Tiny Epic - Który ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Tiny Epic - Który ?

Post autor: Phate »

Witam,
Dziś w sumie szybkie pytanie.
Miałem okazję zagrać w Tiny Epic Zombie i bardzo podoba mi się kompaktowość oraz mimo właśnie tej kompaktowości to ile w tym pudełku jest napchane contentu (kilka trybów rozgrywki, sporo postaci, dwustronne plansze, "itemmeple", 9 losowo pojawiających się misji - po prostu towaru jak w pełnowymiarowej grze).
Chciałbym kupić coś dla siebie i poszukuje jakiejś gry z rodziny Tiny Epic.
Ważne żeby miała dobry tryb Solo bo często właśnie tak gram. Klimat raczej bez znaczenia chociaż Westernu się trochę obawiam czy siądzie u Nas.

Poradzicie co wziąść ?

Tiny Epic Defender (2 ed.)
Tiny Epic Tactics
Tiny Epic Quest
Tiny Epic Galaxies
Tiny Epic Kingdom
Tiny Epic Mechs
??
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 796
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 123 times
Been thanked: 378 times

Re: Tiny Epic - Który ?

Post autor: kurdzio »

Podłącze się pod pytanie - z moich oględzin fajnie wygląda Tactics i Quest, ale chętnie poczytam wypowiedzi już grających w te wersje.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4472
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1424 times
Been thanked: 1100 times

Re: Tiny Epic - Który ?

Post autor: garg »

Grałem w:

Defenders - najbardziej mi się podobała, pewnie dlatego, że kooperacyjna. Jest wyzwanie, nieoczywiste wybory i regulowany poziom trudności, a z dodatkiem staje się jeszcze bardziej urozmaicona. Tylko że wtedy jest już w cenie dużej gry. Tryb solo działa dobrze.

Królestwa - proste Area Control. Można dostać tanio i miało polską wersję, więc fajnie jest od niego zacząć. Taki solidny średniak. Chyba nie ma trybu solo (ale mogę się mylić).

Galaxies - klasyczne euro, jest odrobina klimatu (ale bez przesady) i fajny myk z dwoma sposobami wykorzystania zdobytych planet. Do tego ciekawa interakcja, która jest odrobinę kooperacyjna i mocno konfrontacyjna. Moja druga ulubiona z serii. Nie grałem solo.

Quest - zacząłem rozgrywkę i nie skończyłem, bo była dla mnie za bardzo zamotana i skomplikowana, jak na mała grę, która usiłuje być. Podobno solo daje dość podobne odczucia, jak gra w więcej osób.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Tiny Epic - Który ?

Post autor: wirusman »

Do gier solo na pewno polecę zombie, gra ciężka do wygrania z ciekawymi mechanikami, sporo trybów gry, niezłe grafiki. Ale to już wiesz.
Tiny Epic Galaxy, gra prościutka z kilkoma trybami trudności do rozegrania w 20 minut. Ciekawy system przypisywania kości do poszczególnych akcji. Natomiast Quest jest już bardziej rozbudowany, mamy tam modułową plansze, rzuty kości na "szczęście", artefakty, bicie golbinów, czary, pływanie statkami, jazda na koniu, itp Oczywiście wszystko dość umownie podane :) Rozgrywka dla gry solo to już około 40 minut w takim małym pudełku.
Jeszcze jest Tiny Epic Mechs ponoć tryb solo jest przekombinowany i nie do końca ciekawy. Masz jeszcze Tiny epic tactics, który posiada mnóstwo trybów rozgrywki z mapą "3D" i przynajmniej na papierze, ciekawą rozgrywką (mam, lecz jeszcze nie zagrałem). I najnowsze Tiny epic dinozaur :D małe euro o prokreacji dinozaurów :)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 783 times
Been thanked: 1225 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic - Który ?

Post autor: mat_eyo »

Phate pisze: 14 kwie 2020, 23:08 Poradzicie co wziąść ?
Masz pecha, bo Zombies jest najlepszą grą z serii, przynajmniej z tych, które grałem. Galexies to fajne, małe euro, a z dodatkiem jeszcze lepsze. Mechs ma na papierze ciekawą mechanikę walki, ale w rzeczywistości brak w niej emocji, a gra jest upierdliwa w obsłudze. Western pamiętam, że bardzo mi nie podszedł. Graliśmy we czwórkę, ale tylko jednej osobie gra się spodobała. Zombies jest za to świetne, dlaczego się na to nie zdecydujesz? Zwłaszcza do grania solo fajnie mieć przecież swój egzemplarz ;)
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Tiny Epic - Który ?

Post autor: lukkk »

To oczywiste: Zombie :)
A tak serio, TEZ jest naprawdę fajne. Widok mepla z bazooką w jednej ręce, kataną w drugiej, jadącego motorem po hipermarkecie pełnym zombie - ten widok jest naprawdę wart zagrania :)
dannte
Posty: 725
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 420 times

Re: Tiny Epic - Który ?

Post autor: dannte »

garg pisze: 15 kwie 2020, 10:17 Królestwa - Chyba nie ma trybu solo (ale mogę się mylić).
To prawda, ale wyszło coś co nazywa się Ultra Tiny Epic Kingdoms i ono zawiera jakąś kartę "kompasu", która umożliwia grę solo. Nie wiem czy ma ona sens, ale jest. Polska wersja niestety nie ma z tym nic wspólnego i UTEK raczej ciężko u nas dostępny.
Sam Kingdoms (nie solo) jest taki sobie, dobra gra na początek, ale w obliczu pozostałych pozycji, raczej blednie. Jedyne co tam błyszczy to różnorodność ras :)
garg pisze: 15 kwie 2020, 10:17 Galaxies - klasyczne euro, jest odrobina klimatu (ale bez przesady) i fajny myk z dwoma sposobami wykorzystania zdobytych planet. Do tego ciekawa interakcja, która jest odrobinę kooperacyjna i mocno konfrontacyjna. Moja druga ulubiona z serii. Nie grałem solo.
Potwierdzam, aczkolwiek u nas gra się nie przyjęła, okazała się zbyt długa. Tryb solo jest, ma się dobrze, ale jeśli ktoś nie lubi trybów z automą albo tych typu "pobij swój poprzedni wynik", to raczej nie polecam. Pograsz z 10 razy i się znudzi.

Co do Defenders to u mnie nie siadło (grałem tylko w pierwszą edycję), gra wydawała się płytka i była nudna. Nie umiałem docenić mechaniki.

Możesz ew. skorzystać z ocen na BGG:
https://boardgamegeek.com/search/boardg ... iny%20epic

Widnieje tam też Tiny Epic Dinosaurs, której nie uwzględniłeś ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic - Który ?

Post autor: BOLLO »

Hej.

Ja mam u siebie Tiny Epic Kingdom i jest całkiem całkiem. Plus taki że masz "wielką" grę w małym pudełeczku. Wszędzie zabierzesz. Nie ma może jakichś ohów achów ale nie ma też d czego się przyczepić.

Nęci mnie za to ten Tiny Epic Mech :-)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic - Który ?

Post autor: BOLLO »

No dobra mam Galaxy, Mechy i Podziemia....czytałem o Zombiakach i całkiem całkiem ale Vikingowie jakoś mi nie pasują. Graliście już w te ogłoszone od Galakty?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1620
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 359 times
Kontakt:

Re: Tiny Epic - Który ?

Post autor: nidhog »

BOLLO pisze: 13 lut 2023, 14:19 No dobra mam Galaxy, Mechy i Podziemia....czytałem o Zombiakach i całkiem całkiem ale Vikingowie jakoś mi nie pasują. Graliście już w te ogłoszone od Galakty?
Dopiero jest rozsyłany KS. Póki co nie dostałem jeszcze info o trackingu, ale jak ktoś nie chce czekać na galakte to wciaz mam z ostatniego Bundle do dostapienia all -in :)
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
ODPOWIEDZ