This War of Mine czy Western Legends?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
kmd7
Posty: 1021
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times

This War of Mine czy Western Legends?

Post autor: kmd7 »

Siedzę i biję się z myślami, co kupić? Ktoś znający te dwa tytuły pomoże, poda jakieś za i przeciw? Generalnie gram w dwie osoby, w porywach w trójkę. Pytam, bo aktualnie szukam odskoczni od eurasków.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: This War of Mine czy Western Legends?

Post autor: Yuri »

Z tego co piszesz TWOM będzie Ci bliższa.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2709 times
Been thanked: 2396 times

Re: This War of Mine czy Western Legends?

Post autor: Curiosity »

Western Legends kupiłem, zagraliśmy dwa razy ze znajomymi i raczej mamy dość. Tam jest w zasadzie jedna strategia wygrywająca i każdy chce robić to samo.

W TWoM mógłbym grać codziennie, ale z racji klimatu, niezbyt ta gra podchodzi mojej ekipie (konkretnie kobietom).

No i dla mnie TWoM jest dla maksymalnie 3 osób, a WL im więcej tym lepiej.Jak będziesz w WL grał w 3 osoby, to się zanudzicie na śmierć,
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Mortinista
Posty: 362
Rejestracja: 17 wrz 2019, 23:57
Has thanked: 243 times
Been thanked: 158 times

Re: This War of Mine czy Western Legends?

Post autor: Mortinista »

kmd7 pisze: 23 maja 2020, 11:13 Siedzę i biję się z myślami, co kupić? Ktoś znający te dwa tytuły pomoże, poda jakieś za i przeciw? Generalnie gram w dwie osoby, w porywach w trójkę. Pytam, bo aktualnie szukam odskoczni od eurasków.
Cześć,

This War of Mine i Western Legends to gry na zupełnie innym poziomie.

Niby trochę je łączy :

- figurki na planszy
- rzuty kośćmi
- wydawanie punktów akcji
- różne zdolności poszczególnych postaci
- przygoda na planszy
- dobrze wypadają na 2 osoby, lepiej na 3-4
- na rozgrywkę w jedną i drugą trzeba poświęcić ok. 2 h

I tutaj się kończą punkty wspólne.

Kwestia wyboru to to CZEGO SZUKASZ W GRZE ?

Jak gra ma być prosta, przyjemna, z odrobiną klimatu, hazardu i przygody, gdzie każdy gra pod siebie to bierz WESTERN LEGENDS

Jak gra ma być trudna, nieprzewidywalna, kooperacyjna z ogromnym-przytłaczającym klimatem, niepewnością i świetną historią w tle to bierz THIS WAR OF MINE

Posiadam obie gry i ze względu na to, że lubię bardziej jak gra zmusza mnie do wysiłku, by przynieść w razie zwycięstwa satysfakcję wolę TWoM.

This War of Mine :

- moim zdaniem to jedna z najlepszych gier kooperacyjnych w historii gier planszowych
- jest pewnego rodzaju doświadczeniem, które pokazuje, że gry planszowe już dawno wyszły poza lekkie hobby
- posiada książkę pełną przygód, które nie raz Cię zaskoczą (posiada 2 duże dodatki wydłużające grę)
- jest ślicznie wykonana z dbałością o realizm i detale
- pozwala postawić się w roli cywila podczas wojny (walka z zimnem/wrogiem/głodem/chorobami/depresją/ranami etc.)
- jest mieszanką kooperacji, eksploracji, walki, przygody, RPG, worker placementu i mechaniki push your luck

Western Legends :

- Jest lekką grą w klimatach dzikiego zachodu, gdzie możemy się wcielić w bandytów lub stróżów prawa znanych z amerykańskich legend
- pozwala na imprezowanie, granie w karty, kradzież bydła i poszukiwanie złota
- posiada dwa male dodatki, które moim zdaniem na siłę zostały wyłączone z podstawy by podbić cenę gry (każdy za ok. 50 zł)
- daje sporo możliwości, przy małej losowości
- posiada proste zasady, które można opanować w kilka minut - tzw. zarządzanie ręką kart

Podsumowując This War of Mine to gra wyjątkowa - w swojej klasie jedna z najlepszych, a Western Legends to prosta-miła przygoda na planszy.

Wybierz co Ci bardziej pasuje i w co będziesz miał czas/ochotę zagrać.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Pozdrawiam
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: This War of Mine czy Western Legends?

Post autor: HUBertPL »

Ja wolę WL, świetna zabawa, TWOM jest zbyt smutna. Tak, smutna to najlepsze określenie 😁.
shuji
Posty: 1293
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 37 times
Been thanked: 220 times

Re: This War of Mine czy Western Legends?

Post autor: shuji »

Nie znam WL, ale This War of Mine to jedna z najlepszych gier jakie grałem. Jest po prostu genialna ze swoją głębią i historią.
Nie grałbym jednak w nią w 3 osoby. W dwie jest świetna ale musicie się nastawić że bardziej gracie wspólnie w tryb solo niż, że każdy ma swoją grę . My z żoną się podzielilismy tak że ja ogarnąłem mechanikę i optymalizację decyzji , a ona decydowala kiedy gra tego wymaga i rzucała kośćmi (ma więcej szczęścia - można się śmiać ale za pierwszym razem wygralismy co jest raczej rzadkością :) )
ODPOWIEDZ