Lacerta - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: eveni »

litk Chyba osoby wieszczące koniec Lacerty miały jednak rację :(
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Beskid »

jajakobyly pisze: 31 gru 2022, 16:42 Biorąc pod uwagę jak spektakularnie to się rozsypało ciekawe dlaczego nie chcieli sprzedać samego brandu (takie przynajmniej było info przy okazji "zmiany profilu działalności").
Spektakularnie? Chyba raczej nie. Nie zniknęli z dnia na dzień, dużo wcześniej pracownicy szeroko informowali o sytuacji w firmie, pozostałych nakładach i terminach przecen oraz planach kontynuacji tytułów przez inne podmioty wydawnicze.

Co do brandu to była w wywiadzie PN informacja, że właściciele są przywiązani do jaszczurki i nie chcą zupełnie jej uśmiercać. Stąd chyba próba przejścia na model wspieraczkowy. Ale czy to się uda bez zespołu? Bywa różnie...
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 296
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 216 times
Been thanked: 83 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: scraber »

Czekam na te wspieraczke i czekam.
Nie chciałbym się rozstawać z moim egzemplarzem z racji sentymentu.
Jest to wylicytowane pudełko od samej Agaty razem z puzzlami.
Z drugiej strony chciałbym jednak mieć te dodatki, a nie jestem zwolennikiem mieszania różnych wersji językowych.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Beskid »

z relacji Agaty pamiętam, że polska wersja jest dużo bardziej precyzyjna w temacie instrukcji. dużo pracy włożyła w tłumaczenie i konsultowanie dwuznaczności
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3209
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 416 times
Been thanked: 1007 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: psia.kostka »

Jednak padlo tez stwierdzenie, ze produkcja Spirit Island przeniosla sie do innej fabryki, czyli te dodatki, jesli kiedykolwiek sie pojawia po polsku, maja szanse roznic sie od starej polskiej podstawki z poprzedniej fabryki. Nie znam skladu dodatkow, pierwsze ryzyko to pewnie karty (wymiar, grubosc, plotnowanie itp)
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Beskid »

czyli będą się też różnić od poprzednich angielskich wydań przed zmianą fabryki?
jajakobyly
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2022, 13:05
Been thanked: 7 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: jajakobyly »

Beskid pisze: 06 sty 2023, 17:35
Spektakularnie? Chyba raczej nie. Nie zniknęli z dnia na dzień, dużo wcześniej pracownicy szeroko informowali o sytuacji w firmie, pozostałych nakładach i terminach przecen oraz planach kontynuacji tytułów przez inne podmioty wydawnicze.

Co do brandu to była w wywiadzie PN informacja, że właściciele są przywiązani do jaszczurki i nie chcą zupełnie jej uśmiercać. Stąd chyba próba przejścia na model wspieraczkowy. Ale czy to się uda bez zespołu? Bywa różnie...
Wyraziłem się nieprecyzyjnie, nie odnosiłem się do samego przeprowadzenia zamknięcia i "zmiany formy działalności" tam wszystko było ok, dobrze komunikowane i przebiegło tak jak to zapowiadano.
Miałem na myśli te projekty które miały być dokończone już po przejściu no nowy model czyli dodatki do Spirit Island i GWT (już pod brandem Rebela).

Pamiętam uzasadnienie o przywiązaniu do jaszczurki tylko jakoś tego przywiązania nie widać kiedy trzeba było popracować, nad znacznie już ogarniętym przez Agatę tematem dodatków do Spirit Island, który to został totalnie zaniedbany.
Tak więc nie łudziłbym się co do jakichkolwiek nowych projektów wspieraczkowych, gdzie trzeba by wszystko przygotować od zera.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Beskid »

Trudno powiedzieć co tam się dzieje. Jedyna sensowna opcja to pytać PN, które miały tam zawsze dobre relacje i komunikację.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: litk »

Szukając Jagged Earth zauważyłem, że jest cała masa ofert na olx ze Spirit Island, ciekawe czemu ludzie wyprzedają, czy im nie podeszła, czy wymieniają na angielską. W sklepach też widać nówka zalega na półkach.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10804
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: japanczyk »

litk pisze: 07 sty 2023, 14:10 Szukając Jagged Earth zauważyłem, że jest cała masa ofert na olx ze Spirit Island, ciekawe czemu ludzie wyprzedają, czy im nie podeszła, czy wymieniają na angielską. W sklepach też widać nówka zalega na półkach.
To zwyczajnie nie gra dla kazdego
A i owszem, pierwszy druk mocno nasycil rynek i drugi juz polkowal + niewiadoma sytuacja z dodatkami tez hamuje niektorych decyzje zakupowe
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Beskid »

Sklepowe czy na OLX ceny wciąż nie są jakieś wyprzedażowe.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: litk »

A i owszem, pierwszy druk mocno nasycil rynek i drugi juz polkowal
A to nie wiedziałem, że był i dodruk. To wszystko wyjaśnia czemu tak dużo jest tej pozycji w sklepach.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Miszon »

Był, ale sprzedawał im się słabo (w sensie: niemile ich to zaskoczyło, bo pierwszy druk zszedł migiem).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: eveni »

Mogę wypowiedzieć się tylko w swoim imieniu, mi gra nie podeszła i sprzedałam swój egzemplarz z pierwszego druku. Ogarnięcie instrukcji zajęło mi sporo czasu, a sama rozgrywka mnie nie zachwyciła, generyczna kooperacja (podkreślam to tylko moja opinia). Mieliśmy do gry zrobić kolejne podejście, ale w międzyczasie czasie coś innego mi wpadło w oko i poszła w świat.
Alarion
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2023, 08:46

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Alarion »

Jednak z jakiegoś powodu jest to tytyuł w top 3 coopów, co ja akurat doskonale rozumiem, bo mi gra siadła niesamowicie :)

Chciałbym też bardzo wiedzieć, czy należy się spodziewać czegoś jeszcze po polsku, czy jednak kupować ang wersje (jednak sporo drozsze) ?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Mr_Fisq »

Alarion pisze: 10 sty 2023, 11:20 Chciałbym też bardzo wiedzieć, czy należy się spodziewać czegoś jeszcze po polsku, czy jednak kupować ang wersje (jednak sporo drozsze) ?
Mocno kibicowałem Lacercie, ale obecnie już też straciłem nadzieję. Informacje płynące od oryginalnego wydawcy też nie napawają optymizmem.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Kwestor »

Alarion pisze: 10 sty 2023, 11:20 Jednak z jakiegoś powodu jest to tytyuł w top 3 coopów, co ja akurat doskonale rozumiem, bo mi gra siadła niesamowicie :)

Chciałbym też bardzo wiedzieć, czy należy się spodziewać czegoś jeszcze po polsku, czy jednak kupować ang wersje (jednak sporo drozsze) ?
Jeżeli Ci zależy na jakiejkolwiek terminowości wydania, to angielskie. Jak "może za rok, może za dwa" jest dla Ciebie ok, to można poczekać.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: eveni »

Alarion pisze: 10 sty 2023, 11:20 Chciałbym też bardzo wiedzieć, czy należy się spodziewać czegoś jeszcze po polsku, czy jednak kupować ang wersje (jednak sporo drozsze) ?
Jeżeli polskie wydanie dojdzie do skutku wydaje mi się, że cena może być niestety zbliżona do zagranicznej. Wydawnictwo Lacerta nie zamówi jakiegoś dużego nakładu plus cały czas postępuje inflacja :(
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Miszon »

W każdym razie wydaje mi się, że ta "zmiana profilu wydawnictwa" oznaczało de facto zawieszenie działalności i nieprędko możemy oczekiwać czegokolwiek od nich. Z drugiej strony, pewnie prawa wydawnicze jeszcze jakiś czas mają i będzie mógł to wydać ktoś inny, tylko jeśli wygaśnie licencja Lacerty, albo dopóki jej nie odstąpią komuś innemu.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1006
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 419 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: karmazynowy »

Miszon pisze: 10 sty 2023, 13:26 W każdym razie wydaje mi się, że ta "zmiana profilu wydawnictwa" oznaczało de facto zawieszenie działalności i nieprędko możemy oczekiwać czegokolwiek od nich. Z drugiej strony, pewnie prawa wydawnicze jeszcze jakiś czas mają i będzie mógł to wydać ktoś inny, tylko jeśli wygaśnie licencja Lacerty, albo dopóki jej nie odstąpią komuś innemu.
Cyt. oswiadczenie Lacerty:
prawa do wydawania wszystkich tytułów przekazujemy naszemu dystrybutorowi, wydawnictwu Rebel
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Miszon »

Ale nie mówili coś, że może i owszem, ale Spirit Island dodatki to sami wydadzą? Miała być jakaś zbiórka pod koniec 2022. Tyle że teraz wygląda na to, że to były tylko pobożne życzenia...
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4614
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Mr_Fisq »

Miszon pisze: 10 sty 2023, 14:40 Ale nie mówili coś, że może i owszem, ale Spirit Island dodatki to sami wydadzą? Miała być jakaś zbiórka pod koniec 2022. Tyle że teraz wygląda na to, że to były tylko pobożne życzenia...
Obrazek
Źródło: https://www.lacerta.pl/post/oswiadczenie

Z mojej perspektywy z oświadczenia i ogólnej komunikacji którą przekazywała Agata wynikało, że dodatki do SI będzie wydawała Lacerta w nowej formie wydawniczej.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: eveni »

Sydonia pytanie o dodatki do Spirt Island (o ile możesz udzielić odpowiedzi) - czy temat jeszcze żyje czy jest już zamknięty? Kilka postów wyżej widziałam wpisy, że do wydawnictwa Lacerta nie można się już dobić, może redakcja Planszowych Newsów ma informacje.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Miszon »

Tak, o tym mówiłem - Spirit Island mieli niby wydawać, ale jakoś nic z tego nie wyszło.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3209
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 416 times
Been thanked: 1007 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: psia.kostka »

Jesli bysmy nie wchodzili w jakies gęste teorie spiskowe, to wyglada jakby nie dopieli formalnosci z wlascicielem praw autorskich. Powody moga byc rozniaste, rowniez cena.
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
ODPOWIEDZ