Lacerta - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: brazylianwisnia »

psia.kostka pisze: 10 sty 2023, 15:18 Jesli bysmy nie wchodzili w jakies gęste teorie spiskowe, to wyglada jakby nie dopieli formalnosci z wlascicielem praw autorskich. Powody moga byc rozniaste, rowniez cena.
Tylko dlaczego mieliby kończyć już tłumaczenie gdyby nie było to dogadane?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1409 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Mr_Fisq »

brazylianwisnia pisze: 10 sty 2023, 17:23 Tylko dlaczego mieliby kończyć już tłumaczenie gdyby nie było to dogadane?
Z tego co pamiętam ktoś z Lacerty twierdził że były zmiany po stronie oryginalnego wydawcy w zakresie przygotowania nowego druku (zmiana fabryki, i chyba zmiany organizacyjne).
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3214
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 419 times
Been thanked: 1007 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: psia.kostka »

brazylianwisnia pisze: 10 sty 2023, 17:23
psia.kostka pisze: 10 sty 2023, 15:18 Jesli bysmy nie wchodzili w jakies gęste teorie spiskowe, to wyglada jakby nie dopieli formalnosci z wlascicielem praw autorskich. Powody moga byc rozniaste, rowniez cena.
Tylko dlaczego mieliby kończyć już tłumaczenie gdyby nie było to dogadane?
Ja tylko odnioslem sie do oswiadczenia Lacerdy:
Mr_Fisq pisze: 10 sty 2023, 14:43 Obrazek
Źródło: https://www.lacerta.pl/post/oswiadczenie
Skoro nie uruchomili kampanii, tzn ze nie ukonczyli poprzedniego etapu. Takie moje poszlakowe dedukcje :D

A od siebie dodam, ze mam troche czuja, ze zamkniecie Lacerdy dalo wlascicielom i pracownikom niezle PTSD, a potem ta kampania GAH niby udana, ale widocznie nie przelozyla sie na zyski lub dopamine, by pchac ten wozek dalej. A w zwiazku z tym dodatki SI trafily do zamrazarki.

Dla przykladu, grzecznie napisano do mnie, ze oplacilem podwojnie przesylke (bo tak chcieli) i zebym dal nr konta na zwrot. Podalem, podziekowalem, ale kwota nie wplynela we wspomnianym terminie. Sporo potem dopytalem o to i przelew w koncu wpadl. Moze wlasciciele wypoczywaja na Seszelach i nie chca zawracac sobie glowy gierkami, moze w stresie splacaja kredyty i chca zapomniec o tym biznesie. :?

W sumie brak komunikacji nie powinien dziwic, bo jak maja gry w trąbie, to niegrzecznie sie tym chwalic graczom. A jak sa spanikowani finansowo po zamknieciu firmy, to tez malo kto lubi o tym opowiadac. Z drugiej strony wydanie tych dodatkow to chyba bylby jakis dochod. Cos tu sie raczej wypalilo.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Loecus
Posty: 17
Rejestracja: 01 maja 2021, 22:56

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Loecus »

Myślicie że teraz nowy dodayek do kawerny przejmie ktoś inny, czy wystartują z kickstarterem?
Nosiadbt1100
Posty: 384
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 71 times
Been thanked: 89 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Nosiadbt1100 »

Rebel sie odciął od Kawerny, a sam nowy dodatek też nie jest hitem sprzedażowym póki co. Odpuściłem temat czekania na ewentualne wydanie i kupiłem ANG. Wg mnie Kawerna przez kilka lat poleży odłogiem
Loecus
Posty: 17
Rejestracja: 01 maja 2021, 22:56

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Loecus »

Oglądnąłem recenzje i rzeczywiście średnio to wygląda. No cóż miałem nadzieje na kolejny dodatek ciekawy...
lobo_ktj
Posty: 11
Rejestracja: 27 paź 2018, 10:31

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: lobo_ktj »

hmm nie wygląda to dobrze, w poście z sierpnia informowali:
"Media społecznościowe: nasz fanpage i profil na Instagramie zostaną zawieszone. Imienne skrzynki pocztowe zostaną zamknięte, a ogólne (biuro i kontakt) będą wciąż aktywne, jednak wykorzystywane głównie w trakcie kolejnych kampanii społecznościowych."

A na mailu biuro jest już taka zwrotka 'Z uwagi na zawieszenie działalności, od 1 grudnia 2022r ta skrzynka nie jest już obsługiwana."

ehh.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1001 times
Been thanked: 490 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Miszon »

Jak pisałem: plany może były inne, rzeczywistość okazała się taka, że właściciele nagle odczuli ulgę na portfelu i stwierdzili, że sentyment sentymentem, ale nie będą się dalej męczyć.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: litk »

Miszon pisze: 16 sty 2023, 09:48 Jak pisałem: plany może były inne, rzeczywistość okazała się taka, że właściciele nagle odczuli ulgę na portfelu i stwierdzili, że sentyment sentymentem, ale nie będą się dalej męczyć.
Wszystko ok, ale moim zdaniem przyzwoitość nakazywała by, dać jakąś informację, tak aby ludzie którym coś obiecano, na co czekali i czekają zapewne nadal, co widać po tym temacie, nie marnowali czasu i energii.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: japanczyk »

litk pisze: 16 sty 2023, 10:11 Wszystko ok, ale moim zdaniem przyzwoitość nakazywała by, dać jakąś informację, tak aby ludzie którym coś obiecano, na co czekali i czekają zapewne nadal, co widać po tym temacie, nie marnowali czasu i energii.
No tak, jak masz dlugi, i twoj biznes zbankrutowal to najwazniejsze o czym myslisz to przyzwoitosc i poinformowaniee ludzi, ze ich wspieraczka moze nie dojsc do skutku
Please, ogarnijcie sie czasem ze swoimi zapedami w osadach i oczekiwaniami wzgledem innych, trochhe empatii czy cos

Aczkolwiek ja wciaz licze na to, ze Lacerta nie powiedziala ostatniego slowa - ogolnie greater than Games nie sa najlatwiejszym wydawnictwen we wspolpracy
Nosiadbt1100
Posty: 384
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 71 times
Been thanked: 89 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Nosiadbt1100 »

Rebel przejmował od Lacerty większość IP i sobie wybierali co będą wznawiali, bo "czuć piniondz". Lacerta zostawiła sobie dodatki do SI jako taki dodatkowy złoty strzał - bo jest to wielce prawdopodobne, że jakby uruchomili wspieraczkę, to znowu by serwer padł. Jeżeli faktycznie Lacerta już nie jest zainteresowana zrobieniem czegokolwiek, to możnaby przypuszczać, że Rebel z chęcią by przygarnoł również te IP pod swoje skrzydła. Greater than Games "tworzą" właśnie nowy dodatek do SI - Nature Incarnate. Razem z nim robią dodruki podstawki, dodatków itd - przewidywany czas dostarczenia całości to koniec 2023. Biorąc pod uwagę, że "Lacerta" chciałaby się podpiąć pod międzynarodowy druk (który będzie się produkował w okolicach sierpnia - września), to jeszcze mają trochę czasu na zbiórkę. Nawet jakby w maju ogłosili, że będzie w czerwcu zbiórka, to jeszcze by to było do ogarnięcia. Wg mnie piłka jest wciąż w grze (i zrobi to albo Lacerta albo Rebel - obojętne dla mnie).
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: eveni »

japanczyk pisze: 16 sty 2023, 10:45 No tak, jak masz dlugi, i twoj biznes zbankrutowal to najwazniejsze o czym myslisz to przyzwoitosc i poinformowaniee ludzi, ze ich wspieraczka moze nie dojsc do skutku
Skąd info o długach i bankructwie? Z live-ów z Agatą z Lacerty zrozumiałam, że właściciele wydawnictwa ograniczyli działalność bo nie przynosiła dochodów jakie chcieliby mieć, wzieli też pod uwagę pogarszającą się sytuację gospodarczą. Masz jakieś inside info? Bo jak wydawnictwo rzeczywiście zbankrutowało to tej wspieraczki raczej już nie będzie.
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: litk »

No tak, jak masz dlugi, i twoj biznes zbankrutowal to najwazniejsze o czym myslisz to przyzwoitosc i poinformowaniee ludzi, ze ich wspieraczka moze nie dojsc do skutku
Tak jak wyżej, skąd masz takie informacje? Bo Lacerta w taki sposób "zmiany sposobu działalności" nie ogłaszała? A jeśli tak właśnie naprawdę to wyglądało, tylko ludziom mydlono oczy, to tym bardziej mam prawo czuć się zrobiony na wała, bo co innego miałoby to na celu, jak nie podciągnięcie jeszcze sprzedaży tego co było, zanim wyszłaby prawda na jaw.

Poza tym cała ta dyskusja byłaby zbędna, bo wystarczyłoby napisać dosłownie 2 słowa w stylu Hej, żyjemy! A tak to się dowiadujemy, że jednak żadnych planów na pl niema, albo że email skasowany.

Ja bym jednak wymagał tej przyzwoitości, bo to my tutaj byśmy tylko kupowali te zaawansowane tytuły w przypadku Spirit Island, a nie niedzielni gracze co grają w chińczyka czy w warcaby, a czasem kupią może jakieś Wsiąść do pociągu. A tak ja już nie kupię, bo z braku tych informacji zaopatrzyłem się już w komplet.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 717
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 281 times
Been thanked: 119 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: vder »

litk pisze: 16 sty 2023, 12:23 Tak jak wyżej, skąd masz takie informacje? Bo Lacerta w taki sposób "zmiany sposobu działalności" nie ogłaszała? A jeśli tak właśnie naprawdę to wyglądało, tylko ludziom mydlono oczy, to tym bardziej mam prawo czuć się zrobiony na wała, bo co innego miałoby to na celu, jak nie podciągnięcie jeszcze sprzedaży tego co było, zanim wyszłaby prawda na jaw.
Skoro mowa o poczuci to każdemu życzę jak najlepszego, ale jeżeli Sam nie masz żadnych sprawdzonych informacji, to wygłaszanie jakiś teorii spiskowych jest imho nie na miejscu.
litk pisze: 16 sty 2023, 12:23 Poza tym cała ta dyskusja byłaby zbędna, bo wystarczyłoby napisać dosłownie 2 słowa w stylu Hej, żyjemy!
chyba naturalnym jest interpretować:
A na mailu biuro jest już taka zwrotka 'Z uwagi na zawieszenie działalności, od 1 grudnia 2022r ta skrzynka nie jest już obsługiwana."
jako coś zupełnie przeciwnego do 'Hej żyjemy'.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: japanczyk »

Kurde, widze, ze trzeba tutaj baczyc na kazde jedno slowo, bo jest wychwytywane jak na przesluchhaniu KGB

Nie wiem jaka była i jest sytuacja Lacerty, ale nie zamykasz wydawnictwa, ktore przynosi dochody, a ostatnio tyuly Lacerty sie nie sprzedawaly - Boonlake nie byl sprzedazowym hitem, Spirit Island dodruk zalegal na magazynach, duzo innych tytułów (Kawerna, Blackout chociazby) wyladowalo na wyprzedazy
No nie jest to sytuacja, w ktorej jestes dobrze prosperujacym wydawnictwem i zamykasz wydawnictwo i sklep, ktory istnial od kilkunastu lat jesli jestes na plusie
Takie jest moje zdanie
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 954
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Bart Henry »

Jeżeli nie mówimy o spektakularnym upadku firmy, to nie jest to też sytuacja, w której nie można poinformować ludzi, czy to co się wcześniej obiecywało, się wydarzy, czy nie. W szczególności jeżeli są jakieś wątpliwości związane z tym, że część zapewnień nie została zrealizowana (adres mailowy, który miał funkcjonować). Ja tam rozumiem czemu ludzie się niepokoją i zastanawiają głośno, czy może nie warto pójść w angielskie wersje.
mineralen
Posty: 951
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 558 times
Been thanked: 638 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: mineralen »

Ja rozumiem, że ktoś może mieć kłopoty finansowe i się nie spina i jest ciężko i można swój cały czas poświęcać na ratowanie swojej sytuacji. Ale nie jest tak, że robisz to miesiącami 24/h na dobę, a nic nie stałoby na przeszkodzie, żeby szepnąć słowo Piotrowi z Planszowych Newsów albo zarejestrować się tu na forum i napisać "Przepraszamy, ale jednak Lacerta nie wyda dodatków do Spirit Island."
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: japanczyk »

mineralen pisze: 16 sty 2023, 13:10 Ja rozumiem, że ktoś może mieć kłopoty finansowe i się nie spina i jest ciężko i można swój cały czas poświęcać na ratowanie swojej sytuacji. Ale nie jest tak, że robisz to miesiącami 24/h na dobę, a nic nie stałoby na przeszkodzie, żeby szepnąć słowo Piotrowi z Planszowych Newsów albo zarejestrować się tu na forum i napisać "Przepraszamy, ale jednak Lacerta nie wyda dodatków do Spirit Island."
ja chyba zyje w innym swiecie, albo ejstem odklejony bo to zalezy od charakteru i zdrowia psychicznego
Seriously - problemy finansowe, czy w ogole prowadzenie firmy i niemoznosc wyplaty zobowiazan, czy zastanawianie sie (hipotetycznie oczywiscie, bo nie mam pojecia jaka jest sytuacja) czy beda pieniadze zeby np. utrzymac siebie to ejst mega obciazajaca rzecz
Twarza Lacerty były panie Syc, nie widzialem zeby wlasciciele specjalnie sie udzielali - pewnie byly ku temu powody

Wiec oczekiwanie, ze ktos sie zarejestruje na jakims planszowkowym forum zeby poinformowac ze dodruku jakiejs gry nie bedzie jest... no nie wypada mi tak mowic, ale warto wyciagnac głowe z pewnego miejsca :P
Tez bym, zagral w Si po polsku - jak sie pojawi to znowu kupie, bo poki co sprzedalem, ale come on :D
Awatar użytkownika
miker
Posty: 694
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 524 times
Been thanked: 417 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: miker »

japanczyk pisze: 16 sty 2023, 10:45 No tak, jak masz dlugi, i twoj biznes zbankrutowal to najwazniejsze o czym myslisz to przyzwoitosc i poinformowaniee ludzi, ze ich wspieraczka moze nie dojsc do skutku
Please, ogarnijcie sie czasem ze swoimi zapedami w osadach i oczekiwaniami wzgledem innych, trochhe empatii czy cos
W dzisiejszym świecie prowadzenie firmy, która sprzedaje ludziom cokolwiek polega na umiejętnej komunikacji z ludźmi. Czy sprzedajemy marchewkę i pietruszkę na straganie, czy gry planszowe w swoim czy innych sklepach.
Rozumiem trudną sytuację, ale bycie fair (obecnie i na przyszłość - o czym chyba niektórzy w Polsce zapominają) wobec swoich klientów jest wielce pożądane. Szczególnie, gdy nie sprzedajemy czegoś, co każdy musi mieć (jak jedzenie), a rzecz "nice to have" - jak gra planszowa. Może (nie musi) skutkować to w przyszłość alergią na pewne osoby/wydawnictwa i brakiem chęci zakupu u nich czegokolwiek.

I to nie jest kwestia zapędów, ale najnormalniej na świecie relacji w sprzedaży między ludźmi. W Polsce niestety ludzie nadal nie potrafią się komunikować i przykład Lacerty nie jest niestety jedynym. Wystarczy popatrzeć dookoła. Choćby i na forum gry-planszowe.pl

Reasumując przed usunięciem maila, lub zaraz po tym, należało poinformować co dalej. Obecnie wygląda to bardzo słabo i ja nie chciałbym już od nich nic kupić w przyszłości.
mineralen
Posty: 951
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 558 times
Been thanked: 638 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: mineralen »

japanczyk pisze: 16 sty 2023, 13:18 Wiec oczekiwanie, ze ktos sie zarejestruje na jakims planszowkowym forum zeby poinformowac ze dodruku jakiejs gry nie bedzie jest... no nie wypada mi tak mowic, ale warto wyciagnac głowe z pewnego miejsca :P
Tez bym, zagral w Si po polsku - jak sie pojawi to znowu kupie, bo poki co sprzedalem, ale come on :D
No nie, nie zgodzę się. Serio nie zdarza Ci się spotkać z informacjami, że jakiś lokal, sklep lub klub zostaje zamknięty? Ja często widzę takie informacje, nawet jeżeli nie jestem klientem tego obiektu.

Wydawnictwo obiecało coś swoim klientom i tego nie dowiozło. Wypada o tym poinformować (i najlepiej przeprosić). Tak nakazuje przyzwoitość kultury w jakiej się obracamy.

Jeżeli ktoś tego nie robi to tylko pokazuje, że jest człowiekiem z którym nie należy prowadzić biznesu, ponieważ nie można na nim polegać.

A to, że mają jakieś kłopoty finansowe to tylko domniemanie. Może zarobili ładny hajs na GAH i teraz właściciele balują w Brazylii i nie zamierzają wracać.
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: pvdel »

Powód jest pewnie bardziej prozaiczny niż te wasze teorie z du…. Sami jeszcze nie wiedza czy coś jeszcze wydadzą czy nie, wiec zostawiają sobie otwarta furtkę nie obiecując nic.

A roszczeniowość obecna w tym temacie jest bardzo zabawna. Guys - nie jesteście pępkiem świata i świat nie kręci się wokół informowani was o czymkolwiek bo może kupicie grę za 200 złotych, a może nie. :D
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1409 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Mr_Fisq »

Nikt nie karze zakładać Lacercie u nas konta, ale zamieszczenie informacji na FB, że niestety nie spełnią swoich deklaracji było by co najmniej w dobrym tonie...
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
miker
Posty: 694
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 524 times
Been thanked: 417 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: miker »

pvdel pisze: 16 sty 2023, 13:36 Powód jest pewnie bardziej prozaiczny niż te wasze teorie z du…. Sami jeszcze nie wiedza czy coś jeszcze wydadzą czy nie, wiec zostawiają sobie otwarta furtkę nie obiecując nic.

A roszczeniowość obecna w tym temacie jest bardzo zabawna. Guys - nie jesteście pępkiem świata i świat nie kręci się wokół informowani was o czymkolwiek bo może kupicie grę za 200 złotych, a może nie. :D
Otwartą furtkę właśnie zamknęli jak dla mnie :D Mogą wydać cokolwiek. Inni wydawcy poza granicami Polski też wydają te same gry. Język angielski nie jest problemem dla mnie, jak i dla wielu osób.
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 921
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 318 times
Been thanked: 379 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: sliff »

No 500*170 minus prowizja wspieram to... no nie ma co ustawieni do końca życia czerwca by byli ;)

O tym że skrzynka będzie nieczynna była informacja w live pożegnalnym planszowych newsów. Wydawnictwo jest zamknięte, światła pogaszone, a jedyne osoby które cokolwiek te gry obchodziły i mogłyby coś sensownego napisać mają nowe inne prace. Żadnych konkretnych obietnic też nie było, poza tym że przy kolejnym międzynarodowym druku spojrzą czy projekt ma jakiekolwiek szanse, bo kolejka po dodatek za 300+ zł może okazać się dużo krótsza niż się wydaje.

Także bez dużego międzynarodowego druku nic się tutaj nie stanie. Jak oryginalny wydawca ogłosi jakąś dużą kampanie z dodrukiem to może jakieś info się pojawi, jak nie, to nie będzie to pierwsza seria która umarła przedwcześnie na polskim rynku.
mineralen
Posty: 951
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 558 times
Been thanked: 638 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: mineralen »

pvdel pisze: 16 sty 2023, 13:36 Powód jest pewnie bardziej prozaiczny niż te wasze teorie z du…. Sami jeszcze nie wiedza czy coś jeszcze wydadzą czy nie, wiec zostawiają sobie otwarta furtkę nie obiecując nic.

A roszczeniowość obecna w tym temacie jest bardzo zabawna. Guys - nie jesteście pępkiem świata i świat nie kręci się wokół informowani was o czymkolwiek bo może kupicie grę za 200 złotych, a może nie. :D
Nie no pewnie. Może bym się i z Tobą zgodził, gdyby nie to, że totalny brak informacji z ich strony w połączeniu z zamiarem sprzedaży obiecanego produktu to nie jest strzał w kolano. To jest strzał w czoło. Tak jak napisał miker - jak ktoś jest zainteresowany kupnem produktów z linii Spirit Island to na polską wersję już nie spojrzy.

W ogóle dziwnie użyłeś słowa roszczeniowość. To, że wypadałoby, żeby się wywiązać z obietnicy i poinformować klientów to jest... no nie wiem, podstawa? Absolutne minimum przyzwoitości w prowadzeniu działalności?
sliff pisze: 16 sty 2023, 13:53 Żadnych konkretnych obietnic też nie było, poza tym że przy kolejnym międzynarodowym druku spojrzą czy projekt ma jakiekolwiek szanse, bo kolejka po dodatek za 300+ zł może okazać się dużo krótsza niż się wydaje.
Zbierali listę chętnych mailingowo, wiedzą orientacyjnie jaka jest lista chętnych. A właściwie była - patrz wyżej.
sliff pisze: 16 sty 2023, 13:53 Także bez dużego międzynarodowego druku nic się tutaj nie stanie. Jak oryginalny wydawca ogłosi jakąś dużą kampanie z dodrukiem to może jakieś info się pojawi
Hmm no tak jakby... duża kampania międzynarodowa była, 3 miesiące temu :D
ODPOWIEDZ