Nemesis vs Nemesis Lockdown

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: KOSHI »

Kampania Lockdown ruszyła i mam zagwozdkę. Nemesis core mam, o Lockdown myślałem. Miałem wspierać. Do czasu obejrzenia filmiku promującego grę... Inaczej sobie to wyobrażałem a zmiany dla mnie osobiście nie są na tyle idące do przodu i kuszące, żebym znowu pozbywał się 450 złotych. Zastanawiam się czy nie wziąć jednak Medyka + pierwszy komiks + Aftermatch. 10 + 28 + 8 = 46 dolanów. Za niecałe 2 stówy sporo kontentu do solówkowych gier. Biorąc jeszcze Karnomorfy to i tak wychodzi razem 91 dolcy i mam w sumie 2 gry w 1 bo gra się zupełnie inaczej oboma rasami. Jak wy to widzicie? Rozwijać core czy zainwestować w Lockdown? Nawet bez karno mam 11 postaci + plus całą kampanię do ogrania co przy moim tempie grania to jest jakieś 2, 3 lata...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: Curiosity »

Why not both?

Mam wrażenie, że Lockdown może być taką wersją Nemesis 2.0, czyli z poprawkami z mechanice. To samo, ale lepiej. Nemesis jest na rynku od jakiegoś czasu, mnóstwo osób gra, dzielą się swoimi wrażeniami, zadają pytania. Na tej podstawie można wywnioskować co jest do poprawki i poprawić to w kolejnej edycji. Może być podobnie jak z Xenoshyftem. Onslaught był świetny, tam chyba nic nie brakowało, ale CMoN wydało Dreadmire. Prawie to samo co Onslaught, ale człowiek jak zagra w to drugie, to już nie chce wracać do pierwszego. Małe usprawnienia, a gra się lepiej.

Uważam, że podobnie może być tutaj, ale niczego nie przesądzam. Tak sobie gdybam. Mam wszystkie grywalne dodatki do Nemesis i podobnie chcę zrobić z Lockdownem.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Piaskoryb
Posty: 423
Rejestracja: 14 lis 2016, 18:56
Has thanked: 112 times
Been thanked: 153 times

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: Piaskoryb »

Witam, jako że nie mam pojęcia wogóle o Nemesis Lockdown chciałem się zapytać skoro kampania ruszyła, ile zostało do końca? I jeśli bym wsparł (akurat luźny grosz wpadł xD) pełny pakiet, to jak długo będę czekał aż mi przyślą? Pozdrawiam
gabens29
Posty: 446
Rejestracja: 21 paź 2017, 22:53
Has thanked: 226 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: gabens29 »

Ciekawe czy dodatki z pierwszego Nemesis są kompatybilne z Lockdown?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4458
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 845 times
Kontakt:

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: Hardkor »

gabens29 pisze: 30 maja 2020, 14:53 Ciekawe czy dodatki z pierwszego Nemesis są kompatybilne z Lockdown?
w FAQ jest odpowiedz na twoje pytanie- z tego co pamietam to wszystkie dodatki sa kompatybilne, zas postacie wszystkie poza pania PIlot (nad nia mysla)
Piaskoryb pisze: 30 maja 2020, 13:38 Witam, jako że nie mam pojęcia wogóle o Nemesis Lockdown chciałem się zapytać skoro kampania ruszyła, ile zostało do końca? I jeśli bym wsparł (akurat luźny grosz wpadł xD) pełny pakiet, to jak długo będę czekał aż mi przyślą? Pozdrawiam
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ref=4jro0k Wszystko jest tutaj napisane
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: Mixthoor »

Na polską wersję Lockdown poczekasz do Q2 2022. 2x zaskoczy ich Chiński Nowy Rok. Będą długo "protototypować". Będą błędy w wydrukach, które spowodują opóźnienia. Liczę oczywiście na błędy tłumaczenia (choć tekstu jest niewiele). A, zapomniałbym: do niektórych trafi w końcu zła wersja językowa lub egzemplarz z brakującymi elementami. Bądź jedno i drugie. 04-06 2022 jest zatem realnym terminem.

PS
To nie ironia!
logr3s
Posty: 7
Rejestracja: 20 paź 2017, 20:18
Has thanked: 2 times

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: logr3s »

Z każdym dniem kampanii również mam coraz więcej wątpliwości dotyczących wsparcia Lockdown. Posiadam Nemesisa + SG i patrząc na wszystkie odblokowane do tej pory SG w kampanii Lockdown oraz samą rozgrywkę mam wrażenie, że nic unikalnego tutaj nie wymyśla. Do tego większość naszych gier, to gry 2 osobowe, a ostatnio solo. Na chwilę obecną najbardziej czekam na jakieś informacje o aplikacji do gry solo. Czy ktoś doszukał się czegoś na ten temat ? .
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: BOLLO »

Kompletnie nie wiem co robic. Sam nie wiem a nie mam mozliwosci nigdzie u nikogo przetestowac podstawowej pierwszej wersji. W koszuku mam juz klepnieta podstawke Nemesis za 438pln i waham sie czy puscic przelew. kupa kasiory a moze sie okazac ze gra mi nie podejdzie ale z 2giej strony jak widze powystawiane stretch goals z pierwszej edycji za 500pl czy dodatek w cenie podstawki to mysle sobie ze 438 to nie tak duzo.

W kampani mysle o lockdown+SG + ewentualnie dodatek aftermatch czili ok 600pln ale jest to tak duza kasa dla mnie ze przeliczam to troszke inaczej (5x innych ciekawych planszówek lub glommhaven + cos jeszcze). Jednak moze sie okazac ze same SG sprzedam za jakies 400-500pl wiec taka gra mi wyjdzie powiedzmy 200pln co jest juz interesem. Z 2giej strony moze sie okazac ze jak projekt bedize miał a tak licze ok 5mln$ (kwota z kosmosu jak dla mnie) to rynek sie zapcha jednak taka iloscia tego tytułu i powiedzmy podstawka lockdown bedzie w sklepach po strzelam 400pln. Sam nie wiem co o tym mysleć. Chyba poczekam na koniec kampani i zdecyduje bo co pytam to inne odpowiedzi. Jedni kochaja Nemesis a innym kompletnie ta gra nie podchodzi.

A co wy myslicie o tym wszystkim. Czy kupic tylko podstawke co mam w koszyku i nie bede załował czy jedno i 2gie? A może nic nie brać a kaske przeznaczyc na 8 innych ciekawych tytułów?
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 992 times
Been thanked: 433 times

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: KurikDeVolay »

BOLLO pisze: 02 cze 2020, 11:54 Kompletnie nie wiem co robic. Sam nie wiem a nie mam mozliwosci nigdzie u nikogo przetestowac podstawowej pierwszej wersji.
Polecam uzupełnienie lokalizacji, ew poszukanie kogoś przez FB. Może się okazać, że chętni do gry są bliżej niż myślisz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: japanczyk »

BOLLO pisze: 02 cze 2020, 11:54 Kompletnie nie wiem co robic. Sam nie wiem a nie mam mozliwosci nigdzie u nikogo przetestowac podstawowej pierwszej wersji. W koszuku mam juz klepnieta podstawke Nemesis za 438pln i waham sie czy puscic przelew. kupa kasiory a moze sie okazac ze gra mi nie podejdzie ale z 2giej strony jak widze powystawiane stretch goals z pierwszej edycji za 500pl czy dodatek w cenie podstawki to mysle sobie ze 438 to nie tak duzo.
Jak Ci sie nie spiesyz to wejdź w Lockdown - bedziesz miał te sama gre, tansze dodatki - roznica taka, ze inna mapa i brak intruzów, ale tych mozesz po prostu proxowac (print n play Nemesisa ciagle dostepne)

A SG - cóż, musisz trafic, widziałem je i za 300-350 zł (i mysle, ze to mega uczciwa wycena), cała gra z SG na forum ostatnio poszła za 700 i 800 zł, wiec tez w spoko cenach
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: seki »

BOLLO pisze: 02 cze 2020, 11:54 Kompletnie nie wiem co robic. Sam nie wiem a nie mam mozliwosci nigdzie u nikogo przetestowac podstawowej pierwszej wersji. W koszuku mam juz klepnieta podstawke Nemesis za 438pln i waham sie czy puscic przelew. kupa kasiory a moze sie okazac ze gra mi nie podejdzie ale z 2giej strony jak widze powystawiane stretch goals z pierwszej edycji za 500pl czy dodatek w cenie podstawki to mysle sobie ze 438 to nie tak duzo.

W kampani mysle o lockdown+SG + ewentualnie dodatek aftermatch czili ok 600pln ale jest to tak duza kasa dla mnie ze przeliczam to troszke inaczej (5x innych ciekawych planszówek lub glommhaven + cos jeszcze). Jednak moze sie okazac ze same SG sprzedam za jakies 400-500pl wiec taka gra mi wyjdzie powiedzmy 200pln co jest juz interesem. Z 2giej strony moze sie okazac ze jak projekt bedize miał a tak licze ok 5mln$ (kwota z kosmosu jak dla mnie) to rynek sie zapcha jednak taka iloscia tego tytułu i powiedzmy podstawka lockdown bedzie w sklepach po strzelam 400pln. Sam nie wiem co o tym mysleć. Chyba poczekam na koniec kampani i zdecyduje bo co pytam to inne odpowiedzi. Jedni kochaja Nemesis a innym kompletnie ta gra nie podchodzi.

A co wy myslicie o tym wszystkim. Czy kupic tylko podstawke co mam w koszyku i nie bede załował czy jedno i 2gie? A może nic nie brać a kaske przeznaczyc na 8 innych ciekawych tytułów?
Powiem Ci co ja zamierzam zrobić ale nie jest to wybór dla wszystkich, każdy musi podjać indywidualną decyzje. Ja planuje zakup Lockdown. Dlaczego nie Core? Bo na kampanii jest tylko wersja ENG a retail jest tej samej cenie z dużo biedniejszą zawartością. Optymalnie byłoby kupić na kampanii polskiego core z darmowym after+void i po otrzymaniu w pierwszej fali, podjąć decyzję o dokupieniu innych dodatków w trakcie otwartego PM. Niestety wersji polskiej nie będzie. Liczę, że Lockdown będzie ciekawszy mechanicznie, być może z poprawionymi innymi elementami rozgrywki, jego complexity będzie nieco większa od podstawowego Nemesisa. Ale... jeśli do SG nie dojdą kolejne postacie/rasa to biorę pod uwagę rezygnacje z zakupu w ogóle. Może się tak zdarzyć bo po pierwsze AW zapowiadało, że SG będą glównie kosmetyczne, a po drugie planowanym targetem mogą być posiadacze podstawowego Core, którzy nie potrzebują w/w SG. Dlaczego w takiej sytuacji nie zakupie after+void+corno+medyka? Bo kwota robi się już zbyt wysoka i bo nie mamy pewności czy postacie będą dobrze hulać w nowym Nemesisie i to samo tyczy się projektowanych wcześniej ras. Co inne "można nimi grać", a co innego "są dobrze zbalansowane do nowych mechanik". Poza tym nie czuje bym do tej gry potrzebował wszystkiego co wydano (w sensie SG+ stare dodatki) ponieważ nie planuje grać w Nemesisia setki partii. Wszystko okaże się w trakcie kampanii.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: BOLLO »

I tak zrobie poczekam 2 dni przed koncem kampani i sie zobaczy
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: KOSHI »

seki pisze: 03 cze 2020, 07:05Dlaczego w takiej sytuacji nie zakupie after+void+corno+medyka? Bo kwota robi się już zbyt wysoka i bo nie mamy pewności czy postacie będą dobrze hulać w nowym Nemesisie i to samo tyczy się projektowanych wcześniej ras. Co inne "można nimi grać", a co innego "są dobrze zbalansowane do nowych mechanik". Poza tym nie czuje bym do tej gry potrzebował wszystkiego co wydano (w sensie SG+ stare dodatki) ponieważ nie planuje grać w Nemesisia setki partii. Wszystko okaże się w trakcie kampanii.
Dobrałem się właśnie do PM i w sumie miałem wszystko pozamawiane ale coś jest w tym o czym piszesz. Nemesis nie mam. Sprzedałem bo drażniło mnie parę rzeczy. Dalej do Lockdown nie jestem przekonany ale postanowiłem je wziąć licząc, że to będzie Nemesis 2.0. Dodatkowo chcę medyka i matę. Nie są to jakieś wielkie koszty. Myślałem też o obu rasach i właśnie, brać czy nie? Nie mam podstawki i mieć nie będę więc jak te rasy będą średnio hulać to tylko niepotrzebnie wydam hajs. Do grania w Lockdown będę miał bazową rasę i grzyby a grać nie gram też namiętnie. Z drugiej strony jak nie wezmę to potem się będę wkurzał, że była okazja i nie wziąłem. Zawsze można też kupić i nie rozpakowywać... Aftermatch sobie całkowicie darowałem bo mam złe przeczucia, co do kompatybilności. Niby maja dostosować postacie, ale oprócz skazańca i bounty huntera to reszta tych postaci pasuje mi do nemesis i sf jak pięść do nosa...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: RUNner »

Czy jakiś posiadacz obu części mógłby je jakoś porównać? Posiadam Nemesisa i się zastanawiam czy Lockdowna też warto dołożyć. Rozgrywka wygląda na podobną, ale jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Zwolay
Posty: 91
Rejestracja: 25 mar 2023, 10:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: Zwolay »

Nie mam ani jednej ani drugiej gry a chciałbym którąś mieć- pytanie którą wybrać? Patrzcie z perspektywy człowieka zupełnie niezorientowanego w temacie-będę bazował wyłącznie na Waszych poradach bo porówniania po prostu nie mam . Którą wersję kupilibyście na moim miejscu i dlaczego ? Dzięki!
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: Muad'Dib »

Mam pierwszego Nemesisa, drugiego miałem ale nawet nie rozfoliowałem tylko sprzedałem. Kilku znajomych kupiło Lockdown ale podsumowali to jako stunningowany Nemesis. Czyli teoretycznie lepiej ale było też parę głosów mówiących, że fajne (na papierze) nowe mechaniki tylko zwiększają upierdliwość obsługi tej gry (a już pierwsza część bywała męcząca).
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Degohl
Posty: 30
Rejestracja: 12 lip 2021, 08:16
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: Degohl »

Też stałem niedawno przed tym wyborem, u mnie wygrało Nemesis bo:
  • niższa cena
  • lepszy klimat (dla mnie)
  • fajniejsze figurki obcych
  • trochę mniej mechanik aka łatwiejsza obsługa gry
  • będzie dodruk Pokłosia w tym roku
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: Van »

Też bym wybrał wersję podstawową. Lockdown jest przekombinowany a losowość planów awaryjnych i kolejności wystrzeliwania kapsuł SWC jest mało eleganckim rozwiązaniem w i tak już bardzo losowej grze. Przez kilka/kilkanaście rund trzeba zadbać o wykonanie celu, przeżycie i ewentualne ogarnięcie skażeń. I kiedy ma się już ogarnięte podstawowe potrzeby, to trzeba liczyć na szczęście przy wystrzeliwaniu się albo planach awaryjnych. Pomieszczenia z kapsuł B i C mogą być wszystkie, ale nie muszą, przez co jeszcze trudniej się wydostać.
Lockdown bym wybrał, jeśli lubisz symulator umierania, w którym przy sporej dawce szczęścia uda Ci się wygrać raz na kilka gier.
Klimat też bardziej mi się podoba w podstawowej wersji gry.
Dla mnie Nemesis to 10/10 a Lockdown 6/10 (czyli czasem zagram, jak zatęsknię. Chociaż mając obie gry, wyciągnę i tak zwykłego Nemesisa. A jak mi się znudzi, to zwykłego Nemesisa z którymś dodatkiem.)
Van_Hoover
#Lista gier
Zwolay
Posty: 91
Rejestracja: 25 mar 2023, 10:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: Zwolay »

Czyli na 100% stawiam na podstawkę. Powiedzcie mi jeszcze jak z trybem solo? Można się fajnie bawić?
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: KOSHI »

Można. Chociaż po 15 partiach niczym nie zaskakiwał i sprzedałem. Też uważam, że Lockdown jest prze kombinowane. Najlepiej kup używkę bo mówię szkoda brać.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: Karit »

Czy to prawda że w obu grach jest opcja odpadnięcia gracza nawet przed połową rozgrywki? A jeśli tak to jak często to się zdarza?
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Zwolay
Posty: 91
Rejestracja: 25 mar 2023, 10:55
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: Zwolay »

Czy ta wersja z linka poniżej jest najnowsza?

https://www.3kropki.pl/p/nemesis-edycja ... n=planszeo
shuji
Posty: 1280
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 219 times

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: shuji »

Karit pisze: 20 maja 2023, 19:58 Czy to prawda że w obu grach jest opcja odpadnięcia gracza nawet przed połową rozgrywki? A jeśli tak to jak często to się zdarza?
Tak, często
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Nemesis vs Nemesis Lockdown

Post autor: BOLLO »

Karit pisze: 20 maja 2023, 19:58 Czy to prawda że w obu grach jest opcja odpadnięcia gracza nawet przed połową rozgrywki? A jeśli tak to jak często to się zdarza?
Możesz odpaść w pierwszej rundzie czyli nawet po ok 10min gry (ja taką partie miałem) tyle tylko że nie kończy się grania. Bierzesz talię OBCYCH i po woli zabijasz innych graczy. Co również nie ukrywam sprawia podczas gry frajdę kiedy widzisz jak niechybnie dany gracz się wykrwawia a ty mu depczesz po piętach.
ODPOWIEDZ