Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: matio2007 »

gogovsky pisze: 12 lut 2020, 00:08
matio2007 pisze: 11 lut 2020, 23:55
A jeszcze jedno takie może pytanie, jak rzucam sobie wzmocnienie uzyskujesz 1 automatyczny sukces(to rozumiem, że jak to dorzucam to jak miałbym 4 kości to mam 1 sukces i dorzucam 3 kości? Czy rzucam 4, sumuje wynik plus dostaje 1 automatyczny sukces?) My gramy pierwszą opcję?
Jeżeli powinieneś rzucać 4 kośćmi i masz 1 automatyczny sukces, to jedną od razu odkładasz jako udaną, a rzucasz tylko pozostałymi trzema.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: Golfang »

Karta Harce/Przebicie - wykorzystanie wzmocnienia Przebicie:
Rzucam na atak 6 kostek - trafiam 5. Rzucam przeciwnikowi na obronę - tylko 1 sukces. Czyli zadaję 4 rany. Dobieram 4 kostki i rzucam nimi - mam 3 sukcesy. Wróg teraz otrzymuje w sumie 7 ran? czy muszę ponownie rzucić na obronę dla tych dodatkowych 3 sukcesów karty Przebicie?

Zagrałem tak, że rzuciłem na obronę... no ale i tak atak wszedł za 6 ran i przeciwnik padł jak kawka po pierwszej serii :) - bardzo podoba mi się karabin maszynowy.

Dodatkowo uwaga do sprzętu Bagnet - dlaczego nie da się go zahartować? albo wyząbkować? w sumie skoro nóż albo maczetę można to czemu bagnetu nie?
----------------
10% flamberg.com.pl
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: matio2007 »

Golfang pisze: 12 lut 2020, 09:29 Karta Harce/Przebicie - wykorzystanie wzmocnienia Przebicie:
Rzucam na atak 6 kostek - trafiam 5. Rzucam przeciwnikowi na obronę - tylko 1 sukces. Czyli zadaję 4 rany. Dobieram 4 kostki i rzucam nimi - mam 3 sukcesy. Wróg teraz otrzymuje w sumie 7 ran? czy muszę ponownie rzucić na obronę dla tych dodatkowych 3 sukcesów karty Przebicie?

Zagrałem tak, że rzuciłem na obronę... no ale i tak atak wszedł za 6 ran i przeciwnik padł jak kawka po pierwszej serii :) - bardzo podoba mi się karabin maszynowy.

Dodatkowo uwaga do sprzętu Bagnet - dlaczego nie da się go zahartować? albo wyząbkować? w sumie skoro nóż albo maczetę można to czemu bagnetu nie?
Karta Harce/Przebicie - ponownie rzucasz na obronę przeciwnika również przy dodatkowych kościach.

Co do Bagnetu, to na logikę powinno być tak jak piszesz, nie różni się to od noża. Natomiast mechanicznie jest to dodatek do broni dystansowej, a więc zajmuje ten sam pasek slotów co rozwinięcia dla broni białych. Do tego miało by to negatywny wpływ na balans, bo można by stworzyć super broń dystansowo-białą zajmując zaledwie 2 sloty broni.
grzegorz2010
Posty: 18
Rejestracja: 10 cze 2018, 13:28
Been thanked: 3 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: grzegorz2010 »

Hej, podczas gry znaleźliśmy kilka błędów:
- karta spotkań w mieście "Podejrzane typy" powinna chyba dawać morale a nie życie,
- karta umiejętności medyka "negocjator" daje +1 ogniwo przy sprzedaży przedmiotu, czyli będąc na karcie 433 kupuje 10 jedzenia za 10 ogniw (1 ogniwo za 1 jedzenia) i sprzedaje je za 20 ogniw (1 ogniowo z podstawowej ceny z karty i 1 z bonusu za umiejętność), chyba coś tu jest nie tak :),
- karta spotkań w mieście "Okazja"- co to za symbol "odcisku palca" w dolnym prawym rogu? Nie mogłem znaleźć jego opisu w instrukcji,
- misja Q58/ Q58B w zasadach spcejalnych chyba powinno być "... posiłki złożone z Nożowników..." bo inaczej nie ma szans aby na planszy było ich więcej niż 8,
- walka do której prowadzi karta 316 a konkretnie gwizdek, jeśli zabijemy strażnika w pierwszej rundzie to nie użyje gwizdka i nie będzie posiłków? Trochę to bez sensu, że strzelaniem nikogo nie sprowadzimy ale gwizdkiem to ho ho :),
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: matio2007 »

grzegorz2010 pisze: 24 lut 2020, 21:28 Hej, podczas gry znaleźliśmy kilka błędów:
1. karta spotkań w mieście "Podejrzane typy" powinna chyba dawać morale a nie życie,
2. karta umiejętności medyka "negocjator" daje +1 ogniwo przy sprzedaży przedmiotu, czyli będąc na karcie 433 kupuje 10 jedzenia za 10 ogniw (1 ogniwo za 1 jedzenia) i sprzedaje je za 20 ogniw (1 ogniowo z podstawowej ceny z karty i 1 z bonusu za umiejętność), chyba coś tu jest nie tak :),
3. karta spotkań w mieście "Okazja"- co to za symbol "odcisku palca" w dolnym prawym rogu? Nie mogłem znaleźć jego opisu w instrukcji,
4. misja Q58/ Q58B w zasadach spcejalnych chyba powinno być "... posiłki złożone z Nożowników..." bo inaczej nie ma szans aby na planszy było ich więcej niż 8,
Spoiler:
Hej!
1. Zgadza się, powinna dawać morale.
2. Z założenia ta karta ma dawać bonus jedynie przy sprzedaży wyposażenia, i tak proponuje grać dla zachowania sensowności tej umiejętności.
3. Symbol odcisku palca oznacza, ze karta pochodzi z dodatku New Huntsville.
4. W zasadach specjalnych powinno być "Na planszy nigdy nie może przebywać więcej niż 8 Bandytów z pistoletami."
Spoiler:
grzegorz2010
Posty: 18
Rejestracja: 10 cze 2018, 13:28
Been thanked: 3 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: grzegorz2010 »

Hej, jakis czas temu przeszedłem grę do końca i muszę powiedzieć że widzę w niej potencjał na conajmniej jeszcze jedne przejście kampani. Nie odkryłem wszystkich kart spotkań losowych z żadnego ze stopni trudności, wybrałem tylko jedną ze ścieżek w kampanii ani razu nie walczyłem z nosorozcem, nie osiągnąłem 6 poziomu. Jeszcze duzo przedemną. Na sam koniec napotkalem jednak błąd.
Spoiler:
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: matio2007 »

grzegorz2010 pisze: 25 mar 2020, 22:23 Hej, jakis czas temu przeszedłem grę do końca i muszę powiedzieć że widzę w niej potencjał na conajmniej jeszcze jedne przejście kampani. Nie odkryłem wszystkich kart spotkań losowych z żadnego ze stopni trudności, wybrałem tylko jedną ze ścieżek w kampanii ani razu nie walczyłem z nosorozcem, nie osiągnąłem 6 poziomu. Jeszcze duzo przedemną. Na sam koniec napotkalem jednak błąd.
Spoiler:
Hej,
Spoiler:
astroazure
Posty: 26
Rejestracja: 27 lut 2019, 21:45
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: astroazure »

Cześć,
Po pierwsze chcę powiedzieć, że jestem pod dużym wrażeniem gry i jej rozbudowania. Jest rewelacyjna i zarwaliśmy już drugą noc, nie mogąc oderwać sie od rozgrywki. To uczucie, gdy zasiadasz do gry ok. 18, a potem dziwisz się, kiedy przegapiłeś północ :lol:) Misje taktyczne są fantastyczne, nawet jeśli ciągle dostajemy po dupie z braku pancerza :cry:

Podczas rozgrywki pojawiło się jednak kilka pytań.
1. Na przykładzie misji, gdzie trzeba pokonać AKA-3H Spider. W scenariuszu są 2 materiały wybuchowe (6 trafień przy wybuchu). Jednak Spider jest opancerzony. Jak to ma się do wybuchu z beczek? Czy Spider również rzuca podwojoą liczbą kości ze ezględu na pancerz, czy stosujemy tą zasadę tylko do broni bohaterów?
2. Działanie dymu. Dym blokuje widoczność. Czy to oznacza, że nie możemy strzelać do wroga w dymie, bo go nie widzimy? Czy wróg w dymie też nie ma widoczności i musi najpierw opuścić mgłę?
3. Czy apteczkę mogę użyć poza misjami, gdy wiem że krucho z życiem bohatera?
4. Czy misja kończy się z chwilą wykonania celu (przed czasem, np. zabij kogoś do 6 tury) czy tra dalej, jeśli są jeszcze wrogowie?
5. Czy po wykonaniu celu/zabiciu wszystkich przed ostanią turą możemy jeszcze zebrać znaleziska itp.?
6. Pytanie odnośnie akcji medyka: "(Wzmocnienie) Apteczka przywraca 3, zamiast 2". Czy ta akcja działa tylko na apteczkę z plecaka? Nie można jej użyć do standardowej akcji medyka "Wylecz X"? Biorąc pod uwagę, że nie mam na kartach Interakcji, zakładam, że muszę wzmocnić jakąć inną, niepowiązaną akcję, a potem w tej samej turze użyć akcji podstawowej Interakcja, aby użyć apteczkę z plecaka. Czy dobrze rozumuję?
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: matio2007 »

Ciesze się, że gra się podoba i dziękuję za miłe słowa :)

1. Materiały wybuchowe nie mają oznaczenia "przeciwpancerne", także niestety wróg wykonuje rzut podwójną liczbą kości obrony.
2. Dym blokuje widoczność również na polu, na którym się znajduje, czyli nie możemy strzelać do dymu lub z dymu.
3. Można używać jej poza misjami.
4. Misja kończy się natychmiast po wykonaniu celu.
5. Nie możemy już nic zrobić po wykonaniu celu misji.
6. Ta Akcja działa tylko na element wyposażenia "Apteczka". Normalnie nie jest możliwe wzmacnianie Akcji Interakcji zgodnie z zasadami, ale ta karta stanowi wyjątek i pozwala na wzmocnienie Akcji Podstawowej (Interakcji).
Skellen
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2020, 11:26

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: Skellen »

Witam
Nie wiem czy u kogoś wystąpił taki błąd, ale posiadam w swojej kopii dwie karty wydarzenia "nocni łowcy", jest to bodajże numer karty 527, ale mogę się mylić. Treść karty na obu jest taka sama, ale decyzje A i B różnią się od siebie. Która karta jest właściwą i jaka powinna być jej treść?
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: matio2007 »

Skellen pisze: 05 maja 2020, 08:00 Witam
Nie wiem czy u kogoś wystąpił taki błąd, ale posiadam w swojej kopii dwie karty wydarzenia "nocni łowcy", jest to bodajże numer karty 527, ale mogę się mylić. Treść karty na obu jest taka sama, ale decyzje A i B różnią się od siebie. Która karta jest właściwą i jaka powinna być jej treść?
Witam,
Chodzi zapewne o kartę 517 - na karcie, która do niej prowadzi, masz ikonę losowania. W tej sytuacji wybierasz jedną z kart 517 losowo i postępujesz dalej zgodnie opisem.
BratVincenty
Posty: 14
Rejestracja: 20 cze 2016, 22:29

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: BratVincenty »

1. Czy morale zdobywa się za pokonanych wrogów?? Na filmiku na On Table chyba tak było. Cz jest jakaś możliwość dostania morale poza początkowymi punktami i ze zdarzeń losowych/zadań?? Prawie przez całą kampanię jako drużyna dostaliśmy może z 4 punkt wspólnie. Trochę mało jak na możliwości jego wykorzystania.

2. Taka sytuacja. Po wykonaniu misji jeden z graczy został nieprzytomny, jednocześnie zdobywając tyle doświadczenia aby przejść na następny poziom. Czy po wydaniu punktów na nowy poziom gracz odzyskuje przytomność? W instrukcji jest iż ilość zadanych ran pozostaje bez zmian, wynika z tego że po zdobyciu nowego poziomu gracz zyskuje również jedno życie.

3. Jeśli bohater jest nieprzytomny , to aby wykonać akcję leczenia Medykiem muszę tego bohatera wpierw ocucić ??
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: matio2007 »

BratVincenty pisze: 08 sie 2020, 14:05 1. Czy morale zdobywa się za pokonanych wrogów?? Na filmiku na On Table chyba tak było. Cz jest jakaś możliwość dostania morale poza początkowymi punktami i ze zdarzeń losowych/zadań?? Prawie przez całą kampanię jako drużyna dostaliśmy może z 4 punkt wspólnie. Trochę mało jak na możliwości jego wykorzystania.

2. Taka sytuacja. Po wykonaniu misji jeden z graczy został nieprzytomny, jednocześnie zdobywając tyle doświadczenia aby przejść na następny poziom. Czy po wydaniu punktów na nowy poziom gracz odzyskuje przytomność? W instrukcji jest iż ilość zadanych ran pozostaje bez zmian, wynika z tego że po zdobyciu nowego poziomu gracz zyskuje również jedno życie.

3. Jeśli bohater jest nieprzytomny , to aby wykonać akcję leczenia Medykiem muszę tego bohatera wpierw ocucić ??
1. Morale zdobywa się w konkretnych momentach kampanii - tekst na karcie lub w opisie misji zawsze o tym informuje. Zazwyczaj sa to zdarzenia losowe, czasem równiez pokonani wrogowie podczas misji.
2. Tak, w takiej specyficznej sytuacji gracz odzyskuje przytomność, można to wytłumaczyć jako działania opatrzności :)
3. Nie trzeba go najpierw cucić, możliwe jest też ocucenie poprzez zwyczajną Akcję Leczenia.
bendoza
Posty: 65
Rejestracja: 23 maja 2017, 11:13
Has thanked: 1 time

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: bendoza »

Witam czytam wątek ale chyba nie było. W oczekiwaniu na dodatki rozgrywamy kolejny raz kampanie i pojawiło się pytanie o kastet czy tu nie ma błędu? czy coś źle interpretujemy? Broń nie modyfikuje ilości kości ataku i dodatkowo obniża modyfikator trafienia czyli utrudnia atak ??? Nie powinno być +1?
Obrazek
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 (Mateusz Albricht)

Post autor: matio2007 »

bendoza pisze: 23 kwie 2021, 14:12 Witam czytam wątek ale chyba nie było. W oczekiwaniu na dodatki rozgrywamy kolejny raz kampanie i pojawiło się pytanie o kastet czy tu nie ma błędu? czy coś źle interpretujemy? Broń nie modyfikuje ilości kości ataku i dodatkowo obniża modyfikator trafienia czyli utrudnia atak ??? Nie powinno być +1?
Obrazek
Witam, jest ok - bez kastetu (lub innej broni do walki wręcz) używalibyście 1 Kości Ataku niezależnie od posiadanej Siły. Kastet pozwala Wam używać większej liczby kości ataku (takiej jak Wasza siła + ewentualnie jakieś dodatki z kart), ale kosztem trochę gorszego trafienia. Ale nie da się ukryć, że jest to dosyć słaba broń, jak to w życiu :)
bendoza
Posty: 65
Rejestracja: 23 maja 2017, 11:13
Has thanked: 1 time

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: bendoza »

"używalibyście 1 Kości Ataku niezależnie od posiadanej Siły." Przeoczyłem/niedoczytałem i grałbym źle, na szczęście nasze postacie miały 1 siły. Dziękuję za info
Vuko_Drakkainen
Posty: 2
Rejestracja: 21 sie 2020, 11:44

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: Vuko_Drakkainen »

Cześć,

ode mnie pytanie dotyczace podróżowania. O ile dobrze rozumiem, gracze wszędzie chodzą razem? Nie ma możliwości rozdzielenia postaci i np. wysłania częsci bohaterów do jakiejś lokacji, a pozostałą część do bazy aby zostawili tam surowce?
gogovsky
Posty: 2209
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: gogovsky »

Vuko_Drakkainen pisze: 03 cze 2021, 19:29 Cześć,

ode mnie pytanie dotyczace podróżowania. O ile dobrze rozumiem, gracze wszędzie chodzą razem? Nie ma możliwości rozdzielenia postaci i np. wysłania częsci bohaterów do jakiejś lokacji, a pozostałą część do bazy aby zostawili tam surowce?
dokładnie chodzimy jako drużyna
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: ixi24 »

Karta medyka :
Bandaż z Rękawa (dolne czerwone pole) - Strata 1 życia podczas tej Akcji zostaje anulowana (działa na dowolnego bohatera na tym polu)

I pytanie: na którym polu? Na tym gdzie jest medyk? Czy po prostu podczas ataku wroga i otrzymaniu obrażanie przez danego bohatera, mogę tę ranę zniwelować nawet jeżeli zaatakowana postać stoi na innym polu niż sam medyk ?
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: matio2007 »

ixi24 pisze: 09 lip 2021, 16:52 Karta medyka :
Bandaż z Rękawa (dolne czerwone pole) - Strata 1 życia podczas tej Akcji zostaje anulowana (działa na dowolnego bohatera na tym polu)

I pytanie: na którym polu? Na tym gdzie jest medyk? Czy po prostu podczas ataku wroga i otrzymaniu obrażanie przez danego bohatera, mogę tę ranę zniwelować nawet jeżeli zaatakowana postać stoi na innym polu niż sam medyk ?
Na tym polu, gdzie stoi medyk.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: ixi24 »

1. Walka
Jestem na polu z punktem obserwacyjnym i na to pole chce wejść "Mięśniak z Pałką", który ma tylko atak wręcz i ruch o jedno pole. To w takim wypadku nie może wejść na punkt obserwacyjny? Czy jego obostrzenia z zmniejszonym ruchem o 1 nie obowiązują ?

2. Ogniwa można wydawać w sklepach wspólnie? Czy każdy musi swoją pulą dysponować osobno ?

3. Można wymieniać się między bohaterami naszym sprzętem (bronie, pancerze itd; ) ?
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: matio2007 »

ixi24 pisze: 10 lip 2021, 20:29 1. Walka
Jestem na polu z punktem obserwacyjnym i na to pole chce wejść "Mięśniak z Pałką", który ma tylko atak wręcz i ruch o jedno pole. To w takim wypadku nie może wejść na punkt obserwacyjny? Czy jego obostrzenia z zmniejszonym ruchem o 1 nie obowiązują ?

2. Ogniwa można wydawać w sklepach wspólnie? Czy każdy musi swoją pulą dysponować osobno ?

3. Można wymieniać się między bohaterami naszym sprzętem (bronie, pancerze itd; ) ?
1. W normalnej sytuacji, jeżeli na planszy znajduje się jakikolwiek inny cel, bandyta porusza się w jego kierunku, ignorując pola z oznaczeniem "punktu obserwacyjnego" i najdujących się tam przeciwników. Jest dla niego niedostępne.
Jeżeli ma miejsce szczególna sytuacja, że jedyny cel bandyty znajduje się na polu z punktem obserwacyjnym, to może on na nie wejść poświęcając Akcję.

2. Można wydawać wspólnie, jeżeli gracze się dogadają na wspólny zakup :)

3. Tak, pomiędzy misjami nie ma problemu, podczas misji korzystając z Akcji.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 477
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: ixi24 »

To przy okazji:

1. mam zajęte wszystkie sloty, a drugi gracz ma dostępną np; apteczkę lub antidotum. Może je wykorzystać żeby mnie uleczyć ?

2. Otrzymuję nową broń, nikt nie ma na nią miejsca, mogę ją jakoś nieść i sprzedać w odpowiednim miejscu ?

3. Analogicznie do ogniw: żetony morale, żetony doświadczenia mogą być wspólną pulą? Czy każdy może wykorzystać tylko swoje ?
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
matio2007
Posty: 623
Rejestracja: 05 gru 2013, 12:55
Been thanked: 112 times

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: matio2007 »

ixi24 pisze: 11 lip 2021, 00:09 To przy okazji:

1. mam zajęte wszystkie sloty, a drugi gracz ma dostępną np; apteczkę lub antidotum. Może je wykorzystać żeby mnie uleczyć ?

2. Otrzymuję nową broń, nikt nie ma na nią miejsca, mogę ją jakoś nieść i sprzedać w odpowiednim miejscu ?

3. Analogicznie do ogniw: żetony morale, żetony doświadczenia mogą być wspólną pulą? Czy każdy może wykorzystać tylko swoje ?
1. Zgodnie z zasadami nie, ale możliwa jest akcja wymiany, czyli ktoś daje Ci apteczkę, a Ty jemu coś innego. Jeżeli dzieje się to pomiędzy misjami, to można uprościć i po prostu użyć apteczki (zamiast robić 2 wymiany, co byłoby wymagane podczas misji taktycznej).
2. Możesz ją nieść na niebieskich slotach, o ile masz miejsce (w plecaku).
3. Nie możesz wymieniać z graczami żetonów morale ani doświadczenia, należą one do konkretnej postaci.
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Łowcy (The Hunters) A.D. 2114 - pytania i wątpliwości

Post autor: BartoszK »

Czy jest gdzieś dostępny arkusz zapisu w formacie pdf?
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
ODPOWIEDZ