Dobra rozbudowana karcianka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Dobra rozbudowana karcianka

Post autor: Szpanerski »

Hej. Z racji że powoli odchodzę od gier tcg/ccg szukam czegoś nowego. Mam za sobą Pokemony, MTG, Star Wars Destiny.

Chciałabym zakupić jakaś dobra karcianke (najlepiej Lcg, który jest dostępny na rynku również wtórnym). Starsze karcianki też wchodzą w grę o ile można je kupić gdzieś i nie kosztują x100 tyle co kiedyś nowe.

Coś gdzie można fajnie budować talie na różne sposoby.

Czego nie szukam: szybkich i małych gier jak Hero Realms - mam znam są super ale szukam czegoś bardziej rozbudowanego.

Nie chodzi mi i karcianki typu Osadnicy Narodziny Imperium, Everdell itp.

Slyszlem sporo dobrego o Blue Moon oraz Thunder Stone czy Mage Wars. Jakieś inne gry tego typu polecacie?
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Dobra rozbudowana karcianka

Post autor: autopaga »

Legenda 5 Kręgów, moje top 1. Po polsku wyszło akurat tyle żeby złożyć talie do domowego grania.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Dobra rozbudowana karcianka

Post autor: Jareks1985 »

1. Android netrunner - w lutym zaczalem i skompletowalem kolekcję, nie ma lepszej karcianki z customizacja deckow. zapłacilem tyle ile bym wydał kompletujac na bieżąco.

2. Wladca pierścieni lcg lub horror w arham lcg, ktorąś z tych sam nabęde.

3. Keyforge

4. Gra o tron lcg

5. Legęda pieciu kręgów lcg

6. Marvel champions

7. Warhamer Inwazja lcg

8.blood bowl menedzer druzyny
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Dobra rozbudowana karcianka

Post autor: Szpanerski »

autopaga pisze: 26 maja 2020, 23:21 Legenda 5 Kręgów, moje top 1. Po polsku wyszło akurat tyle żeby złożyć talie do domowego grania.
Wlansie to kurcze gra o której dużo różnych opinii krazy. Jedni mówią że jest super a inni że się dłuży i przez to nie mają ochoty grać. Jak to jest?
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Dobra rozbudowana karcianka

Post autor: autopaga »

Mi jej długość odpowiada.
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Dobra rozbudowana karcianka

Post autor: Szpanerski »

autopaga pisze: 26 maja 2020, 23:50 Mi jej długość odpowiada.
Ile średnio partyjka wam zajmuje?

I jak z dostępnością? Dużo wybulic trzeba? Zapewne 2 CS to minimum?
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Dobra rozbudowana karcianka

Post autor: Szpanerski »

Jareks1985 pisze: 26 maja 2020, 23:36 1. Android netrunner - w lutym zaczalem i skompletowalem kolekcję, nie ma lepszej karcianki z customizacja deckow. zapłacilem tyle ile bym wydał kompletujac na bieżąco.

2. Wladca pierścieni lcg lub horror w arham lcg, ktorąś z tych sam nabęde.

3. Keyforge

4. Gra o tron lcg

5. Legęda pieciu kręgów lcg

6. Marvel champions

7. Warhamer Inwazja lcg

8.blood bowl menedzer druzyny
Netrunner nie leży nam klimatem. Która z pozostałych najbardziej polecasz?
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Dobra rozbudowana karcianka

Post autor: autopaga »

Wszystko trzeba kupić co wyszło PL czyli 3 podstawki i 7 małych dodatków. Były podstawki po 50zł, i 13zł małe dodatki, więc drogo nie wyszło. Partie to tak z półtorej godzinki czytając karty. Znając każdą kartę na pewno można zejść do godziny.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Dobra rozbudowana karcianka

Post autor: Jareks1985 »

Szpanerski pisze: 26 maja 2020, 23:54
Jareks1985 pisze: 26 maja 2020, 23:36 1. Android netrunner - w lutym zaczalem i skompletowalem kolekcję, nie ma lepszej karcianki z customizacja deckow. zapłacilem tyle ile bym wydał kompletujac na bieżąco.

2. Wladca pierścieni lcg lub horror w arham lcg, ktorąś z tych sam nabęde.

3. Keyforge

4. Gra o tron lcg

5. Legęda pieciu kręgów lcg

6. Marvel champions

7. Warhamer Inwazja lcg

8.blood bowl menedzer druzyny
Netrunner nie leży nam klimatem. Która z pozostałych najbardziej polecasz?
Z konfrontacyjnych,
got lcg<warhamer inwazja<blood bowl menedzer drużyny<keyforge<legendy5kręgów

Z przygodówek
Władca pierscieni lcg<horror w arkham lcg<Marvel Champions
Awatar użytkownika
motti
Posty: 142
Rejestracja: 08 sie 2014, 11:49
Has thanked: 76 times
Been thanked: 13 times

Re: Dobra rozbudowana karcianka

Post autor: motti »

Ja bym polecił też przynamniej sprawdzić (tylko w języku angielskim) Doomtown Reload oraz Vampire The Eternal Struggle. Obie gry zaczynały jako CCG i po latach niebytu doczekały się wznowień w modelach wydawniczych zbliżonych do LCG. Stare wersje były mocno OK, a nowe chyba nie odbiegają chyba mocno od oryginałów (w przeciwieństwie do np. Legendy 5 kręgów, gdzie nowa wersja ma mało wspólnego ze starą).
A. Vampire to do rozgrywek multiplayer się nadawal i podejrzewam że dalej tak jest (grałem w starą wersję, teraz nie mam z kim).
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Dobra rozbudowana karcianka

Post autor: c08mk »

Jareks1985 pisze: 27 maja 2020, 06:59 Władca pierscieni lcg<horror w arkham lcg<Marvel Champions
Ja bym te znaki ustawił w drugą stronę zwłaszcza, że Szpanerski szuka:
Szpanerski pisze: 26 maja 2020, 23:18 ...
Coś gdzie można fajnie budować talie na różne sposoby.
...
Władca pierscieni lcg>horror w arkham lcg>Marvel Champions

WP ma ogromną pulę kart. Możliwości budowania talii są bardzo duże i trzeba się przy tym mocno nagłówkować.
AH ma już wbudowaną strukturę planszówki w mechnikę (akcje) i deckbuilding jest nieco lżejszy. Nadal jednak można wymyślać świetne talie. AH kładzie też mocniejszy nacisk na fabułę.
MC jest grą prostą i szybką. Pula kart jest na razie mała i na dobrą sprawę nieważne co się do decku wrzuci to i tak będzie działać.
Awatar użytkownika
Heroes
Posty: 13
Rejestracja: 24 sie 2013, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Dobra rozbudowana karcianka

Post autor: Heroes »

Ja skolei jestem fanem Arkham horror, mega klimat i przygoda ! I do tego Galakta zrobi dodruk całego pierwszego cyklu polecam !
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Dobra rozbudowana karcianka

Post autor: Asurmar »

Ja polecam „Aeon’s End”. Nie jest to gra lcg ani turniejowa, ale ma 2 podstawki i 4 spore dodatki a za chwilę będzie jeszcze legacy. Gry deck buildingowe mają moim zdaniem większą regrywalność niż karciani kolekcjonerskie, a przy tej liczbie dodatków to jest to materiał na wiele ciekawych partii (również solo).
LukaszLozz
Posty: 188
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: Dobra rozbudowana karcianka

Post autor: LukaszLozz »

Asurmar pisze: 03 cze 2020, 20:35 Ja polecam „Aeon’s End”. Nie jest to gra lcg ani turniejowa, ale ma 2 podstawki i 4 spore dodatki a za chwilę będzie jeszcze legacy. Gry deck buildingowe mają moim zdaniem większą regrywalność niż karciani kolekcjonerskie, a przy tej liczbie dodatków to jest to materiał na wiele ciekawych partii (również solo).
Popieram.
Po kilku latach przerwy wróciłem do planszówek i odkryłem deck building.
Spróbowałem jednej z zachwalanych LCG, z topu BGG. Pozbyłem się podstawki po dwóch dniach.
Kilka dni temu kupiłem Aeons End WW. Czwarty zarwany wieczór dzisiaj mija :)
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 356
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 33 times
Been thanked: 100 times

Re: Dobra rozbudowana karcianka

Post autor: Grellenort »

Jeżeli masz mniej miejsca na półce i chcesz, żeby niniejszy zakup mieścił jak najwięcej gry na centymetr sześcienny pudła, to szczerze polecam serię Pixel Tactics (w wersji angielskiej). Gra wyszła już w sześciu odsłonach (dziewięciu, jeśli doliczyć podserię Mega Man) oraz Big boxem deluxe, z dziesiątą częścią, zasadami turniejowymi oraz toolkitem do deck buildingu. Gra opiera się na kombinacji aspektu przestrzennego z zagrywaniem kart na wiele różnych sposobów, co w każdej turze otwiera wachlarze możliwości, przyprawiające niejednokrotnie o zawrót głowy. Ogrom różnorodnych kart pozwala z jednej strony na pole do popisu przy budowaniu własnej talii z całej bazy kart, z drugiej zaś na długotrwałe utrzymanie podziału na talie predefiniowane bez znużenia i poczucia przejrzenia na wskroś wszystkich zawartych w nich taktyk. Polecam.
ODPOWIEDZ