Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Prus
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2019, 12:17
Has thanked: 29 times
Been thanked: 37 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: Prus »

dannte pisze: 20 wrz 2021, 18:55 Odpowiedzi na czerwono.
...
4. I analogicznie. Z instrukcji wynika, że gdy podczas eksploracji wyciągnę płytkę odkrycia „krążownik w sektorze” lub „orbital w sektorze”, to muszę ten sektor skolonizować, by skorzystać z powyższej cechy. Bez kolonizacji biorę 2PZ. Czy to samo dotyczy płytki „monolit w sektorze”? Chyba tak.
...
Gdzie tak wynika z instrukcji? Czytam angielską i nie widzę nic takiego
....
Chyba się nieco zagalopowałem. W polskiej instrukcji jest, że nie można tego zrobić na sektorze startowym (w opisie sytuacji w pytaniu 3). Przyjąłem, może nieco na wyrost, że dotyczy to wszystkich sektorów.

EDIT: Ale jak się zastanowić, to sytuacja nie jest jednoznacznie opisana w instrukcji, moja analogia może być nieco zbyt swobodna i w tej chwili stoję na rozdrożu nie tylko w kwestii monolitu, ale i krążowników czy orbitali.
Dziś zagrałem niebieskimi. Radzą sobie, są mocni, dobrze się nimi gra.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Jak przejmuje sektor czyli mam tam kontrolę i jest tam monolit przeciwnika, to kto dostanie za niego punkty?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: AntBehindLeaf »

Dr. Nikczemniuk pisze: 24 wrz 2021, 07:47 Jak przejmuje sektor czyli mam tam kontrolę i jest tam monolit przeciwnika, to kto dostanie za niego punkty?
Osoba ktora kontroluje sektor na koniec gry dostaje punkty za monolit.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Prus pisze: 21 wrz 2021, 21:20 EDIT: Ale jak się zastanowić, to sytuacja nie jest jednoznacznie opisana w instrukcji, moja analogia może być nieco zbyt swobodna i w tej chwili stoję na rozdrożu nie tylko w kwestii monolitu, ale i krążowników czy orbitali.
Pociągnę temat bo mam taki wniosek.
W opisie tych żetonów nie ma wzmianki w rodzaju "zrób to zgodnie z zasadami", po prostu pisze wyłóż i tyle.
Dlatego obstawiam, że taki krążownik wystawiam nawet jeśli nie chcę mieć kontroli w tymże sektorze, bonus to bonus co nie?
Podobnie orbital czy monolit, wystawiam i tyle, z tą różnicą, że nie skolonizuję orbitala jeśli nie mam kontroli i nie dostanę 3pz za monolit jeśli nie mam kontroli.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: AntBehindLeaf »

Dr. Nikczemniuk pisze: 30 wrz 2021, 10:35
Prus pisze: 21 wrz 2021, 21:20 EDIT: Ale jak się zastanowić, to sytuacja nie jest jednoznacznie opisana w instrukcji, moja analogia może być nieco zbyt swobodna i w tej chwili stoję na rozdrożu nie tylko w kwestii monolitu, ale i krążowników czy orbitali.
Pociągnę temat bo mam taki wniosek.
W opisie tych żetonów nie ma wzmianki w rodzaju "zrób to zgodnie z zasadami", po prostu pisze wyłóż i tyle.
Dlatego obstawiam, że taki krążownik wystawiam nawet jeśli nie chcę mieć kontroli w tymże sektorze, bonus to bonus co nie?
Podobnie orbital czy monolit, wystawiam i tyle, z tą różnicą, że nie skolonizuję orbitala jeśli nie mam kontroli i nie dostanę 3pz za monolit jeśli nie mam kontroli.
Wszystko musi być zawsze zgodnie z zasadami.
Prus pisze: 20 wrz 2021, 14:54 3. Wg instrukcji jeżeli wyciągnę płytkę odkrycia „krążownik w sektorze” lub „orbital w sektorze” za sprawą STAROŻYTNYCH LABORATORIÓW z RZADKICH TECHNOLOGII, to muszę położyć krążownik lub orbital w swoim sektorze startowym, pod warunkiem, że go kontroluję.
Tutaj problem polega na tym, że płytka odkrycia "krążownik/orbital/monolit w sektorze" mówi z angielska xd : "Place an Orbital/Monolith/Cruiser in the Sector where found." a nie w sektorze startowym.

i wracając do Twoich pytań:

"Dlatego obstawiam, że taki krążownik wystawiam nawet jeśli nie chcę mieć kontroli w tymże sektorze, bonus to bonus co nie?"
Tak, możesz wystawić krążownik i nie kontrolować obszaru.
"Podobnie orbital czy monolit, wystawiam i tyle, z tą różnicą, że nie skolonizuję orbitala jeśli nie mam kontroli i nie dostanę 3pz za monolit jeśli nie mam kontroli."
Tak jest.
dannte
Posty: 725
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 419 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: dannte »

AntBehindLeaf pisze: 30 wrz 2021, 13:19
Prus pisze: 20 wrz 2021, 14:54 3. Wg instrukcji jeżeli wyciągnę płytkę odkrycia „krążownik w sektorze” lub „orbital w sektorze” za sprawą STAROŻYTNYCH LABORATORIÓW z RZADKICH TECHNOLOGII, to muszę położyć krążownik lub orbital w swoim sektorze startowym, pod warunkiem, że go kontroluję.
Tutaj problem polega na tym, że płytka odkrycia "krążownik/orbital/monolit w sektorze" mówi z angielska xd : "Place an Orbital/Monolith/Cruiser in the Sector where found." a nie w sektorze startowym.
Tu nie chodziło o to, co mówi płytka, tylko co mówi instrukcja w przypadku wynalezienia takiej płytki (nie odkrycia jej) - tak jak pisze autor, chodzi o rzadką technologię. Więc żadnego problemu z interpretacją nie ma ;)
Awatar użytkownika
Prus
Posty: 85
Rejestracja: 01 sie 2019, 12:17
Has thanked: 29 times
Been thanked: 37 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: Prus »

Dziękuję za odpowiedzi. Dzisiaj pojawiła się nowa wątpliwość.
NIEBIESCY dysponują dwoma aktywacjami podczas akcji rozwoju (odkrywania nowych technologii). Zakładam, że kupując np. dwie technologie militarne, za tę drugą zapłacą o jeden Zasób mniej - to raczej logiczne.

A teraz inna sytuacja - czy kupując jako pierwszą Klucz Artefaktu mogą wykorzystać do zakupu drugiej Zasoby pozyskane za kryształy? Chyba mogą, to technologia z grupy natychmiastowych. Tak zagraliśmy.
Czy jednak muszą najpierw wydać Zasoby na obie technologie, a potem dopiero korzystać z właściwości technologii?
dannte
Posty: 725
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 419 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: dannte »

Dobrze zagraliście.
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: AntBehindLeaf »

Prus pisze: 03 paź 2021, 21:45 A teraz inna sytuacja - czy kupując jako pierwszą Klucz Artefaktu mogą wykorzystać do zakupu drugiej Zasoby pozyskane za kryształy? Chyba mogą, to technologia z grupy natychmiastowych. Tak zagraliśmy.
Czy jednak muszą najpierw wydać Zasoby na obie technologie, a potem dopiero korzystać z właściwości technologii?
Dobrze zagraliście. Grupa natychmiastowa "daje jednorazowy efekt w momencie odkrycia/rozwoju".
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: StanleyStone »

A jeśli dwa wrogie statki walczą na neutralnym sektorze - czy zwycięzca może po walce położyć swój dysk kontroli? (nie było tam wcześniej dysku przeciwnika i nie usuwał żadnych kostek).
Awatar użytkownika
shaggy92
Posty: 140
Rejestracja: 25 mar 2012, 22:42
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 14 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: shaggy92 »

Po fazie walki następuje moment, w którym można położyć dysk na każdym wolnym sektorze na którym mamy statek.
Można też wtedy oczywiście zrobić kolonizację jeżeli mamy wolne statki kolonizacyjne.
Soul_oka
Posty: 167
Rejestracja: 13 gru 2018, 16:12
Has thanked: 71 times
Been thanked: 33 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: Soul_oka »

StanleyStone pisze: 05 lis 2021, 10:24 A jeśli dwa wrogie statki walczą na neutralnym sektorze - czy zwycięzca może po walce położyć swój dysk kontroli? (nie było tam wcześniej dysku przeciwnika i nie usuwał żadnych kostek).
Instrukcja strona 21. Następstwa pkt 3B. Jeżeli nie ma tam populacji, możesz przenieść swój dysk wpływu.
Awatar użytkownika
thorus197
Posty: 90
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:53
Lokalizacja: Bristol
Has thanked: 37 times
Been thanked: 22 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: thorus197 »

Cześć!

Czeka nas dziś pierwsza rozgrywka w Eclipse

Obrazek

Wertujemy ostatni raz instrukcję, widzieliśmy filmik instruktażowy.. I mamy tylko jeden problem - KOMPUTERY

Jeżeli mamy jeden UPG który dodaje +1 do wyrzuconych kostek, jeśli wypadną mi 2x "5" - to do obu się to aplikuje, mimo że mam tylko jedno ulepszenie?


Co jeśli przeciwnik ma jeden -2 "shield", a ja mam tylko jeden modyfikator +1, to znaczy że nawet "6" to nie będzie hit? bo wtedy zgadzam się że 5 już nie doda..


Dzięki!
dannte
Posty: 725
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 419 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: dannte »

thorus197 pisze: 04 mar 2022, 16:40Jeżeli mamy jeden UPG który dodaje +1 do wyrzuconych kostek, jeśli wypadną mi 2x "5" - to do obu się to aplikuje, mimo że mam tylko jedno ulepszenie?


Co jeśli przeciwnik ma jeden -2 "shield", a ja mam tylko jeden modyfikator +1, to znaczy że nawet "6" to nie będzie hit? bo wtedy zgadzam się że 5 już nie doda..


Dzięki!
Każda szóstka (gwiazdki) to zawsze trafienie. Każda jedynka (pusta ścianka) to zawsze pudło. Tylko ścianki 2, 3, 4 i 5 podlegają modyfikacjom przez komputery i tarcze.
Zawsze sumujesz wszystkie swoje komputery i o tyle zwiększasz wynik na każdej z kości, bez względu na to iloma kośćmi rzucasz.
Analogicznie to działa dla tarcz przeciwnika.

Trafienie na zmodyfikowanej kości zawsze jest liczone jako tyle obrażeń co ścianka z gwiazdkami danej kości.

Nie wiem jak to jest z Rift Cannon, ale to jest dodatek i ma osobną instrukcję.
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: CrossSleet »

Czy jest gdzieś dostępny pdf polskiej instrukcji? Kupiłem w końcu angielską wersję, ale doczytalbym też polską instrukcję w razie czego :)
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: grzeslaw90 »

CrossSleet pisze: 29 cze 2022, 14:18 Czy jest gdzieś dostępny pdf polskiej instrukcji? Kupiłem w końcu angielską wersję, ale doczytalbym też polską instrukcję w razie czego :)
viewtopic.php?p=1327703#p1327703
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: michalldz90 »

wczoraj udało sie zagrać po długiej przerwie i pojawiła się pewna wątpliwość. w momencie kiedy niszczymy populację przeciwnika z planety, kosteczki trafiają na odpowiednie cmentarzyska a my po walce możemy zasiedlić planetę swoimi kosteczkami. Czyli dobrze rozumiem, że oboje dostaniemy przychód z tej planety ponieważ a) ja zdąrzyłem zasiedlić planetę przed przychodem b) kosteczki przeciwnika wracają na jego tory na koniec całej rundy ?

ta zasada wydaje mi się oczywista, aczkolwiek nie do końca rozumiem dlaczego jedna planeta generuję w jednej rudzie dwa razy więcej zasobów...
Fojtu
Posty: 3378
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 556 times
Been thanked: 1263 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: Fojtu »

michalldz90 pisze: 25 sie 2022, 11:51 wczoraj udało sie zagrać po długiej przerwie i pojawiła się pewna wątpliwość. w momencie kiedy niszczymy populację przeciwnika z planety, kosteczki trafiają na odpowiednie cmentarzyska a my po walce możemy zasiedlić planetę swoimi kosteczkami. Czyli dobrze rozumiem, że oboje dostaniemy przychód z tej planety ponieważ a) ja zdąrzyłem zasiedlić planetę przed przychodem b) kosteczki przeciwnika wracają na jego tory na koniec całej rundy ?

ta zasada wydaje mi się oczywista, aczkolwiek nie do końca rozumiem dlaczego jedna planeta generuję w jednej rudzie dwa razy więcej zasobów...
Tak.

Ogólnie ta zasada raczej ma po prostu na celu balans agresji, więc nie przyglądałbym się specjalnie jaki to me sens tematyczny :D
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: michalldz90 »

Obrazek

Obrazek

Cyz ktos moglby opisac dzialanie tych technologii ? Oraz mam wątpliwość co do żetonu odkryć który daje punkty za żetony punktów po walce: jak dokładnie go rozpatrzyć ?
Ushi
Posty: 62
Rejestracja: 07 kwie 2017, 09:53
Has thanked: 291 times
Been thanked: 16 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: Ushi »

michalldz90 pisze: 06 wrz 2022, 10:49 Cyz ktos moglby opisac dzialanie tych technologii ? Oraz mam wątpliwość co do żetonu odkryć który daje punkty za żetony punktów po walce: jak dokładnie go rozpatrzyć ?
Tu znajdziesz odpowiedzi na większość twoich wątpliwości:
https://youtu.be/azFkQl5XyyM?t=1188
Kajak
Posty: 177
Rejestracja: 11 lut 2006, 00:11
Lokalizacja: Niedaleko Nowej Huty
Has thanked: 103 times
Been thanked: 34 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: Kajak »

W sektorze są po jednym statku moich dwóch przeciwników. Czy one się zawiązują nawzajem? I ja mogę sobie przelecieć przez sektor czy też któryś z nich wiąże mnie?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

Kajak pisze: 11 wrz 2022, 01:32 W sektorze są po jednym statku moich dwóch przeciwników. Czy one się zawiązują nawzajem? I ja mogę sobie przelecieć przez sektor czy też któryś z nich wiąże mnie?
Jest jeszcze gorzej. Każdy statek wroga, nieważne czy związany czy nie, wiąże Ci po jednym statku. W tym przypadku dwa statki wroga zwiążą Ci dwa Twoje statki.
Kajak
Posty: 177
Rejestracja: 11 lut 2006, 00:11
Lokalizacja: Niedaleko Nowej Huty
Has thanked: 103 times
Been thanked: 34 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: Kajak »

Jak to jest z eksterminowaniem bezbronnej ludności?
Można rozdzielać obrażenia z jednej kostki na różne planety czy (tak jak w wypadku okrętów) nie?
(Nie mówię tu o szczególnym przypadku jak się dysponuje Rozszczepiaczem Antymaterii)
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: michalldz90 »

grzeslaw90 pisze: 11 wrz 2022, 09:55
Kajak pisze: 11 wrz 2022, 01:32 W sektorze są po jednym statku moich dwóch przeciwników. Czy one się zawiązują nawzajem? I ja mogę sobie przelecieć przez sektor czy też któryś z nich wiąże mnie?
Jest jeszcze gorzej. Każdy statek wroga, nieważne czy związany czy nie, wiąże Ci po jednym statku. W tym przypadku dwa statki wroga zwiążą Ci dwa Twoje statki.
to ja chyba zawsze grałem źle :O jest to gdzieś wyszególnione w zasadach?
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

michalldz90 pisze: 27 wrz 2022, 23:05
grzeslaw90 pisze: 11 wrz 2022, 09:55
Kajak pisze: 11 wrz 2022, 01:32 W sektorze są po jednym statku moich dwóch przeciwników. Czy one się zawiązują nawzajem? I ja mogę sobie przelecieć przez sektor czy też któryś z nich wiąże mnie?
Jest jeszcze gorzej. Każdy statek wroga, nieważne czy związany czy nie, wiąże Ci po jednym statku. W tym przypadku dwa statki wroga zwiążą Ci dwa Twoje statki.
to ja chyba zawsze grałem źle :O jest to gdzieś wyszególnione w zasadach?
Obrazek
ODPOWIEDZ