarkofagu byłoby nie potrzebnym utrudnieniem. I tak testy tam są masakryczne. A poza tym w oku cyklonu jest spokojnie. :wink:
Istvan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 01:50
Has thanked: 12 times

Re: Zona: The Secret of Chernobyl (Maciej Drewing, Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Istvan »

Szybkie pytania: czy po uwolnieniu emisji (znacznik na ostatnim polu na torze emisji) znacznik postępu emisji wraca na początek toru? I "narastanie" emisji zaczyna się od nowa? Drugie pytanie: jedna z kart wieści nakazuje przesunąć znacznik emisji o 0, 1 lub 2 pola. Czy o tym, o ile pól przesuniemy w tym wypadku znacznik, decyduje tylko Głos Zony? Trzecie: tajny obiekt po otwarciu przez jednego z graczy pozostaje otwarty także dla innych graczy? (choć znaleziska przypadają tylko temu, kto dokonał otwarcia?)
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Zona: The Secret of Chernobyl (Maciej Drewing, Krzysztof Głośnicki)

Post autor: Mixthoor »

1) Tak
3) Tak. Znaleziska są również dla osób, które zrealizują tam swoją misję.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2019, 19:45 przez Mixthoor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zona: The Secret of Chernobyl (Maciej Drewing, Krzysztof Głośnicki)

Post autor: KOSHI »

1. Startuje od zera po Emisji.
2. Decyduje Głos Zony.
3. Wg. instrukcji:
Przy każdym z tajnych obiektów znajduje się mała talia znalezisk. Gdy szperacz otwiera tajny obiekt albo odkrywa w nim tajemnicę, może przejrzeć talię znalezisk tego obiektu i zatrzymać 1 z kart. Jeśli w tajnym obiekcie nie pozostały żadne znaleziska, nadal można odkrywać jego tajemnice (a nawet w nielicznych przypadkach otworzyć taki tajny obiekt), ale nie otrzymuje się dodatkowej nagrody.
Nie może natomiast do takiego obiektu wejść kiedy nie ma w nim znalezisk lub ostatnia karta wydarzeń została odrzucona lub zabrana przez innego gracza.

Tak w ogóle to zły dział. :wink:
Ostatnio zmieniony 02 gru 2019, 13:36 przez KOSHI, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Zona: The Secret of Chernobyl (Maciej Drewing, Krzysztof Głośnicki)

Post autor: EVOCATVS »

KOSHI pisze: 23 lis 2019, 19:40 Nie może natomiast do takiego obiektu wejść kiedy nie ma w nim znalezisk lub ostatnia karta wydarzeń została odrzucona lub zabrana przez innego gracza.

Nic nie znalazłem w instrukcji o braku możliwości wchodzenia do obiektu bez znalezisk.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zona: The Secret of Chernobyl (Maciej Drewing, Krzysztof Głośnicki)

Post autor: KOSHI »

Strona 11. Ostatnie zdanie. Trochę mi to nie gra w zasadach bo w niektórych miejscach są sprzeczności. Strony 20, 21 i 11. Ciekawy jestem też jaki to specjalny przypadek o którym mowa.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Zona: The Secret of Chernobyl (Maciej Drewing, Krzysztof Głośnicki)

Post autor: EVOCATVS »

Jak dla mnie, to trochę niefortunnie dobrano słowo "rozszabrowany". Jeśli uwzględnisz cały ten akapit, oznacza ono, że w obiekcie nie ma kart wydarzeń i nie jest powiązane ze znaleziskami.
Darkstorm
Posty: 852
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 132 times
Been thanked: 211 times

Re: Zona Sekret Czarnobyla

Post autor: Darkstorm »

1. Czy ktoś mógłby na przykładzie wyjaśnić jak się zadaje obrazenia w czasie emisji? Totalnie nie wiem jak interpretować zapisy instrukcji i te paski na kartach.
2. Czy na czerwonym polu podczas wydarzeń nic się nie dzieje?
3. Niektórzy pokonani wrogowie zamiast kasy dają artefakty. Czy w takim przypadku otrzymuję artefakt od razu (znajduję go w jego zwłokach :wink: ) czy też muszę drałować do bunkra i tam sprzedać jak przy standardowej nagrodzie?
4. Czy można obozować nie wykonując reszty akcji pola bunkra?
5. Czy w czasie jednego testu można użyć kilku przedmiotów lub jednego przedmiotu kilka razy? (oczywiście jeżeli przeznaczenia przedmiotów się zgadzają i przedmiot ma jeszcze wolne sloty uszkodzeń)
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Zona Sekret Czarnobyla

Post autor: zawias »

Darkstorm pisze: 01 gru 2019, 23:38 1. Czy ktoś mógłby na przykładzie wyjaśnić jak się zadaje obrazenia w czasie emisji? Totalnie nie wiem jak interpretować zapisy instrukcji i te paski na kartach.
2. Czy na czerwonym polu podczas wydarzeń nic się nie dzieje?
3. Niektórzy pokonani wrogowie zamiast kasy dają artefakty. Czy w takim przypadku otrzymuję artefakt od razu (znajduję go w jego zwłokach :wink: ) czy też muszę drałować do bunkra i tam sprzedać jak przy standardowej nagrodzie?
4. Czy można obozować nie wykonując reszty akcji pola bunkra?
5. Czy w czasie jednego testu można użyć kilku przedmiotów lub jednego przedmiotu kilka razy? (oczywiście jeżeli przeznaczenia przedmiotów się zgadzają i przedmiot ma jeszcze wolne sloty uszkodzeń)
1. Jak stoisz na zielonym obszarze, to otrzymujesz wszystkie obrażenia z zielonych pól, jak na żółtym to wszystkie z zielonego + żółtego, a na czerwonym to wszystkie ikonki zgarniasz. Oczywiście możesz zapobiec obrażeniom wykorzystując sprzęt.
2. Nic się nie dzieje.
3. Dostajesz od razu.
4. Na polu bunkra masz do wyboru 2 akcje. Obozowanie lub akcję z pola. Wybierasz.
5. Można użyć kilka przedmiotów, ale każdy tylko 1 raz na test (niezależnie od liczy pól).
Awatar użytkownika
plotrens
Posty: 49
Rejestracja: 21 sie 2019, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Zona Sekret Czarnobyla

Post autor: plotrens »

zawias pisze: 02 gru 2019, 09:10
Darkstorm pisze: 01 gru 2019, 23:38 4. Czy można obozować nie wykonując reszty akcji pola bunkra?
4. Na polu bunkra masz do wyboru 2 akcje. Obozowanie lub akcję z pola. Wybierasz.
Sam się nad tym zastanawiam.
Strona 23: "Wykonując akcję obszaru w bunkrze szperacz może również obozować"

Osobiście na trzy sposoby jestem to skłonny zinterpretować.
Bez wykonania akcji nie można obozować. (Hard mode)
Akcja daje automatyczne obozowanie. (Easy mode)
I tak jak kolega napisał i sam używam tej zasady - są to dwie niezależne od siebie akcje.

Nie jest to dla mnie takie pewne.


Edit: Wyjaśnione na BGG: https://www.boardgamegeek.com/thread/23 ... s-question
Ostatnio zmieniony 02 gru 2019, 17:21 przez plotrens, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zona Sekret Czarnobyla

Post autor: KOSHI »

Ja gram, że są niezależne, ale poświęcam na to tylko 1 swoją akcję niezależnie co wybrałem nawet jak obie rzeczy. W przypadku połączenia obu akcji obozowanie byłoby limitowane od akcji obszaru, którą nie zawsze mogę a czasem nawet nie mam po co wykonać. Bez obozowania nie da się też handlować więc byłoby to absurdalne uzależnienie tych akcji od siebie.
Darkstorm pisze: 01 gru 2019, 23:385. Czy w czasie jednego testu można użyć kilku przedmiotów lub jednego przedmiotu kilka razy? (oczywiście jeżeli przeznaczenia przedmiotów się zgadzają i przedmiot ma jeszcze wolne sloty uszkodzeń)
Wg. mnie można użyć przedmiotu kilkakrotnie. Np. pistolet automatyczny w teście walki. Nigdzie nie znalazłem w instrukcji, że nie można. Poza tym kombinezony mogą zbierać więcej niż 1 obrażenie. Forsować test można za to raz. Przy artefaktach sprawa jest prosta. Albo się wyczerpują albo dezaktywują. Zdezaktywowanego przedmiotu nie można użyć 2 raz w danym teście ani innym.

Mnie zastanawia sytuacja, kiedy na karcie obrażeń rozdawanych od emisji pojawia się szary znacznik uszkodzenia. Czy dotyczy on noszonego stroju (o ile założony) czy tyczy się dowolnego przedmiotu. Na logikę to powinien niszczyć się strój. Jest to rzadki przypadek, ale jest. Ja gram tak, że wpierw uszkadza się strój, a gdy nie mam założonego żadnego, to przedmiot z plecaka lub kieszonki. I wybieram losowo strój (jak mam więcej założonych jak 1) lub przedmiot.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2019, 16:22 przez KOSHI, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
plotrens
Posty: 49
Rejestracja: 21 sie 2019, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Zona Sekret Czarnobyla

Post autor: plotrens »

KOSHI pisze: 02 gru 2019, 13:34 Ja gram, że są niezależne, ale poświęcam na to tylko 1 swoją akcję niezależnie co wybrałem nawet jak obie rzeczy. W przypadku połączenia obu akcji obozowanie byłoby limitowane od akcji obszaru, którą nie zawsze mogę a czasem nawet nie mam po co wykonać. Bez obozowania nie da się też handlować więc byłoby to absurdalne uzależnienie tych akcji od siebie.
Wszystkie bunkry w swojej akcji mają akcję, którą "można" wykonać więc można użyć akcji i z niej nie skorzystać także de-facto grasz na opisanym przeze mnie "Easy mode":P
KOSHI pisze: 02 gru 2019, 13:34
Darkstorm pisze: 01 gru 2019, 23:385. Czy w czasie jednego testu można użyć kilku przedmiotów lub jednego przedmiotu kilka razy? (oczywiście jeżeli przeznaczenia przedmiotów się zgadzają i przedmiot ma jeszcze wolne sloty uszkodzeń)
Wg. mnie można użyć przedmiotu kilkakrotnie. Np. pistolet automatyczny w teście walki. Nigdzie nie znalazłem w instrukcji, że nie można. Poza tym kombinezony mogą zbierać więcej niż 1 obrażenie. Forsować test można za to raz. Przy artefaktach sprawa jest prosta. Albo się wyczerpują albo dezaktywują. Zdezaktywowanego przedmiotu nie można użyć 2 raz w danym teście ani innym.
Strona 15 "Podczas rozpatrywania pojedynczego efektu przedmiot może być użyty tylko raz"
KOSHI pisze: 02 gru 2019, 13:34 Mnie zastanawia sytuacja, kiedy na karcie obrażeń rozdawanych od emisji pojawia się szary znacznik uszkodzenia. Czy dotyczy on noszonego stroju (o ile założony) czy tyczy się dowolnego przedmiotu. Na logikę to powinien niszczyć się strój. Jest to rzadki przypadek, ale jest. Ja gram tak, że wpierw uszkadza się strój, a gdy nie mam założonego żadnego, to przedmiot z plecaka lub kieszonki. I wybieram losowo.
Oficjalnie nic na ten temat nie kojarzę, ale klimatycznie mi pasuje więc sobie zaadoptuję:)
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Zona Sekret Czarnobyla

Post autor: zawias »

Faktycznie wygląda na to, że obozowanie i tekst z ramki, to jedna akcja obszaru.
Zmylił mnie ten tekst: " Szperacz może zapłacić 100 ₽, aby naprawić 3 uszkodzenia. Jeśli szperacz ma dobrą reputację, może w ramach tej samej akcji za darmo naprawić dodatkowo 2 uszkodzenia. Dodatkowo szperacz może obozować."
Czyli naprawiam 3 uszkodzenia za 100P, a potem mogę 2 uszkodzenia jak jestem dobry. Obozuje i mogę jeszcze za każde 100P naprawić jedno uszkodzenie. Wydało mi się to dziwne, dlatego podświadomie to podzieliłem na dwie osobne akcje, ale w sumie ma to sens. Na pewno tak jest łatwiej :)

Z tymi znacznikami uszkodzeń, to chyba gracz wybiera co chce uszkodzić. Pomysł ze strojem ciekawy :)
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zona Sekret Czarnobyla

Post autor: KOSHI »

Racja, można tylko raz. Tak mi się wydawało, że gdzieś widziałem taki zapis, ale nie mogłem dzisiaj znaleźć. Czy ja wiem, czy to easy mode? Faktycznie pisze w instrukcji, że wykonując akcje obszaru można to czy tamto + obozowanie więc jak się nie wykonuje akcji obszaru tylko obozowanie to jest to normalny tryb warty 1 akcję. W takim obozie naukowców jak nie masz urazu albo dobrej reputacji to w sumie nic by się nie zrobiło w wersji hard.
Awatar użytkownika
plotrens
Posty: 49
Rejestracja: 21 sie 2019, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Zona Sekret Czarnobyla

Post autor: plotrens »

Zgadzam się, że wersja hard jest mocno przesadzona. Nie tylko ze względu na to, że może trzeba będzie zmarnować akcję, ale dodatkowo nie można w tej samej turze wejść do bunkru i obozować.
Wersja normal nie jest jednak taka niedorzeczna. Będąc już w bunkrze jak chce zrobić akcję i obozowanie zużywam 2 akcje. Nie będę się jednak sprzeczał, która wersja jest oficjalna bo nie jest to zbyt jasno napisane.

Sam siebie za to swoim cytatem o jednym użyciu zacząłem przekonywać, że w testach można wiele razy używać przedmiotów, bo wpis dotyczył efektów. Test chyba nie test jest efektem:p

Edit: Jednak "easy mode" jest oficjalny:P Czyli jedna akcja za "akcję" bunkra + obozowanie.
https://www.boardgamegeek.com/thread/23 ... s-question
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zona Sekret Czarnobyla

Post autor: KOSHI »

Efekt to jest wg. instrukcji modyfikator z przedmiotu do testu. Są w grze tylko 2 modyfikatory. Albo + albo -- Więc chyba można tylko raz sobie pozwolić dodać plus albo zbić minus z danego przedmiotu w konkretnym teście. Za to przedmiotów można użyć wielu do modyfikacji wyniku testu, bo w instrukcji pisze o wielokrotnym przerzuceniu jakiejś kości, że jest to rozwiązanie ok. Natomiast kombinezony i stroje ochronne nie mają efektu jako takie i można nimi zbić wszystkie obrażenia jednorazowo. Ja bym to tak widział. Co do akcji obszaru to w instrukcji piszę, że wykonując akcję obszaru bunkra możesz obozować. Piorun wie jak to interpretować. Czy jako dodatkową akcję, czy jako bonus do akcji obszaru, której można nie wykonać? Ja całość interpretuje jako 1 akcję. Wg. strony 10 z akcji obszaru można skorzystać raz na turę. To mnie utwierdza w przekonaniu o graniu na easy mode. Jakbyś chciał zrobić jedna i drugą rzecz w danej turze to trzeba by było wtedy spasować 1 akcję w danej rundzie co jest bezcelowym marnowaniem rundy. Chyba nie taki był zamysł bycia w bunkrze, żeby korzystanie z niego marnowało nam czas ale ręki sobie nie dam uciąć, że dobrze mówię.

Dobrze kombinowałem. :wink:
Awatar użytkownika
plotrens
Posty: 49
Rejestracja: 21 sie 2019, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Zona Sekret Czarnobyla

Post autor: plotrens »

Ja definicji "efektu" widzę w instrukcji multum, co prowadzi mnie do wniosku, że każdy "test" jest częścią jakiegoś "efektu" w związku z czym jednak wracam do swojej pierwotnej tezy, że można tylko raz wszystkiego używać. Z redukcją obrażeń włącznie. Kombinezony jak najbardziej posiadają efekty (Opis karty Kombinezon Szperacza s.14), ale to nie ma znaczenia, bo mowa jest o użyciu przedmiotu raz "podczas" rozpatrywania efektu. Na przykład można raz użyć kombinezonu rozpatrując efekt emisji.

Ciągle co prawda nie jestem przekonany czy na przykład zagrożenia (mutanty/anomalie) też liczą się jako efekty. Ponownie niestety nie jest to według mnie jasno opisane w instrukcji także możemy sobie gdybać:D

Edit: I ponownie odpowiedź znaleziona na BGG:P Podczas testu można używać przedmiotów tylko raz.
https://www.boardgamegeek.com/thread/23 ... encounters
thestaszek
Posty: 29
Rejestracja: 14 paź 2018, 13:39
Has thanked: 2 times

Re: Zona Sekret Czarnobyla

Post autor: thestaszek »

Pytanie o zdolność mistyka:

" podczas testu możesz otrzymać 1 obrażenia od radiacji a by zamienić symbol "zony" na kości na +. możesz użyć tej zdolności wielokrotnie."

I w tym momencie powstał spór. Osoba A twierdzi ze wielokrotnie znaczy, użyć zdolności rozpatrzec obrażenia i zamienić wynik na 1 kości potem ewentualnie powtórzyć użycie zdolności.
Osoba B twierdzi ze w tym wypadku wielokrotność oznacza ze może odrazu wziąć 2 obrażenia i zamienić 2 symbole.

Szperacz mial pelny pasek wytrzymałości w obrazeniach więc jeśli bierze 2 rany za jednym zamachem dostaje 1 uraz, jeśli rozpatruje zdolność pojedynczo dostaje 2 urazy.

Jak myślicie?
Awatar użytkownika
plotrens
Posty: 49
Rejestracja: 21 sie 2019, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Zona Sekret Czarnobyla

Post autor: plotrens »

Osobiście skłaniałbym się raczej do interpretacji 1 za 1, czyli w Twoim przykładzie 2 urazy. Gdyby miało być inaczej to większy sens miałby opisanie zdolności w stylu "zamień dowolną ilość kości na + i otrzymaj za każdą jedno obrażenie". Ale jak przed chwilą ustaliliśmy instrukcja do jednoznacznych nie należy więc cholera wie;D
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zona Sekret Czarnobyla

Post autor: KOSHI »

plotrens pisze: 02 gru 2019, 18:07Edit: I ponownie odpowiedź znaleziona na BGG:P Podczas testu można używać przedmiotów tylko raz.
https://www.boardgamegeek.com/thread/23 ... encounters
Tak też wnioskowałem, że miałeś racje od początku 8)

Co do sytuacji Mistyka, to tak mi odpisał autor gry w głównym wątku jeśli chodzi o urazy, bo też się motałem:

Jak działają urazy:
Uraz otrzymujesz tylko raz za wszystkie obrażenia pochodzące od jednego źródła/efektu, które nie zmieściły się na pasku. Jeśli dostajesz obrażenia i wzrost zmęczenia od emisji i nie mieszczą ci się obrażenia a pasek zmęczenia też masz zapełniony - otrzymujesz tylko jeden uraz!

I teraz bądź mądry i pisz wiersze. Skoro walczysz z anomalią i potworem to obrażenia pochodzą z jednego źródła jak dla mnie. Czyli 1 uraz, ale nie znając jego odpowiedzi obstawiałbym, że jednak 2. Tyle, że w sytuacji, gdy mistyk testuje 2 cechy i w każdej chce skorzystać ze swojej umiejętności to w sumie rozpatruje 2 efekty? Czyli wtedy byłyby 2 urazy? Zgłupiałem. :roll: I co myślicie?

Ja po 10 partyjkach teraz gram z zerowaniem toru obrażeń po urazie na home rules i się takimi rzeczami nie stresuje, bo były akcje, że po wizycie w jednym tajnym laboratorium załapałem 3 uraz z 3 źródeł i zwątpiłem w sens nie zerowania toru obrażeń po dostaniu urazu.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2019, 21:42 przez KOSHI, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Zona Sekret Czarnobyla

Post autor: Mixthoor »

plotrens pisze: 02 gru 2019, 18:07 I ponownie odpowiedź znaleziona na BGG:P Podczas testu można używać przedmiotów tylko raz.
https://www.boardgamegeek.com/thread/23 ... encounters
A zatem podczas starcia z mutantem strzelamy z danego pistoleu lub karabinu, panowie stalkerzy, tylko 1 RAZ. A potem dajemy się poszarpać. Tak chce ZONA.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zona Sekret Czarnobyla

Post autor: KOSHI »

Nie wiem. Może jest jak w Psach na akcji parkingowej. Młody, magazynek! :mrgreen: Też nie czaję czemu nie można grzać do mutanta aż do "wyczerpania sztab" ale skoro takie są zasady...
Awatar użytkownika
plotrens
Posty: 49
Rejestracja: 21 sie 2019, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Zona Sekret Czarnobyla

Post autor: plotrens »

Mnie to aż tak klimatycznie nie razi. Nie jest to przecież zużywanie amunicji, a zużywanie samego sprzętu. Użycie broni nie znaczy więc, że strzelamy raz, tylko, że wykorzystujemy w tym starciu broń ile wlezie. W związku z tym nie da się "bardziej" jej zużyć i stąd ograniczenie do jednego użycia. Bardziej już z klimatu wyjęłoby mnie osobiście gdyby ktoś miał 6 broni w plecaku i każdej użył w trakcie jednego spotkania:P

Co do Mistyka i przyznawania obrażeń to zgadzam się, że obrażenia się kumulują jak są zadawane jednocześnie. Tak jak było podane na przykładzie emisji - nie ma znaczenia jakie rodzaje obrażenia wpadają, tylko, że się przelało. Ale emisja to jest jeden efekt. Użycie specjalnej zdolności mistyka to też jest jeden efekt dla mnie więc używamy mocy -> dostajemy 1dmg -> dostajemy uraz. Chcemy użyć jeszcze raz -> znów jeden dmg -> uraz.

Ja jestem po jednej rozgrywce na razie i nie było tak źle zakładając, że sobie pod górkę robiłem tą podwójną akcją w bunkrach i jeszcze jedną niewspomnianą tutaj rzeczą. Po nieudanym teście na "percepcję" (czy jak jej tam:P) nie wiedziałem, że i tak mogę przystąpić do konfrontacji, także zbieranie nagród za zagrożenia szło mi jak krew z nosa. Przegrałem w ostatniej turze w Sarkofagu, ale miałem realną szansę zaliczyć ostatni test. Ale może po prostu miałem farta. Ciężko stwierdzić po jednej rozgrywce:P
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Zona Sekret Czarnobyla

Post autor: KOSHI »

Solówko u mnie wygrana to jakieś 30-35% partii na normalnych zasadach z tym, że 3 pierwsze partie to był samouczek. Trzeba mieć sporo farta w grze. Jak wygląda to w multi to nie wiem. Ja 1 partie zagrałem, że po przegranym teście czujności trzeba zrobić test konfrontacji jak w grach z uniwersum Lovecrafta. Też było hardo. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Zona Sekret Czarnobyla

Post autor: Mixthoor »

plotrens pisze: 02 gru 2019, 20:55 Mnie to aż tak klimatycznie nie razi. Nie jest to przecież zużywanie amunicji, a zużywanie samego sprzętu. Użycie broni nie znaczy więc, że strzelamy raz, tylko, że wykorzystujemy w tym starciu broń ile wlezie. W związku z tym nie da się "bardziej" jej zużyć i stąd ograniczenie do jednego użycia.
Ma to sens.

KOSHI pisze: 02 gru 2019, 21:39 Trzeba mieć sporo farta w grze.
Mhm. Zgadzam się. Dziś w Sarkofagu poległa moja poszukiwaczka. Dobrze wyposażona, lecz słabo poukładana we łbie. ZONA jej nie chciała. Każdy zakamarek elektrowni okazał się ponad jej siły, aż doszło do destabilizacji źródła. Padła po 21 rundzie.


Apropo obozowania itp. Instrukcja, strona 23 https://www.rebel.pl/repository/files/i ... nobyla.pdf :
Bunkry
▶Obóz naukowy. Szperacz może zapłacić 800 ₽, aby odrzucić żeton urazu. Jeśli szperacz ma dobrą reputa-cję (֋), może w ramach tej samej akcji sprzedać 1 wy-brany artefakt za 100 ₽ więcej niż jego cena rynkowa. Dodatkowo szperacz może obozować.
▶Wioska. Szperacz może zapłacić 100 ₽, aby naprawić 3 uszkodzenia. Jeśli szperacz ma dobrą reputację (֋), może w ramach tej samej akcji za darmo naprawić do-datkowo 2 uszkodzenia. Dodatkowo szperacz może obozować.
▶Zajazd. Szperacz może zmniejszyć zmęczenie o 1. Jeśli szperacz ma dobrą reputację (֋), może w ramach tej samej akcji za darmo uleczyć 1 obrażenie. Dodatkowo szperacz może obozować.
ODPOWIEDZ