Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: CrossSleet »

nidhog pisze: 01 lut 2023, 21:51
CrossSleet pisze: 01 lut 2023, 21:32 Pytanie bo nie do końca wiem jak to działa- do 20 lutego mogę normalnie dodać do koszyka i opłacić late pledge, nawet jak nie wspierałem oryginalnej kampanii?
Dokładnie. To po prostu kolejna opcja wzięcia udziału w kampanii.
Dzięki! Jaka szansa, że Czacha tradycyjnie nie zwali tłumaczenia? :D

I jeszcze pytanie - polecacie do grania wyłącznie we 2?
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1383
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Emil_1 »

Ja się z Żoną bawię przednio :) ostatnio głównienw to chce grać ;)
Miłego dnia! :)
jediwolf
Posty: 402
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 83 times
Been thanked: 80 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: jediwolf »

Czym się różni BRW od BRW: Rebirth? Mocno kminie nad kupnem tej gierki, ale się zastanawiam w którą wersję wejść.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4502
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1358 times
Been thanked: 862 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Hardkor »

jediwolf pisze: 01 lut 2023, 23:24 Czym się różni BRW od BRW: Rebirth? Mocno kminie nad kupnem tej gierki, ale się zastanawiam w którą wersję wejść.
Rebith to nowsza wersja, premiera najszybciej za pół roku. Coś jak Nemesis i Nemesis Lockdown.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 888
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 275 times
Been thanked: 269 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Dako »

jediwolf pisze: 01 lut 2023, 23:24 Czym się różni BRW od BRW: Rebirth? Mocno kminie nad kupnem tej gierki, ale się zastanawiam w którą wersję wejść.
Czysto finansowo patrząc to kupując podstawkę BRW mamy tylko lub aż 4 magów.
A zamawiając dziś w przedsprzedaży BRW Rebirth kupujemy wersję KS-ową z drugim wielkim pudłem tzw. ROTAS Box-em.
Czyli oprócz podstawki (również z 4 magami) w aktualnej cenie mamy wszystkie odblokowane cele z KS: 6 dodatków dających łącznie 11 dodatkowych magów wraz z ich czarami, inwokacjami, szkołami magii itp.

BRW:
https://czachagames.pl/produkt/black-rose-wars/
BRW Rebirth:
https://czachagames.pl/produkt/black-ro ... ckstarter/

Rebirth jest trochę droższy ale stosunek ilości dobra za tę cenę powoduje, że jeśli ktoś nie musi już teraz zagrać i chce kupić tylko jedną z nich to warto zakupić Rebirth i cierpliwie poczekać (choć pewnie dłużej niż do podanego czerwca 2023 ;) )
PS
Oczywiście można zakupić obie bo mają być ze sobą kompatybilne.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1642
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 361 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

Zapomniałeś dodać, że w rebirth nie ma tych odpadających różyczek, a są podstawki :)
Plus kilka dodatkowych rzeczy.
Jeśli miałbym obecnie wybrać tylko jedna z tych gier, chyba wziąłbym rebirth przez parę poprawek kosmetyczno gameplayowych.
Na szczęście mige wybrać obie :)
Ale moim zdaniem wystarczy sobie skalkulować to co ktoś napisał powyżej. Brw sprzedawane było za 430-500 Pln (zależnie od sklepu i rabatu).
Tu za 639 masz pełnoprawna grę plus masę dodatkowego kontent. Rotas boxa za 200 pln sprzedasz na pewno, więc już jesteś na zero. A patrząc po cenach satora - rotas pozwoli Ci zarobić/ obniżyć cenę gry, jeśli go nie będziesz chcial.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5248
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: BOLLO »

nidhog pisze: 02 lut 2023, 07:54 Zapomniałeś dodać, że w rebirth nie ma tych odpadających różyczek, a są podstawki :)
Plus kilka dodatkowych rzeczy.
Jeśli miałbym obecnie wybrać tylko jedna z tych gier, chyba wziąłbym rebirth przez parę poprawek kosmetyczno gameplayowych.
Na szczęście mige wybrać obie :)
Ale moim zdaniem wystarczy sobie skalkulować to co ktoś napisał powyżej. Brw sprzedawane było za 430-500 Pln (zależnie od sklepu i rabatu).
Tu za 639 masz pełnoprawna grę plus masę dodatkowego kontent. Rotas boxa za 200 pln sprzedasz na pewno, więc już jesteś na zero. A patrząc po cenach satora - rotas pozwoli Ci zarobić/ obniżyć cenę gry, jeśli go nie będziesz chcial.
ja kupowałem po 350pln w przedsprzedazy w pierwszym rzucie od czachy. Sama podstawka daje raczej nieograniczone mozliwości i raczej nie powinna się znudzić . Chociaż te dodatkowe rzeczy z Rotasa zachęcają i waham się czy sprzedać podstawkę dołożyć 200pln i wziac Rebirth z Rotasem....
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1642
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 361 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

BOLLO pisze: 02 lut 2023, 09:42
nidhog pisze: 02 lut 2023, 07:54 Zapomniałeś dodać, że w rebirth nie ma tych odpadających różyczek, a są podstawki :)
Plus kilka dodatkowych rzeczy.
Jeśli miałbym obecnie wybrać tylko jedna z tych gier, chyba wziąłbym rebirth przez parę poprawek kosmetyczno gameplayowych.
Na szczęście mige wybrać obie :)
Ale moim zdaniem wystarczy sobie skalkulować to co ktoś napisał powyżej. Brw sprzedawane było za 430-500 Pln (zależnie od sklepu i rabatu).
Tu za 639 masz pełnoprawna grę plus masę dodatkowego kontent. Rotas boxa za 200 pln sprzedasz na pewno, więc już jesteś na zero. A patrząc po cenach satora - rotas pozwoli Ci zarobić/ obniżyć cenę gry, jeśli go nie będziesz chcial.
ja kupowałem po 350pln w przedsprzedazy w pierwszym rzucie od czachy. Sama podstawka daje raczej nieograniczone mozliwości i raczej nie powinna się znudzić . Chociaż te dodatkowe rzeczy z Rotasa zachęcają i waham się czy sprzedać podstawkę dołożyć 200pln i wziac Rebirth z Rotasem....
Mowie o regularnej sprzedaży. ja przedsprzedaż z aleplanszowek tez wyhaczyłem tanio bo mam stałe 5% i jeszcze wjechał akurat 5% wekendowy. pamiętam, ze poniżej 350 wyszło, bo nie miałem darmowej wysyłki niż aleplanszówek :P

Podstawka daje dużo. istnieje jednak szansa, ze np rebirth będzie miał szkoły magii, które Ci sie nie spodobają. Moim zdaniem BRW:R z Rotasem w tej cenie to bardzo dobry deal i te 200 pln w razie czego jest latwe do odzyskania. Za rebirthem przemawiaja jeszcze dodatkowo inne rzeczy:
- Podstawki zamiast rozyczek
- Dwuwarstwowe planszetki magów
- Tokeny akcji fizycznej z 3 akcja ( aktywacja ewokacji)

Więc jest to jakby druga i teoretycznie ulepszona edycja. Jedynie nie znamy szkół - tu jedyn ryzyko.

Ja przemyślałem sam co zrobić z fantem i postanowiłem, że BRW + inferno ( + zdobyłem karty magów i dwuwarstwowe planszetki) i miniony. Do tego BRW:R + Rotas - i wystarczy regrywalności. Wprawdzie mam w planach organizować zbiórke na druk pl kart do Satora jak się już LMS I Czacha okreslą czy wolno. Ale sam Satora obecnie wystawiłem na sprzedaż. Jest brzydkim wielkim pudłem, którego nigdy nie ogram, a ktoś inny może tak :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5248
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: BOLLO »

to może jeszcze inczej. Czy Rebirth +Rotas bedzie dostepny w sklapach? Bo jak tak to pewnie bedzie go można kupić za 500pln....chyba że czacha tym razem zrobiła "exclusive" przedsprzedaż w co jednak wątpie :wink:
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 857
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 289 times
Been thanked: 200 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

nidhog pisze: 02 lut 2023, 09:58 Podstawka daje dużo. istnieje jednak szansa, ze np rebirth będzie miał szkoły magii, które Ci sie nie spodobają.
Nie wiem prawie nic o tej grze, o o co chodzi ze szkołami magii? I czemu mają się nie spodobać? W linku widzę, że w rebirth mają być jakieś karty czarów agonii, koszmarów, technomancji itp. A w pierwszej wersji były inne? Bo te z rebirth jakoś tak dziwnie dla mnie brzmią xd
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1642
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 361 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

Seraphic_Seal pisze: 02 lut 2023, 10:54
nidhog pisze: 02 lut 2023, 09:58 Podstawka daje dużo. istnieje jednak szansa, ze np rebirth będzie miał szkoły magii, które Ci sie nie spodobają.
Nie wiem prawie nic o tej grze, o o co chodzi ze szkołami magii? I czemu mają się nie spodobać? W linku widzę, że w rebirth mają być jakieś karty czarów agonii, koszmarów, technomancji itp. A w pierwszej wersji były inne? Bo te z rebirth jakoś tak dziwnie dla mnie brzmią xd

Szkoły magii to esencja tej gry :) czary z danej szkoły są tematycznie i mechaniczne powiązane. Co sprawia, ze w trakcie gry wybierając dany typ magii wybierasz styl gry w tej rozgrywce.
W BRW masz Destrukcję, Iluzję, Transmutację, Nekromancję, Wróżbiarstwo i Konspirację. Przykładowo Transumutacja kładzie nacisk na ataki fizyczne, dokładanie niestabilności do pomieszczeń oraz tworzenie óltarzy, i odpalanie efektów zaleznych od ich ilosci. Co sprawia, że wybierając dużo czarów z transmutacji grasz inaczej niż np Destrukcja ( nazwa zobowiązuje)
W rebirth jest 6 innych szkół i chodziło mi o to, że mogą się komuś mniej podobac niż te z BRW
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5248
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1692 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: BOLLO »

nidhog pisze: 02 lut 2023, 11:19
W rebirth jest 6 innych szkół i chodziło mi o to, że mogą się komuś mniej podobac niż te z BRW
No właśnie i to może być główny powód. Bo cale clu tej gry to właśnie te szkoły. W podstawowym BRW były ok....konspiracja chyba najmniej mi się podobała. Nekromancja moja ulubiona.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 857
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 289 times
Been thanked: 200 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

Nie umiem we wspieraczki... czyli kupując wersję za 640 zł dostanę wszystko, co jest wymienione w tej ścianie tekstu: https://czachagames.pl/black-rose-wars-odrodzenie/ ? Czy można spodziewać się, że gra trafi potem do sklepów i jeśli tak, to jak wiele z tych elementów już tam nie będzie?

Wydaje mi się, że już sam rotas box dodaje aż za dużo zawartości, żebym miał to całe ograć xdd Np. ilu w końcu magów będe miał dostępnych kupując wersję podstawową+rotas box - bo jak tak liczę, to chyba z parunastu? I z 9 szkół magii? Więc raczej nie kupowałbym dodatków, co najwyżej kusi ten na 5 i 6 gracza. Ale czy to nie jest jedna z tych gier, gdzie tylu graczy to już masochizm?

Bo jak tak patrzę to dodatki przede wszystkim dodają więcej tego samego?

PS. Czym właściwie są w tej grze avatary?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1642
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 361 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

Seraphic_Seal pisze: 16 lut 2023, 11:39 Nie umiem we wspieraczki... czyli kupując wersję za 640 zł dostanę wszystko, co jest wymienione w tej ścianie tekstu: https://czachagames.pl/black-rose-wars-odrodzenie/ ? Czy można spodziewać się, że gra trafi potem do sklepów i jeśli tak, to jak wiele z tych elementów już tam nie będzie?
Zgadza się dostaniesz wszystko co wymienione (oczywiście bez dodatków płatnych osobno).

A co będzie w sklepach. - tu cięzko powiedzieć. Czacha ma czasem tak bezsensowne zagrania marketingowe ( typu wyprzedaż 3 tygodnie po przedsprzedaży), że nikt Ci nic nie obieca :)
Seraphic_Seal pisze: 16 lut 2023, 11:39 Wydaje mi się, że już sam rotas box dodaje aż za dużo zawartości, żebym miał to całe ograć xdd Np. ilu w końcu magów będe miał dostępnych kupując wersję podstawową+rotas box - bo jak tak liczę, to chyba z parunastu? I z 9 szkół magii? Więc raczej nie kupowałbym dodatków, co
Bo jak tak patrzę to dodatki przede wszystkim dodają więcej tego samego?
Dokładnie tak. Rotas dokłada z 10 magów. 3 szkoły magii - i kilka nowych komnat ( nie liczyłem dokładnie). Jeżeli nie będziesz łupać w to dzień w dzień, to spokojnie Ci wystarczy.

Jedynym godnym rozważenia dodatkiem jest moim zdaniem Apokalipsa - wnosząca 4 magów, 4 szkoły i nowy tryb rozgrywki.
Seraphic_Seal pisze: 16 lut 2023, 11:39 najwyżej kusi ten na 5 i 6 gracza. Ale czy to nie jest jedna z tych gier, gdzie tylu graczy to już masochizm?
Gra z założenia polega na planowaniu swojej tury łącznie ze zmianami na arenie wprowadzonymi przez innych magów. Im więcej magów, tym więcej zmian i ciężej zaprogramować swoja turę skutecznie. Ale też większa satysfakcja jeśli się uda. Szczególnie, ze wielkośc planszy jest niezależna od ilości graczy.
Gra ma dość dobry flow, bo cały główny downtime dzieje się w wspólnej fazie przygotowań, więc ilość graczy nie powoduje ogromnych przestojów. Szczególnie, że jak ktoś nam pokrzyżuje plany - musimy poprawić swoja strategię z przygotowanych czarów na bieżąco.

Dodatek na 5-6 grazy będzie do kupienia później w sklepach, bo do poprzedniej cześci wciaż jest - nie był jakos mega popularny.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 234
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 35 times
Been thanked: 91 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Ezekiel »

Seraphic_Seal pisze: 16 lut 2023, 11:39 najwyżej kusi ten na 5 i 6 gracza. Ale czy to nie jest jedna z tych gier, gdzie tylu graczy to już masochizm?
Mam za sobą już dość dużo partii wyłącznie w składach 4/5 osób. Moim zdaniem przeskok z 4 na 5 nie jest duży, trzeba powiedzieć wprost, że to nie jest euro optymalizacja, jest chaos ale w znacznej mierze kontrolowalny przez odpowiednie planowanie oraz reagowanie na bieżącą sytuację. I potwierdzam wcześniejszą opinię, że liczna graczy nie powoduje dużo większych zawiech gry z uwagi na planowanie tury przez wszystkich w tym samym czasie.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 187 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Błysk »

Da się połączyć BRW z Rebirth, czy nie bardzo? Zastanawiam się jak wielkie FOMO będę miał, jeśli się da... ;)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4502
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1358 times
Been thanked: 862 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Hardkor »

Błysk pisze: 16 lut 2023, 13:13 Da się połączyć BRW z Rebirth, czy nie bardzo? Zastanawiam się jak wielkie FOMO będę miał, jeśli się da... ;)
Tak, da się.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 857
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 289 times
Been thanked: 200 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

nidhog pisze: 16 lut 2023, 12:08 A co będzie w sklepach. - tu cięzko powiedzieć. Czacha ma czasem tak bezsensowne zagrania marketingowe ( typu wyprzedaż 3 tygodnie po przedsprzedaży), że nikt Ci nic nie obieca :)
Nie pomagają xdd
nidhog pisze: 16 lut 2023, 12:08 Jedynym godnym rozważenia dodatkiem jest moim zdaniem Apokalipsa - wnosząca 4 magów, 4 szkoły i nowy tryb rozgrywki.
A to tak jak z dodatkiem na 5-6 graczy też można się go potem spodziewać w sklepach? Czy np spodziewać się, że będzie wtedy droższy?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4502
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1358 times
Been thanked: 862 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Hardkor »

Seraphic_Seal pisze: 16 lut 2023, 13:18 A to tak jak z dodatkiem na 5-6 graczy też można się go potem spodziewać w sklepach? Czy np spodziewać się, że będzie wtedy droższy?
Odpowiem : POMIDOR

Totalnie nic nie wiadomo. Rotasa bym się nie spodziewał potem dostępngo. Dodatki MOIM ZDANIEM będą w aleplanszowkach i to taniej, ale no nie dam ci pewności, nie pracuję u nich.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1642
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 361 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

Seraphic_Seal pisze: 16 lut 2023, 13:18 A to tak jak z dodatkiem na 5-6 graczy też można się go potem spodziewać w sklepach? Czy np spodziewać się, że będzie wtedy droższy?
Będzie na pewno - dlaczego?
1. Większość graczy nie potrzebuje gracza 5-6
2. jest w zbliżonej cenie innych dodatków Gameplayowych
3. Stosunek ceny przez zawartości jest skandaliczny - za 110 PLN
W pudełku znajdziesz:
komplet zielonych i żółtych znaczników i kosteczek
2 figurki Magów
2 plansze Magów
2 karty Magów
2 kafle startowe
6 kart Czarów
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 857
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 289 times
Been thanked: 200 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

nidhog pisze: 16 lut 2023, 14:24 3. Stosunek ceny przez zawartości jest skandaliczny - za 110 PLN
W pudełku znajdziesz:
komplet zielonych i żółtych znaczników i kosteczek
2 figurki Magów
2 plansze Magów
2 karty Magów
2 kafle startowe
6 kart Czarów
A i tak wychodzi lepiej niż Irene za 50 zł: "figurkę Irene, 1 Kartę Maga, 3 Karty Czarów". Figurka niczym się nie wyróżnia, może w kartach się coś mega kryje. Bo figurka Jukasa przynajmniej się wyróżnia materiałem

A o dostępność chodziło mi czy dodatek Apocalypse też powinien być dostępny w sklepach tak jak ten na 5-6 graczy, ewentualnie jakiej ceny się spodziewać. Ale wyżej już ktoś odpowiedział
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Morkai
Posty: 53
Rejestracja: 05 sie 2022, 10:40
Has thanked: 26 times
Been thanked: 15 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Morkai »

Powiedzcie to mnie i innym graczom WH40k... Jedna figurka z kartami za 50 zł powiadacie? :mrgreen: :lol:
=][= WH40k =][= X-wing, Magic, Cthulhu...
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1642
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 361 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: nidhog »

Morkai pisze: 16 lut 2023, 15:06 Powiedzcie to mnie i innym graczom WH40k... Jedna figurka z kartami za 50 zł powiadacie? :mrgreen: :lol:
na mnie osobiście nie robi to żadnego wrażenia. Kiedyś byłem aktywnym turniejowo graczem MtG, więc cena za figurkę to żaden problem, skoro są/były pojedyńcze karty, kosztowały kilka stówek, a bez kompletu nie warto było nawet startować ;)

W MtG czy bitewniakach ( a nawet w planszówkach) cenę, dyktuje dostępność i przydatność/grywalność.

Natomiast cena za Irene czy dodatki dla 5-6 gracza to zdzierstwo w czystej postaci. Coś jak tryby leśnogrodu do Root.
I tak zdaję sobie sprawę, że dodatki są by napchać kieszeń wydawcy :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 857
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 289 times
Been thanked: 200 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

A czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi, czym są w tej grze avatary? W instrukcjach do BRW nic na szybko nie znalazłem, a do BRW:R chyba nie była jeszcze udostępniona?

Zakładam, że wykorzystuje je się przy grze w legendarne scenariusze, jako jakieś AI czy coś? W podstawce chyba żadnego nie ma, rotas wprowadza z 5 (i chyba zawsze w parze ze scenariuszem, stąd takie założenie), i trochę jest ich w dodatkach - ale np. avatar Jukas jest już wtedy bez scenariusza?
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 888
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 275 times
Been thanked: 269 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Dako »

Seraphic_Seal pisze: 20 lut 2023, 06:48 A czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi, czym są w tej grze avatary? W instrukcjach do BRW nic na szybko nie znalazłem, a do BRW:R chyba nie była jeszcze udostępniona?

Zakładam, że wykorzystuje je się przy grze w legendarne scenariusze, jako jakieś AI czy coś? W podstawce chyba żadnego nie ma, rotas wprowadza z 5 (i chyba zawsze w parze ze scenariuszem, stąd takie założenie), i trochę jest ich w dodatkach - ale np. avatar Jukas jest już wtedy bez scenariusza?
Instrukcje ENG ver 0.9X do BRWR masz tutaj:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... 9o3uTeU71S

Co do avatarów to Ludus tak to wyjaśnia:
Avatars are very powerful summons, managed directly by the Black Rose. They interact with the Mages and the Rooms on behalf of the Lodge. Each Avatar has its own unique personality and abilities, its moves and actions will be managed through a specific individual set of cards.
Another interesting feature: Avatars can also be used to play BRW Rebirth in Solo mode.
ODPOWIEDZ