Nasze pomalowane figurki

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 936
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 31 times
Been thanked: 116 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Koshiash »

Ależ mi się podobają te stateczki od Meeple Forge do Scythe:
Obrazek
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 320
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 194 times
Been thanked: 234 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

Dzisiejszy Wurmspat do WH:Underworlds.
Ciekawy projekt, testowałem sobie nowe zakupy: emaliowe streaking grime oraz różne emalie z efektem rdzy.
Nie takie straszne, choć trzeba się przełamać że jednak trochę więcej zachodu z czyszczeniem pędzla. Myślałem jednak że będzie ciężej, a jednak malowanie nie różni się bardzo, a to czy czyszczę pędzel w wodzie czy white spirit to żadna różnica w pracy.
Spoiler:
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: zsuedama »

W "podobnym stylu" chyba malowałeś krasnoludy - i wtedy mi jakoś nie podeszły.

Ale te stwory?! Obłędnie to wygląda! Zajebiste!
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 320
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 194 times
Been thanked: 234 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

zsuedama pisze: 23 mar 2023, 00:16 W "podobnym stylu" chyba malowałeś krasnoludy - i wtedy mi jakoś nie podeszły.

Ale te stwory?! Obłędnie to wygląda! Zajebiste!
Dziękuję!
Styl podobny, bo tutaj korozja i gnicie, a tam efekt znoszenia, wytarcia. Ale metodyka aby to osiągnąć zupełnie inna.
Uwielbiam w malowaniu to jak wieloma drogami można iść.
Tak z ciekawostek to przy emaliach (olejach?) trzeba mocno ufać, że gdzieś się dojdzie. Po nałożeniu efektów rdzy cała figurka wyglądała jak plansza do patchworka. Jakby zniszczył całe malowanie. Ale potem jak wyschnie i zaczynam redukcję to wychodzi magia.
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: zsuedama »

6sty fig, czyli ostatni z mistyków :)
Spoiler:
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1408 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

Malowanie ok, ale tę linię podziału formy na płaszczu to jednak przydałoby się usunąć przed malowaniem - strasznie wali po oczach! Chyba, że to kwestia zdjęcia i oświetlenia pod akurat niekorzystnym kątem.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: zsuedama »

Kurde właśnie ona wylazła bardzo mocno przy tej fotce i świetle, normalnie widać ją mniej. Muszę przyznać, że przed malowaniem jej nie zauważyliśmy. Nie wiem czy bym się nie bał że "zaoram" figurkę przy próbie ścięcia jej - muszę obejrzeć jakiś filmik o tym.
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 320
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 194 times
Been thanked: 234 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

Nie zaorasz :) Spokojnie. Dobry nożyk i następnym razem tniesz wszystko.
MgK1989
Posty: 318
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 124 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: MgK1989 »

Kolejna porcja terenu:)
Spoiler:
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 320
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 194 times
Been thanked: 234 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BasiekD »

Udaje mi się utrzymać tygodniowe tempo na bandę :) Przy pracy, dzieciach, korkach to zadowalający wynik :) Backlog znika w oczach, choć dalej duży.

Rippa's Snarlfangs. Fajna banda, świetne dynamiczne wilki. Wyszły mi diabliki z Diablo 2 na wilkach.
Spoiler:
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: zsuedama »

Super te podkładki!

Ja niestety żółtych mistyków zniszczyłem, za dużo lakieru, jeden zaszedł mgłą, na drugim się zrobiły bąble. Coś tam odratowałem, ale z bliska widać babole. Nie wiem czy nie przerzucić się na lakier z buteleczki - ma to jakieś minusy? Poza tym że trochę szkoda kasy co poszła na lakiery w sprayu.
Spoiler:
Teraz na warsztacie mali bogowie. Po wtopie z lakierem potrzebowałem jakiegoś quick winu więc pod pędzel poszedł Loki, 2 następnych mamy na wykończeniu.
Spoiler:
Spoiler:
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: rav126 »

Zainspirowany przez użytkownika Van Tropf odpowiedzią na mój post na fb z pomalowanymi armiami do Ankh, postanowiłem w taki oto sposób pomalować całość Rising Sun. Dokładniej to inspiracja tym malowaniem:
Spoiler:
Większość - czarny primer, drybrush zwykłymi akrylami ze słoiczków - szary i biały, elementy w kolorze to w większości farbki akrylowe Vallejo, chociaż np żółty to Vallejo Xpress + rozjaśnienie akrylowymi. Złoty to Vallejo Old gold + Polished gold.
Figurki Kami - czarny primer + zenithal szarym i białym. Na to wash Nuln oil, potem białym drybrush. Elementy kolorowe - metalik Vallejo Copper. Zdecydowałem się na inny odcień Kami bo same figurki też są z białego plastiku.
Ponad 100 figurek - podstawka i 3 dodatki. Niby sam podkład plus drybrush, ale już detale w kolorze plus brzegi podstawek wydłużyły pracę. Zrobiłem to w 4 partiach, każda zajęła mi 1-2 dni. Ale jestem zadowolony z efektu.
Podsumowując - "złote, a skromne" ;)
Spoiler:
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: arian »

rav126 pisze: 03 kwie 2023, 23:48 Zainspirowany przez użytkownika Van Tropf odpowiedzią na mój post na fb z pomalowanymi armiami do Ankh, postanowiłem w taki oto sposób pomalować całość Rising Sun.
Zastanawia mnie jak z czytelnością takich figurek na planszy. Wygląda to bardzo ładnie, ale jednak jak kilka stoi obok siebie to może być trudno je odróżnić. Zastanawiam się, bo sam chciałbym pomalować Mezo, a malowanie tych małych figurek w normalny sposób to strata czasu. I też nie będzie czytelnie.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 769
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 280 times
Been thanked: 184 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Seraphic_Seal »

arian pisze: 04 kwie 2023, 09:26
rav126 pisze: 03 kwie 2023, 23:48 Zainspirowany przez użytkownika Van Tropf odpowiedzią na mój post na fb z pomalowanymi armiami do Ankh, postanowiłem w taki oto sposób pomalować całość Rising Sun.
Zastanawia mnie jak z czytelnością takich figurek na planszy. Wygląda to bardzo ładnie, ale jednak jak kilka stoi obok siebie to może być trudno je odróżnić. Zastanawiam się, bo sam chciałbym pomalować Mezo, a malowanie tych małych figurek w normalny sposób to strata czasu. I też nie będzie czytelnie.
Wydaje mi się, że patrzenie na sam kolor wkoło podstawki powinno być całkiem skuteczne, podobny efekt do np plastikowych podstawek z Blood Rage.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: rav126 »

arian pisze: 04 kwie 2023, 09:26 Zastanawia mnie jak z czytelnością takich figurek na planszy
Tak:
Spoiler:
:)
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: zsuedama »

Powoli kończymy bogów. I zacznie się prawdziwa zabawa - cała podstawka, 4 klany i duże potwory. Potem Ksy.
Spoiler:
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 533
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 383 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Gribbler »

Zbyt ładnie pomalowane figurki, żeby pokazywać je na tapczanie:) Polecam zagiętą (nie na kant) białą kartkę w tle, ustawioną na dwóch pudełkach od planszówki tworzących kąt prosty. Figurki prezentowałyby się jeszcze lepiej!
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: zsuedama »

Bardzo dziękuję ale też bez przesady, to początki dopiero - nie pomalowaliśmy jeszcze nawet po 10 figów na głowę (malujemy na spółkę z moją partnerką). Jak skończymy wszystko to zrobię jakąś ładną sesję, a tak to fotki na szybko :) Mam nadzieję że nie wymiękniemy, na razie super frajda.
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: rav126 »

Jednak dobra prezentacja podnosi walory estetyczne samej pomalowanej figurki 🙂 Ja wolę czarną kartkę, wtedy ciemne figurki nie zlewają się w ciemną masę 🙂
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: _leigam_ »

zsuedama pisze: 06 kwie 2023, 13:02 Powoli kończymy bogów. I zacznie się prawdziwa zabawa - cała podstawka, 4 klany i duże potwory. Potem Ksy.
Spoiler:
Bardzo fajnie, ale mam wątpliwości czy te figurki będą wystarczająco widoczne na planszy, akurat bogowie powinni się mocno rzucać w oczy. Chętnie usłyszę opinie po zagraniu.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: zsuedama »

_leigam_ pisze: 07 kwie 2023, 13:28
zsuedama pisze: 06 kwie 2023, 13:02 Powoli kończymy bogów. I zacznie się prawdziwa zabawa - cała podstawka, 4 klany i duże potwory. Potem Ksy.
Spoiler:
Bardzo fajnie, ale mam wątpliwości czy te figurki będą wystarczająco widoczne na planszy, akurat bogowie powinni się mocno rzucać w oczy. Chętnie usłyszę opinie po zagraniu.
Ja tymi małymi nie będę grał. Gramy jak już dużymi, więc nawet pomalowane będzie widać. Ale do zagrania kompletem pomalowanym jeszcze długa droga.

edyta: A nawet jak się czasami zagra, i nie będą super widoczne, to wydaje mi się, że gracze będą o nich pamiętać :) To są też jedyne figurki na planszy bez kolorowych podkładek, więc to też trochę je odróżnia od reszty.
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Awatar użytkownika
Rayos
Posty: 84
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:30
Has thanked: 12 times
Been thanked: 18 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Rayos »

Świetnie wyglądają te "artystycznie" pomalowane figurki do Rising Sun! Aż się zastanawiam, czy w podobny sposób nie pomalować tabunu minisów do Northgarda :idea: Chociaż nie wiem, czy tam nie będzie już faktycznie mało czytelnie...

przy okazji i ja pochwalę się niedawno pomalowanymi figurkami: do podstawki Tiny Epic Dungeon :) To moja pierwsza 'skompletowana' gra. Rok temu pomalowałem jedynkie kilka krasnali do serii Dwar7s ,które mimo tego, że były malutkie, to i tak były większe niż te tutaj. Zwykłe farbki akrylowe, głównie Vallejo, trochę AP. Podkład szary na większości, ostatnie 3 figurki kupiłem nowy podkład i robiłem zenithal prming z czarnym i białym podkładem, chociaż nie wiem czy był sens. Dodatkowo dorobiłem malutki insercik, żeby pomalowane figurki nie latały luzem w pudełku


Obrazek
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: 13thSON »

zsuedama pisze: 06 kwie 2023, 13:02 Powoli kończymy bogów. I zacznie się prawdziwa zabawa - cała podstawka, 4 klany i duże potwory. Potem Ksy.
Spoiler:
Najbardziej podobają mi się dwie pierwsze z prawej. Czy je malowała ta sama osoba ? Fajny pomysł z tęczą na mieczu.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5150
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1059 times
Been thanked: 1652 times
Kontakt:

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: BOLLO »

13thSON pisze: 11 kwie 2023, 11:44
zsuedama pisze: 06 kwie 2023, 13:02 Powoli kończymy bogów. I zacznie się prawdziwa zabawa - cała podstawka, 4 klany i duże potwory. Potem Ksy.
Spoiler:
Najbardziej podobają mi się dwie pierwsze z prawej. Czy je malowała ta sama osoba ? Fajny pomysł z tęczą na mieczu.
Przepraszam ale tęczy tam nie widze...
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1408 times

Re: Nasze pomalowane figurki

Post autor: Cyel »

Jest tęcza. Domyślam się, że to Heimdall i mu się Bifrost odbija w ostrzu. Fajny pomysł na taki detal!
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ