Terraformacja Marsa – Insert

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
longmen76
Posty: 662
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Terraformacja Marsa – Insert

Post autor: longmen76 »

😀 Terraformacja Marsa ujarzmiona 😃. Brak insertu powodował, że gra nie wchodziła na stół. W końcu zmobilizowaliśmy się z kolegą, zrobiliśmy burzę mózgów i zaprojektowaliśmy insert do Terraformacji Marsa ze wszystkimi dodatkami PL. Z uwagi na ilość kart zdecydowaliśmy się na ich ułożenie poziomo. Oszacowaliśmy ile zajmują karty w koszulkach Rebel Premium i wyszło, że "pionowo" pochylone nie wejdą. Zrobiliśmy miejsce w stosoach pionowych w których sumaryczna wysokość pozwala na trzymanie kart w koszulkach. Na zdjęciach są karty bez koszulek, bo tak gram. W środku bonus - dwa pojemniki na karty są od razu podajnikami na nie - jeden podajnik pojedynczy a drugi podwójny.
Spoiler:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4080
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: brazylianwisnia »

longmen76 pisze: 30 maja 2020, 20:42 😀 Terraformacja Marsa ujarzmiona 😃. Brak insertu powodował, że gra nie wchodziła na stół. W końcu zmobilizowaliśmy się z kolegą, zrobiliśmy burzę mózgów i zaprojektowaliśmy insert do Terraformacji Marsa ze wszystkimi dodatkami PL. Z uwagi na ilość kart zdecydowaliśmy się na ich ułożenie poziomo. Oszacowaliśmy ile zajmują karty w koszulkach Rebel Premium i wyszło, że "pionowo" pochylone nie wejdą. Zrobiliśmy miejsce w stosoach pionowych w których sumaryczna wysokość pozwala na trzymanie kart w koszulkach. Na zdjęciach są karty bez koszulek, bo tak gram. W środku bonus - dwa pojemniki na karty są od razu podajnikami na nie - jeden podajnik pojedynczy a drugi podwójny.
Spoiler:
Naprawde tu sie mieszcza 2 plansze i 5 planszetek gracza oraz karty w taki sposob ze karty nie sa pomieszane tylko 1 stos = 1 typ kart?
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
longmen76
Posty: 662
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: longmen76 »

brazylianwisnia pisze: 30 maja 2020, 20:57 Naprawde tu sie mieszcza 2 plansze i 5 planszetek gracza oraz karty w taki sposob ze karty nie sa pomieszane tylko 1 stos = 1 typ kart?
Zmieszczą się 2 plansze, 5 planszetek graczy i plaszetki z dodatków. Stosów do dyspozycji jest siedem (cztery stosy po 22 mm oraz 3 stosy po 48 mm).
Po zakoszulkowaniu odział na stosy trzeba zorganizować w swoim zakresie - jeżeli trzeba będzie to zrobić przekładki separujące dodatki / rodzaje kart...
Ułożenie kart pod kątem nie dawało możliwość ich zmieszczenia w koszulkach, nie mówiąc o stosowaniu przedziałek ze sklejki.
Nie twierdzę, że nie ma lepszych rozwiązań na rynku. Mi żadne nie odpowiadało, więc zrobiłem to po swojemu.
Atk
Posty: 1393
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: Atk »

Mi się też wszysko udało złożyć wraz z dodatkiem Pathfiders i fan korpo oraz drewniane plakietki Bez Insertu 😜
http://imgur.com/a/SMGKfNQ
olo_marcin
Posty: 52
Rejestracja: 03 lut 2019, 14:39
Lokalizacja: Nowe Warpno / Szczecin
Has thanked: 18 times
Been thanked: 8 times

Re: Terraformacja Marsa (Jacob Fryxelius)

Post autor: olo_marcin »

longmen76 pisze: 30 maja 2020, 21:27
brazylianwisnia pisze: 30 maja 2020, 20:57 Naprawde tu sie mieszcza 2 plansze i 5 planszetek gracza oraz karty w taki sposob ze karty nie sa pomieszane tylko 1 stos = 1 typ kart?
Zmieszczą się 2 plansze, 5 planszetek graczy i plaszetki z dodatków. Stosów do dyspozycji jest siedem (cztery stosy po 22 mm oraz 3 stosy po 48 mm).
Po zakoszulkowaniu odział na stosy trzeba zorganizować w swoim zakresie - jeżeli trzeba będzie to zrobić przekładki separujące dodatki / rodzaje kart...
Ułożenie kart pod kątem nie dawało możliwość ich zmieszczenia w koszulkach, nie mówiąc o stosowaniu przedziałek ze sklejki.
Nie twierdzę, że nie ma lepszych rozwiązań na rynku. Mi żadne nie odpowiadało, więc zrobiłem to po swojemu.
Insert longmena ze wszystkimi oficjalnymi dodatkami wydanymi przez Rebel razem z kartami bonusowymi itd. Karty w koszulkach rebel premium... co prawda nie zmieściło mi się 10 kart, dla których miejsce znalazłem przy planszetkach kolonii, ale reszta spokojnie weszła jak na zdjęciach poniżej. Pudełko wraz z grą przybrało wagę dobrego budowlanego pustaka - waży około 3,8kg :D . Po wpakowaniu wszystkiego pudełko idealnie się zamyka nic nie odstaje.
Odnośnie segregacji kart na stosy, na poczwórnym podajniku zmieściło mi się w poszczególnych przegrodach karty korporacji, karty polityczne od niepokoju plus pomoce gracza, karty preludium plus pomoce gracza, w czwartej przegrodzie karty projektów do gry właściwej.

Moim zdaniem dobrze przemyślany insert bez zbędnych bajerów mieszczący wszytko co jest oficjalnie dostępne na rynku...
Spoiler:
ODPOWIEDZ