Boarding - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Alucard1982
Posty: 194
Rejestracja: 26 lis 2018, 09:46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Boarding - pytania o zasady

Post autor: Alucard1982 »

Instrukcja podaje, że obliczając punkty za Kartę Wydarzenia "Jak sardynki w puszce", dostajemy 9 pkt za każdą grupę zajętych foteli, tworzących kwadrat 3x3. Tymczasem z samej karty wynika, że powinno być 3 pkt za taką grupę.
Czy dobrze się domyślam się, że druga wersja jest prawidłowa?
Czapi
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2022, 22:09

Re: Overbooked / Boarding (Daryl Chow)

Post autor: Czapi »

Dzień dobry. Zarejestrowalem się, bo chciałbym dowiedzieć się, jak interpretujecie reguły. Konkretnie chodzi o sytuację, gdy bierzecie kartę, która umożliwia pominięcie jednego pasażera w wybranym kolorze. Czy ignorujecie wyłącznie tego pasażera (ale nie rząd,w którym siedzi - ten powinien nadal być dostępny), czy też można tę kartę położyć tak, jakby w ogóle rząd nie był przewidziany.
Przykład na zdjęciach (bo trudno to wytłumaczyć).
Wziąłem kartę, ale chcę pominąć czerwonego pasażera. Czy mogę ułożyć żetony tak, jakby na karcie w ogóle nie było rzędu, w którym czerwony siedzi (zdj. 1), czy jednak musi ten rząd być, a tylko nie sadzam w nim czerwonego (Zdj.2)?
Obrazek
Bede wdzięczny za uzasadnioną odpowiedź.

Obrazek
Leliw
Posty: 86
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Overbooked / Boarding (Daryl Chow)

Post autor: Leliw »

Czapi pisze: 17 lut 2022, 22:23 Dzień dobry. Zarejestrowalem się, bo chciałbym dowiedzieć się, jak interpretujecie reguły. Konkretnie chodzi o sytuację, gdy bierzecie kartę, która umożliwia pominięcie jednego pasażera w wybranym kolorze. Czy ignorujecie wyłącznie tego pasażera (ale nie rząd,w którym siedzi - ten powinien nadal być dostępny), czy też można tę kartę położyć tak, jakby w ogóle rząd nie był przewidziany.
Przykład na zdjęciach (bo trudno to wytłumaczyć).
Wziąłem kartę, ale chcę pominąć czerwonego pasażera. Czy mogę ułożyć żetony tak, jakby na karcie w ogóle nie było rzędu, w którym czerwony siedzi (zdj. 1), czy jednak musi ten rząd być, a tylko nie sadzam w nim czerwonego (Zdj.2)?
Spoiler:
Bede wdzięczny za uzasadnioną odpowiedź.
Spoiler:
W instrukcji takiego przypadku nie znalazłem, ale ja założyłem i tak gram, że opcja z pierwszego zdjęcia jest poprawna. W końcu zyskujesz na symbolu, a jest wzmianka w instrukcji, że białe pola pełnią funkcję pomocniczą.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2029
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1508 times
Been thanked: 1155 times

Re: Overbooked / Boarding (Daryl Chow)

Post autor: Bruno »

Leliw pisze: 18 lut 2022, 08:15
Spoiler:
W instrukcji takiego przypadku nie znalazłem, ale ja założyłem i tak gram, że opcja z pierwszego zdjęcia jest poprawna. W końcu zyskujesz na symbolu, a jest wzmianka w instrukcji, że białe pola pełnią funkcję pomocniczą.
Zgadza się. Ponieważ w tym wypadku czerwony jest jedynym pasażerem w rzędzie, to można zignorować cały rząd.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
lehooleh
Posty: 1
Rejestracja: 02 gru 2019, 08:50
Has thanked: 2 times

Re: Boarding - pytania o zasady

Post autor: lehooleh »

Ja mam pytanie o taką sytuację.
Końcówka gry. Gracz ma prawie pełną planszę a gra się nie kończy.
Na stole 4 karty. Żadnej z nich gracz nie zmieści.
Musi wypraszać? Toć to ukaranie gracza, któremu dobrze poszło.
Leliw
Posty: 86
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 29 times

Re: Boarding - pytania o zasady

Post autor: Leliw »

lehooleh pisze: 05 wrz 2022, 08:15 Ja mam pytanie o taką sytuację.
Końcówka gry. Gracz ma prawie pełną planszę a gra się nie kończy.
Na stole 4 karty. Żadnej z nich gracz nie zmieści.
Musi wypraszać? Toć to ukaranie gracza, któremu dobrze poszło.
Musi wypraszać :) Pod koniec jak robi się ciasno warto zadbać, żeby szybko skończyć znaczniki jakiejś z grup pasażerów i zakończyć grę.
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Boarding - pytania o zasady

Post autor: Miszon »

lehooleh pisze: 05 wrz 2022, 08:15 Ja mam pytanie o taką sytuację.
Końcówka gry. Gracz ma prawie pełną planszę a gra się nie kończy.
Na stole 4 karty. Żadnej z nich gracz nie zmieści.
Musi wypraszać? Toć to ukaranie gracza, któremu dobrze poszło.
na tym właśnie polega ta gra, że na początku wszystko idzie fajnie, a na końcu wszystko idzie źle ;) . I najpierw radosne układanie znaczników, a potem męczarnie jak to ułożyć, żeby jak najmniej popsuć istniejące układy i zebrać jak najmniej ujemnych punktów za wyproszonych pasażerów.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ODPOWIEDZ