Everdell - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Sugarenka
Posty: 3
Rejestracja: 29 mar 2021, 00:09
Has thanked: 1 time

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Sugarenka »

Cześć,

mam pytanie dotyczące punktacji końcowej zestawu mąż/żona. Według gry można zagrać te karty osobno lub na jedno miejsce decydując że zostają małżeństwem. Czy w każdym przypadku za parę jest 5 pkt? Czy jednak jeśli są osobno to tych punktów jest więcej/mniej? A może jednak liczy się żonę za 5, a męża za 2 w małżeństwie? Według tego co jest napisane na karcie policzyłabym ich za 5 punktów, natomiast w instrukcji napisane jest, że jeśli żona ma męża jest warta dodatkowo 3 punkty (czyli poza podstawowymi dwoma?)
Proszę o pomoc!
Awatar użytkownika
RedCavalier
Posty: 12
Rejestracja: 18 sie 2022, 12:26
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: RedCavalier »

Sugarenka pisze: 18 lut 2024, 10:50 Cześć,

mam pytanie dotyczące punktacji końcowej zestawu mąż/żona. Według gry można zagrać te karty osobno lub na jedno miejsce decydując że zostają małżeństwem. Czy w każdym przypadku za parę jest 5 pkt? Czy jednak jeśli są osobno to tych punktów jest więcej/mniej? A może jednak liczy się żonę za 5, a męża za 2 w małżeństwie? Według tego co jest napisane na karcie policzyłabym ich za 5 punktów, natomiast w instrukcji napisane jest, że jeśli żona ma męża jest warta dodatkowo 3 punkty (czyli poza podstawowymi dwoma?)
Proszę o pomoc!
Hejka,
gdy masz samotną sztukę w mieście
Mąż = 2 pkt
Żona = 2 pkt

Każda para natomiast jest warta 7pkt
Mąż = 2 pkt
Żona = 2 pkt(+3 pkt za sparowanego męża)
STUDENT85M
Posty: 34
Rejestracja: 11 lut 2020, 09:57
Has thanked: 1 time

Re: Everdell - pytania o zasady

Post autor: STUDENT85M »

Witajcie!
Czy ktoś napisze jak rozpatrujemy remis grając solo z Krostawcem? Tak zacięta partia przytrafiła mi się w II roku ze Szczurem. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat rozstrzygnięcia takiego wyniku.
2 kwestia - Krostawiec Awanturnik.
Jak rozpatrzeć tą kartę w rozgrywce solo jeśli zagram ją w kierunku Szczura? O ile zabranie zielonej karty nie będzie problemem to jak rozpatrzyć efekt odrzucenia przez Szczura kart skoro nie ma kart na ręce tylko zagrane?

Mam nadzieję, że ktoś z Was podpowie.
ODPOWIEDZ