Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Gargi
Posty: 77
Rejestracja: 29 gru 2021, 23:53
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Gargi »

Mogę zagrać w te grę solo? Jest niby kooperacja ale na pudełku jest od 2 osób. W tej grze jest coś czego nie mam prawa widzieć np co ma inna osoba?
feniks_ciapek
Posty: 2279
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: feniks_ciapek »

Gargi pisze: 14 wrz 2022, 07:51 Mogę zagrać w te grę solo? Jest niby kooperacja ale na pudełku jest od 2 osób. W tej grze jest coś czego nie mam prawa widzieć np co ma inna osoba?
Nie, spokojnie możesz grać solo, chociaż tak naprawdę najlepiej gra się w 3 osoby.
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 144 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: aduko »

Pytanie o karty przedmiotów, np.
Zmieniacz czasu
Otrzymujesz 1 wpływ.
Możesz kłaść kupione karty zaklęć na wierzch swojej talii zamiast na stos kart odrzuconych.
Pytanie o drugą część, czy umiejętność jest aktywna jak mam kartę na ręce, czy po zagraniu na stos odrzuconych?
feniks_ciapek
Posty: 2279
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: feniks_ciapek »

Po zagraniu, ale pamiętaj, że nie zagrywasz bezpośrednio na stos odrzuconych, tylko do obszaru gracza, a zagrane karty na stos odrzuconych spadają dopiero na koniec tury.
jarnuszkiewiczm
Posty: 11
Rejestracja: 09 sty 2023, 12:20
Has thanked: 8 times

Czy ktoś zna dobrze grę Harry Potter bitwa o Hogwart, pytanie dot. pewnych zasad.

Post autor: jarnuszkiewiczm »

Witam, proszę o doprecyzowanie zasad gry, gdyż instrukcja jasno nie tłumaczy paru zasad. 1. Gdy efekt karty czarnej magii bądź charakteru każe nam odkryć kartę z wierzchu talii i np: jeśli to będzie karta warta 4 lub więcej monet kładziemy znacznik na karcie miejsca a tą kartę odrzucamy, ale jeśli wylosuję kartę wartą mniej niż 4 też ją odrzucam czy odkładam do talii ? 2. Coś przy czym kompletnie się pogubiłem. Sytuacja ostatni scenariusz - gram w dwóch graczy i mam na planszy kartę Voldemorta, oraz dwóch czarnych charakterów, instrukcja mówi że nie mogę zadawać obrażeń Voldemortowi póki nie zginą horkruksy i czarne charaktery, ale czy moge mu np położyć petryfikusa by zablokować jego negatywny efekt? Dwa, jak traktować turę w tej grze, jest napisane że Voldemort w każdej turze kładzie znacznik na karcie miejsca, czy działa to jak każda karta czarnego charakteru? Że gdy kończę ruch następny gracz rozpatruje jego efekt? Czy dopiero gdy kolejka wróci do mnie ? Bo np petryfikus działa tak że jak ja go położę to wszystkie następne osoby do czasu aż wróci do mnie tura mają spokój i jest pomijany, ale czy efekt voldemorta działa co gracza czy też gdy wszyscy zagrają? Dodatkowo nie jestem pewien, jeśli np efekt czarnej magii (przykładowo petryfikacja) czy grany jest bazyliszek i zabrania mi dobrać kartę mojej turze a pokonam przykładowo crabba i Goylea którzy jako nagrodę pozwalają dobrać kartę to czy mogę wziąć nagrodę czy nie ?
Ostatnio zmieniony 09 sty 2023, 12:44 przez jarnuszkiewiczm, łącznie zmieniany 1 raz.
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Asurmar »

Jeśli znasz dobrze angielski to polecam przeczytać FAQ które odpowaida na wszystkie Twoje pytania: https://docs.google.com/document/d/15Px ... sjKZk/edit
Jeśli angielskiego nie znasz, to daj znać - na pewno odpowiemy na pytania.
jarnuszkiewiczm
Posty: 11
Rejestracja: 09 sty 2023, 12:20
Has thanked: 8 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: jarnuszkiewiczm »

Witaj, znam angielski na tyle słabo, że raczej tak szczegółowych informacji z tego pdf-a nie wyciągnę :/
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Qrzy »

jarnuszkiewiczm pisze: 09 sty 2023, 12:24 Gdy efekt karty czarnej magii bądź charakteru każe nam odkryć kartę z wierzchu talii i np: jeśli to będzie karta warta 4 lub więcej monet kładziemy znacznik na karcie miejsca a tą kartę odrzucamy, ale jeśli wylosuję kartę wartą mniej niż 4 też ją odrzucam czy odkładam do talii ?
Efekt nie mówi nic o usuwaniu tej karty z talii gdy nie łapie się w kryteria, więc karta pozostaje na wierchu talii. ;)
jarnuszkiewiczm pisze: 09 sty 2023, 12:24 Coś przy czym kompletnie się pogubiłem. Sytuacja ostatni scenariusz - gram w dwóch graczy i mam na planszy kartę Voldemorta, oraz dwóch czarnych charakterów, instrukcja mówi że nie mogę zadawać obrażeń Voldemortowi póki nie zginą horkruksy i czarne charaktery, ale czy moge mu np położyć petryfikusa by zablokować jego negatywny efekt?
Znowu, informacja mówi jasno - nie można zadawać obrażeń. Skoro nie zakazano rzucać zaklęć dających inne od obrażeń efekty - rzucajmy. :)
jarnuszkiewiczm pisze: 09 sty 2023, 12:24 Dwa, jak traktować turę w tej grze, jest napisane że Voldemort w każdej turze kładzie znacznik na karcie miejsca, czy działa to jak każda karta czarnego charakteru? Że gdy kończę ruch następny gracz rozpatruje jego efekt? Czy dopiero gdy kolejka wróci do mnie ? Bo np petryfikus działa tak że jak ja go położę to wszystkie następne osoby do czasu aż wróci do mnie tura mają spokój i jest pomijany, ale czy efekt voldemorta działa co gracza czy też gdy wszyscy zagrają?
"tura", jak to zazwyczaj ma miejsce w grach, dotyczy jednego gracza. Więc znowu, zdecydowanie petryfikujmy Voldemorta. ;)
jarnuszkiewiczm pisze: 09 sty 2023, 12:24 Dodatkowo nie jestem pewien, jeśli np efekt czarnej magii (przykładowo petryfikacja) czy grany jest bazyliszek i zabrania mi dobrać kartę mojej turze a pokonam przykładowo crabba i Goylea którzy jako nagrodę pozwalają dobrać kartę to czy mogę wziąć nagrodę czy nie ?
Nie, nie możesz, bo są aktywne karty, które tego zabraniają. ;)
jarnuszkiewiczm
Posty: 11
Rejestracja: 09 sty 2023, 12:20
Has thanked: 8 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: jarnuszkiewiczm »

Qrzy pisze: 09 sty 2023, 13:01


"tura", jak to zazwyczaj ma miejsce w grach, dotyczy jednego gracza. Więc znowu, zdecydowanie petryfikujmy Voldemorta. ;)

Dzięki za odpowiedź, ale w takim razie jak działa czar petryfikus i po co jest znacznik, skoro petryfikuje go na turę (czyli jeśli rozumiem turę jako mój ruch), czyli tylko na mój ruch? Skoro karty gram i tak już po rozpatrzeniu jego efektu, to zagram petryfikusa kładę na Voldka znacznik i ściągam gdy następny gracz rozpoczyna turę? To nic nie daje w takim razie.

Edit już wiem, na karcie petryfikusa jest napisane że umiejętność czarnego charakteru nie aktywuje się do MOJEJ następnej tury, to wyjaśnia wszystko, przepraszam nie doczytałem
Ostatnio zmieniony 09 sty 2023, 13:22 przez jarnuszkiewiczm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Qrzy »

jarnuszkiewiczm pisze: 09 sty 2023, 13:07 Dzięki za odpowiedź, ale w takim razie jak działa czar petryfikus i po co jest znacznik, skoro petryfikuje go na turę (czyli jeśli rozumiem turę jako mój ruch), czyli tylko na mój ruch? Skoro karty gram i tak już po rozpatrzeniu jego efektu, to zagram petryfikusa kładę na Voldka znacznik i ściągam gdy następny gracz rozpoczyna turę? To nic nie daje w takim razie
Przeczytaj jeszcze raz kartę zaklęcia - efekt działa do początku TWOJEJ następnej tury. ;)
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Asurmar »

jarnuszkiewiczm pisze: 09 sty 2023, 13:07
Qrzy pisze: 09 sty 2023, 13:01


"tura", jak to zazwyczaj ma miejsce w grach, dotyczy jednego gracza. Więc znowu, zdecydowanie petryfikujmy Voldemorta. ;)

Dzięki za odpowiedź, ale w takim razie jak działa czar petryfikus i po co jest znacznik, skoro petryfikuje go na turę (czyli jeśli rozumiem turę jako mój ruch), czyli tylko na mój ruch? Skoro karty gram i tak już po rozpatrzeniu jego efektu, to zagram petryfikusa kładę na Voldka znacznik i ściągam gdy następny gracz rozpoczyna turę? To nic nie daje w takim razie
Z tego co pamiętam to ta karta działa do początku Twojej kolejnej tury (czyli jeśli ty zagrasz kartę, to petryfikacja działa podczas tur pozostałych graczy).
jarnuszkiewiczm
Posty: 11
Rejestracja: 09 sty 2023, 12:20
Has thanked: 8 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: jarnuszkiewiczm »

Qrzy pisze: 09 sty 2023, 13:20
jarnuszkiewiczm pisze: 09 sty 2023, 13:07 Dzięki za odpowiedź, ale w takim razie jak działa czar petryfikus i po co jest znacznik, skoro petryfikuje go na turę (czyli jeśli rozumiem turę jako mój ruch), czyli tylko na mój ruch? Skoro karty gram i tak już po rozpatrzeniu jego efektu, to zagram petryfikusa kładę na Voldka znacznik i ściągam gdy następny gracz rozpoczyna turę? To nic nie daje w takim razie
Przeczytaj jeszcze raz kartę zaklęcia - efekt działa do początku TWOJEJ następnej tury. ;)
Zgadza się sprawdziłem kartę, i jest podkreślone Twojej następnej tury więc wszystko gra :)
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: bdm »

Czy każdy scenariusz zaczynasz z talią początkową przypisaną do danego bohatera ze scenariusza 1 czy można w kolejnych scenariuszach używać kart kupionych w poprzednich scenariuszach?
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Qrzy »

bdm pisze: 23 sty 2023, 12:43 Czy każdy scenariusz zaczynasz z talią początkową przypisaną do danego bohatera ze scenariusza 1 czy można w kolejnych scenariuszach używać kart kupionych w poprzednich scenariuszach?
Zawsze zaczynasz z talią początkową.
jarnuszkiewiczm
Posty: 11
Rejestracja: 09 sty 2023, 12:20
Has thanked: 8 times

Pytanie o dodatek zaklęcia i eliksiry

Post autor: jarnuszkiewiczm »

Witam,
Jeżeli gram w dodatek Zaklęcia i Eliksiry to jakiego bohatera np Rona mam użyć i ogólnie których kart z podstawowej wersji gry? Ponieważ jest w instrukcji napisane by położyć karty bohaterów ale nie wiem czy to ma być ron z 7 scenariusza, czy z 1 scenariusza czy piątego ? A jakim Voldemortem grać było doprecyzowane że z 5 scenariusza podstawki, Tak samo nie jest napisane którymi kartami Hogwartu grać itp, w dodatku o potworach były osobne karty bohaterów i nimi trzeba było grać to wiadomo. Jak prawidłowo przygotować się do gry?
Z góry dziękuję za odp
feniks_ciapek
Posty: 2279
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: feniks_ciapek »

Grasz wszystkimi kartami Hogwartu i kartami czarnej magii z podstawki i dodatku z potworami, jeśli go masz. Scenariusze mają swoje karty miejsc, czasami wydarzenia wymagają obecności konkretnych przeciwników, ale pozostałych losujesz. Co do bohaterów, to ja brałem zawsze tych albo ze scenariusza 7 albo z dodatku z potworami z wybraną biegłością albo patronusem.

Nie ma to jakiegoś specjalnego znaczenia, tylko podstawka miała te scenariusze jakoś bardziej ograniczające.
Awatar użytkownika
Zodd
Posty: 135
Rejestracja: 19 lis 2010, 14:50
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Zodd »

Asurmar pisze: 09 sty 2023, 13:21 Z tego co pamiętam to ta karta działa do początku Twojej kolejnej tury (czyli jeśli ty zagrasz kartę, to petryfikacja działa podczas tur pozostałych graczy).
Czyli tylko innych chroni przed działaniem czarnych charakterów?
Jak tylko zaczyna się moja tura, czyli idą w ruch karty czarnej magii to petryfikacja znika?
Voronwe (BGG)
MMarki (bga)
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Asurmar »

Zodd pisze: 24 sty 2023, 19:10
Asurmar pisze: 09 sty 2023, 13:21 Z tego co pamiętam to ta karta działa do początku Twojej kolejnej tury (czyli jeśli ty zagrasz kartę, to petryfikacja działa podczas tur pozostałych graczy).
Czyli tylko innych chroni przed działaniem czarnych charakterów?
Jak tylko zaczyna się moja tura, czyli idą w ruch karty czarnej magii to petryfikacja znika?
Tak.
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: bdm »

Niektóre karty czarnej magii i czarnych charakterów nakazują odkryć wierzchnią kartę z talii bohatera i wywołują efekty jeśli karta ma koszt 1 lub więcej. Z początku głowiłem się jakie to karty skoro wszystkie są o koszcie minimum 2 więc odrzucałem wszystkie i traciłem a to zdrowie a to coś innego aż wreszcie się zorientowałem, że karty startowe bohatera nie mają kosztu. Czy tylko o te karty chodzi i wówczas nie odrzucasz karty a efekt ignorujesz?
Wczoraj zagrałem trzeci scenariusz (na dwóch bohaterów: Hermiona i Ron) i udało się wygrać nie tracąc kontroli nawet nad pierwszym miejscem ale grałem grube dwie godziny. Boję się co będzie w następnych (chodzi o czas) skoro każdy następny pewnie jest bardziej wymagający. :)
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Qrzy »

bdm pisze: 25 sty 2023, 10:56 Czy tylko o te karty chodzi i wówczas nie odrzucasz karty a efekt ignorujesz?
Zdaje się, że tak. :) Nie kojarzę innych kart wartych poniżej 1 (w podstawce).
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 144 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: aduko »

bdm pisze: 25 sty 2023, 10:56 Niektóre karty czarnej magii i czarnych charakterów nakazują odkryć wierzchnią kartę z talii bohatera i wywołują efekty jeśli karta ma koszt 1 lub więcej. Z początku głowiłem się jakie to karty skoro wszystkie są o koszcie minimum 2 więc odrzucałem wszystkie i traciłem a to zdrowie a to coś innego aż wreszcie się zorientowałem, że karty startowe bohatera nie mają kosztu. Czy tylko o te karty chodzi i wówczas nie odrzucasz karty a efekt ignorujesz?
Wczoraj zagrałem trzeci scenariusz (na dwóch bohaterów: Hermiona i Ron) i udało się wygrać nie tracąc kontroli nawet nad pierwszym miejscem ale grałem grube dwie godziny. Boję się co będzie w następnych (chodzi o czas) skoro każdy następny pewnie jest bardziej wymagający. :)
Parę postów wyżej jest ten problem rozwiązany, ale tak, chodzi tylko o karty z rynku.
Awatar użytkownika
Zodd
Posty: 135
Rejestracja: 19 lis 2010, 14:50
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Zodd »

Gdy karta czarnej magii lub czarnego charakteru każe dobrać kartę i rozpatrzyć ją (np po kątem kosztu) to gdy spełnia opisane kryterium to też najczęściej dobraną kartę należy odrzucić. A gdy nie spełnia to zostawiamy ją na swojej ręce?
Voronwe (BGG)
MMarki (bga)
feniks_ciapek
Posty: 2279
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: feniks_ciapek »

Zodd pisze: 25 sty 2023, 19:17 Gdy karta czarnej magii lub czarnego charakteru każe dobrać kartę i rozpatrzyć ją (np po kątem kosztu) to gdy spełnia opisane kryterium to też najczęściej dobraną kartę należy odrzucić. A gdy nie spełnia to zostawiamy ją na swojej ręce?
Wraca na wierzch talii.

Co do kart o koszcie 1 i mniej - są w dodatkach karty kosztujące 1. Wszystkie karty bez podanego kosztu (w tym szlabany i eliksiry) są traktowane jakby miały koszt 0.
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 855
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: Qrzy »

Zodd pisze: 25 sty 2023, 19:17 Gdy karta czarnej magii lub czarnego charakteru każe dobrać kartę
Żadna nie ma takiego efektu, te karty każą ODKRYĆ wierzchnią kartę z talii, nie dobrać. ;)
bdm
Posty: 580
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 382 times
Been thanked: 63 times

Re: Harry Potter: Hogwarts Battle - pytania i wątpliwości

Post autor: bdm »

Mam Toma Riddle'a i Petera Pettigrew'a na planszy czarnych charakterów i jeden każe za każdą kartę sprzymierzeńca na ręce zmniejszyć poziom zdrowia o 2 albo odrzucić dowolną kartę z ręki a drugi każe odkryć kartę z wierzchu talii i jeżeli wartość tej karty wynosi 1 albo więcej to musi ją odrzucić i położyć czaszkę na karcie miejsca.
Pytanie w jakiej kolejności rozpatrujemy te efekty? Najpierw czarny charakter po lewej (w tym przypadku Tom Riddle) a później ten drugi? To ma znaczenie w przypadku kiedy masz na ręce dwie karty sprzymierzeńców bo jeśli zaczniesz rozpatrywać efekt od drugiej strony to odrzucasz kartę sprzymierzeńca (jest o wartości powyżej 1) I wówczas pozostaje Ci jedna karta na ręce.
Chyba, że karty na ręce (5 szt. na początku każdej tury) a wierzch talii to dwie różne sprawy...

I dodatkowe pytanie: za pokonanie Toma Riddle'a jest nagroda że można dobrać kartę na rękę spośród odrzuconych. Czy można wykorzystać tą kartę jeszcze w tej turze czy w następnej?

I kolejna wątpliwość: bazyliszek nie pozwala na dobieranie kart. Jeśli mam kartę sprzymierzeńca, dzięki której mogę dobrać kartę i kolejną kartę, która daje mi żeton siły za zagranie karty sprzymierzeńca to dostaje ten punkt siły czy nie?
ODPOWIEDZ