Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Ushi
Posty: 60
Rejestracja: 07 kwie 2017, 09:53
Has thanked: 287 times
Been thanked: 16 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: Ushi »

Muzzy pisze: 04 sty 2023, 14:04 dwa masła
dwa co ?
Muzzy
Posty: 7
Rejestracja: 11 lut 2021, 12:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: Muzzy »

Pusta ścianka kostki, pudło...
szlachcicpolski
Posty: 201
Rejestracja: 30 gru 2014, 16:24
Been thanked: 1 time

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: szlachcicpolski »

Muzzy pisze: 04 sty 2023, 14:04 Mam pytanie co do Rift Cannon. Przy rzucie kością jeśli wypadną dwa masła to można strzelić z rakiet? Tak rozumiem instrukcję, czyli trzeba mieć na statku dwa razy Rift Cannon plus rakiety, tak? Chyba że dwa statki o tej samej inicjatywie (bo wtedy rzuca się wszystkimi kośćmi na raz(?) ) Mam rację? Proszę o opinie...
Chyba nie rozumem, o co Ci chodzi, albo nieźle namieszałeś.

1. Jeżeli na którymś statku są rakiety, wystrzeliwane są one jeden raz na początku bitwy przed działami. Jeżeli na większej ilości statków są rakiety, wystrzeliwane są według kolejności inicjatywy. Także przed działami.
2. Działa rozpatrywane są po rakietach. Według kolejności inicjatywy.
3. Rift Cannon jest zaliczana do grupy dział, więc odpala się je w inicjatywie.
Także nigdy nie będziesz miał sytuacji, w której rakiety wypalają po rift cannon.
Muzzy
Posty: 7
Rejestracja: 11 lut 2021, 12:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: Muzzy »

Nic nie namieszałem. Masz oczywiście rację co do kolejności rozpatrywania strzałów. Ale chodzi mi o interpretację wyniku kosci do Rift canon. Dokładnie ostatnia pozycja. To jest dodatek do podstawki.
Obrazek
Rift Canon - działo szczelinowe, jak jest napisane uszkadza statki robiac wyrwę w czaso-przestrzeni. Więc jak rozumiem w przypadku równoczesnego strzału z dwóch działek, które pudłują strzelasz rakietami. Czyli teoretyczne powstaje jakis wyłom w kontinuum czasowym które przerzuca Cię w czasie i pozwala strzelić z rakiet.To chciałem potwierdzić.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

Muzzy pisze: 23 sty 2023, 15:14 Nic nie namieszałem. Masz oczywiście rację co do kolejności rozpatrywania strzałów. Ale chodzi mi o interpretację wyniku kosci do Rift canon. Dokładnie ostatnia pozycja. To jest dodatek do podstawki.
Obrazek
Rift Canon - działo szczelinowe, jak jest napisane uszkadza statki robiac wyrwę w czaso-przestrzeni. Więc jak rozumiem w przypadku równoczesnego strzału z dwóch działek, które pudłują strzelasz rakietami. Czyli teoretyczne powstaje jakis wyłom w kontinuum czasowym które przerzuca Cię w czasie i pozwala strzelić z rakiet.To chciałem potwierdzić.
...co? :D

Nie pomyliłeś 'Misses' z 'Missles'?
Muzzy
Posty: 7
Rejestracja: 11 lut 2021, 12:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: Muzzy »

:lol: tak to jest jak się czyta instrukcje bez okularów a potem się upera przy swoim :roll: jasne że pomyliłem 8)
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

Muzzy pisze: 23 sty 2023, 18:26 :lol: tak to jest jak się czyta instrukcje bez okularów a potem się upera przy swoim :roll: jasne że pomyliłem 8)
Jeszcze dodałbym skłonność do overthinkingu :lol:
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: shod »

kupiłem niedawno Rift canon [mimo, że są głosy o przegięciu tej broni ;)]. i już się bałem, że totalnie źle graliśmy i nie rozumiem instrukcji... a to taki zonk ;).
Swoją drogą, może to ciekawy pomysł na broń wykorzystującą kontinuum czasowe i rakiety? ;)...albo może lepi nie :D.
Loecus
Posty: 17
Rejestracja: 01 maja 2021, 22:56

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: Loecus »

Siemano

Mam pytania

1. Czy statki leczą rany pomiędzy bitwami na jednym sektorze np. 3 graczy na jednym sektorze, jeden gracz wygrał i ma kostki uszkodzeń, czy one przechodzą do kolejnej bitwy która odbędzie sie na tym sektorze w tej turze?
2. draco który posiada sektor z swoimi statkami i starozytnymi zostaje zaatakowany i przegrywa, nastepnie gracz który go atakuje walczy ze starozytnymi. W ktorym momencie atakowana jest populacja gracza draco? Po walce z jego statkami czy po walce ze starozytnymi.
3. Czy w wypadku kilku bitew na jednym sektorze rakiety wypuszczane są tylko w pierwszej bitwie danego statku, czy przy kazdej nowej? (Pierwsza opcja wydaje sie bardziej zbalansowana :D )
4. Czy bonus za "first pass" jest przyznawany zawsze czyli np pasuje kilka tur jako pierwszy pasuje to zawsze dostaje 2 monety, czy tylko jak dostaje karte pierwszego pasujacego?
5. Czy salwa rakiet jest traktowana jako runda walki czy salwa plus działa? Chodzi o to czy po strzale rakietami statki mogą sie wycofać
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

Loecus pisze: 20 mar 2023, 11:35 Siemano

Mam pytania

1. Czy statki leczą rany pomiędzy bitwami na jednym sektorze np. 3 graczy na jednym sektorze, jeden gracz wygrał i ma kostki uszkodzeń, czy one przechodzą do kolejnej bitwy która odbędzie sie na tym sektorze w tej turze?
2. draco który posiada sektor z swoimi statkami i starozytnymi zostaje zaatakowany i przegrywa, nastepnie gracz który go atakuje walczy ze starozytnymi. W ktorym momencie atakowana jest populacja gracza draco? Po walce z jego statkami czy po walce ze starozytnymi.
3. Czy w wypadku kilku bitew na jednym sektorze rakiety wypuszczane są tylko w pierwszej bitwie danego statku, czy przy kazdej nowej? (Pierwsza opcja wydaje sie bardziej zbalansowana :D )
4. Czy bonus za "first pass" jest przyznawany zawsze czyli np pasuje kilka tur jako pierwszy pasuje to zawsze dostaje 2 monety, czy tylko jak dostaje karte pierwszego pasujacego?
5. Czy salwa rakiet jest traktowana jako runda walki czy salwa plus działa? Chodzi o to czy po strzale rakietami statki mogą sie wycofać
1. Damage resetuje się na końcu fazy walki sektora, a nie poszczególnych bitew więc się przenosi między bitwami w jednym sektorze.
2. Bombardowanie jest możliwe jedynie, gdy sam zostaniesz w sektorze - nieważne kto broni populacji.
3. Rakiety są pierwszym etapem każdej bitwy więc to, że dzieją się one w jednym sektorze nie ma znaczenia i możliwość użycia rakiet się resetuje.
4. Za każdym razem dostajesz 2 kasy.
5. Rakiety to nie runda bitwy. Tak naprawdę rakiety dzieją się przed bitwą.
Loecus
Posty: 17
Rejestracja: 01 maja 2021, 22:56

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: Loecus »

Chyba rzeczywiście to myślenie nad ruchem zabiera najwiecej czasu.

Pytanie do zasad.
Gra określaile sektorów 3 ma byc do gry na daną liczbe osób. A co z sektorami 1 i 2? Wyciągamy wszystkie czy losujemy przed grą stałą liczbe? Jeśli wyciągamy wszystkie to wtedy znaćznie zmniejsza się szansa na warpa
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy (Touko Tahkokallio)

Post autor: grzeslaw90 »

Loecus pisze: 02 kwie 2023, 22:32 Chyba rzeczywiście to myślenie nad ruchem zabiera najwiecej czasu.

Pytanie do zasad.
Gra określaile sektorów 3 ma byc do gry na daną liczbe osób. A co z sektorami 1 i 2? Wyciągamy wszystkie czy losujemy przed grą stałą liczbe? Jeśli wyciągamy wszystkie to wtedy znaćznie zmniejsza się szansa na warpa
Wyciągamy wszystkie, bo np. Draco ciągnie po 2 kafelki
Dawici
Posty: 31
Rejestracja: 30 lis 2015, 20:41
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: Dawici »

Jak działają modyfikatory ataku, które są upgradami statku łącznie z ulepszonymi działkami ktore dają mi rzut pomarańczową, niebieską lub czerwoną kostką?
Powiedzmy mam modyfikator +1 i czerwoną kostkę.

Wynik na czerwonej to 5 ale modyfikator daje mi trafienie. Czy zadaję 4 obrażenia czy 1?
Kajak
Posty: 175
Rejestracja: 11 lut 2006, 00:11
Lokalizacja: Niedaleko Nowej Huty
Has thanked: 96 times
Been thanked: 34 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: Kajak »

Dawici pisze: 25 lis 2023, 23:04 Jak działają modyfikatory ataku, które są upgradami statku łącznie z ulepszonymi działkami ktore dają mi rzut pomarańczową, niebieską lub czerwoną kostką?
Powiedzmy mam modyfikator +1 i czerwoną kostkę.

Wynik na czerwonej to 5 ale modyfikator daje mi trafienie. Czy zadaję 4 obrażenia czy 1?
4 trafienia które można przydzielić tylko do jednego celu.
panfamiliada
Posty: 7
Rejestracja: 22 mar 2021, 19:39
Has thanked: 2 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: panfamiliada »

Cześć,

Może mi ktoś potwierdzić czy dobrze rouzmiem cechę rasy planta?



W przypadku niszczenia ich populacji, rzut kością każdego statku z automatu liczony jest jako trafienie czy nie muszę w ogóle rzucać, a cała ich populacja ginie gdy wjeżdżają do nich wrogie statki?

Jeszcze jedno pytanie, posiadając Neutron Bombs wystarczy, że zakończę turę na wrogim kaflu i z automatu niszczę mu całą populację czy muszę mieć odpowiednią ilość ataku na kościach?
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - pytania i wątpliwości

Post autor: dannte »

Nie ma znaczenia iloma statkami i jak wyposażonymi zaatakujesz populację w sektorze przeciwnika: wszystkie kostki usuwane są automatycznie (bez rzutów, bez jakiegokolwiek pokrycia w broniach - bomby neutronowe w tym przypadku zastępują bronie na statku).

Nie niszczysz kostek od razu po zakończeniu tury, tylko na koniec fazy walki (podczas niszczenia populacji) - czyli jeśli wlecisz tam na początku rundy (w pierwszej turze), przeciwnik może jeszcze zareagować, póki wszyscy nie spasujecie.
ODPOWIEDZ