Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2073
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 427 times

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: tomp »

Wg opisu na bgg gra jest zrobiona dla odbiorców od wieku dziecięcego.
Interesuje mnie stwierdzenie dorosłej osoby, że zabawka jest za prosta w obsłudze.
Ten produkt został zapewne pomyślany tak, aby również dzieci mogły go obsługiwać i nie mieć z tym problemu.
Zakładam, że gdyby producent chciał dedykować grę tylko dla dorosłych, to np. zrobiłby ją bardzo trudną. Tj. podjąłby odpowiednie środki ku temu.
Jaki produkt jest, to użytkownicy wiedzą. Infantylna sieczka na planszy - ja nie doszukiwałbym się tutaj wyższych wartości.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1932 times

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: warlock »

Zombicide: Czarna Plaga też jest infantylną sieczką na planszy, a jest dużo trudniejszy, przy czym nie widzę żadnego powodu by sądzić, że te gry są skierowane do innych odbiorców.
Wg opisu na bgg gra jest zrobiona dla odbiorców od wieku dziecięcego.
A według pudełka jest od 14 lat, i co pan zrobisz?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: japanczyk »

warlock pisze: 01 lut 2023, 13:50 Zombicide: Czarna Plaga też jest infantylną sieczką na planszy, a jest dużo trudniejszy
To tez zalezy od scenariusuza ;-) Sa latwe, sa nudne i sa wymagajace - szczegolnie z dodatkami. Tutaj jest tak samo
Trzeba bylo sobie pyknac scenariusz na hardzie
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1932 times

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: warlock »

Tu już nawet nie chodzi o scenariusz czy kwestię spawnu - w Zombicide nie masz akcji leczenia ran, jak oberwiesz praktycznie nie masz możliwości podleczenia się. W Massive Darkness możesz po prostu zrobić akcję leczenia. Mało tego, leczysz się częściowo nawet przy samym awansie na wyższy poziom.

Inna sprawa że w tej grze nie ma dystansowego "friendly fire", jak Twój kompan jest w zwarciu możesz siać z łuku do całego tłumu bez ryzyka. Zresztą ten Łowca-centaur dostaje takie boosty przy strzałach, że robiąc trzy akcje jest w stanie usiepać każdego moba ;).
TristisAnima
Posty: 28
Rejestracja: 04 lip 2021, 22:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 20 times

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: TristisAnima »

Dyskusja na zasadzie "moja racja jest bardziej mojsza". Jeden lubi pomarańczowe a drugi jak mu nogi śmierdzą. Mi MD2 podpadł bardzo, tak bardzo że skompletowałem sobie all in. I jasne, gra nie grzeszy poziomem trudności, ale takie gry, jak dla mnie, też wnoszą wartość dodatnią do kolekcji. Nie zawsze mam ochotę myśleć, kombinować i analizować każdy krok jak np. w Deep Madness. Czasami chcę usiąść i bez zbędnego wysiłku pomordować niemilców a do tego, ta gra nadaje się wybornie. Jak dla mnie, dodatkowy plus to przystępność zasad dla osób mniej ogranych. Ostatnio w weekend zagrałem ze znajomymi, tak im siadło, że się już na przyszły wprosili. Także argument o za niskim poziomie trudności jest dla mnie trochę z tyłka. Tu chodzi o fun, zabawę różnorodnymi postaciami, mordowanie, lootowanie i rzucanie pierdyliardem kości.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: eveni »

TristisAnima pisze: 01 lut 2023, 15:41 Mi MD2 podpadł bardzo, tak bardzo że skompletowałem sobie all in.
Gdzie kupiłeś?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1932 times

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: warlock »

TristisAnima pisze: 01 lut 2023, 15:41 Także argument o za niskim poziomie trudności jest dla mnie trochę z tyłka. Tu chodzi o fun, zabawę różnorodnymi postaciami, mordowanie, lootowanie i rzucanie pierdyliardem kości.
To ja skończę tylko jednym zdaniem i uciekam z tematu: jeśli kogoś bawi przechodzenie Dooma z kodem na nieśmiertelność, odnajdzie się tu znakomicie ;). Bo ja w tej grze czułem masę funu, zabawy różnorodnymi postaciami, mordowanie, lootowanie i rzucanie pierdyliardem kości. Do czasu, w którym stwierdziłem, że jeśli nie idzie za tym żadne poczucie zagrożenia, to poziom satysfakcji z tej sieczki spada. Bo wtedy to jak oglądanie filmu ze świadomością, że co by się nie działo, główny bohater nie zginie i nic mu nie grozi ;).
TristisAnima
Posty: 28
Rejestracja: 04 lip 2021, 22:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 20 times

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: TristisAnima »

eveni pisze: 01 lut 2023, 15:46
TristisAnima pisze: 01 lut 2023, 15:41 Mi MD2 podpadł bardzo, tak bardzo że skompletowałem sobie all in.
Gdzie kupiłeś?
Głównie OLX. Ale tak się złożyło, że prawie wszystko od jednego sprzedającego który mieszka ode mnie jakieś 5km. Miesięcznie 2 dodatki i tak jakoś się uzbierało.
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: CrossSleet »

Mi tylko druida brakuje i tak sobie czekam aż coś wpadnie :)
Kurzynsky
Posty: 137
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 50 times
Been thanked: 26 times

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: Kurzynsky »

Drodzy,
Jeszcze nie grałem bo podstawka przyszła wczoraj.. zakoszulkowalem karty i.. szukam adresu projektanta tego plugawego pseudo insertu ;) takie g.. nie powinno być w ogóle dopuszczone do sprzedaży ;/. Jak sobie radzicie ze składaniem/ rozkładaniem gry ?polecicie jakiś sensowny insert do podstawki bo bez tego mam wrażenie, ze albo zniszczę pudełko, pogniotę te plastikowe wydmuszki albo,potnę sobie paluchy próbując całość grzecznie włożyć do pudełka..
Będę wdzięczny za podpowiedz..
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2073
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 427 times

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: tomp »

Kurzynsky pisze: 15 kwie 2023, 14:04 Drodzy,
Jeszcze nie grałem bo podstawka przyszła wczoraj.. zakoszulkowalem karty i.. szukam adresu projektanta tego plugawego pseudo insertu ;) takie g.. nie powinno być w ogóle dopuszczone do sprzedaży ;/. Jak sobie radzicie ze składaniem/ rozkładaniem gry ?polecicie jakiś sensowny insert do podstawki bo bez tego mam wrażenie, ze albo zniszczę pudełko, pogniotę te plastikowe wydmuszki albo,potnę sobie paluchy próbując całość grzecznie włożyć do pudełka..
Będę wdzięczny za podpowiedz..
Pozdrawiam
Ja zamówiłem sobie insert, ale to pół środek. Żetony oraz karty mają swoje miejsce, niestety figurki nadal w oryginalnej wyprasce. Całość nie domyka się :(
Ogólnie myślę, aby wyciąć w gąbce insert na figurki. Nie podpowiem lepiej. Sam jestem mocno zażenowany pierwotną użytecznością...
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1598
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 635 times
Been thanked: 550 times

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: eveni »

Ja chwilowo trzymam Massive Darkness z dodatkiem w dużym kartonie, wyjmowanie i wkładanie wszystkiego do oryginalnych pudełek to jakiś koszmar. Niestety insertu kupić nie mogę bo zakapslowałam żetony. Widziałem ostatnio ofertę sprzedaży innej gry i tam kupujący miał wszystko w organizerze warsztatowym z szufladkami. Planuję pojeździć po marketach budowlanych i taki kupić. Zdjęcie wrzucam w spoiler, źródło: grupa sprzedażowa na fb.
Spoiler:
Kurzynsky
Posty: 137
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 50 times
Been thanked: 26 times

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: Kurzynsky »

Panowie,
Dziękuje za porady ale to chyba nie tedy droga, żeby trzymać komponenty w dodatkowych pudełkach.. niestety w tym wypadku to raczej nieuniknione.. ja chyba skuszę się na ten insert od redrewno bo w tym momencie karty w folii tez się nie mieszczą i trzymam w 6 pudełkach ;/
Swoją droga czy projektanci nie myślą? Koszulkowanie to w dzisiejszych czasach powszechna praktyka, a skoro pudło i tak jest ogromne to 3cm większe nie zrobi różnicy ..
Ps.w tym samym czasie zakupiłem tez dice throne: adventures i jestem zachwycony insertem!! Ktoś od kaczek odrobił lekcje i wyciągnął wnioski..

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 984
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 618 times
Been thanked: 541 times

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: Irr3versible »

A Kaczki są globalnym wydawcą Dice Throna lub chociaż produkują osobne komponenty dla polskiej wersji? Chyba nie ;)
A co do koszulkowania; koszulkowcy to wciąż mniejszość - zdecydowana mniejszość. Choć sam koszulkuję i dorabiam/zamawiam inserty to jednak rozumiem argument za mniejszym pudłem i brakiem zrzucania dodatkowych kosztów na większość.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: pan_satyros »

CMON tworzy jedne z najgorszych fabrycznych insertów 🤷 O Ile jestem w stanie zrozumieć ignorowanie roszczeń fanów koszulek, tak tworzenie gier, których nie da się racjonalnie zmieścić w pudełku jest czymś, co nie powinno mieć miejsca. Podobnie, jak sukcesywne obniżanie jakości wykonania elementów kartonowych, planszetek czy żetonów :( jak bardzo nie lubiłbym gier cmon, tak postępujący rozdźwięk między ceną, a jakością boli.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: olsszak »

Kurzynsky pisze: 15 kwie 2023, 14:04 Drodzy,
Jeszcze nie grałem bo podstawka przyszła wczoraj.. zakoszulkowalem karty i.. szukam adresu projektanta tego plugawego pseudo insertu ;) takie g.. nie powinno być w ogóle dopuszczone do sprzedaży ;/. Jak sobie radzicie ze składaniem/ rozkładaniem gry ?polecicie jakiś sensowny insert do podstawki bo bez tego mam wrażenie, ze albo zniszczę pudełko, pogniotę te plastikowe wydmuszki albo,potnę sobie paluchy próbując całość grzecznie włożyć do pudełka..
Będę wdzięczny za podpowiedz..
Pozdrawiam
Szczerze polecam rozwiązanie ze strony Fancy but Functional. Nie dość, że funkcjonalne to ile oszczędności miejsca.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
prib4
Posty: 217
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: prib4 »

Ogólnie to żetony trzeba po prostu trzymać w osobnym pudle, na to nie ma żadnej rady - takie z marketu budowlanego z 20-24 przegrodami za 20zł będzie idealne - przyspieszy też setup, składanie i samo granie. Ta mini wypraska na karty do wywalenia z pudła, w jej miejsce zmieścisz karty o rozmiarze ccg, karty wędrujących potworów jakoś wchodzą w wyznaczone miejsce na wieku od figurek. Małe karty (sprzęt, umiejętności) też trzeba posegregować gdzieś oddzielnie, szczególnie jeśli masz w planach jakikolwiek dodatek. Może jeśli się dobrze zrobi ten 'segregator' na karty to wejdzie do pudła w miejsce tej cienkiej wypraski, która należy po prostu wyrzucić.
muminus77
Posty: 48
Rejestracja: 03 lut 2014, 22:34
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: muminus77 »

Ja powyciągałem z pudła elementy dla 5 i 6 gracza (bo nie wyobrażam sobie grać na tyle osób): nadmiar żetonów, brązowe tacki i po 1 minionie z każdej zgrai. Przywódców zgrai wpasowałem w puste miejsca w okolicach ich minionów, a w ich miejscu trzymam mniejsze żetony w woreczkach. Większe żetony mieszczą się pod insertem na figurki (w wypukłościach).
Czarne tacki są dla mnie funkcjonalne - tą z kartami po prostu wyciągam całą i karty skarbów i zgrai dobieram z niej (tylko drzwi leżą obok). Po odchudzeniu nadmiaru żetonów, druga tacka mieści mi obrażenia, manę (tej jest zdecydowanie za dużo w pudle) i wszystkie kości.
Pokrywa na tacki od figurek też poszła do szafy, bo tylko przeszkadzała. Jak chcę zagrać, to tacki wkładam do wieka pudła i kładę je na krześle obok, żeby mieć dostęp do wszystkich figurek.
To wszystko przy założeniu, że na półce pudło trzymam poziomo.
Awatar użytkownika
RaiPL
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2018, 18:59
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: RaiPL »

Pytanie do tych którzy kupili MD2 podczas kampanii na KS. Przy cenie 340$ za pledge Bling All-in ile było dodatkowych kosztów? Wysyłka, VAT cło?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: japanczyk »

RaiPL pisze: 26 kwie 2023, 00:24 Pytanie do tych którzy kupili MD2 podczas kampanii na KS. Przy cenie 340$ za pledge Bling All-in ile było dodatkowych kosztów? Wysyłka, VAT cło?
wysylka i VAT
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: pan_satyros »

RaiPL pisze: 26 kwie 2023, 00:24 Pytanie do tych którzy kupili MD2 podczas kampanii na KS. Przy cenie 340$ za pledge Bling All-in ile było dodatkowych kosztów? Wysyłka, VAT cło?
ostateczny koszt oscylował w okolicy 440&$ jeśli mnie pamięć nie myli.
W grupowym, solo pewnie koło 470$
Awatar użytkownika
RaiPL
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2018, 18:59
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: RaiPL »

Dziękuję za odpowiedzi. Pytam, bo widzę oferty w okolicach dość srogich bo 4K PLN i zastanawiam się ile jest tu realnego kosztu a ile marży sprzedającego. Wiadomo, mrożenie kapitału, inflacja etc. ;)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: japanczyk »

RaiPL pisze: 26 kwie 2023, 07:42 Dziękuję za odpowiedzi. Pytam, bo widzę oferty w okolicach dość srogich bo 4K PLN i zastanawiam się ile jest tu realnego kosztu a ile marży sprzedającego. Wiadomo, mrożenie kapitału, inflacja etc. ;)
Ogolnie All-in sensownie jest kupic do jakies 2200-2500 <-- imho to ejst rozsadna cena, wyzej to fanaberia bo pojedynczo skladowe za tyle nie chodza
Danczeslav
Posty: 21
Rejestracja: 14 sie 2019, 22:19
Been thanked: 3 times

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: Danczeslav »

Hej, ogrywał ktoś już dodatek Gates of Hell ? Jest to must have czy raczej opcja bez fajerwerków.
rogal
Posty: 242
Rejestracja: 14 maja 2020, 19:15
Has thanked: 28 times
Been thanked: 45 times

Re: Massive Darkness 2: Hellscape (Alex Olteanu, Marco Portugal)

Post autor: rogal »

na 2 osoby. lepiej Massive darkness 2 czy too many bones ?
i jeśli massive darkness to podstawka styknie na początek czy dodatek typu heavenfall must have ?
ODPOWIEDZ