Gra przygodowa, 2 osoby, kooperacja

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Melafir
Posty: 48
Rejestracja: 04 maja 2013, 16:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Gra przygodowa, 2 osoby, kooperacja

Post autor: Melafir »

Hej

Poszukuje gry planszowej na 2 osoby, klimat fantasy albo zombie. Mamy aktualnie horror w arkham, aeons end, terraformacje Marsa.
Preferowany język polski, kooperacja, średnio skomplikowana.
Czas gry max 2h (małe dzieci).
Po rozpoznaniu rynku nasuwają mi się następujące propozycje (Oraz wady):
1) zombicide:
-mała różnorodność przeciwników (chyba że nie doczytałem zasad i każdy typ dodatkowo może się różnie zachowywać)
-cena przy kompacji calosci
-'niedlugo' wychodzi 2 edycja więc nie warto inwestować w 1sza edycję

2) descent:
-Brak dobrego coopa (jest aplikacja ale jakoś nie jestem przekonany do niej oraz dodatkowo wydłuży to czas gry)
-Mała różnorodność przeciwników oraz każdy dodatek wprowadza też mała ich ilość

3) runebound (mój faworyt)
-Mała ilość scenariuszy

4) sword an sorcery
-Ilość zasad, nie chce zrazic żonę na starcie

5) Nemesis
-Za duża losowosc

6) i inne.

Widzę że polski rynek ma dużo mniej pozycji niż zachod. Ewentualnie w pomocy doboru gry można uwzględniać gry które wejdą na rynek za 1, 2 miesiące.

Z góry dzięki za pomoc.
Matek173
Posty: 98
Rejestracja: 18 sty 2020, 13:59
Has thanked: 10 times
Been thanked: 24 times

Re: Gra przygodowa, 2 osoby, kooperacja

Post autor: Matek173 »

Skoro wymieniłeś Horror w Arkham, to w dość podobnym klimacie, ale moim zdaniem lepsze (zarówno od HwA 2ed jak i 3ed bo nie sprecyzowałeś) jest Eldritch Horror - prostsze zasady i większa kontrola nad tym co się dzieje na planszy.

W klimatach Ctulhu jest też Posiadłość Szaleństwa (bardziej narracyjnie prowadzona).

Jeśli chodzi o tematykę bardziej familijną (dzieci) to może Magia i Myszy? Jest to fantasy ale w bardzo bajkowym wydaniu. Również zasady są dosyć proste.
Cyel
Posty: 2581
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1228 times
Been thanked: 1437 times

Re: Gra przygodowa, 2 osoby, kooperacja

Post autor: Cyel »

No to chyba Gloomhaven :) Skoro jest już po polsku a Ty po polsku szukasz. Ma wymieniane przez Ciebie zalety
Melafir pisze: 10 kwie 2020, 12:05 Poszukuje gry planszowej na 2 osoby, klimat fantasy
Preferowany język polski, kooperacja, średnio skomplikowana.
Czas gry max 2h (małe dzieci).
A nie ma wymienionych wad innych gier
-Brak dobrego coopa
-Mała różnorodność przeciwników
-Mała ilość scenariuszy
-Za duża losowosc
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Melafir
Posty: 48
Rejestracja: 04 maja 2013, 16:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra przygodowa, 2 osoby, kooperacja

Post autor: Melafir »

Dzięki wielkie za pomoc. Co do gloomhaven, ile trwa 1 posiedzenie? Jak pisałem, mam średnio 2h dziennie na grę łącznie z setupem.
Oraz niemniej ważna kwestia, ile zajmuje rozłożona gra stołu? Głupio by było jakby gra się nie mieściła albo co chwila jakiś element spadły na ziemię. :)
Cyel
Posty: 2581
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1228 times
Been thanked: 1437 times

Re: Gra przygodowa, 2 osoby, kooperacja

Post autor: Cyel »

2h/scenariusz w dwie osoby bez problemu, moim zdaniem. W tyle się rozgrywaliśmy scenariusze w czterech.

Co do stoło-żerności gry to potrafi zająć cały stół faktycznie w swojej wyjściowej wersji. Znów w dwójkę powinno być to mniejszym problemem. A najbardziej polecam wsparcie się aplikacją - oszczędza czas na set-up, obsługę gry i zajmowane miejsce na stole. Byłem sceptyczny, ale mnóstwo mechanizmów z obsługi gry jest z nią o wiele szybszych. Nigdy potem nie wróciliśmy już do rozkładania i manipulowania tymi fizycznymi elementami, które apka zastępuje.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ