Flick of faith / Palec boży- pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Flick of faith / Palec boży- pytania i wątpliwości

Post autor: Bruno555 »

Mam 2 wątpliwości:
1. Świątynia zostaje wypchnięta z wyspy i przypadkowo trafia na inną. Czy zostaje na niej czy zostaje zburzona?
2. Czy granica wyspy, świątyni jest wliczana do tego pola? Tzn. Czy dysk jest w polu jak dotyka tylko białej lini , a nie wewnetrznego pola np. wyspy?
3. Czy dysk poza mapą to ten poza matą czy poza morzem jak jest na chmurach?
Ostatnio zmieniony 19 sty 2021, 15:10 przez Bruno555, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Flick of faith

Post autor: Bruno555 »

Też nie rozumiem czemu pozwolili w zasadach na stawianie świątyń na tym kółku gdzie się je buduje. Można postawić centralnie w środku tak że żadna inna nie powstanie.
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Flick of faith

Post autor: Kurczu »

2. Ramka wlicza się do wyspy.

Co do pozostałych zostaje własna interpretacja 🙂
My graliśmy, że jak świątynia wyleci z pierwotnej wyspy to zdejmujemy ją, Dysk na chmurze uznawaliśmy, że jest poza grą. A co do stawiania świątyni to stawialiśmy poza kółkiem.
To ma być wesoła gra, nie ma co się spinać o każdy szczegół 😀
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 84 times

Palec Boży (flick of faith)

Post autor: Reku_ »

Gra prosta, ale jednak jest kilka pytań na które instrukcja nie odpowiada (tak mi się zdaje). A FAQ nie znalazłem na bgg

Pytanie:

1. Karta Władza absolutna - Aktywny gracz natychmiast zwycięży, jeśli będzie miał proroków na 4 wyspach. - Rozumiem, że to totalny rule breaker i można skończyć rozgrywkę w pierwszej turze?

2. Karty Bliżej nieba i Ręka w rękę. Zawierają sformułowanie "Jeśli w swoim obszarze macie więcej niż..." Co oznacza "w swoim obszarze"? Instrukcja nie ma takiego zwrotu, czy chodzi o swój narożnik? Jeśli tak to jak do tego może dojść? Kiedy chcemy pstryknąć proroka i znajduje się tam już jakiś inny, którego np ktoś tam wepchnął? Jeśli tak to mało użyteczna karta, bo taka sytuacja mało jest prawdopodobna.

3. Jeżeli mamy prawo Kraken, które każe zdejmować proroków z morza, i jako kolejna prawo wylosujemy do głosowania Morze Czerwone, co w takim wypadku? trzeba wylosować nową kartę? Bo nie da się zastosować punktowania z Morza Czerwonego, jak kraken zjadł wszystkich proroków. Chyba że będziemy liczyć tych na krakenie.
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 84 times

Re: Flick of faith

Post autor: Reku_ »

Bruno555 pisze: 07 mar 2020, 09:57 3. Czy dysk poza mapą to ten poza matą czy poza morzem jak jest na chmurach?

Chmury należą do morza. Jest to napisane na samym początku instrukcji
dziubelas
Posty: 34
Rejestracja: 14 lip 2015, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 64 times
Been thanked: 32 times

Re: Flick of faith

Post autor: dziubelas »

To i ja się dołączę do pytań.

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć na czym polega zdolność boga Gagda? W jaki sposób wykorzystuje on żeton Ręki boga?

Chodzi o budowę świątyń. W instrukcji jest niby wzmianka, że to aktywny gracz może przenieść na płytkę rezerw każdego proroka, który dotyka miasta, żeby zbudować świątynię. Czyli rozumiem, że każdego oznacza także, który nie tylko w czasie ruchu aktywnego gracza znalazł się w mieście, ale także w ruchach poprzedzających, kiedy inny gracz mógł przesunąć mój dysk proroka na pole miasta?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10903
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Palec Boży (flick of faith)

Post autor: japanczyk »

Reku_ pisze: 13 lis 2020, 00:58 2. Karty Bliżej nieba i Ręka w rękę. Zawierają sformułowanie "Jeśli w swoim obszarze macie więcej niż..." Co oznacza "w swoim obszarze"? Instrukcja nie ma takiego zwrotu, czy chodzi o swój narożnik? Jeśli tak to jak do tego może dojść? Kiedy chcemy pstryknąć proroka i znajduje się tam już jakiś inny, którego np ktoś tam wepchnął? Jeśli tak to mało użyteczna karta, bo taka sytuacja mało jest prawdopodobna.
twój obszar to chyba obszar startowy, my gralismy w ten sposob z ta karta ktora mówi, zeby strzelac dwoma prorokami jendym na drugim, dopoki ich masz, jesli sie nie myle to tma bylo takie okreslenie
Reku_ pisze: 13 lis 2020, 00:58 3. Jeżeli mamy prawo Kraken, które każe zdejmować proroków z morza, i jako kolejna prawo wylosujemy do głosowania Morze Czerwone, co w takim wypadku? trzeba wylosować nową kartę? Bo nie da się zastosować punktowania z Morza Czerwonego, jak kraken zjadł wszystkich proroków. Chyba że będziemy liczyć tych na krakenie.
Po prostu druga karta nie daje zandych punktow, to tez moze byc strategia ;-)
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 84 times

Re: Flick of faith

Post autor: Reku_ »

dziubelas pisze: 13 lis 2020, 09:49 To i ja się dołączę do pytań.

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć na czym polega zdolność boga Gagda? W jaki sposób wykorzystuje on żeton Ręki boga?

Chodzi o budowę świątyń. W instrukcji jest niby wzmianka, że to aktywny gracz może przenieść na płytkę rezerw każdego proroka, który dotyka miasta, żeby zbudować świątynię. Czyli rozumiem, że każdego oznacza także, który nie tylko w czasie ruchu aktywnego gracza znalazł się w mieście, ale także w ruchach poprzedzających, kiedy inny gracz mógł przesunąć mój dysk proroka na pole miasta?
Jak działa ręka Dagdy obejrzyj na gameplayu na On Table

Jeśli dobrze rozumiem to tak, świątynię budujemy, kiedy inny gracz wepchnie naszego proroka do miasta, tak samo jak punktujemy za pępek świata w takim wypadku
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 84 times

Re: Palec Boży (flick of faith)

Post autor: Reku_ »

japanczyk pisze: 13 lis 2020, 10:02
twój obszar to chyba obszar startowy, my gralismy w ten sposob z ta karta ktora mówi, zeby strzelac dwoma prorokami jendym na drugim, dopoki ich masz, jesli sie nie myle to tma bylo takie okreslenie

Po prostu druga karta nie daje zandych punktow, to tez moze byc strategia ;-)
Może tak być jak mówisz, yyy znaczy piszesz
Awatar użytkownika
Lukashi
Posty: 82
Rejestracja: 19 mar 2016, 20:10
Has thanked: 111 times
Been thanked: 51 times

Re: Flick of faith

Post autor: Lukashi »

Hej, z tej strony Łukasz, autor gry ;) mogę spróbować odpowiedzieć na pytania ale od razu uprzedzam, że nie znam polskiej wersji. Powiem po prostu, jak to ma działać w założeniach i na podstawie tego, co jest w angielskiej instrukcji.

1. Świątynia zostaje zepchnięta na inną wyspę. Czy zostaje zburzona?
Nie. Świątynia zostaje zburzona tylko jeśli kończy ruch na wodzie albo poza mapą, ewentualnie ze specjalnych efektów typu tornado. Bogowie są potężni, co to za problem przenieść świątynię w całości ;)
2. Czy granica liczy się do obszaru?
Tak. Jeśli prorok/świątynia/inny żeton dotyka przynajmniej minimalnie białej linii, to jest uznawany za obecny na danym obszarze.
3. Czy dysk poza mapą to ten poza matą?
Tak. Chmury liczą się jako część morza. Czyli nie zdejmuje się z nich proroków na przykład. Jedyną dodatkową funkcją chmur jest zaznaczenie obszaru, z którego można pstrykać, ale poza tym to zwykłe morze. Gdyby zdarzyła się sytuacja, w której jakiś prorok wyląduje na chmurze innego gracza to ten gracz ma po prostu trudniej. Bo nadal nie może przy pstrykaniu poruszyć innych komponentów.
4. Czy można postawić świątynię dokładnie na mieście?
Tak. I w większości przypadków nie jest to najlepsze rozwiązanie ;)
5. Czy karta Total Domination/Władza Absolutna pozwala skończyć grę w pierwszej rundzie?
Tak. Gracz wygrywa jak tylko osiągnie warunek zwycięstwa, punkty nie mają w takim przypadku znaczenia. Zwracam jedynie uwagę, że trzeba mieć Proroków na wyspach, a nie obecność. Czyli świątynie się nie liczą w tym wypadku. No i ogłosić zwycięstwo można tylko po swoim ruchu.
6. Karty Bliżej nieba/
Touching the Sky oraz Ręka w rękę/All-hands meeting - kiedy używam dwóch proroków naraz?
Zawsze, kiedy mogę. Innymi słowy jeśli zostało mi przynajmniej 2 proroków, to używam obu naraz. Jeśli został mi już tylko jeden to pstrykam nim normalnie. Nie wiem co to jest obszar gracza w polskiej instrukcji, ale pewnie chodziło o pulę niewykorzystanych jeszcze proroków/świątyń.
7. Kraken/Kraken a Morze Czerwone/Red Sea - co się dzieje jeśli są razem w grze?
Nic specjalnego. Po prostu Kraken zjada wszystkich Proroków na morzu i Red Sea nie da żadnych punktów. Można celowo doprowadzić do takiej sytuacji.
8. Ręka Boga/Hand of God - jak działa ta umiejętność?
Ręka Boga służy do zatrzymywania/odbijania Proroków w trakcie strzału. Faktycznie, na OnTable można się przyjrzeć, ale zasadniczo działanie jest dość proste. Dagda może sobie przytrzymać (lub poprosić o to innego gracza) żeton ręki w taki sposób, żeby same końce palców (kciuk też jest ok. W polskiej edycji chyba nie ma wzmianki o końcach palców) dotykały maty i żadnych innych komponentów. Następnie pstryka, a ręka musi w tym czasie stać nieruchomo. Prorok/świątynia może się zatrzymać/odbić od żetonu ręki. I w sumie tyle ;) Jak ktoś za mocno pstryka to zdecydowanie skill dla niego!
9. Czy mogę zbudować świątynię moim prorokiem, którego inny gracz wepchnął do miasta?
Tak. Nadal trzeba poczekać na koniec swojej tury (czyli na przykład nie można sobie samemu go wypchnąć bo nie zadziała), ale jedynym warunkiem jest, że ten prorok jest w mieście na koniec mojej tury. Nie ma znaczenia kto go tam umieścił i kiedy.
Dla Pępka Świata/Navel od the World działa to analogicznie.

Ale tak, zdecydowanie, to ma być wesoła gra i nie należy się przejmować, że coś się zagrało trochę po swojemu ;)

Jeśli jakieś pytania przeoczyłem albo pojawiły się nowe - śmiało można pytać ;)

Miłych rozgrywek i dużo radości z Palcem!
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 84 times

Re: Flick of faith

Post autor: Reku_ »

Lukashi pisze: 13 lis 2020, 14:34 Hej, z tej strony Łukasz, autor gry ;) mogę spróbować odpowiedzieć na pytania ale od razu uprzedzam, że nie znam polskiej wersji. Powiem po prostu, jak to ma działać w założeniach i na podstawie tego, co jest w angielskiej instrukcji.
[...]
Miłych rozgrywek i dużo radości z Palcem!
Nie ma to jak informacje zdobyte u samego źródła. Dzięki za pomoc. I gratuluje stworzenia na prawdę przyjemnej gry. Takiej właśnie mi brakowało w kolekcji.
SnoWho
Posty: 170
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: Flick of faith

Post autor: SnoWho »

Hej,
jestem po pierwszych 3 grach i mam w zasadzie dwa pytania odnośnie zasad:
1. Bóg Veles (promo) - o co dokładnie w nim chodzi? Konkretnie pytam o zdanie z karty boga "nikt nie wie jakiego boga reprezentujesz". Rozumiem, że bierzemy pionki dowolnego boga, któy nie jest zagrany i gramy tym klolorem, mamy bonus za pępek swiata (bo możemy ustawić na najbliższej nas wyspie ten pionek zamiast zrzucac go do rezerw), jednak ostatnie zdanie pozostawia wątpliwości.

2. Karty praw, które rozpoczynają się od zdania: "jeżeli na własnych obszarach macie więcej niż jednego proroka" (np z pstrykaniem dwoma prorokami na raz lub pstrykaniem dwoma prorokami jeden na drugim)- tutaj zdanie pisze z pamięci, jednak sens powinien być podobny :) Czy chodzi o dwóch dowolnych proroków, czy tylko o naszych? przykład: karta gdzie pstrykamy dwoma prorokami na raz zamiast jednym - robimy to jak na jednej z wysp na której jesteśmy jest co najmniej dwóch naszych proroków, czy jak na jednej z wysp na których jesteśmy jest co najmniej dwóch dowolnych proroków?
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 84 times

Re: Flick of faith

Post autor: Reku_ »

SnoWho pisze: 19 lis 2020, 20:07 2. Karty praw, które rozpoczynają się od zdania: "jeżeli na własnych obszarach macie więcej niż jednego proroka" (np z pstrykaniem dwoma prorokami na raz lub pstrykaniem dwoma prorokami jeden na drugim)- tutaj zdanie pisze z pamięci, jednak sens powinien być podobny :) Czy chodzi o dwóch dowolnych proroków, czy tylko o naszych? przykład: karta gdzie pstrykamy dwoma prorokami na raz zamiast jednym - robimy to jak na jednej z wysp na której jesteśmy jest co najmniej dwóch naszych proroków, czy jak na jednej z wysp na których jesteśmy jest co najmniej dwóch dowolnych proroków?
A przeczytałeś post z wyjaśnieniami autora odrobinę wyżej?
Awatar użytkownika
Lukashi
Posty: 82
Rejestracja: 19 mar 2016, 20:10
Has thanked: 111 times
Been thanked: 51 times

Re: Flick of faith

Post autor: Lukashi »

1. Nie mam pojęcia jakie są nazwy w polskiej edycji, ale w założeniu ma to działać tak. Veles używa dowolnego koloru drewna, po prostu wchodzi zamiast jakiegoś boga, który nie gra i używa jego komponentów. Jego specjalną zdolnością jest to, że jeśli zdoła wylądować na Pępku to zamiast wywalać Proroka do rezerwy kładzie go sobie na wyspie zgodnie z tekstem na karcie (tak tylko napomknę, że Miasto jest częścią wyspy, może komuś się przyda). Tylko tyle, żadnych innych tajemniczych mocy nie posiada ;)
Tak szczerze to też nie jestem pewien co to zdanie znaczy, ale pewnie dokładnie to, że bierze sobie cudze drewienka ;p
2. Zobacz punkt 6. mojej wypowiedzi wyżej, powinno pomóc ;)
Awatar użytkownika
tenuviel
Posty: 18
Rejestracja: 20 lis 2020, 00:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Flick of faith

Post autor: tenuviel »

Witam. Też mam wątpliwości z tym Velesem.
Veles używa dowolnego koloru drewna, po prostu wchodzi zamiast jakiegoś boga, który nie gra i używa jego komponentów.
Czy to znaczy, że za każdą turą wybieram i na początku tury ,,nikt nie wie" jakim bogiem gram do czasu ujawnienia (czy też wybrania) mocy boga?

Czy na całą grę wybieram jednego boga (przy czym wtedy kwestia niewiedzy innych realnie nie zachodzi)?

Rozumiem, że tak czy siak jest to zbyt mocna postać, żeby grać nią w sprawiedliwej rozgrywce, skoro może użyć sobie jednocześnie mocy swojej i cudzej. Czy raczej nie powinno być tak, że deklaruje na całą turę wybór mocy i wtedy jego umiejętność z góry karty nie działa?
(K) Kupię https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... 6&t=70681 oraz chętnie dowiem się o egzotycznych, archaicznych grach w stylu Królewska Gra z Ur, Szagaj, Hnefatafl, Gęś itp.
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 326
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 84 times

Re: Flick of faith

Post autor: Reku_ »

tenuviel pisze: 25 lis 2020, 18:01 Witam. Też mam wątpliwości z tym Velesem.
Veles używa dowolnego koloru drewna, po prostu wchodzi zamiast jakiegoś boga, który nie gra i używa jego komponentów.
Czy to znaczy, że za każdą turą wybieram i na początku tury ,,nikt nie wie" jakim bogiem gram do czasu ujawnienia (czy też wybrania) mocy boga?

Czy na całą grę wybieram jednego boga (przy czym wtedy kwestia niewiedzy innych realnie nie zachodzi)?

Rozumiem, że tak czy siak jest to zbyt mocna postać, żeby grać nią w sprawiedliwej rozgrywce, skoro może użyć sobie jednocześnie mocy swojej i cudzej. Czy raczej nie powinno być tak, że deklaruje na całą turę wybór mocy i wtedy jego umiejętność z góry karty nie działa?
jak dobrze rozumiem polskie tłumaczenie jest nieco niefortunne jak się wydaje. Veles ma zwyczajnie umiejętność taką jak opisał autor. Nie wykorzystuje umiejętności innych bogów, jak to wynika ze zdania o którym piszesz.
Lendzia
Posty: 7
Rejestracja: 02 sie 2020, 10:55
Has thanked: 5 times

Re: Flick of faith

Post autor: Lendzia »

Veles używa dowolnego koloru drewna, po prostu wchodzi zamiast jakiegoś boga, który nie gra i używa jego komponentów.
1.Skoro Veles korzysta z żetonów innych bogów toczy może korzystać ze Sfinksa jeśli w grze nie mamy Ra?
2.Czy mogę też korzystać z innych komponentów typy Ręka Dagdy?
Haniel
Posty: 172
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 150 times
Been thanked: 98 times

Re: Flick of faith

Post autor: Haniel »

Lendzia pisze: 26 lis 2020, 12:24
Veles używa dowolnego koloru drewna, po prostu wchodzi zamiast jakiegoś boga, który nie gra i używa jego komponentów.
1.Skoro Veles korzysta z żetonów innych bogów toczy może korzystać ze Sfinksa jeśli w grze nie mamy Ra?
2.Czy mogę też korzystać z innych komponentów typy Ręka Dagdy?
Nie, bo to już są specjalne umiejętności tamtych bogów :) Bierzesz podstawowe żetony boga, który nie gra, i używasz ich jako żetonów Welesa.
Awatar użytkownika
Lukashi
Posty: 82
Rejestracja: 19 mar 2016, 20:10
Has thanked: 111 times
Been thanked: 51 times

Re: Flick of faith

Post autor: Lukashi »

Potwierdzam. Veles nie korzysta z mocy specjalnych boga, którego proroków używa. Tylko z własnej.

Może faktycznie tłumaczenie nieco niefortunne, a może tak jak ktoś mi zasugerował jest to żart (którego nie zrozumiałem) odnoszący się do tego, że nikt nie zna mitologii słowiańskiej ;) bo nie tylko w Polsce Veles jest promką (jest jeszcze promo Loki ale on z kolei nie pojawił się po polsku, mogę opisać jak działa)
Lendzia
Posty: 7
Rejestracja: 02 sie 2020, 10:55
Has thanked: 5 times

Re: Flick of faith

Post autor: Lendzia »

Lukashi pisze: 26 lis 2020, 15:17 (jest jeszcze promo Loki ale on z kolei nie pojawił się po polsku, mogę opisać jak działa)
Jest jakaś możliwość wydanie go po polsku albo chociaż zawarcia tu grafiki i wytłumaczenia?
Haniel
Posty: 172
Rejestracja: 30 cze 2017, 17:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 150 times
Been thanked: 98 times

Re: Flick of faith

Post autor: Haniel »

Promka Welesa i Lokiego :) Potem przetłumaczę

Obrazek

Obrazek
Lendzia
Posty: 7
Rejestracja: 02 sie 2020, 10:55
Has thanked: 5 times

Re: Flick of faith

Post autor: Lendzia »

O mój Boże jaka karta Lokiego jest piękna. Dlaczego nie ma jej w języku polskim?
Awatar użytkownika
tenuviel
Posty: 18
Rejestracja: 20 lis 2020, 00:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Flick of faith

Post autor: tenuviel »

Dzięki wielkie.

Gra jak najbardziej nadaje się do rozwinięcia w dodatkach praw / bogów.
Także jakby ktoś jeszcze miał jakieś niepolskie karty, albo własne pomysły, to chętnie przetestujemy.
(K) Kupię https://www.gry-planszowe.pl/forum/vie ... 6&t=70681 oraz chętnie dowiem się o egzotycznych, archaicznych grach w stylu Królewska Gra z Ur, Szagaj, Hnefatafl, Gęś itp.
Awatar użytkownika
Lukashi
Posty: 82
Rejestracja: 19 mar 2016, 20:10
Has thanked: 111 times
Been thanked: 51 times

Re: Flick of faith

Post autor: Lukashi »

Loki był promką z okazji premiery gry na Essen Spiel'19 (angielska wersja), można pytać na konwentach u Awaken Realms czy czasem nie mają ;)
Veles był promką z okazji premiery międzynarodowej w 2020 (w tym polskiej), ale też można pytać na konwentach, Foxów o polską a AR o angielską ;)

Co robi Veles już pisałem, teraz co robi Loki:
Też korzysta z proroków jakiegoś boga, który akurat nie gra.
Nie odkrywa się kart praw w normalny sposób. Zamiast tego Loki ciągnie dwa prawa, tylko on je czyta. Kładzie jedno górne drugie dolne, z tym że jedno odkryte drugie zakryte. O zakrytym może powiedzieć co mu się podoba, nie musi to być prawda. Głosujemy normalnie, nadal nie wiedząc, jakie jest zakryte prawo. Jeśli gracze wybiorą to prawo, na które zagłosował Loki to dostaje on za to 2VP.

Bonus:
Jednym ze zrobionych przez nas bogów, który ostatecznie (póki co) nie został wydany (i nie wiem czy zostanie) jest następujący bóg.
Karta jest dwustronna, ale gracz grający tym bogiem zawsze zaczyna na stronie A. Jego zdolność brzmi następująco. Jeśli po swojej turze masz na mapie wszystkie 4 świątynie, to odwróć kartę na stronę B.
Strona B ma natomiast następującą zdolność. Jeśli masz na mapie 4 świątynie i zapunktujesz pępek, to natychmiast wygrywasz.

Enjoy ;)
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Flick of faith

Post autor: Bruno555 »

Lukashi pisze: 13 lis 2020, 14:34 9. Czy mogę zbudować świątynię moim prorokiem, którego inny gracz wepchnął do miasta?
Tak. Nadal trzeba poczekać na koniec swojej tury (czyli na przykład nie można sobie samemu go wypchnąć bo nie zadziała), ale jedynym warunkiem jest, że ten prorok jest w mieście na koniec mojej tury. Nie ma znaczenia kto go tam umieścił i kiedy.
Dla Pępka Świata/Navel od the World działa to analogicznie.
Chciałbym zwrócić uwagę że zgodnie z instrukcją pępek(Navel) punktuje od razu. Nie jest ważne czyja jest tura :). Więc nie działa analogicznie do miast.

"b) Scoring Navel - Remove (to the Reserve Pool) all Prophets (of all players) from the Navel. For each removed Prophet, its owner receives 1 VP for each Island where they have Presence + 1 VP for the removed Prophet."
ODPOWIEDZ