Na Kury - gra planszowa z Reksiem

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Na Kury - gra planszowa z Reksiem

Post autor: moonman »

witam!
rzuciła mi się w oczy w EMPiKu gra planszowa dla dzieci pt. "NA KURY". Grafiki, opisy, postacie wyraźnie nawiązują do gier komputerowych z Reksiem, których mój syn (7,5 lat) jest wielkim fanem (ja też uważam je za genialne - nie mają oprócz głównego bohatera - wiele wspólnego z nudną kreskówką). Grał już w to ktoś? Jakieś wrażenia, opinie. Pytam, bo swego czasu kupiłem dziecku grę Scooby Doo, ze względu na serial który lubi - okazała się chińczykiem w przebraniu :/
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Na Kury - gra planszowa z Reksiem

Post autor: Smoku »

Reksio nudny??????????
Masz szczęście ,że nie musiałeś oglądać "Sroki i pana lisa" z serii bajek NRD.
Awatar użytkownika
eazydoor
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2007, 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na Kury - gra planszowa z Reksiem

Post autor: eazydoor »

Reksio nie był nudny i Chińczyk kiedyś też nie był nudny :mrgreen:
Generalnie trzeba uważać na gry na motywach filmów dla dzieci. Nudna i to potwornie okazała się gra na podstawie Barbi - Magia Pegaza, którą to otrzymała moja córka. Wilki i owce to przy niej krwiożerczy horror pełen akcji :D
Dziedzic cukrowej pamięci :)
Awatar użytkownika
max_star
Posty: 125
Rejestracja: 21 wrz 2005, 11:49
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Na Kury - gra planszowa z Reksiem

Post autor: max_star »

Mój syn dostał na urodziny pudełko z grą Scooby Doo - w środku były 3 karcianki. W pierwszej chwili pomyślałem, że to albo odmiana Piotrusia albo zwykłe karty do gry z postaciami Scooby Doo. Miłe zaskoczenie. Pierwsza to przerobione macao, druga to dokładany pasjans, w którym zbieramy 11, a trzecia to imprezowa gra, w której kiedy na stole pojawia się dana postać trzeba coś zrobić. Dla 8 latka zakochanego w Scooby Doo bardzo fajne gry (chociaż (on) żałuje, że nie ma takich z Ben 10).
Zdecydowanie zagram: Rosyjskie Koleje
Z chęcią zagram: Caylus
Zawsze zagram: Zimna Wojna
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Re: Na Kury - gra planszowa z Reksiem

Post autor: moonman »

heh, szkoda, że ja nie trafiłem tego Scoobiego - karciankowego.
Właśnie kupiłem 'NA KURY' - z wiadomych względów nie rozpakowywałem, ale na pudełku jest kilka błędów merytorycznych - tzn. gra nawiązuje do gry komp. REKSIO I UFO (nawet PC CD Rom z tą grą jest w środku dołączony). I na pudełku są wzmianki - że akcja toczy się w Układzie Kurnika - powinno być Układzie Kurana.
Poza tym, Reksio i Kretes w jednym statku, w drugim Kurator, trzecim Molly i Kreton, a w czwartym Żabba (parodia Jabby z StarWars).
Molly i Kreton? już mogłaby Molly z Kretesem, a Reksio z Kari Matą ;-)

24-tego się przekonam czy to był trafiony zakup. Asekuracyjnie dodatek do Runebounda :P
ODPOWIEDZ