Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4435
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1343 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Hardkor »

Zapowiedziano grę Frostpunk! Adaptację znanej na całym świecie gry PC z naszego kraju. Nie wiem jak wy, ale ja już się nie mogę doczekać. Na grupie FB twórcy zasugerowali, że możemy się spodziewać polskiej wersji, zaś sama gra trafi na KS jesienią. Strony na BGG jeszcze nie ma, ale link do filmu na YT wrzucam poniżej. Co ważne Adam Kwapiński współautorem :)

Film na YT

Grafika promująca z Board News:
Obrazek
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
LukaszLozz
Posty: 187
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 77 times
Been thanked: 77 times

Re: Frostpunk Board Game

Post autor: LukaszLozz »

Jest moc.
Po TWoM liczyłem właśnie na ten tytuł.
Będzie wsparcie!
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Frostpunk Board Game

Post autor: Moonday »

Świetny pomysł na przeniesienie akurat tej gry, wydaje się być idealna. Liczę na złożoność rozgrywki i wydanie na światowym poziomie :)
Awatar użytkownika
Lets_Grajmy
Posty: 397
Rejestracja: 16 lip 2016, 19:22
Has thanked: 75 times
Been thanked: 439 times
Kontakt:

Re: Frostpunk Board Game

Post autor: Lets_Grajmy »

Jaram się jak generator na czwartym poziomie pary! Powodzenia!
Facebook: LET'S GRAJMY - Facebook
YouTube: LET'S GRAJMY - YouTube
Buycoffee: Jeśli sądzisz, że to co robię zasługuje na uznanie to --> Wspieraj kanał tutaj <--
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4435
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1343 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: Frostpunk Board Game

Post autor: Hardkor »

Licze, że zrobią fajną gre cooperacyjną z dobrym ciekawy trybem bez fabuł i fabularne oraz, że nie będzie znowu miliona złotych wysyłki mimo, że z polski
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 483
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Frostpunk Board Game

Post autor: strid3rr »

Pożyjemy, zobaczymy. Bez konkretów, to ten KS póki co znaczy tyle, co nowe Monopoly na rynku.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Frostpunk Board Game

Post autor: kwiatosz »

strid3rr pisze: 14 cze 2020, 00:14 Pożyjemy, zobaczymy. Bez konkretów, to ten KS póki co znaczy tyle, co nowe Monopoly na rynku.
Niespecjalnie, same nazwiska osób zaangażowanych w projekt różnicują go od nic nieznaczących ogłoszeń o grach marketowych.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10865
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3204 times

Re: Frostpunk Board Game

Post autor: japanczyk »

Kwapinski ostatnio w ogniu
Nemesis, Dark Ages, Frostpunk
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 483
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Frostpunk Board Game

Post autor: strid3rr »

Oby się nie wypalił przez udział w zbyt wielu projektach na raz. Albo co gorsza, żeby się to nie przełożyło na wtórność w rozgrywce.
kwiatosz pisze: 14 cze 2020, 11:25 Niespecjalnie, same nazwiska osób zaangażowanych w projekt różnicują go od nic nieznaczących ogłoszeń o grach marketowych.
Massive Darkness też było robione w ciągu chwały CMONu i okazało się porażką. Dlatego też wole przyjmować kolejne zapowiedzi gier z chłodną oceną do momentu, kiedy wszystko zostanie wyłożone czarno na białym.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Frostpunk Board Game

Post autor: Deem »

strid3rr pisze: 14 cze 2020, 12:45 Oby się nie wypalił przez udział w zbyt wielu projektach na raz. Albo co gorsza, żeby się to nie przełożyło na wtórność w rozgrywce.
kwiatosz pisze: 14 cze 2020, 11:25 Niespecjalnie, same nazwiska osób zaangażowanych w projekt różnicują go od nic nieznaczących ogłoszeń o grach marketowych.
Massive Darkness też było robione w ciągu chwały CMONu i okazało się porażką. Dlatego też wole przyjmować kolejne zapowiedzi gier z chłodną oceną do momentu, kiedy wszystko zostanie wyłożone czarno na białym.
Tak tylko się upewnię, że dobrze Cie rozumiem: wszedłeś tu po to, żeby napisać, że nic nie jest wiadome, gra może być dobra albo zła, mocne nazwiska nie gwarantują sukcesu, a Ty postanowiłeś być rozsądny i zachowujesz stoicki spokój?

Obawiam się, że tytuł Captain Obvious to za mało - może dla Ciebie bardziej „General Obvious” albo „Admiral Obvious”? Z resztą nie odpowiadaj, wiem, że jesteś cool ze wszystkim...
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
shuji
Posty: 1276
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 218 times

Re: Frostpunk: The Board Game (N.N.)

Post autor: shuji »

Hm mnie osobiście nazwisko Kwapińskiego nie przekonuje jakoś szczególnie - liczyłem na Dark Ages ale mocno rozczarowała mnie koncepcja z KS , szczególnie kości.

Jeśli chodzi o Nemesis to też mam mały niesmak zezgledu na (nie)używanie licencji która ewidentnie się posluguja (nawet jeśli prawnie nie ma się do czego przyczepić to moje zdanie mogę mieć jakie chce).

Samego Frostpunka jestem ciekaw. Zdecyduję o ewentualnym zakupie jak zobaczę grę. This war of mine na licencji 11 bit jest doskonałą grą, ale ją tworzył Michal Oracz do którego mam wprost przeciwnie podejście - jest to wybitny autor i jego gry mogę kupować w ciemno.
Sama tematyka i klimat powoduje że grę na pewno mam na radarze. Oby była fajna, trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Frostpunk: The Board Game (N.N.)

Post autor: ozy »

@Hardkor - Adam Kwapiński jest autorem gry. Dodatkowo nad grą pracują Jakub Wiśniewski (odpowiada za scenariusz i teksty) oraz Rafał Pieczyński (rozwój gry).

Zainteresowanych szczegółami zapraszam do zapisania się na newsletter: https://frostpunk.glasscannonunplugged.com/ - wtedy żadna istotna wiadomość związana z projektem Wam nie umknie. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 483
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Frostpunk Board Game

Post autor: strid3rr »

Deem pisze: 14 cze 2020, 13:16 Tak tylko się upewnię, że dobrze Cie rozumiem: wszedłeś tu po to, żeby napisać, że nic nie jest wiadome, gra może być dobra albo zła, mocne nazwiska nie gwarantują sukcesu, a Ty postanowiłeś być rozsądny i zachowujesz stoicki spokój?
Obawiam się, że tytuł Captain Obvious to za mało - może dla Ciebie bardziej „General Obvious” albo „Admiral Obvious”? Z resztą nie odpowiadaj, wiem, że jesteś cool ze wszystkim...
Nie no, powiem ci, że po ponownym przeczytaniu postów poprzedzających mój, muszę stwierdzić, że pozostali autorzy wynieśli się na szczyt literackiej twórczości, każdy z ich postów jest unikatowy i ukazuje nieujawnioną jeszcze grę w zupełnie innym świetle! Aż nie wiem czy nie złożę zaraz jakiegoś preordera jeszcze przed kampanią na KS... A tak serio to weź zluzuj, bo specjalnie prowokujesz mnie swoim komentarzem, tylko nie wiem po co. Mam prawo napisać to, co myślę na temat tego ogłoszenia tak samo jak pozostali, gdzie ich komentarze również Ameryki nie odkrywają...


W mojej ocenie nakręcanie niepotrzebnego hype'u, na tytuł o którym jeszcze prawie nic nie wiadomo, nie jest dobre. I tylko piszę, że były już takie tytuły, które okazywały się słabe pomimo tego, że miały znanych autorów i/lub wychodziły pod szyldem renomowanej firmy. Więc sugeruję poczekać z zachwytem co najmniej do startu kampanii na KS, kiedy rzeczywiście będzie widać co się kryje za hucznym tytułem dobrej gry na PC i uniknąć ewentualnego rozczarowania. This War of Mine też jest dobrą grą na PC, ale już konwersja jej do gry planszowej nie wyszła za dobrze. Wolę więc do kolejnej konwersji głośnego tytułu podchodzić ze "stoickim spokojem".
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Frostpunk Board Game

Post autor: Leser »

strid3rr pisze: 14 cze 2020, 20:54 This War of Mine też jest dobrą grą na PC, ale już konwersja jej do gry planszowej nie wyszła za dobrze. Wolę więc do kolejnej konwersji głośnego tytułu podchodzić ze "stoickim spokojem".
Mówimy o tej grze, która została wydana bodaj w 10 językach, a na BGG ma ocenę 7.9 przy przeszło 7 tysiącach głosów? Faktycznie, obiektywnie nie wyszła za dobrze :lol:
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Frostpunk Board Game

Post autor: polwac »

strid3rr pisze: 14 cze 2020, 20:54 This War of Mine też jest dobrą grą na PC, ale już konwersja jej do gry planszowej nie wyszła za dobrze.
Czytając Twój post, do tego momentu już miałem Ci łapkę w górę dać, ale...to jedno zdanie jednak nie pozwala mi tego uczynić.
Moim zdaniem konwersja do gry planszowej wyszła niemalże WZOROWO.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
suibeom
Posty: 790
Rejestracja: 18 cze 2019, 16:02
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 252 times

Re: Frostpunk: The Board Game (N.N.)

Post autor: suibeom »

shuji pisze: 14 cze 2020, 14:01 Jeśli chodzi o Nemesis to też mam mały niesmak zezgledu na (nie)używanie licencji która ewidentnie się posluguja (nawet jeśli prawnie nie ma się do czego przyczepić to moje zdanie mogę mieć jakie chce).
Własne zdanie możesz mieć, co nie zmienia faktu, że nijak ma się ono do rzeczywistości. Prawo własności dóbr intelektualnych ściśle określa, co jest nim chronione a co nie. Można więc spokojnie założyć, że jeżeli właściciele praw do Aliena nie złożyli pozwu o kradzież tychże dóbr, to oznacza tylko tyle, że im prawnicy to wyperswadowali, jako działanie nie mające racji bytu. Gdyby było inaczej już byśmy słyszeli o tym, że walczą o spory kawałek tortu, jaki ugrało AR na Nemesisie.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Frostpunk: The Board Game (N.N.)

Post autor: Lothrain »

Wydaje mi się, że przenoszenie książek, czy gier komputerowych na planszówki jest jednak obarczone ryzykiem. Książkę znam, albo nie i rzucam się jak wariat na Pana Lodowego Ogrodu, albo omijam Achaję szerokim łukiem. Z grami na kompa jest nawet gorzej, bo po prostu w nie nie gram. O ile This War of Mine zachęcił nietypowym tematem i spróbowałem tytułu nie grając w wersję elektro, o tyle Frostcośtam nic mi nie mówi i nie ma mnie na co nakręcać. Ot, jakaś tam gierka, gdzie jest zimno i trzeba przeżyć. Specjalnie dezawuuję i upraszczam, ale ogon mi od merdania nie lata.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 483
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Frostpunk: The Board Game (N.N.)

Post autor: strid3rr »

@Leser i @polwac słuchajcie no co kto lubi, aczkolwiek na premierę gra nie cieszyła się jakoś wielkim powodzeniem i było sporo głosów zawiedzionych tym tytułem. Ja osobiście też ją miałem i po kilku rozgrywkach się jej pozbyłem, bo tylko leżała i się kurzyła, a zawsze było mnóstwo innych tytułów, które z jakiegoś względu lądowały na stole zamiast TWoM.

Nie powiedziałem, że była zła, niemniej jednak fakt, że swojego czasu było sporo ofert jej sprzedaży po mocno zaniżonych cenach, które wisiały bardzo długo, pomimo tego, że gra nie była dostępna w sklepach, wskazywałby na to, że nie za specjalnie była grą pożądaną.

A z tymi ocenami na BGG to powiem tylko tyle, że gdyby były one średnią ocen tylko autorytetów obcykanych w grach planszowych, to może by to coś dla mnie znaczyło.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Frostpunk: The Board Game (N.N.)

Post autor: Leser »

strid3rr pisze: 14 cze 2020, 23:34 @Leser i @polwac słuchajcie no co kto lubi, aczkolwiek na premierę gra nie cieszyła się jakoś wielkim powodzeniem i było sporo głosów zawiedzionych tym tytułem.
To pisz jak człowiek: "ja się zawiodłem", a nie wymyślasz jakieś teorie. Nikt ci prawa do opinii nie odbiera (a już na pewno nie ja, bo nie grałem w żadną wersję TWOM i raczej prędko tego nie nadrobię). Natomiast gra odniosła rynkowy sukces i zyskała szerokie uznanie - takie są fakty i twierdzenie, że "coś nie wyszło", bo komuś tam nie przypasowało, tego nie zmieni. Chciałbym, żeby wszystkim polskim wydawcom i autorom tak "nie wychodziło".
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
strid3rr
Posty: 483
Rejestracja: 24 wrz 2017, 21:53
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 60 times
Been thanked: 167 times

Re: Frostpunk: The Board Game (N.N.)

Post autor: strid3rr »

Leser pisze: 14 cze 2020, 23:55 Natomiast gra odniosła rynkowy sukces i zyskała szerokie uznanie(...)
Ja swoje zdanie opieram na tym co widziałem i z czym miałem bezpośrednie doświadczenie przy odsprzedaży, więc nic nie wyssałem z palca.

Ty masz jakieś dane odnośnie rynkowej sprzedaży gry, bo rozumiem, że na nich bazujesz? Czy opierasz się na tym, że ci się wydaje, że tak jest?
Szybkie przeszukanie googla też mi nie pokazało aby zdobyli jakąkolwiek nagrodę. Recenzje też w większości średnie. Więc skąd to twoje przekonanie o tak wielkim sukcesie? Wydali w kilku językach - no spoko, ale czy im się to sprzedało, jakieś dane?
Rozumiem też, że kampania na KS i ten zarobiony 1mln $ to już było coś na polską firmę, tu się zgodzę, chociaż w kampanii wszystko załatwił znany tytuł, ale co więcej? Czy to już jest TEN sukces o którym piszesz?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Frostpunk: The Board Game (N.N.)

Post autor: Leser »

strid3rr pisze: 15 cze 2020, 00:38 Ja swoje zdanie opieram na tym co widziałem i z czym miałem bezpośrednie doświadczenie przy odsprzedaży, więc nic nie wyssałem z palca.
Bez wątpienia twoje doświadczenie sprzedaży jest więcej warte niż ta kompletnie bezwartościowa średnia ocen z BGG.
strid3rr pisze: 15 cze 2020, 00:38 Ty masz jakieś dane odnośnie rynkowej sprzedaży gry, bo rozumiem, że na nich bazujesz? Czy opierasz się na tym, że ci się wydaje, że tak jest?
Pracuję w branży, więc coś tam wiem. Raz, nie wydaje się w 10 krajach gry, której nikt nie chce kupić (nie znaczy to oczywiście, że każdy krajowy wydawca jest obecnie zadowolony z decyzji). Dwa, do gry, która nie odniosła przynajmniej umiarkowanego sukcesu, nie wydaje się dodatku po 3 latach (w 6 językach).
Z mojej strony koniec offtopa. Swoje powiedziałem, "wygrać" dyskusji nie potrzebuję.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4435
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1343 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: Frostpunk: The Board Game (N.N.)

Post autor: Hardkor »

Powstała oficjalna grupa na facebooku, gdzie ma być autor (Adam Kwapiński) oraz inni twórcy. W planie update odnośnie gry etc :
Link do grupki
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4435
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1343 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Hardkor »

Panowie wypuścili gameplay na YT. Długi bo 5h, ale jestem w połowie i jestem mega zadowolony. Ja na pewno wesprę i liczę na polską edycję, bo tekstu będzie dużo.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Frostpunk Board Game

Post autor: zaki850 »

strid3rr pisze: 14 cze 2020, 12:45 Massive Darkness też było robione w ciągu chwały CMONu i okazało się porażką. Dlatego też wole przyjmować kolejne zapowiedzi gier z chłodną oceną do momentu, kiedy wszystko zostanie wyłożone czarno na białym.
Boszsz, ale troll.😀 Co akapit to wyssana z palca historia do tego. Massive Darkness okazalo sie porazka? W jakim sensie?
Gra zebrala $3.5 miliona na KS, swietne recenzje i wypuszczaja teraz dwojke...wiec w jakiej sferze okazala sie porazka? Nie podobala sie tobie i koledze z bloku obok?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4650
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1417 times

Re: Frostpunk: The Board Game (Adam Kwapiński, Rafał Pieczyński, Jakub Wiśniewski)

Post autor: Mr_Fisq »

zaki850 troll vs nekromanta; po co wracasz do kwestii sprzed półtorej miesiąca i znowu ją zaogniasz?

Co do gry to czekam na gameplay fizyczny, oglądanie na PC ludzi grających na PC i to przez 5h jest ponad moje siły...
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ