Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: sasquach »

pioter123 pisze: 03 lis 2020, 20:10 A ile Last Aurora ma wspolnego z Neuroshima? Tytul na pudelku? Dopasowane grafiki? Nazwy kart? Czuc wogole w tej grze ducha Neuroshimy?
Z tego co widzę to tylko logo na pudełkach jest dodane. Reszta pokrywa się z tym co jest w zwykłej Last Aurora.
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: Atk »

pioter123 pisze: 03 lis 2020, 20:10 A ile Last Aurora ma wspolnego z Neuroshima? Tytul na pudelku? Dopasowane grafiki? Nazwy kart? Czuc wogole w tej grze ducha Neuroshimy?
Zobacz gameplay z gry Przecież już długo wisi na YT
Ja jeszcze czekam ale z samego filmiku wyglądało że klimat Neuro jest Pytanie czy dla ciebie klimat Neuro to Neuroshima Hex czy ogółem świat Neuroshimy z RPG
Ja jak oglądałem jak grali to mi to przypominało najlepsze przygody z Neuroshima RPG ta jazda wielką ciężarówka Przebudowy jej rozkminy co wziąć go brakuje miejsca no dla mnie klimat Neuro tak siadł że została zamówiona po rozgrywce
Ragathol
Posty: 51
Rejestracja: 08 lip 2016, 13:27
Been thanked: 2 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: Ragathol »

A co sądzicie o trybie solo?, bo niestety zastanawiam się nad tym tytułem ale nigdzie nie znalazłem żadnej opinii o tym trybie?
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: pioter123 »

Ok dzieki za odpowiedzi!

Jeszcze jedna rzecz mi sie nasunela - mata. Czy ona jest jednostronna? Czy w praktyce przydaje sie czy to raczej zbedny bajerek? Wiem ze gra ledwo co wyszla, ale na pewno juz ktos gral! :mrgreen:
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: SuCHaR »

pioter123 pisze: 04 lis 2020, 14:12 Ok dzieki za odpowiedzi!

Jeszcze jedna rzecz mi sie nasunela - mata. Czy ona jest jednostronna? Czy w praktyce przydaje sie czy to raczej zbedny bajerek? Wiem ze gra ledwo co wyszla, ale na pewno juz ktos gral! :mrgreen:
Mata jednostronna, powiem tak - to jest gadżet, który nie ma żadnego wpływu na rozgrywke ale dla mnie bomba! JA kupuje maty gdzie tylko mogę więc nie jestem tu obiektywny ;)
astroazure
Posty: 26
Rejestracja: 27 lut 2019, 21:45
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: astroazure »

Jestem po pierwszej rozgrywce. Zacznę od tego, że nie traktuję tej gry jako Neuroshima, mimo że to początkowo skłoniło mnie do zakupu (+ mroźne postapo, którego jestem wielką fanką). Na pocieszenie mogę dodać, ze jest Działko Gaussa i jest dosyć mocne ;)
Co do gry, zasady są bardzo proste do ogarnięcia, rozgrywka jest płynna i szybka. Klimat fajny. Aurora szybko ucieka :D Ciekawie rozwiązany pomysł z punktacją w zależnosci, czy ktoś zdąży na Aurorę. Jest trochękombinowania, ale mózg się nie gotuje. Rywalizację czuć na każdym kroku.
Gra mi się naprawdę podoba. Myślę, że wydanie LA przez PG to dobry pomysł. A jak pójdzie sprzedaż, czas pokaże.
khomaniac
Posty: 102
Rejestracja: 04 lut 2020, 17:39
Has thanked: 56 times
Been thanked: 33 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: khomaniac »

Jak tytuł działa na dwie osoby?
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: pioter123 »

SuCHaR pisze: 05 lis 2020, 08:23 Mata jednostronna, powiem tak - to jest gadżet, który nie ma żadnego wpływu na rozgrywke ale dla mnie bomba! JA kupuje maty gdzie tylko mogę więc nie jestem tu obiektywny ;)
A da sie na niej polozyc druga strone mapy i te z dodatku tak zeby mialo to rece i nogi? ;) Czy mata ma glownie sens przy graniu na mapie alpha?
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: tsodo »

pioter123 pisze: 05 lis 2020, 19:48
SuCHaR pisze: 05 lis 2020, 08:23 Mata jednostronna, powiem tak - to jest gadżet, który nie ma żadnego wpływu na rozgrywke ale dla mnie bomba! JA kupuje maty gdzie tylko mogę więc nie jestem tu obiektywny ;)
A da sie na niej polozyc druga strone mapy i te z dodatku tak zeby mialo to rece i nogi? ;) Czy mata ma glownie sens przy graniu na mapie alpha?
Da się :)
I dobrze tak zrobić, nawet jeżeli chcesz grać na stronie alpha to polecam tak robić. Wydruk na tekturze jest wyraźniejszy.
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: Szpanerski »

A jak z regrywalnoscia? Słyszałem że tutaj gra kuleje

Nie wiem czy to wynika z małej ilości wydarzeń? Kart naszych postaci? Że poprostu ciągle podobnie się rozwijamy?
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: Atk »

Dodatek z plastikiem jest wyprzedany Kojarzy ktoś czy prezes wspominał czy się pojawi jeszcze opcja kupienia zestawu albo samego plastiku?

Czy trzeba czekać na dodruk?
Grzess0
Posty: 146
Rejestracja: 20 sty 2020, 15:25
Has thanked: 52 times
Been thanked: 46 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: Grzess0 »

Atk pisze: 10 lis 2020, 09:47 Dodatek z plastikiem jest wyprzedany Kojarzy ktoś czy prezes wspominał czy się pojawi jeszcze opcja kupienia zestawu albo samego plastiku?

Czy trzeba czekać na dodruk?
Wydaje mi się, że mówili, że jest mała szansa, że jeszcze będzie - kwestia negocjacji z orginalnym wydawcą. Na chwile obecną tego poprostu nie mają :(
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: Atk »

Dzięki właśnie nie byłem pewien czy to było do neuro czy innej gry
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2071
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 427 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: tomp »

Czy dobrze zrozumialem, że polska wersja jest już dostępna, a ludzie wspierający grę na kickstarterze czekają na dostawę ?
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10876
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: japanczyk »

tomp pisze: 10 lis 2020, 16:40 Czy dobrze zrozumialem, że polska wersja jest już dostępna, a ludzie wspierający grę na kickstarterze czekają na dostawę ?
Tak
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2071
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 427 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: tomp »

japanczyk pisze: 10 lis 2020, 16:42
tomp pisze: 10 lis 2020, 16:40 Czy dobrze zrozumialem, że polska wersja jest już dostępna, a ludzie wspierający grę na kickstarterze czekają na dostawę ?
Tak
Sorki za dygresję, ale to już kolejny tytuł notuję z takim ewenementem.
Możliwe, że w tym przypadku to magia Neuroshimy.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: feniks_ciapek »

tomp pisze: 10 lis 2020, 16:47 Sorki za dygresję, ale to już kolejny tytuł notuję z takim ewenementem.
Możliwe, że w tym przypadku to magia Neuroshimy.
To magia tego, że do Polski można mniejsze nakłady sprowadzić pociągiem, który jedzie bodajże 2 tygodnie, a nie miesiąc.
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: Atk »

Czy tylko ja mam wrażenie że kto ma ocalałych ten po prostu nie ma szans na porażkę?

Wczoraj miałem 9/10 ocalałych gdzie ziomki (graliśmy na 3) mieli 2 startowe + 1/2 się tam komuś trafił i nie było co zbierać z chłopakow (mapa beta)

W każdej grze gdzie ktoś nie miał jak ich uratować bo inni się od razu rzucali miał pograne i w sumie mało co mógł zrobić
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: RUNner »

Długo przymierzałem się do zakupu tej gry. Przeczytałem instrukcję, obejrzałem film z rozgrywki i stwierdziłem, że nie posiadam nic podobnego w kolekcji. Wg mnie klimat postapo fajnie zazębia się z mechaniką. Największe obawy rodzi temat regrywalności, ale stwierdziłem, że mam tyle gier, że do LA będę wracał co jakiś czas i będzie ok.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: Kurczu »

Atk pisze: 13 lis 2020, 08:14 Czy tylko ja mam wrażenie że kto ma ocalałych ten po prostu nie ma szans na porażkę?

Wczoraj miałem 9/10 ocalałych gdzie ziomki (graliśmy na 3) mieli 2 startowe + 1/2 się tam komuś trafił i nie było co zbierać z chłopakow (mapa beta)

W każdej grze gdzie ktoś nie miał jak ich uratować bo inni się od razu rzucali miał pograne i w sumie mało co mógł zrobić
A to co pozostali robili, że oddali Ci wszystkich ocalałych? Przy takiej liczbie to musiałeś też mieć wielki konwój i masę jedzenia. Jeszcze nie grałem, ale nie bardzo sobie wyobrażam utrzymać tylu ocalałych i jeszcze się ścigać 😛
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: RUNner »

Jeszcze nie grałem, ale też wydawało mi się dziwne mieć tylu ludzi na pokładzie i jechać do przodu. Zasoby gdzieś trzeba poupychać, a bez paliwa konwój stoi w miejscu.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: Atk »

RUNner pisze: 15 lis 2020, 13:20 Jeszcze nie grałem, ale też wydawało mi się dziwne mieć tylu ludzi na pokładzie i jechać do przodu. Zasoby gdzieś trzeba poupychać, a bez paliwa konwój stoi w miejscu.
mialem srednio 2-3 miejsca zywnosc byla na bierzaco przerzucana na wyczerpanych zeby spadali na odpoczynek wiec wystarczylo mi miejsce na 1 paliwo i 1 amonicje
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: zawias »

Gra jest super, ale faktycznie karty eksploracji mogą się ograć. W sumie gra ma dość spory potencjał na dodatki (karty, plansze itp. w stylu Brzdęka). Całkiem sprawny tryb solo, chociaż jak na razie 2 razy grane w tym trybie i dwa razy wygrałem bez problemu, więc nie jest wymagający jakoś.
Czy tylko ja mam wrażenie, że karta z pancerzem jest bez sensu? Pancerz może otrzymywać tylko obrażenia. Nie można trzymać na niej zasobów. Inne karty ze slotami też mogą otrzymywać obrażenia, a zasoby na nich można trzymać jak jest miejsce, więc jaki sens ma kupowanie tej karty? Chyba tylko za 1 punkt na koniec gry, jak nikt nie dojechał do Aurory, a nic innego nie mógł kupić :P
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: RUNner »

A ile zwykle zdobywa się punktów? Może taki skromny 1 punkt okazać się całkiem znaczący na końcu gry.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 491 times
Been thanked: 284 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: Atk »

RUNner pisze: 18 lis 2020, 11:42 A ile zwykle zdobywa się punktów? Może taki skromny 1 punkt okazać się całkiem znaczący na końcu gry.
malo pkt jest i tak 1 pkt moze zrobic roznice ale z tego co zauwazylem najczesciej jest odjazd 1 od reszty (przynajmniej u mnie we wszystkich partiach czyli ponad 4 na 3 osoby)

ja ostatnio wycisnalem jakos 27 czy wiecej nie majac zadnej karty z gwiazdka w konwoju jak mnie pamiec nie myli tak samo w ocalalych (po zwyciestwie z przeciwnikami nie trafiala mi sie nagroda a ostatnich ocalalych ktorych wypadali i to z gwiazdkami brali ziomki bo ja ze swoimi 8/9 ocalalymi nie mialem zbytnio miejsca)
zawias pisze: 18 lis 2020, 11:03 Gra jest super, ale faktycznie karty eksploracji mogą się ograć. W sumie gra ma dość spory potencjał na dodatki (karty, plansze itp. w stylu Brzdęka). Całkiem sprawny tryb solo, chociaż jak na razie 2 razy grane w tym trybie i dwa razy wygrałem bez problemu, więc nie jest wymagający jakoś.
Czy tylko ja mam wrażenie, że karta z pancerzem jest bez sensu? Pancerz może otrzymywać tylko obrażenia. Nie można trzymać na niej zasobów. Inne karty ze slotami też mogą otrzymywać obrażenia, a zasoby na nich można trzymać jak jest miejsce, więc jaki sens ma kupowanie tej karty? Chyba tylko za 1 punkt na koniec gry, jak nikt nie dojechał do Aurory, a nic innego nie mógł kupić :P
karta z pancerzem hmmm moze po to ze najczesciej karty o podobnych statystykach czy jak to nazwac maja 1 pole mniej niz karty z pancerzem? tak mi sie zdaje ze jak mamy 2 wagony o tej samej ze tak powiem klasie to ten co ma pancerz nie ma zabieranego miejsca na pancerz tylko to jest dolozone wiec przy uszkodzeniu nie musisz w razie czego niczego/nikogo usuwac z konwoju tylko wlasnie pakujesz tam Nie blokuje ci miejsca bo nic tam nie mozesz polozyc

chyba ze mowisz o tej karcie gdze sa 4 pancerze tylko to w sumie tylko po to zeby przyjmowaly uszkodzenia na klate zamiast pozbywac sie reszty

mi np brakuje wiecej kart z iloscia zycia wrogow W tym momencie jest po prostu ich 6 i tyle Jak wypadna w czasie 3 fazie na starcie 2 i to jeszcze powiedzmy w srodkowym regionie z ktorego mozna wyjechac to zbieranie amonicji nie ma juz sensu po prostu
ODPOWIEDZ