Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: detrytusek »

Bart Henry pisze: 15 wrz 2021, 09:20
detrytusek pisze: 15 wrz 2021, 09:12
Bart Henry pisze: 15 wrz 2021, 08:23 Ja za to dwukrotnie po transakcji dostałem formularz do oceny... samego siebie. :mrgreen:
Było od siebie nie kupować :mrgreen:
Może dlatego jeszcze nikt mnie na OLX nie oszukał? :lol:
Bo pewnie wszystko nagrywasz :).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5210
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: BOLLO »

gdzie można ustawić sobie alerty na obserwowanie słów kluczowych jeśli ktoś czeka na oferty konkretnych tytułów
Możesz rozwinąć myśl? Bardzo szukałem czegoś takiego i nie wiem czy o tym samym myślimy.
malcher
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2019, 21:19
Been thanked: 2 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: malcher »

BOLLO pisze: 15 wrz 2021, 11:06
gdzie można ustawić sobie alerty na obserwowanie słów kluczowych jeśli ktoś czeka na oferty konkretnych tytułów
Możesz rozwinąć myśl? Bardzo szukałem czegoś takiego i nie wiem czy o tym samym myślimy.
Na OLX można obserwować wyszukiwania. Robisz normalne szukanie i po otwarciu wyników, w prawym górnym rogu, pod przyciskiem "szukaj" jest opcja "Obserwuj wyszukiwanie". To dodaje zapisane warunki wyszukiwania (nie wyniki tylko zapytanie) i potem możesz to sobie zobaczyć w "Mój OLX -> Obserwowane -> Wyszukiwania". I jest jeszcze opcja wysyłki powiadomień jak będą jakieś nowe wyniki. Te maile nie przychodzą natychmiast jak ktoś coś wystawi, ale z jakimś opóźnieniem, ale i tak mogą być wystarczające.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5210
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: BOLLO »

Nie do końca o to mi chodziło ale jest ot jakaś opcja. Przetestuję
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9426
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: MichalStajszczak »

Dialog znaleziony na Twitterze (nie wiem, czy dotyczył OLX):
- Kupiłem od pana lampę ale nigdy jej nie dostałem.
- Może pan udowodnić zdjęciem albo filmem, że rzeczywiście jej pan nie dostał?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: detrytusek »

A więc sprzedawca domaga się zdjęcia bez lampy. Jak najbardziej do zrobienia.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5210
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: BOLLO »

Odpowiedz OLX na postawione pytanie:
Spoiler:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: RUNner »

Generalnie nie ma reguły, ale gdy użytkownik ma konto i ileś tam komentarzy pozytywnych, to zapewne jako sprzedający się wybroni przed próbą wyłudzenia.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3316
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1039 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: psia.kostka »

Bardzo zależy nam, aby Użytkownicy OLX czuli się bezpiecznie kupując w ramach Przesyłek OLX
Kluczowe jest slowo "czuli".

Olx oferuje (chwilowo jeszcze darmowo) "poczucie bezpieczenstwa", nie bezpieczenstwo. To jak z kawalkiem styropianu na glowie, zwanym kaskiem rowerowym.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 483
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: strid3rr »

psia.kostka pisze: 17 wrz 2021, 12:37
Bardzo zależy nam, aby Użytkownicy OLX czuli się bezpiecznie kupując w ramach Przesyłek OLX
Kluczowe jest slowo "czuli".

Olx oferuje (chwilowo jeszcze darmowo) "poczucie bezpieczenstwa", nie bezpieczenstwo. To jak z kawalkiem styropianu na glowie, zwanym kaskiem rowerowym.
(...)zwanym kaskiem rowerowym - który nie jednemu życie uratował. Ja akurat uważam, że kierunek jaki obrał OLX jest bardzo dobry. To wiele zmienia w mentalności osoby chcącej kogoś oszukać. Będzie dużo trudniej udowodnić rację bez wiarygodnych zdjęć i faktów, a w drugą stronę będzie to działało dokładnie tak samo. Ja tam chętnie korzystam kampanii promocyjnej OLXa, robię zdjęcie pakowanej gry i trzymam je do momentu aż ktoś potwierdzi odbiór. Dla wielu osób jest tez dużo łatwiej kupić coś wiedząc, że mają opcję "blokady" przelewu kiedy coś jest naprawdę nie tak. Nie jest to ochrona kupujących jak w przypadku allegro, ale już bardzo blisko do tego. Zresztą, w momencie jak ochrona stanie się płatna, to sam system zapewne też będzie bardziej szczelny.

Szczególnie, że OLX jest aktualnie jak stare allegro, można tu kupić rzeczy używane, nierzadko taniej. Na allegro już się tego nie uświadczy, raczej sporadycznie, zrobił się z niego portal dla firm jak Amazon. Zaporowe kwoty jakie są pobierane od sprzedających skutecznie odstraszają zwykłych ludzi, więc ci idą na OLX. Ja się cieszę, bo ebay się nie przyjął w Polsce i dobrze, bo wcale nie jest taki idealny i ma swoją chorą politykę anty konsumencką.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Bruno »

strid3rr pisze: 18 wrz 2021, 00:01 Ja się cieszę, bo ebay się nie przyjął w Polsce i dobrze, bo wcale nie jest taki idealny i ma swoją chorą politykę anty konsumencką.
Z ciekawości - co masz na myśli? (Pytam o podkreślony fragment)
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 483
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: strid3rr »

Założyłem tam konto, wystawiłem ofertę, którą zmknąłem po jednym dniu z powodu sporej ceny za wysyłkę za granicę. Więc ebay zablokował mi konto i wrzucił dane osobowe na czarną listę, a każda próba wyjaśnienia sprawy z supportem kończy się tak samo - głupią wiadomością, że nie mogą mi podać powodu bana, ani usunąć danych osobowych w trosce o swoich użytkowników.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: eveni »

Ja z kolei kupiłam produkty od sprzedającego z Rosji. Nic nie wysłał, nie wprowadził nawet numeru przesyłki. Po zgłoszeniu sprawy do ebay, napisali mi że nic nie mogą pomóc, żebym szła na policję.
Nie zrobiłam tego, bo to było niecałe 50 zł, sprzedający z Rosji, a ja mam na komisariat 20 km w jedną stronę.
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: 7koliberek9 »

narandil pisze: 15 wrz 2021, 08:17 a co do sprzedaży planszówek:
- na allegro nie sprzedaje bo prowizja
- na forum czasami wystawiam ale tutaj baaaaaardzo rzadko znajdzie się kupiec
- ostatnio wystawiam głównie na OLX i tam się faktycznie sprzedaje. Myślę, że dużo pomaga wysyłka OLX paczkomatem. Po prostu ułatwia całą transakcję. OLX to też jedyne miejsce (oprócz allegro) gdzie można ustawić sobie alerty na obserwowanie słów kluczowych jeśli ktoś czeka na oferty konkretnych tytułów. Fb też to kiedyś miał ale usunęli.
- ale najłatwiej myślę sprzedać grę na bazarku fb - i to mimo że mam konto dość anonimowe (bo nie używam fb prawie wcale) - dawniej wystawiałem gry jednocześnie na bazarku, olx i forum i w 99% gra najszybciej schodziła właśnie na fb. Ale jako że OLX jest dla mnie wygodniejsze to najpierw wystawiam na OLX, a dopiero jak nie ma chętnych po dłuższym czasie, to wrzucam na FB
Mam dokładnie takie same spostrzeżenia. Wysyłka przez olx jest tak wygodna, że ciężko to przebić nawet szybszą sprzedażą przez fb.
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: morthi »

eveni pisze: 18 wrz 2021, 10:02 Ja z kolei kupiłam produkty od sprzedającego z Rosji. Nic nie wysłał, nie wprowadził nawet numeru przesyłki. Po zgłoszeniu sprawy do ebay, napisali mi że nic nie mogą pomóc, żebym szła na policję.
Nie zrobiłam tego, bo to było niecałe 50 zł, sprzedający z Rosji, a ja mam na komisariat 20 km w jedną stronę.
Zrób refund z paypal i odzyskasz pieniądze - masz na to 180 dni.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: eveni »

morthi pisze: 24 wrz 2021, 09:33 Zrób refund z paypal i odzyskasz pieniądze - masz na to 180 dni.
Dzięki za radę ale to było z półtora roku temu :(
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Golfang »

Widać że OLX zaczął się rozwijać. Po wielu latach letargu ocknął się z łapą w pełnym nocniku. Allegro ich wydymało z rynku. Dlatego obecnie tak mocno inwestują w rozwój:
1. aplikacja mobilna - przez wiele lat tego nie mieli
2. możliwość zakupu z wysyłką - no to jest chyba nowość - może ma rok może 2?
3. szybkie płatności - to jest związane z pkt 2
4. dodają nowe działy - dla mnie ważne było dodanie działu gry-planszowe
5. rozwijają karty wystawiania oferty - przez długi czas trzeba było klikać wystaw przedmiot, później przejść promowanie, później kartę przesyłki - teraz jest to juz na jednej karcie chyba (na pewno przedmiot dostał opcję wyboru przesyłki od razu - nie jestem pewien czy opcje promowania też scalili.
6. promocje na wysyłki - w dziale zabawki paczkomat kosztuje 1 zł, w gry planszowe 5 zł

Dlatego zauważyłem że obecnie więcej osób odwiedza moje oferty i nawet się coś sprzedaje od czasu do czasu. Fajnie że nie muszę płacić prowizji - to że potrzymają moje pieniądze przez 2/3 dni jakoś mnie nie boli. Sprzedałem bardzo dużo przedmiotów, kupiłem także całe mnóstwo. Nigdy nikt mnie nie oszukał. Raz dosłownie raz zrezygnowałem z zakupu z obawy przed oszustwem - choć nie wiem czy nim było czy nie(sprzedający łatwo obniżył cenę i jak prosiłem o dodatkowe zdjęcia kręcił że ma grę u babci w domu, nie ma tam teraz jak pojechać... - może prawda może nie, ja odpuściłem).

Jak mnie ktoś prosi o dodatkowe zdjęcia, nie ma problemu - robię takie i podsyłam. Czasu mi to zajmuje mało a zawsze jest szansa ze się coś sprzeda.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3316
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1039 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: psia.kostka »

Teraz "allegro lokalnie" wchodzi ze swoja appką dla mikro-handlowcow. Wojna na rynku ;)
Golfang pisze: 24 wrz 2021, 12:52 Raz dosłownie raz zrezygnowałem z zakupu z obawy przed oszustwem - choć nie wiem czy nim było czy nie(sprzedający łatwo obniżył cenę i jak prosiłem o dodatkowe zdjęcia kręcił że ma grę u babci w domu, nie ma tam teraz jak pojechać... - może prawda może nie, ja odpuściłem).

Jak mnie ktoś prosi o dodatkowe zdjęcia, nie ma problemu - robię takie i podsyłam. Czasu mi to zajmuje mało a zawsze jest szansa ze się coś sprzeda.
Wrzucaj do takich zdjec fiszke typu "Golfang-olx", bo moze wlasnie robisz zdjecie na zamowienie dla "tego co ma gre u babci".
Spoiler:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5210
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: BOLLO »

ale jedna uwaga. Przypuśćmy że coś sprzedam np. Descent (była opcja wysyłki paczkomat OLX) ale miałem 5 egzemplarzy. Po zakończeniu oferty i wystawieniu ponownie program nie pamięta żeby z automatu dodać opcję wysyłki. W takim razie za każdym razem trzeba ręcznie dodawać identyczną ofertę inaczej OLX wystawia bez paczki.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 961
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 664 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Bart Henry »

BOLLO pisze: 24 wrz 2021, 15:04 ale jedna uwaga. Przypuśćmy że coś sprzedam np. Descent (była opcja wysyłki paczkomat OLX) ale miałem 5 egzemplarzy. Po zakończeniu oferty i wystawieniu ponownie program nie pamięta żeby z automatu dodać opcję wysyłki. W takim razie za każdym razem trzeba ręcznie dodawać identyczną ofertę inaczej OLX wystawia bez paczki.
OLX to portal do sprzedaży okazjonalnej, a nie dla handlarzy mających, przypuśćmy, pięć egzemplarzy.

Pro tip: nie musisz kończyć ogłoszenia po sprzedaży, powinno wystarczyć ponowne dodanie wysyłki.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3316
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1039 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: psia.kostka »

Wątek jest o oszustwach na olx, wiec w czym rzecz, olx Cie oszukalo? 8)
BOLLO pisze: 24 wrz 2021, 15:04program nie pamięta żeby z automatu dodać opcję wysyłki
Program jest do zarabiania pieniedzy dla olx. Kazde wystawione ogloszenie zbliza do limitu darmowego, a potem albo czekasz, albo im placisz mamone. Simple as that.

Bart Henry pisze: 24 wrz 2021, 15:36Pro tip: nie musisz kończyć ogłoszenia po sprzedaży, powinno wystarczyć ponowne dodanie wysyłki.
Nie da sie tak. Nie sa tak glupi w tym olx jak by sie wydawalo ;)

BOLLO pisze:Przypuśćmy że coś sprzedam np. Descent (była opcja wysyłki paczkomat OLX) ale miałem 5 egzemplarzy
Codziennie nas tu wszystkich Bollo czyms zaskakujesz :shock: Glownie niepohamowana szczeroscia :lol:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 961
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 664 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Bart Henry »

psia.kostka pisze: 24 wrz 2021, 15:49
Bart Henry pisze: 24 wrz 2021, 15:36Pro tip: nie musisz kończyć ogłoszenia po sprzedaży, powinno wystarczyć ponowne dodanie wysyłki.
Nie da sie tak. Nie sa tak glupi w tym olx jak by sie wydawalo ;)
To mają bałagan w biznesie, skoro ogłoszenia po sprzedaży automatycznie nie ściągają, ale wysyłki nie pozwalają dodać ponownie. To nie kwestia głupoty, tylko niekonsekwencja.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3316
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1039 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: psia.kostka »

Bart Henry pisze: 24 wrz 2021, 16:09
psia.kostka pisze: 24 wrz 2021, 15:49
Bart Henry pisze: 24 wrz 2021, 15:36Pro tip: nie musisz kończyć ogłoszenia po sprzedaży, powinno wystarczyć ponowne dodanie wysyłki.
Nie da sie tak. Nie sa tak glupi w tym olx jak by sie wydawalo ;)
To mają bałagan w biznesie, skoro ogłoszenia po sprzedaży automatycznie nie ściągają, ale wysyłki nie pozwalają dodać ponownie. To nie kwestia głupoty, tylko niekonsekwencja.
Najwazniejsze abys wystawil kolejne ogloszenie, ma byc ruch na stronie. Masz dobic do limitu i kupic pakiet ogloszen.

Ogloszenia nie sciagaja, bo ma byc kontent, ruch, kliki. Poza tym wiszace ogloszenie da sie rowniez ocenic po odbiorze produktu. Pare razy juz nie mialem szansy wystawic pozytywa, bo ogloszenie skasowane, a nie wiem kto mi to sprzedal :? (ogloszenie samo wygasnie po 14 dniach)

No i jak dokleisz kilka paczek do jednego ogloszenia to moze byc klops jak za jedno dostaniesz pochwale, a za drugie nagane. Jest to najpewniej spowodowane struktura ich bazy danych, co po czym dziedziczy itp bzdurki.

Ale to wszystko offtop panie dzieju :P Czekam na drame, czekam na oszustwa!

PS Polecam reklamy zalando o dramie w ogloszeniach lokalnych :D
https://www.youtube.com/watch?v=B2nF31EbpVI
https://www.youtube.com/watch?v=sJRgwF5-mZk
moze jest tego wiecej, nie wiem
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5210
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: BOLLO »

Psia kostka nie mam 5 egzemplarzy Descenta. Mam 3 :mrgreen:
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 637 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: EsperanzaDMV »

BOLLO pisze: 24 wrz 2021, 18:11 Psia kostka nie mam 5 egzemplarzy Descenta. Mam 3 :mrgreen:
...bo dwa już poszły? :lol:

A żeby nie było offtopicu, to jak wystawiam ogłoszenia na olx, to zawsze, dosłownie zawsze dostaję wiadomości na whatsappie od oszustów z ich linkami do wysyłki. Już wysłali kasę, wejdź na tę stronę i się zaloguj i ją sobie odbierz xD już lecę pędzę. Jako rada na to, zawsze dostaję poradę 'nie podawaj numeru telefonu', tylko że... jak sam szukam czegoś na olx, to jednak wolę zadzwonić/napisać smsa, niż pisać przez wiadomości olx. Nie wiem jakie Wy macie z tym doświadczenia, czy naprawdę nigdy nie podajecie numeru telefonu, a zapytania i tak się pojawiają przez olx?
ODPOWIEDZ