Lacerta - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Sajmonella
Posty: 111
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Sajmonella »

Wiadomo coś czy podczas kampanii dodatków do Spirit Island będą też takie rzeczy jak mata wyspy, dodatkowa plansza na elementy najeźdźców, tokeny premium?
smutas123
Posty: 165
Rejestracja: 06 paź 2015, 09:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: smutas123 »

Kampania najnowszego dodatku do Spirit Island, startować będzie za 2 dni - nie ma jakiegoś info na temat polskiej wersji?
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 771
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: raphaell7 »

Nie ma. Gdyby coś ruszyło w tej kwestii, to już dawno było by o tym info w tym wątku.
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
Beowulfik
Posty: 274
Rejestracja: 30 sie 2019, 21:16
Has thanked: 202 times
Been thanked: 31 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Beowulfik »

smutas123 pisze: 16 paź 2022, 18:23 Kampania najnowszego dodatku do Spirit Island, startować będzie za 2 dni - nie ma jakiegoś info na temat polskiej wersji?
Niech najpierw pierwsze dodatki wydadzą...
Lailonn
Posty: 164
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Lailonn »

Trochę dziwne, bo nie wierzę, że do dzisiaj nie wiadomo jaki termin dodruku w tej uniwersalnej drukarni na świat ;]
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
mineralen
Posty: 951
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 558 times
Been thanked: 638 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: mineralen »

Czy ktoś kontaktował się z Lacertą w ostatnim czasie? Czy to wydawnictwo jeszcze funkcjonuje? Z jednej strony żadnych oznak życia w temacie Spirit Island. Z drugiej strony chyba niedawno wysyłali dodruk Grand Austria Hotel.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: eveni »

mineralen pisze: 22 paź 2022, 09:33 Czy ktoś kontaktował się z Lacertą w ostatnim czasie? Czy to wydawnictwo jeszcze funkcjonuje? Z jednej strony żadnych oznak życia w temacie Spirit Island. Z drugiej strony chyba niedawno wysyłali dodruk Grand Austria Hotel.
Na Facebooku widziałam komentarze, że Grand Austria Hotel był rozsyłany przez Rebel.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1215
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 470 times
Been thanked: 442 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Shodan »

Lacerta to jest teraz wydawnictwo zombie. Zwolnili większość ludzi i niby mają funkcjonować w modelu crowdfundingowym, ale nie postawiłbym złamanego grosza, że się utrzymają na rynku.
mineralen
Posty: 951
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 558 times
Been thanked: 638 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: mineralen »

eveni pisze: 22 paź 2022, 10:04
mineralen pisze: 22 paź 2022, 09:33 Czy ktoś kontaktował się z Lacertą w ostatnim czasie? Czy to wydawnictwo jeszcze funkcjonuje? Z jednej strony żadnych oznak życia w temacie Spirit Island. Z drugiej strony chyba niedawno wysyłali dodruk Grand Austria Hotel.
Na Facebooku widziałam komentarze, że Grand Austria Hotel był rozsyłany przez Rebel.
Dzięki za odpowiedź. Myślę, że to ewidentnie wskazuje, że nie ma co liczyć na wydanie po polsku czegokolwiek z serii Spirit Island w bliskiej przyszłości.
Krzychu26PL
Posty: 84
Rejestracja: 26 kwie 2020, 17:41
Has thanked: 49 times
Been thanked: 8 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Krzychu26PL »

mineralen pisze: 22 paź 2022, 09:33 Czy ktoś kontaktował się z Lacertą w ostatnim czasie? Czy to wydawnictwo jeszcze funkcjonuje? Z jednej strony żadnych oznak życia w temacie Spirit Island. Z drugiej strony chyba niedawno wysyłali dodruk Grand Austria Hotel.
Jest ciężko z kontaktem...
Moje GAH przyszło z uszkodzonym pudełkiem, i nikt nie raczy się zainteresować tematem pomimo wysłania maila i na adres biurowy i reklamacyjny i po przypomnieniach na FB :/

Także ostatnio kontakt do bramy i dalej się nie znamy...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10808
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: japanczyk »

eveni pisze: 22 paź 2022, 10:04
mineralen pisze: 22 paź 2022, 09:33 Czy ktoś kontaktował się z Lacertą w ostatnim czasie? Czy to wydawnictwo jeszcze funkcjonuje? Z jednej strony żadnych oznak życia w temacie Spirit Island. Z drugiej strony chyba niedawno wysyłali dodruk Grand Austria Hotel.
Na Facebooku widziałam komentarze, że Grand Austria Hotel był rozsyłany przez Rebel.
Ale rebel tez wysylal reklamacje Lacerty jak Lacerta jeszcze istniała
Tutaj nic nowego w temacie
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: litk »

Taką odpowiedź uzyskałem od oryginalnego wydawnictwa w sprawie wydania pl wersji dodatków do Spirit Island:
At this time we are working on Spirit Island in other languages but do not yet have any final plans. Please let me know if I can help you with anything else!
mineralen
Posty: 951
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 558 times
Been thanked: 638 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: mineralen »

To już politycy mają bardziej skonkretyzowane odpowiedzi :D

Ja od mojej poprzedniej wypowiedzi w tym wątku sprzedałem podstawkę i promo packi po polsku, zakupiłem angielskie odpowiedniki wraz z Branch and Claw i Jagged Earth.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: litk »

mineralen pisze: 29 gru 2022, 17:37 Ja od mojej poprzedniej wypowiedzi w tym wątku sprzedałem podstawkę i promo packi po polsku, zakupiłem angielskie odpowiedniki wraz z Branch and Claw i Jagged Earth.
A gdzie dokonałeś ich zakupu? Bo ja nigdzie nie mogę znaleźć Jagged Earth.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1409 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Mr_Fisq »

litk pisze: 29 gru 2022, 17:44 A gdzie dokonałeś ich zakupu? Bo ja nigdzie nie mogę znaleźć Jagged Earth.
Jest w planszomanii na zamówienie. Więcej sklepów ani planszove, ani i-szop nie podpowiadają.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
mineralen
Posty: 951
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 558 times
Been thanked: 638 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: mineralen »

litk pisze: 29 gru 2022, 17:44
mineralen pisze: 29 gru 2022, 17:37 Ja od mojej poprzedniej wypowiedzi w tym wątku sprzedałem podstawkę i promo packi po polsku, zakupiłem angielskie odpowiedniki wraz z Branch and Claw i Jagged Earth.
A gdzie dokonałeś ich zakupu? Bo ja nigdzie nie mogę znaleźć Jagged Earth.
Kupiłem na koniec października w Mepel.pl jak jeszcze Jagged Earth było po 280 zł.
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Death4ever »

mineralen pisze: 29 gru 2022, 17:37 Ja od mojej poprzedniej wypowiedzi w tym wątku sprzedałem podstawkę i promo packi po polsku, zakupiłem angielskie odpowiedniki wraz z Branch and Claw i Jagged Earth.
Zrobiłem dokładnie tak samo, tylko dodatkowo kupiłem tą wypasioną mapę za 80 zł, a zestaw wypasionych tokenów już miałem.
Teraz jestem absolutnie niezależny od wydania Lacerty i jestem niesamowicie zadowolony z tego.
Sprzedałem polską podstawkę wraz z 4 promo-duchami. Na szczęście mega szybko, w jeden dzień, ale to chyba kwestia nieco zaniżonej ceny, bo promo-duchy nie są dostępne.

Kupno ENG wydania wyglądało następująco:
Kupowałem na sam koniec października.
Jakiś jeden dodatek nie był w ogóle dostępny, tylko na zamówienie.
Zadzwoniłem w jego sprawie albo do Planszostrefy albo do Planszomanii (nie pamiętam dokładnie). Pan powiedział, że nie da się zamówić, bo nie jest dostępny na magazynie dystrybutora i nic nie da się zrobić.
Zadzwoniłem do tego drugiego sklepu. Pan powiedział, że zaraz sprawdzi, czy jest dostępny u ich głównego dystrybutora. Niestety nie było, ale mają jeszcze parę mniejszych. Tylko że skoro ten ich główny dystrybutor nie miał, to tamte na pewno ni będą mieli, ale tak czy siak zaraz sprawdzi... O cudo - był dostępny. Pan sam się zdziwił...

Zamówiłem i za mniej-więcej 3 tygodnie przyszły.
Ten angielski Spirit Island kosztował majątek, ale nie żałuję ani jednego grosza!
mineralen pisze: 29 gru 2022, 19:49 Kupiłem na koniec października w Mepel.pl jak jeszcze Jagged Earth było po 280 zł.
Też tam kupowałem w tym samym okresie
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: litk »

No to ja naiwnie czekałem na jakieś info od Lacerty, widać za długo. Na razie udało mi się wyrwać z 3trolli ostatnią sztukę Branch & Claw.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Kwestor »

litk pisze: 30 gru 2022, 11:37 No to ja naiwnie czekałem na jakieś info od Lacerty, widać za długo. Na razie udało mi się wyrwać z 3trolli ostatnią sztukę Branch & Claw.
Info od Lacerty będzie, jak będzie potwierdzona data druku i wydania, nie spodziewałbym się niczego z wyprzedzeniem większym, niż 1-2 miesiące.
mineralen
Posty: 951
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 558 times
Been thanked: 638 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: mineralen »

Kwestor pisze: 30 gru 2022, 18:08
litk pisze: 30 gru 2022, 11:37 No to ja naiwnie czekałem na jakieś info od Lacerty, widać za długo. Na razie udało mi się wyrwać z 3trolli ostatnią sztukę Branch & Claw.
Info od Lacerty będzie, jak będzie potwierdzona data druku i wydania, nie spodziewałbym się niczego z wyprzedzeniem większym, niż 1-2 miesiące.
Skąd to wiesz?
Data druku i wydania jest znana. Przesyłki z nowym dodrukiem zamówionym na backerkicie mają dojść 10/2023.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Kwestor »

mineralen pisze: 30 gru 2022, 19:47
Kwestor pisze: 30 gru 2022, 18:08
litk pisze: 30 gru 2022, 11:37 No to ja naiwnie czekałem na jakieś info od Lacerty, widać za długo. Na razie udało mi się wyrwać z 3trolli ostatnią sztukę Branch & Claw.
Info od Lacerty będzie, jak będzie potwierdzona data druku i wydania, nie spodziewałbym się niczego z wyprzedzeniem większym, niż 1-2 miesiące.
Skąd to wiesz?
Data druku i wydania jest znana. Przesyłki z nowym dodrukiem zamówionym na backerkicie mają dojść 10/2023.
Mam na myśli to, że jak Lacerta będzie robić swoją zbieraczkę na Spirit Island PL, to nie dostaniemy żadnej zapowiedzi na pół roku wcześniej, tylko wrzucą info na chwilę przed rozpoczęciem. Jeśli w ogóle do tej zbieraczki kiedyś dojdzie.

Jeśli komuś zależy na posiadaniu wszystkiego do SI i to w jakimkolwiek konkretnym czasie, to wersja angielska wydaje się zdecydowanie bardziej pewnym rozwiązaniem.

EDIT: Dla porównania, data kampanii GAH została podana na dwa tygodnie przed jej rozpoczęciem (15.05/1.06).
mineralen
Posty: 951
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 558 times
Been thanked: 638 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: mineralen »

Kwestor pisze: 31 gru 2022, 00:02
mineralen pisze: 30 gru 2022, 19:47
Kwestor pisze: 30 gru 2022, 18:08

Info od Lacerty będzie, jak będzie potwierdzona data druku i wydania, nie spodziewałbym się niczego z wyprzedzeniem większym, niż 1-2 miesiące.
Skąd to wiesz?
Data druku i wydania jest znana. Przesyłki z nowym dodrukiem zamówionym na backerkicie mają dojść 10/2023.
Mam na myśli to, że jak Lacerta będzie robić swoją zbieraczkę na Spirit Island PL, to nie dostaniemy żadnej zapowiedzi na pół roku wcześniej, tylko wrzucą info na chwilę przed rozpoczęciem. Jeśli w ogóle do tej zbieraczki kiedyś dojdzie.

Jeśli komuś zależy na posiadaniu wszystkiego do SI i to w jakimkolwiek konkretnym czasie, to wersja angielska wydaje się zdecydowanie bardziej pewnym rozwiązaniem.

EDIT: Dla porównania, data kampanii GAH została podana na dwa tygodnie przed jej rozpoczęciem (15.05/1.06).
Ok, ale to była inna sytuacja.

GAH został zapowiedziany pod koniec lutego. W połowie maja (tak jak piszesz) zostało wysłane przypomnienie i 1 czerwca odbyły się zapisy. Czyli:
1. Informacje o GAH były częstsze w krótszym przedziale czasu
2. Wszystko to działo się zanim etatowi pracownicy Lacerty zostali zwolnieni z końcem sierpnia.

Teraz NIKT nie miał kontaktu z NIKIM od strony Lacerty od prawie pół roku (nawet Planszowe Newsy, które miały świetny kontakt z Lacertą jak była zatrudniona tam pani Alicja Syc). 5 sierpnia Lacerta opubliczniła informację, że czekają na nowe wyceny i terminy a potem ruszają ze swoją kampanią wspieraczkową. Greater Than Games ruszył ze swoją kampanią w połowie października - więc wyceny i terminy były znane wcześniej niż połowa października. Kiedy Lacerta miałaby wystartować ze swoją kampanią? Prawdopodobnie zaraz rusza druk podstawki i znanych wcześniej dodatków a na koniec GTG zostawi sobie Nature Incarnate. Co powstrzymywałoby kogoś z Lacerty przed napisaniem maila (bo Lacerta jest w posiadaniu maili do tych co byli chętni na dodatki; a nawet jeśli je zgubili to mają fanpage na Facebooku) przed napisaniem "Hej, Spirit Island jest wciąż aktualne, oczekujcie ogłoszenia terminu wspieraczki." ???

W październiku miałem poważne wątpliwości ich działalności, ale teraz jestem przekonany, że Lacerta po prostu nie istnieje.
jajakobyly
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2022, 13:05
Been thanked: 7 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: jajakobyly »

mineralen pisze: 31 gru 2022, 01:16 Co powstrzymywałoby kogoś z Lacerty przed napisaniem maila (bo Lacerta jest w posiadaniu maili do tych co byli chętni na dodatki; a nawet jeśli je zgubili to mają fanpage na Facebooku) przed napisaniem "Hej, Spirit Island jest wciąż aktualne, oczekujcie ogłoszenia terminu wspieraczki." ???

W październiku miałem poważne wątpliwości ich działalności, ale teraz jestem przekonany, że Lacerta po prostu nie istnieje.
Tam już chyba zwyczajnie nie ma żadnego "kogoś".

Biorąc pod uwagę jak spektakularnie to się rozsypało ciekawe dlaczego nie chcieli sprzedać samego brandu (takie przynajmniej było info przy okazji "zmiany profilu działalności").
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: litk »

Ktoś na facebooku pisał, że kontaktował się w listopadzie z Lacertą na maila biuro@lacerta.pl, to odpisano mu, że czekają na wyceny i szczegóły druku. Potem ktoś pisał na początku grudnia też na tego maila maila i przyszła mu auto odpowiedź, że z powodu zawieszenia działalności od 1 grudnia skrzynka nie jest już obsługiwana.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: litk »

Poprosiłem o jeszcze dokładniejsze informacje w sprawie polskiej wersji dodatków i dostałem takie info:
Any shop should be able to order it for you if it is not in stock. We cannot tell you the inventory of individual shops, unfortunately.

We are not working on a Polish version at this time.
To się chyba samo komentuje.
ODPOWIEDZ