Lacerta - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: japanczyk »

Mr_Fisq pisze: 16 sty 2023, 13:42 Nikt nie karze zakładać Lacercie u nas konta, ale zamieszczenie informacji na FB, że niestety nie spełnią swoich deklaracji było by co najmniej w dobrym tonie...
Ale skad zalozenie ze nie spelnia - wszytsko to tylko gdybanie, bo mail robi zwrotke, ze zawiesili dzialnosc
no... come on
miker pisze: 16 sty 2023, 13:49 Otwartą furtkę właśnie zamknęli jak dla mnie :D Mogą wydać cokolwiek. Inni wydawcy poza granicami Polski też wydają te same gry. Język angielski nie jest problemem dla mnie, jak i dla wielu osób.
Ale widocznie jest dla wszytskich, ktorzy z zakupem Spirit Island wczesniej czekali nan polskie wydanie, czyz nie?
mineralen pisze: 16 sty 2023, 14:00 To, że wypadałoby, żeby się wywiązać z obietnicy i poinformować klientów to jest... no nie wiem, podstawa? Absolutne minimum przyzwoitości w prowadzeniu działalności?
Ale gdzie oni rzeczywiscie cos obiecali?
https://www.lacerta.pl/post/dodatki-do- ... tualizacja
Gdzie?
mineralen pisze: 16 sty 2023, 14:00 Hmm no tak jakby... duża kampania międzynarodowa była, 3 miesiące temu :D
Tak byla kampania, ale pledge manager zostal otworzony dopiero niedawno, a zanim pliki trafia do druku to ejszcze troche wody w Wisle uplynie, takze dodaruk dopiero bedzie, a nie byl i jesli jakies wiesci sie pojawia to pewnie w kontekscie tego dodruku
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Mr_Fisq »

japanczyk pisze: 16 sty 2023, 14:05
Mr_Fisq pisze: 16 sty 2023, 13:42 Nikt nie karze zakładać Lacercie u nas konta, ale zamieszczenie informacji na FB, że niestety nie spełnią swoich deklaracji było by co najmniej w dobrym tonie...
Ale skad zalozenie ze nie spelnia - wszytsko to tylko gdybanie, bo mail robi zwrotke, ze zawiesili dzialnosc
no... come on
Powiedziałbym, że to taka kropla która przelewa czarę. Brak komunikacji przez ~0.5 roku, zwłaszcza że w międzyczasie była kampania wersji angielskiej, do tego poniższe info:
litk pisze: 03 sty 2023, 17:31 Poprosiłem o jeszcze dokładniejsze informacje w sprawie polskiej wersji dodatków i dostałem takie info:
Any shop should be able to order it for you if it is not in stock. We cannot tell you the inventory of individual shops, unfortunately.

We are not working on a Polish version at this time.
To się chyba samo komentuje.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1469
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 254 times
Been thanked: 713 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: arturmarek »

Nie chcę tutaj nikogo krytykować, każdy ma swoje zdanie. Jednak ja, mimo, że jestem bardzo zainteresowany dodatkami do SI, i kupiłbym be zastanowienia, to nie czuję się oszukany. Nie mam poczucia, że coś zostało mi obiecane ani zadeklarowane.

Z mojej perspektywy: Lacerta zostawiła sobie prawa do SI (ich prawo) i wydadzą dodatki jeśli uznają, że dadzą radę (może po zmianach jeszcze nie wiedzą jak to ogarnąć) i na tym nie stracą (może po tym jak nienajlepiej sprzedał się dodruk podstawki nie są przekonani).
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: japanczyk »

Mr_Fisq pisze: 16 sty 2023, 14:12
japanczyk pisze: 16 sty 2023, 14:05 Ale skad zalozenie ze nie spelnia - wszytsko to tylko gdybanie, bo mail robi zwrotke, ze zawiesili dzialnosc
no... come on
Powiedziałbym, że to taka kropla która przelewa czarę. Brak komunikacji przez ~0.5 roku, zwłaszcza że w międzyczasie była kampania wersji angielskiej, do tego poniższe info:
litk pisze: 03 sty 2023, 17:31 Poprosiłem o jeszcze dokładniejsze informacje w sprawie polskiej wersji dodatków i dostałem takie info:
We are not working on a Polish version at this time.
To się chyba samo komentuje.
No nie, nie komentuje sie samo
Ja troche nie ogarniam - dlaczego Lacerta mialaby dalej prowadzic biznes, ktory zawiesila i prowadzic jakakolwiek komunikacje w tym czasie?
Jesli chodzi o te zwrotke to byla juz o tym informacja - bez podpisania papierow, lub bez infomacji ze strony wydawcy oryginalny wydawca zazwyczaj (bo zdarzaja sie takie, ktore chlapna) nie podaje do wiadomosci konsumenta takich informacji
Dodatkowo to, ze oni nie pracuja nad wydaniem polskiej wersji, nie znaczy ze nie pracuje nad tym lacerta
Wiec nie komentuje sie to samo - to jest zwyczajna nadinterpretacja, szczegolnie, ze nie znamy tresci pytania jakie zadal litk ;)
mineralen
Posty: 951
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 558 times
Been thanked: 638 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: mineralen »

japanczyk pisze: 16 sty 2023, 14:05
mineralen pisze: 16 sty 2023, 14:00 To, że wypadałoby, żeby się wywiązać z obietnicy i poinformować klientów to jest... no nie wiem, podstawa? Absolutne minimum przyzwoitości w prowadzeniu działalności?
Ale gdzie oni rzeczywiscie cos obiecali?
https://www.lacerta.pl/post/dodatki-do- ... tualizacja
Gdzie?
https://www.lacerta.pl/post/planujemy-w ... rit-island

Tylko proszę bez fikołków, że słowo planujemy nie znaczy nic zobowiązującego :) Bo po zebraniu listy chętnych wcale nie było informacji, że "przestali planować" czy rezygnują.

No i owszem, może się okazać, że Lacerta wyskoczy jak królik z kapelusza z kampanią Spirit Island. Ale przez totalny brak komunikacji kolana już odstrzelone...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: japanczyk »

mineralen pisze: 16 sty 2023, 14:18
Ale gdzie oni rzeczywiscie cos obiecali?
https://www.lacerta.pl/post/dodatki-do- ... tualizacja
Gdzie?
https://www.lacerta.pl/post/planujemy-w ... rit-island

Tylko proszę bez fikołków, że słowo planujemy nie znaczy nic zobowiązującego :) Bo po zebraniu listy chętnych wcale nie było informacji, że "przestali planować" czy rezygnują.
Ziom, ale moj news jest z 2022, a twoj z 2020 - rozumiem, ze jak powiedziales za dzieciaka, ze bedziesz królem świata, to rodzice dalej licza ze sie wywiazesz z tej obietnicy, mimo, że od tego czasu stwierdziles ze droga ascetycznego planszowego pustelnika jest twoim zyciowym powolaniem?
No badzmy powazni i nie sprowadzajmy dyskusjji do absurdu - w aktualizacji poinformowali jaki jest stan rzeczy.
I tak, plany moga sie zmienic - Portal planuje wydanie Race for the Galaxy od 3 lat - jak wycodzi wszyscy wiemy (a jesli nie to polecam rzucic okiem i na te historie, jak ciezkie potrafi byc wydanie jednej gry, pomimo zaangazowania wydawnictwa)
autopaga
Posty: 1402
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: autopaga »

Ja nie byłem specjalnie zainteresowany tematem dodatków do spirit island, ale po livach z Agatą jak w temacie było gorąco odniosłem wrażenie że była mowa o gah i dodatkach do spirit island jako pewniakach które jeszcze od nich wyjdą. Natomiast to jest biznes, plany mogli mieć inne, ale sytuacja gospodarcza jest jaka jest proponuję przekierować swoje gorzkie żale na partię rządzącą ;)

Mi od początku ta transformacja na inny model wydawniczy wydawała się mało realna, jak dla mnie osoby zarządzające nie czuły tematu i słabo radziły sobie z marketingiem, skoro nawet nie wiedzieli jak gorącym towarem jest gah, załatwili śmieszne ilości egzemplarzy u oryginalnego wydawcy na wspieraczkę. Ze sprzedażą uczty dla odyna bujali się parę lat, a to gra z samego czubka bgg. Na wspieraczce moim zdaniem marketing jest jeszcze istotniejszy niż w normalnej sprzedaży.
mineralen
Posty: 951
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 558 times
Been thanked: 638 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: mineralen »

japanczyk pisze: 16 sty 2023, 14:22
mineralen pisze: 16 sty 2023, 14:18
Ale gdzie oni rzeczywiscie cos obiecali?
https://www.lacerta.pl/post/dodatki-do- ... tualizacja
Gdzie?
https://www.lacerta.pl/post/planujemy-w ... rit-island

Tylko proszę bez fikołków, że słowo planujemy nie znaczy nic zobowiązującego :) Bo po zebraniu listy chętnych wcale nie było informacji, że "przestali planować" czy rezygnują.
No badzmy powazni i nie sprowadzajmy dyskusji do absurdu - w aktualizacji poinformowali jaki jest stan rzeczy.
I tak, plany moga sie zmienic - Portal planuje wydanie Race for the Galaxy od 3 lat - jak wycodzi wszyscy wiemy (a jesli nie to polecam rzucic okiem i na te historie, jak ciezkie potrafi byc wydanie jednej gry, pomimo zaangazowania wydawnictwa)
No właśnie. Bądźmy poważni. Nie rzucajmy słów na wiatr. A jak ktoś powie, że coś zrobi to niech będzie gotowy, że ktoś go z tego rozliczy. Bo jak będziemy akceptować takie zachowania to firmy będą mogły sobie mówić co chcą i nigdy się z tego nie wywiązywać.

No i właśnie tutaj Portal >>>>> (hipotetyczna) Lacerta, bo Portal się z klientami komunikuje. Jak jest niepewna sytuacja z RftG to mówią, że jest niepewna sytuacja z RftG. Do sierpnia komunikacja z Lacertą była (przede wszystkim - była) jasna - czekają na coś ze strony GtG. I ok. Ale teraz nic nie komunikują, mimo, że w temacie międzynarodowo się dzieje. Albo się prowadzi biznes albo się go nie prowadzi.

To o co mam pretensje to nie to dlaczego nie mam jeszcze polskich dodatków. Ja mam pretensje o to, że nikt nic nie komunikuje. Komunikacja nic nie kosztuje!
autopaga
Posty: 1402
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: autopaga »

No przecież widzisz że nie prowadzi biznesu, cisza w eterze od kilku miesięcy.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: japanczyk »

mineralen pisze: 16 sty 2023, 14:41 Albo się prowadzi biznes albo się go nie prowadzi.
No dlatego Lacerta go zwinela xD
(aczkolwiek sprawdzilem tutaj status ich dzialalnosci i jest Aktywny, ja np. jak zmienilem status zmieniajac B2B na etat to mam pokazany jako Zawieszony)
mineralen pisze: 16 sty 2023, 14:41 To o co mam pretensje to nie to dlaczego nie mam jeszcze polskich dodatków. Ja mam pretensje o to, że nikt nic nie komunikuje. Komunikacja nic nie kosztuje!
No... kosztuje - jakby nie ksoztowala, to by nie placono ludziom za to xD
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 626
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 254 times
Been thanked: 287 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: trixon »

mineralen pisze: 16 sty 2023, 13:10 Ja rozumiem, że ktoś może mieć kłopoty finansowe i się nie spina i jest ciężko i można swój cały czas poświęcać na ratowanie swojej sytuacji. Ale nie jest tak, że robisz to miesiącami 24/h na dobę, a nic nie stałoby na przeszkodzie, żeby szepnąć słowo Piotrowi z Planszowych Newsów albo zarejestrować się tu na forum i napisać "Przepraszamy, ale jednak Lacerta nie wyda dodatków do Spirit Island."
"Hej Agata,
Głupia sprawa, wiem, że Cię zwolniłem, ale nie napisałabyś kilka newsów o SI? Ludzie na forum bardzo tego oczekują.
Pozdrawiam cieplutko,
Były Szef".

Nie wiem - może ja jestem dziwny, ale moim zdaniem Lacerta zrobiła dużo więcej niż większość firm, które zakończyły swoją działalność. Widocznie wciąż za mało. Poinformowała o tym co bierze Rebel, czego nie. Jasno dali znać z czego to wynika i że zobowiązują się dostarczyć GAH. Co może, ale nie musi się jeszcze wydarzyć, bo to są tylko plany. Prawdopodobnie byli pracownicy mają teraz inne zajęcia i nie ma komu pchać tego wózka "po godzinach".
mineralen
Posty: 951
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 558 times
Been thanked: 638 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: mineralen »

japanczyk pisze: 16 sty 2023, 14:51 No... kosztuje - jakby nie ksoztowala, to by nie placono ludziom za to xD
trixon pisze: 16 sty 2023, 15:01 "Hej Agata,
Głupia sprawa, wiem, że Cię zwolniłem, ale nie napisałabyś kilka newsów o SI? Ludzie na forum bardzo tego oczekują.
Pozdrawiam cieplutko,
Były Szef".
To mówicie, że szef Lacerty nie potrafi nic napisać na komputerze bez pracownika?
Teraz wszystko się łączy...
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3210
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: psia.kostka »

mineralen pisze: 16 sty 2023, 15:07
Spoiler:
To mówicie, że szef Lacerty nie potrafi nic napisać na komputerze bez pracownika?
Teraz wszystko się łączy...
https://www.lacerta.pl/wydawnictwo/nasz-zespol

Gosia
Szefowa. Z uwagi na swoją rolę musi zajmować się tym, czym nie mogą inni, czyli w dużej mierze papierologią i finansami. Udziela się jednak czynnie za każdym razem, kiedy tylko ma czas.

Dobry duch :)
Pojawia się przeważnie, kiedy trzeba coś załatwić lub rozwiązać jakiś problem. Przetłumaczy to i owo, naprawi zepsutą stronę internetową, tu postuka, tam popuka i wszystko znów kręci się jak trzeba.
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Warrtain
Posty: 139
Rejestracja: 12 cze 2022, 20:50
Has thanked: 174 times
Been thanked: 23 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Warrtain »

Jeszcze tak dodając do tematu to napędzali w pewnym stopniu sprzedaż SI informacjami że planują wydać dodatki, osoby które kupiły polską wersję z myślą o dodatkach jak najbardziej mogą się czuć potraktowani nie fair w obecnej sytuacji.
Awatar użytkownika
battledwarf
Posty: 119
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 24 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: battledwarf »

czy możemy wykroić tą dywagację na temat nie związany z tytułem? to są już dyskusje na temat.... a nie plany wydawnicze które powinien nam przedstawiać wydawca.
Chętnie zagram w gry planszowe w okolicach Żernik Wrocławskich lub Świętej Katarzynie:)
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 921
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 318 times
Been thanked: 378 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: sliff »

mineralen pisze: 16 sty 2023, 14:00
sliff pisze: 16 sty 2023, 13:53 Także bez dużego międzynarodowego druku nic się tutaj nie stanie. Jak oryginalny wydawca ogłosi jakąś dużą kampanie z dodrukiem to może jakieś info się pojawi
Hmm no tak jakby... duża kampania międzynarodowa była, 3 miesiące temu :D
Z tego co widziałem na FB w na początku listopada nie wiedzieli jeszcze co i jak. A w kampanii widzę u oryginalnego wydawcy to drukują na części na przemian raz nowe raz stare dodatki. Także tych 2 pierwszych dodatków po polsku jeszcze nie skreślam, a jakby co to seria wygląda na zdrową i angielskiej wersji raczej nie braknie przez ten czas.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: japanczyk »

battledwarf pisze: 16 sty 2023, 15:24 czy możemy wykroić tą dywagację na temat nie związany z tytułem? to są już dyskusje na temat.... a nie plany wydawnicze które powinien nam przedstawiać wydawca.
To jest watek o wydawnictwie nie tylko o planach wydawniczych, zmienie tytul
jajakobyly
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2022, 13:05
Been thanked: 7 times

Re: Lacerta - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: jajakobyly »

Czy przypadkiem nie jest tak że SI i GWT to było oczko w głowie Agaty i jej osobistej determinacji zawdzięczaliśmy że coś się w tych tematach działo pozytywnego?
Zabrakło Agaty to nie miał kto już tematu pilnować i popychać do przodu,a efekt jest taki że dodatków i do SI i do GWT możemy nie zobaczyć...

Bardzo ciekawy jest kontrast pomiędzy jakością zarządzania procesem (zwłaszcza częścią komunikacyjną) zamykania biznesu i likwidacji zapasów a tym co nastąpiło już po odejściu pracowników.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1594
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 631 times
Been thanked: 547 times

Re: Lacerta - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: eveni »

jajakobyly pisze: 16 sty 2023, 16:32 dodatków i do SI i do GWT możemy nie zobaczyć...
Dodatek do GWT został przejęty przez Rebel i oficjalnie zapowiedziany (tylko termin nie jest jeszcze znany).
Jdn
Posty: 273
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 59 times
Been thanked: 44 times

Re: Lacerta - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Jdn »

To ja napiszę bo ktoś prosił: "hej żyjemy;) "
Nie jestem powiązany z tą firmą ale żyje i mam się nieźle;D
A wydaje mi się że każdy biznes będzie miał trudno jak za moment najniższa krajowa będzie 4k. Po prostu musisz kosić dość duże marże by to się spinało. Gry to nie tylko koszt druku ale też IP mechaniki i wszystkiego wkoło.
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 330
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Lacerta - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Wehr »

No nie wiem czy płaca minimalna to dobry punkt odniesienia do biznesu, w którym trzeba mieć spore kompetencje. Zwinęli firmę, bo się słabo opłacało, koniec historii, ich sprawa. Jest mi smutno, bo to było moje ulubione wydawnictwo, ale się mówi trudno.

Natomiast ta roszczeniowość, którą niektórzy prezentują to jakiś absurd. Też bym chciał dodatki do SI, no i co z tego? Tantrum trzeba odstawiqć jak dziecko, któremu się loda nie chce przed obiadem kupić? Kaman. Ich firma, ich decyzja. Jak główna skrzynka, która miała być czynna, jest wyłączona, to chyba wystarczający dowód na to, że się zwinęli na dobre. Ktoś pisał o "kokosach" z GAH - mogli tę grę puścić za 20% więcej i o 30% większy nakład i by ta wspieraczka wypaliła. Niedoszacowali zainteresowania, bo nie mieli możliwości finansowych na jakieś sensowne badania rynkowe. A produkt bardzo drogi w transporcie, składowaniu i tak dalej - zamrożona kasa w kawałkach kartonu. I jak masz n takich tytułów (jak wyliczał Japanczyk) to się to zbiera i płynność finansowa spada.

Swoją drogą firma po prostu się zamyka, a ryk jak przy tych sytuacjach jak goście prowadzący firmy zniknęli z kasą.
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 176 times
Been thanked: 125 times

Re: Lacerta - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: litk »

Natomiast ta roszczeniowość, którą niektórzy prezentują to jakiś absurd. Też bym chciał dodatki do SI, no i co z tego?
Bez przesady, nie o żadną roszczeniowość się rozchodzi, tylko prostą i zwyczajną informację, typu:
a) żyjemy, dodatki do SI będą
b) sorry nie udało się, dodatków nie będzie

Ponieważ:
a) jest cisza i są przesłanki, że żadnych dodatków nie będzie
b) dodatki obiecali, były nawet ankiety
c) ludzie czekają i nie wiedzą co robić, a ceny rosną
d) zapewniali, że tylko zmieniają formę działalności

Jak w każdej innej ludzkiej sytuacji, problemem jest komunikacja.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2023, 10:48 przez litk, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 694
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 524 times
Been thanked: 416 times

Re: Lacerta - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: miker »

litk pisze: 17 sty 2023, 10:41 Jak w każdej innej ludzkiej sytuacji, problemem jest komunikacja.
100% racji, dodam jeszcze:
I brak czytania ze zrozumieniem części użytkowników forum.
EOT
mineralen
Posty: 951
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 558 times
Been thanked: 638 times

Re: Lacerta - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: mineralen »

Kilku użytkowników:
"Liczylibyśmy na informację ze strony wydawcy nt zapowiedzianych dodatków"

Odpowiedź:
Wehr pisze: 17 sty 2023, 10:19
ta roszczeniowość, którą niektórzy prezentują to jakiś absurd.
Wehr pisze: 17 sty 2023, 10:19 Tantrum trzeba odstawiqć jak dziecko, któremu się loda nie chce przed obiadem kupić?
Wehr pisze: 17 sty 2023, 10:19 ryk
Sugeruję odstawić narkotyki przed napisaniem posta na forum.
Awatar użytkownika
vder
Posty: 716
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 281 times
Been thanked: 119 times

Re: Lacerta - dyskusja o wydawnictwie

Post autor: vder »

Chyba się nie dogadacie :D. Ale z mojej perspektywy to wygląda tak: 3 szanownych gentelemenów stoi na truchłem i co pewien czas tam patykiem szturchają:
- mmm chyba jeszcze dycha?
- ej no wydaj te dodatki
- oszukał mówił, że wyda

:D
ODPOWIEDZ