Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3368
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: psia.kostka »

EsperanzaDMV pisze: 26 wrz 2021, 11:44 jak wystawiam ogłoszenia na olx, to zawsze, dosłownie zawsze dostaję wiadomości na whatsappie od oszustów z ich linkami do wysyłki. Już wysłali kasę, wejdź na tę stronę i się zaloguj i ją sobie odbierz xD już lecę pędzę.
Zaloze sie, ze ten przekret odbywa sie na jakims pokaznym pudle, a nie na fasolkach za 19zl. Wysokie ceny przyciagaja sępy ;)

Anegdotka:
Spoiler:
Jako rada na to, zawsze dostaję poradę 'nie podawaj numeru telefonu', tylko że... jak sam szukam czegoś na olx, to jednak wolę zadzwonić/napisać smsa, niż pisać przez wiadomości olx. Nie wiem jakie Wy macie z tym doświadczenia, czy naprawdę nigdy nie podajecie numeru telefonu, a zapytania i tak się pojawiają przez olx?
Juz pisalem, ze nie podaje telefonu, wiec sila rzeczy dostaje wszystkie odpowiedzi na olx :D
Jest to wygodne, bo:
- masz konwersacje od razu przypisana do towaru
- mozesz sprawdzic czlowieka, jego ogloszenia, historie i rekomendacje olx
- negocjacje/umowy pisemne wydaja mi sie bardziej merytoryczne i zostawiaja po sobie dowody
- jest historia rozmowy, czasem mam uparciuchow co i 3 razy podchodza do negocjacji, czasem z innym podejsciem, a czasem z identycznym :roll:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: BOLLO »

Jak to mowia punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Sam podawac danych nie chce ale chetnie je uzyskune jako kupujacy :mrgreen:
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 796
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: kurdzio »

EsperanzaDMV pisze: 26 wrz 2021, 11:44 Nie wiem jakie Wy macie z tym doświadczenia, czy naprawdę nigdy nie podajecie numeru telefonu, a zapytania i tak się pojawiają przez olx?
Nigdy nie podaję numeru telefonu, nigdy nie otrzymałem żadnych linków od oszustów. Nie bardzo rozumiem twojej niechęci do wiadomości przez olx, przecież to jest bardzo wygodne :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: detrytusek »

psia.kostka pisze: 26 wrz 2021, 12:05

Zaloze sie, ze ten przekret odbywa sie na jakims pokaznym pudle, a nie na fasolkach za 19zl. Wysokie ceny przyciagaja sępy ;)
A o co się zakładamy? Od razu mówię, że przegrasz z kretesem. Nie wysokie ceny tylko aktywność wystawiacza ich przyciąga. Im zależy na szybkim załatwieniu sprawy*. Najczęściej jak im nie odpiszesz od razu to odpuszczają temat. Co do przedmiotu aukcji to nieistotne co to jest. Może to być używany lewy but bo chodzi o Twoje dane, a nie przedmiot aukcji.

*Im czyli Ukraińcom bo w 100% próby wyłudzeń jakie mi się zdarzały były prowokowane przez nich. Łatwo jest to rozpoznać bo jednak gubią się w detalach języka polskiego. Zresztą dostarcza mi ten proceder mnóstwo zabawy bo muszą się z mojej strony mierzyć z terminologią planszówkową i używam jak najczęściej minimum 3 sylabowych wyrazów.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3368
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: psia.kostka »

detrytusek pisze: 26 wrz 2021, 15:27
psia.kostka pisze: 26 wrz 2021, 12:05 Zaloze sie, ze ten przekret odbywa sie na jakims pokaznym pudle, a nie na fasolkach za 19zl. Wysokie ceny przyciagaja sępy ;)
A o co się zakładamy? Od razu mówię, że przegrasz z kretesem. Nie wysokie ceny tylko aktywność wystawiacza ich przyciąga. Im zależy na szybkim załatwieniu sprawy*. Najczęściej jak im nie odpiszesz od razu to odpuszczają temat. Co do przedmiotu aukcji to nieistotne co to jest. Może to być używany lewy but bo chodzi o Twoje dane, a nie przedmiot aukcji.
Hmm, no wierze, wierze...
Jesli chodzi o wyludzenie hasla do logowania do banku, to pewnie masz racje. (nie mialem z tym doswiadczen)
Ale wyobrazam sobie, ze jak ktos mi oferuje zakup lewego buta, to klikanie w jakies bzdurne linki moze mnie nie zainteresowac. Natomiast jak mam od roku wiszace ogloszenie na jakies drogie cacko, to ludzka zachlannosc moze zadzialac i chetniej klikne, by wreszcie dobic targu i dostac mamone.
detrytusek pisze: *Im czyli Ukraińcom bo w 100% próby wyłudzeń jakie mi się zdarzały były prowokowane przez nich. Łatwo jest to rozpoznać bo jednak gubią się w detalach języka polskiego. Zresztą dostarcza mi ten proceder mnóstwo zabawy bo muszą się z mojej strony mierzyć z terminologią planszówkową i używam jak najczęściej minimum 3 sylabowych wyrazów.
No nie wiem, moze to "Krol Jordanii" albo "nigeryjski ksiaze" do Ciebie pisze :wink:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Atk
Posty: 1394
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Atk »

To piszesz wiadomość, że prosisz i nr bo chcesz porozmawiać o przedmiocie
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: detrytusek »

psia.kostka pisze: 26 wrz 2021, 16:04 Ale wyobrazam sobie, ze jak ktos mi oferuje zakup lewego buta, to klikanie w jakies bzdurne linki moze mnie nie zainteresowac.
To Ty oferujesz lewego buta. Liczą, że chcąc sprzedać stracisz czujność.
psia.kostka pisze: 26 wrz 2021, 16:04 No nie wiem, moze to "Krol Jordanii" albo "nigeryjski ksiaze" do Ciebie pisze :wink:
I obaj mają podpisy cyrylicą :P ?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3368
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: psia.kostka »

detrytusek pisze: 26 wrz 2021, 16:35
psia.kostka pisze: 26 wrz 2021, 16:04 Ale wyobrazam sobie, ze jak ktos mi oferuje zakup lewego buta, to klikanie w jakies bzdurne linki moze mnie nie zainteresowac.
To Ty oferujesz lewego buta. Liczą, że chcąc sprzedać stracisz czujność.
Tak, wiem. Jak pisalem to zdanie, to zastanawialem sie czy bedzie czytelna roznica miedzy "ktos oferuje zakup buta" -> ja sprzedaje, a "ktos oferuje sprzedaz buta" -> ja kupuje. Ciezko sie wyslowic po polsku, przechodze na cyrylice ;)

Przy sprzedazy fasolek nie skusza mnie jakimis linkami paypal, ale all-in za pare tysiecy? $$$ przeslaniaja myslenie :mrgreen:
detrytusek pisze:
psia.kostka pisze: 26 wrz 2021, 16:04 No nie wiem, moze to "Krol Jordanii" albo "nigeryjski ksiaze" do Ciebie pisze :wink:
I obaj mają podpisy cyrylicą :P ?
Szkoda, umacnia to tylko stereotypy :?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: BOLLO »

No niestety ale potwierdzam to jakiea typki ze wschodu od Ruskich najczęściej próbują swoich sił z wyłudzeniem. Trzeba być czujnym ale wiadomo nie zawsze ma się głowę na karku.
Awatar użytkownika
GRYzzli
Posty: 20
Rejestracja: 26 lis 2013, 23:29
Lokalizacja: Wrocław/Legnica

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: GRYzzli »

Ja osobiście spotkałem się z próbą wyłudzenia danych na olx - na DHL, że niby zakup i kurier już opłacone za pośrednictwem DHL - podsyłają link do www które przypomina prawdziwą stronę przewoźnika w celu wprowadzenia danych i odbioru kasy.
Spotkałem się też z takimi przypadkami -dwa razy, przy okazji sprzedaży gier przez olx (tytułów wartych kilka stòwek), że ktoś wykorzystał moje zdjęcie (tylko 1 bo w jego ogłoszeniu więcej nie było) np. Przekręcone do gòry nogami i skopiował słowo w słowo opis ogłoszenia, i wystawił taką grę za połowę wartości (innych ogłoszeń taki sprzedający nie miał na koncie). Zgłaszałem na olx jako pròba oszustwa.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3368
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: psia.kostka »

Ja ustrzelilem kolejnego psychofana fotografowania moich gier na sprzedaz. Zaden ruski, swoj chlop. Uczciwy polski zlodziej, nawet szacunek mial dla mnie na koniec :D

Drama rozpoczyna sie starą jak "stara Abrahama" manipulacją: moge byc zaraz, place gotowka ;)
Spoiler:
Tutaj podaje namiary i gotowosc do sprzedazy.
Spoiler:
i tak czekam juz z 2 tygodnie, moze w koncu przyjedzie. Wszyscy wiemy jakie korki w Warszawie...
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Arachion »

Właśnie po 7 latach na olx poproszono mnie o skan dowodu osobistego - ktoś podawał?

Ja swojego nie podam - jak z sony wykradli numery kont bankowych to z takiego olx zdjęć by nie przejeli?

Rozumiem przekrety ale tym wymaganiem podnieśli mi ciśnienie kiedy paczka nadana, odebrana i nawet komentarz pozytywny wleciał, a olx wymaga aby w ciągu 5 dni wysłać skan bo anulują sprzedaż kiedy jeszcze przelewu nie zlecili - zostanę bez paczki i pieniędzy - to teraz mnie sam olx przekręci.
Sucharzysta
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3368
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: psia.kostka »

Arachion pisze: 20 paź 2021, 00:28 Właśnie po 7 latach na olx poproszono mnie o skan dowodu osobistego - ktoś podawał?
Tak, tysiace Polakow juz wyslalo zdjecie swojego DO do Holandii :D Czy to globalny spisek? Chyba jednak nie.
Ja swojego nie podam - jak z sony wykradli numery kont bankowych to z takiego olx zdjęć by nie przejeli?
Ok. Moze masz i racje, ze ruskie hakery sa zdolne do wszystkiego.
Rozumiem przekrety ale tym wymaganiem podnieśli mi ciśnienie kiedy paczka nadana, odebrana i nawet komentarz pozytywny wleciał, a olx wymaga aby w ciągu 5 dni wysłać skan bo anulują sprzedaż kiedy jeszcze przelewu nie zlecili
Poszperaj w tym wątku i w necie. Jest szansa, ze to nie widzimisie olx, a prawodawstwo UE.
Jesli wykreciles obroty ponad tysiac ojro to zostales wytypowany przez "maszyne losujaca do rutynowej kontroli" czy aby nie trudnisz sie handlem zywym towarem.
zostanę bez paczki i pieniędzy - to teraz mnie sam olx przekręci.
No wlasnie, to moze lepiej wyslac skan? Przemysl temat na chlodno :)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: trixon »

Arachion pisze: 20 paź 2021, 00:28 Właśnie po 7 latach na olx poproszono mnie o skan dowodu osobistego - ktoś podawał?

Ja swojego nie podam - jak z sony wykradli numery kont bankowych to z takiego olx zdjęć by nie przejeli?

Rozumiem przekrety ale tym wymaganiem podnieśli mi ciśnienie kiedy paczka nadana, odebrana i nawet komentarz pozytywny wleciał, a olx wymaga aby w ciągu 5 dni wysłać skan bo anulują sprzedaż kiedy jeszcze przelewu nie zlecili - zostanę bez paczki i pieniędzy - to teraz mnie sam olx przekręci.
Więcej na ten temat znajdziesz tutaj:
viewtopic.php?f=3&t=72433
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: litk »

Arachion pisze: 20 paź 2021, 00:28 Właśnie po 7 latach na olx poproszono mnie o skan dowodu osobistego - ktoś podawał?

Ja swojego nie podam - jak z sony wykradli numery kont bankowych to z takiego olx zdjęć by nie przejeli?

Rozumiem przekrety ale tym wymaganiem podnieśli mi ciśnienie kiedy paczka nadana, odebrana i nawet komentarz pozytywny wleciał, a olx wymaga aby w ciągu 5 dni wysłać skan bo anulują sprzedaż kiedy jeszcze przelewu nie zlecili - zostanę bez paczki i pieniędzy - to teraz mnie sam olx przekręci.
Miałem ten sam ból. Moje pieniądze trzymali przez 2 miesiące, bo nie byłem świadom, że kasa za ostatnią sprzedaż nie wpłynęła mi na konto, dopiero gdy przysłali mi powiadomienie mailem, że muszę wysłać skan dowodu to dopiero sobie uświadomiłem. Dowód wysyłałem ze 4 razy zamazując wszystko oprócz imienia i nazwiska, daty urodzenia, już nie pamiętam dokładnie czy jeszcze coś, na dodatek zawarłem zapis, że only for olx verification purposes. W końcu przeszło. No i już tam nigdy niczego ani nie kupię ani nie sprzedam.

Nie wiem, czy już o tym było, ale sprawą zajmuje się Urząd ochrony danych osobowych i chyba nawet Urząd ochrony konsumentów.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2021, 08:55 przez litk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: rastula »

Arachion pisze: 20 paź 2021, 00:28

Ja swojego nie podam - jak z sony wykradli numery kont bankowych to z takiego olx zdjęć by nie przejeli?
i co? wysłali ludziom pieniądze? ;)

a tak serio to po prostu poczytaj tu i nie popadaj w paranoję...

https://pozyczasz.pl/poradnik/jak-bezpi ... sobistego/
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: BOLLO »

Najprostszym sposobem na zabezpieczenie swoich danych jest ich zamaskowanie w przesyłanym skanie dokumentu tożsamości. Można w tym celu w programie graficznym (np. w Paint) zamazać nr i serię dowodu oraz PESEL, a także zdjęcie
Jakie dane należy ujawnić na przesyłanym skanie dowodu osobistego:

Imię
Nazwisko
Numer PESEL
Numer dowodu osobistego
Data ważności dowodu osobistego
Bądź tu mądry i pisz wiersze.....
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Gromb »

Parafrazując
Spoiler:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: trixon »

Gromb pisze: 20 paź 2021, 09:54 Parafrazując
Spoiler:
W teorii brzmi spoko. Mi zablokowali kwotę, akurat jak sprzedałem planszówki za łączną kwotę >600 zł (o ile mnie pamięć nie myli). Dowód osobisty z zamazanymi danymi był odrzucany. Kontakt z supportem utrudniony.
Jak jesteś postawiony przed taką sytuacją nie łatwo podjąć decyzję czy zaryzykować przesłanie swoich danych. Ja ostatecznie się złamałem i wysłałem skan dowodu wyłącznie ze znakiem wodnym bez zasłaniania żadnych danych i taki przeszedł.
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 144
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 162 times
Been thanked: 53 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: The Fifth Horseman »

Gromb pisze: 20 paź 2021, 09:54 Parafrazując
Spoiler:
Nawet mniej, bo organ wydający oraz MRZ też nie są wymagane:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 413
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Arachion »

rastula pisze: 20 paź 2021, 08:36
i co? wysłali ludziom pieniądze? ;)

a tak serio to po prostu poczytaj tu i nie popadaj w paranoję...
Nie zrozumieliśmy się - została skopiowana baza danych kont bankowych w których zamieszczone były informacje o kartach klientów z kodami autoryzacji.
Czyli można było zrobić przelew z ich kont, płatności - jak coś to Ci to rozrysuje - uwzględniając poprzednie słabsze zabezpieczenia bankowe były zgłaszane przez klientów nieautoryzowane próby dostępu.

Znajomemu ukradli portfel i zrobili pożyczkę na jego dowód ponieważ nie zauważył straty odpowiednio wcześnie - niby na małą kwotę ale jednak.

Może jestem starej daty ale też odpowiadam za rodzinę i jej finansów dlatego stosuje ograniczone zaufanie w sieci.
Sucharzysta
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: BOLLO »

Zawsze trzeba być czujnym nie mniej jednak nie oszukujmy się ....nie mamy zbytnio ani wiedzy ani "mocy" aby uniknąć wyłudzeniu. Jakiś czas temu dzwonił do mnie obcy gość z salonu Forda zapraszając mnie na jazdę próbną najnowszym Ford Edge....zdziwiony pytam a czemu mnie pan zaprasza (nie mam nawet takiej kasy żeby używkę kupić po zderzeniu z pociągiem)? Bo według danych kupił pan już 5 fordów....jakich danych pytam....ano z ubezpieczycieli...aha fajnie czyli ktoś sprzedaje moje dane salonom samochodowym tak? Nie prosze pana, pana dane są ogólnie dostępne dla każdego kto tylko wyciągnie po nie ręke- odpowiada mi pan z Forda.

Tak więc te RODO -SRODO możemy sobie sami wiecie co....

p.s bardzie nie chciałem ale kupiłem kolejnego forda....no co mam zrobić że się kleją do mnie ;-)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3368
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: psia.kostka »

BOLLO pisze: 20 paź 2021, 15:05 pana dane są ogólnie dostępne dla każdego kto tylko wyciągnie po nie ręke
Telefoniczni handlarze to inny gatunek czlowieka :P
Pewnie jak sie nudzi to dzwoni tez jako policjant lub wnuczek do seniorow :lol:

To wiesz juz czemu nie podaje telefonu w ogloszeniu o sprzedazy gier?
Spodziewaj sie tel z rebela: "widzimy, ze wyprzedaje pan stare Descenty, moze chce pan kupic nowiuskie Legendy Mroku? Wysylka gratis!" ;)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Arius
Posty: 1412
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: Arius »

BOLLO pisze: 20 paź 2021, 15:05 p.s bardzie nie chciałem ale kupiłem kolejnego forda....no co mam zrobić że się kleją do mnie ;-)
Ja mam tak samo z planszówkami. Nie chcę, ale dzwonią z KSa (no dobra, koledzy z fejsa piszą) i namówią ;)
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Oszuści na OLX zaczęli przekręty na planszowkach...

Post autor: bobule »

psia.kostka pisze: 20 paź 2021, 00:54 Tak, tysiace Polakow juz wyslalo zdjecie swojego DO do Holandii :D Czy to globalny spisek? Chyba jednak nie.
Myślę, że stoi za tym Donald Tusk i Angela Merkel (stojąca oczywiście za plecami Donalda Tuska i pociągająca za sznurki :P ). To kolejny dowód na to, że UE chce nas zniszczyć :P

Mnie ciekawi jak będzie działać ten system ochrony kupujących - trochę w niego nie wierzę, ale fajnie, że coś takiego wprowadzili. Niestety OLX to dalej wylęgarnia dla oszustów (jak 10-15 lat temu allegro), niestety strona pozwala na wiele "furtek" dla oszustów. Chociażby podajesz numer konta, a ktoś Ci wysyła trefne linki na whatsuppie. No trzeba uważać, ale myślę, że każda osoba ogarnięta z internetem, będzie potrafiła to wychwycić. Choć oczywiście jest gro osób, które takiej wiedzy nie ma i da się wpuścić w maliny. Z resztą, raz dałem się oszukać przez OLX, teraz staram się być bardziej ostrożny.

U mnie planszówki przychodzą całe i kompletne (choć jak to jest OLX to od razu zakładam, że gra wcale nie musi być w super hiper stanie - tu mam większe zaufanie jednak do ludzi z forum, bo tu są pasjonaci, a tam to różnie bywa). Ale pomimo tego, że raz grę dostałem zapakowaną w worek foliowy, w który wrzuca się odpady do segregacji , to jednak nic się nie stało, więc czasami korzystach. Choć oczywiście jakbym zobaczył, że ktoś wystawia Terraformacje za 50 zł to i tak bym nie kupił, bo by to śmierdziało oszustwem na kilometr. xD
ODPOWIEDZ